TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 25 Sie 2014 23:19 #294346

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Czekam na foto-relację z wrzosowisk! :woohoo:
A na mini-urlopik jedziemy we wrześniu.. powiem tylko, że będzie też ogrodowo :whistle:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 25 Sie 2014 23:30 #294352

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Już naszykowałam aparat. Oby tylko pogoda mnie nie zawiodła. Wrzosowiska są ok 20km ode mnie, ale za to dość rozległe. Niestety bardzo zarastają i widoki już nie te... Może też jakieś grzybki znajdziemy po drodze... Z Bornego Sulinowa taki rajd po wrzosowiskach to ok. 30 km, ale z mojej wsi to z 50 nam wyjdzie.

Ta plaża zapierała mi dech!! Niesamowicie cudownie było, upalnie i sielsko. A wczoraj byłam nad naszym jeziorem, akurat wiatr ucichł i słonko grzało - też pięknie!

Ja na razie winogrona mam szklarniowe. Pierwsza została zjedzona Piesnia, teraz jem Kiszmisza Łuczistego, pyszny jest. Tuż za nim dojrzewa Nadieżda A. i też już ją podskubuję, choć słodyczy na razie jej brak. W gruncie dojrzewa Aloszenkin. Tak szybko, to jeszcze nigdy gruntowców nie miałam. Jestem bardzo zaskoczona ich błyskawicznym tempem wybarwiania się w tym roku. Narzekać nie będę :P bo mam pewność, że tym razem wszystkie odmiany zdążą dojrzeć.

Tymczasem warzywnie

IMG_2573.JPG


IMG_2586.JPG


IMG_2585.JPG


IMG_2574.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 26 Sie 2014 07:15 #294368

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ogórek dał czadu :rotfl1:
Masz przepiękne warzywka :D

Na wiejskim podwórku 26 Sie 2014 08:35 #294387

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
A jakie smaczne :)
Ogórki się kończą, jeszcze parę niedobitków zrobię, jednak narzekać nie będę, bo zapraw zrobiłam ile trzeba. Można było więcej, gdyby było z czego, bo nawet dla mamy nie wystarczyło. Nie wiem jak Wy to robicie, że ogórki zbieracie wiadrami, moje każdego roku chorują.

Pomidorkami jestem zachwycona. Zdrowe i plenne, choć nie tak jak tu widuję na fotkach. Widziałam wczoraj pierwsze oznaki zarazy, o tej porze dopiero to szok. I to tylko pod chmurką, szklarniowe zdrowe. Zwykle włazi dużo wcześniej, ale lato było przecież wyjątkowe, to co się dziwić. Koniecznie muszę dziś spryskać, bo szkoda byłoby zbyt szybko stracić zbiory.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 26 Sie 2014 23:42 #294654

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Sorki, ale wpadłam jak śliwka w powidła, więc fotek relacjonujących wycieczkę rowerową na wrzosowiska na razie nie będzie. Powiem tylko krótko, że zrobiłyśmy 55km. Było przecudnie, choć drogi mogły by być lepsze. Po powrocie byłam bardziej wypompowana niż po 125 km do Małgosi.

Wiecie jak to z młodymi jest - wpadną i wypadną... więc od razu po rowerach poszłyśmy na maliny, jeżyny i śliwki, by choć trochę wykorzystać wcale nie tak tanią siłę roboczą. Śliwek natrzęsłyśmy ze 2 spore wiaderka w 3 gatunkach, więc musiałam to wszystko przerobić na powidła. Tylko ciekawe kto to zje... Mam też zerwany czubaty kosz wiklinowy śliwek do oddania jutro w pracy jakiejś chętnej masochistce :devil1: Musiałam ścinać całe gałęzie, bo się wyłamywały pod ciężarem owoców. Gałęzie wrzucałam na taczkę i obrywanie było już dziecinnie proste - na siedząco :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 27 Sie 2014 13:35 #294732

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 133
  • Otrzymane dziękuję: 180
Kochana, jakbyś miała problemy z wykorzystaniem konsumpcyjnym powideł, to ja się zapisuję! Zjem każdą ilość! Gdyby nie odległość, to śliwki też bym zaanektowała i przerobiła samodzielnie :)

Fajne te pomidory w maziaje!
Zuzanna

Na wiejskim podwórku 27 Sie 2014 19:46 #294806

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Przyjeżdżaj, śliwkami można się rzucać, gałęzie się łamią na potęgę.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 27 Sie 2014 20:36 #294848

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Zebrałam się i zgrałam fotki z wyprawy rowerowej.
Jak juz wspominałam zrobiłyśmy 55km. Było naprawdę wspaniale. Fotek mam dużo, mam nadzieję, że mnie nikt z nimi nie pogoni :silly: :silly:

Wrzosowiska Kłomińskie o ile się nie mylę wchodzą w skład Rezerwatu "Diabelskie Pustacie".

IMG_2901.JPG


Jeszcze 25 lat temu były tam tereny poligonowe wojsk radzieckich. Z tego terenu Niemcy wysiedlili kilkanaście wsi. My przejeżdżałyśmy przez nieistniejące wsie : Sztajnford, Przełęg, Płytnica i Stare Borne. Można tam jeszcze zauważyć resztki fundamentów. Teraz wszystko porasta las i wrzosy

IMG_2828.JPG


IMG_2831.JPG


IMG_2832.JPG


IMG_2835.JPG


IMG_2841.JPG




IMG_2854.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 20:46 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, constancja

Na wiejskim podwórku 27 Sie 2014 20:44 #294852

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
W trakcie było nawet grzybobranie

Maślaki

IMG_2857.JPG


IMG_2858.JPG


IMG_2866.JPG


Kozaki

IMG_2894.JPG


IMG_2895.JPG


IMG_2899.JPG


IMG_2905.JPG


IMG_2907.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Ewogrod, Ma Gorzatka

Na wiejskim podwórku 27 Sie 2014 20:49 #294854

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
IMG_2883.JPG


IMG_2885.JPG


IMG_2908.JPG


IMG_2909.JPG


IMG_2910.JPG


IMG_2911.JPG


IMG_2912.JPG


IMG_2886.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, chester633, Amarant, constancja, Adasiowa

Na wiejskim podwórku 27 Sie 2014 23:41 #294964

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Warto było czekać na te fotki! Pięknie :hearts: Przypomina mi drogę do lasu na Mazurach- młodniaczek, zarośnięty wrzosami i zawody z jednym z kolegów, jakie urządzaliśmy.. Każde z nas szło "swoją" stroną drogi a na jej końcu liczyliśmy, kto znalazł więcej prawdziwków.. Nigdy w okolicznych lasach nie znalazłam tyle, co tam podczas jednego przejścia- ach, to były czasy..

Piękny koźlaczek :woohoo: Jak ja je lubię! Zresztą, lubię wszystkie grzyby.. no- maślaki najmniej..a ich u nas najwięcej :unsure: Mimo wszystko i one mnie cieszą- sama radość ze znalezienia grzyba jest ogromna.
Gratuluję wycieczki..i grzybobrania :hug:

Na wiejskim podwórku 28 Sie 2014 06:35 #294989

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Lucynko!
Widzę, że wycieczka rowerowa niezwykle udana - przyszłam obejrzeć krajobrazy po Twoim wpisie u mnie.
Takich wrzosowisk na oczy nie widziałam - ależ rozległe, zaróżowione tereny! Coś pieknego.
Czy wrzosy są pod ochroną??...

Na wiejskim podwórku 28 Sie 2014 08:25 #294999

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Wrzosowiska obłędne! Zazdroszczę takich widoków! :woohoo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Na wiejskim podwórku 28 Sie 2014 19:40 #295145

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Moniczko :)
U nas z prawdziwkami krucho, choć niektórzy mają jakieś swoje upatrzone miejsca. Dziś jechałam przez grzybne tereny, autek i grzybiarzy było zatrzęsienie i każdy coś niósł. Maślaków jest zatrzęsienie.

Przejeżdżałyśmy też przez tereny bagienne. Miejscami woda była tak porośnięta zielonym dywanem, że wyglądała jak pole lub łąka

IMG_2871.JPG


IMG_2872.JPG


IMG_2873.JPG


IMG_2874.JPG


Najbardziej zdumiewało mnie to miejsce, płynąca rzeka zieleni

IMG_2875.JPG


IMG_2876.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Ewogrod

Na wiejskim podwórku 28 Sie 2014 19:46 #295147

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aguś :)
Tak szczerze to nie wiem czy są chronione, ale w naszym rezerwacie na pewno. Niestety teraz duży obszar zarasta drzewami, które same się wysiewają.

Kasiu :)
Mamy na wrzosowiskach świetny punkt widokowy. Wokół niego wycinane są samosieje, bo inaczej wrzosowisko szybko by zarosło, od kiedy czołgi przestały po nim jeździć. Jak byłam rok temu, to było bardzo dużo sporych już brzóz. Teraz bardzo ucieszyło mnie, że je wycięto i znów widok jest bardzo rozległy.

W drodze na punkt widokowy

IMG_2917.JPG


Już blisko :)

IMG_2916.JPG


Widoczki

IMG_2919.JPG


IMG_2920.JPG


IMG_2921.JPG


IMG_2922.JPG


IMG_2923.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, zosiac, Amarant, Ewogrod, constancja, Adasiowa

Na wiejskim podwórku 29 Sie 2014 21:39 #295494

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Dziś przerabiałam śliwki









Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Na wiejskim podwórku 29 Sie 2014 22:14 #295509

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Piękne tereny! Przeczytałam na necie wczoraj, że wrzosowiska w Bornem Sulimowo (Bornym..?) są najwieksze w Polsce- super widoki..a ta rzeka zieleni- wow!
Dziś wyskoczyliśmy z Mężem na chwilę do lasu- jeszcze nie doszliśmy do lasu, a po drodze przez łąki zebraliśmy siatkę maślaków. Koźlaków, podgrzybków i prawdziwków brak, ale podobno są! Trzeba jechać do innego lasu i sprawdzić. Uwielbiam zbierać grzyby!

UIleż masz owoców do przerobienia- zawsze tak masz, czy ten rok taki bogaty w plony?

Na wiejskim podwórku 29 Sie 2014 22:39 #295521

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Bornem :)
Cudne miasteczko i cudne okolice. Najbardziej lubię zwiedzać je rowerem.

Cieszę się, że miałaś udane grzybobranie. Maślaki też są fajne, zwłaszcza młodziutkie, nawet marynowane pyszne. Dziś widziałam jak ludzie noszą grzyby do autek, wygląda na to, że jest ich coraz więcej. Podgrzybków nie widziałam, ale kozaków dużo. Ja też uwielbiam zbierać grzyby, tylko potem przebierać i czyścić mi się nie chce :wink4:

Takiego urodzaju śliwek nie było już z 5 lat. Drzewa się uginają i gałęzie wyłamują. Trzeba będzie sporo wyciąć. Tniemy je teraz, spadają na plandekę i większość śliwek się osypuje, wystarczy zsypać z plandeki do wiadra :cool3:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.534 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum