TEMAT: Ogród pod słonecznikiem

Ogród pod słonecznikiem 24 Lut 2013 18:04 #128603

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Zaciekawił mnie ten raczek, że aż poszperałem co to za jeden a raczej jedna, bo to rak marmurkowy i występują tylko samice. Trzy pokolenia to już niezła gromadka :) Znając możliwości raków to musiało być ich sporo :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród pod słonecznikiem 25 Lut 2013 18:52 #129029

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam ponownie ;)
Wracając do prac ogrodowych w pierwszym roku, to to co udało się nam wykonać. Udało mi się posadzić hosty, malwy - uważam że świetnie się komponują z balami, podzielone krzaki forsycji. Udało się obsadzić krzakami "Tawuły" na żywopłot (z 5 dorodnych krzaków podzieliłam na mniejsze części). Przesadziłam bukszpany które po zimie zrobiły się złoto-żółte. Płot częściowo został obsadzony pociętymi częściami powojnika "Rdest Auberta" który w ciągu roku osiąga największe przyrosty tworząc świetną osłonę od strony drogi.

edit:05-05-2016
usunięto nieaktualne liny utraconych fotek


Zdjęcia części warzywnej - bardzo niewielkiej. Sadząc ją brałam już pod uwagę zbiory nasion na kolejny rok.
Przy tak dużym aerale trzeba prowadzić mądrą gospodarkę.
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:14 przez .

Ogród pod słonecznikiem 25 Lut 2013 22:03 #129117

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Bardzo mi się u Ciebie podoba. Przyjaciól też masz
bardzo fajnych .
Pozdrawiam,Joanna

Ogród pod słonecznikiem 27 Lut 2013 20:32 #129796

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam.
Kolejne etapy prac przy oczku wodnym. Prace rozpoczęliśmy wiosną.


jola wrote:
Anetko obserwuje Twoje poczynania
napewno nie zapomnisz o rabacie ziołowej
Witam Cię bardzo serdecznie :)
Zioła są nierozłączną częścią przygody w prowadzeniu ogrodu. To nie tylko sadzenie ziół - przyprawowych, pomocnych w przygotowaniu pysznych potraw, w naszej rodzinie zwyczajem jest zbieranie poszczególnych roślin w sezonie, takich jak m.in: skrzyp polny - według francuskich badaczy z dwudziestu podstawowych ziół, zajmuje pierwsze miejsce w leczeniu wielu chorób człowieka, to kopalnia krzemu który bierze udział w leczeniu wszystkich schorzeń zapalnych w organizmie.
Pokrzywa - "gdyby człowiek wiedział, ile korzyści przynosi naszemu zdrowiu - nigdzie byśmy jej nie znaleźli" - to cytat podawany w wielu książkach zielarskich. Zapraszam do lektury :)
W naszej rodzinie nie pije się "zwykłych" herbat, od lat zbieramy świeże zioła, a na zimę suszymy.
Jo37 wrote:
Bardzo mi się u Ciebie podoba. Przyjaciól też masz
bardzo fajnych .

Witam Cię bardzo serdecznie :)
Miło że Ci się u nas podoba, prace trwają stopniowo, powoli upiększamy nasz teren.
Pozdrawiam! :bye:
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:15 przez .

Ogród pod słonecznikiem 03 Mar 2013 20:45 #130493

  • 's Avatar
Bardzo zazdrosnym okiem łypię na Twój ogród.Pomysłowe aranżacje o oczku to już nawet nie będę wspominać :thanks: wolę udawać,że go nie widzę,po co mam spędzić kolejną bezsenną noc :angry:

Ogród pod słonecznikiem 04 Mar 2013 18:07 #130776

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Roma wrote:
Bardzo zazdrosnym okiem łypię na Twój ogród.Pomysłowe aranżacje o oczku to już nawet nie będę wspominać :thanks: wolę udawać,że go nie widzę,po co mam spędzić kolejną bezsenną noc :angry:
Witaj Roma! Bardzo mi miło że Ci się u nas podoba, zauważyłam że lubimy podobne klimaty ;) . Oczko wodne mam po raz pierwszy, dopiero się uczę. Bardzo podoba mi się toczące w nim życie - rozwój żab od złożonego skrzeku aż do dorosłych okazów. Podglądanie ważek, które przesiadują na roślinkach wodnych. Polecam :P
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:17 przez .

Ogród pod słonecznikiem 04 Mar 2013 18:54 #130805

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
Coś wspaniałego tez po cichu myślę o tym i czuję że będzie to dla mnie jakąś inspiracją

Ogród pod słonecznikiem 04 Mar 2013 19:02 #130812

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam piękna działka w którą włożyliście ogrom pracy :thanks: ,stworzyliście sobie super kawałek swojego miejsca na ziemi i bardzo ładnie wkomponowuje się stawek . Życzyć tylko żeby wszystko ładnie rosło ,na pewno będę odwiedzał wasz azyl . :bye:

Ogród pod słonecznikiem 04 Mar 2013 19:14 #130821

  • 's Avatar
No dobra, zacznę od tego,że pisząc o oczku z takim uczuciem,zrobiłaś to specjalnie aby mnie dobić :P wybaczam Ci to dlatego,że w drugiej części postu spadłaś mi jak z nieba i masz możliwość naprawić swoje faux-pas w temacie oczka, zdając dokładną relację z budowy wędzarni.
:rotfl1: :rotfl1: W ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę wędzarni,mamy już wylany fundament i kupioną kabinę (drewniana),jak tylko wyklaruje się pogoda,przystępujemy do dalszej budowy.
Bardzo interesuje mnie ten komin,nie widziałam jeszcze takiego w innych wędzarniach.
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2013 19:17 przez .

Ogród pod słonecznikiem 04 Mar 2013 19:31 #130839

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Anetko zaglądam do twojego ogrodu systematycznie i jestem pod wrażeniem rozwoju ogrodu, a zarazem ogromu pracy jaką wykonaliście. Super pomysł na wędzarnię. :bravo:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Ogród pod słonecznikiem 05 Mar 2013 15:55 #131199

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj :bye:
a ja lubie malwy,maki,I zdjatka z owadmi,motylkami,tak malowniczo to wygląda ;)
A wędzareczka suuperr!!!

Ogród pod słonecznikiem 05 Mar 2013 18:24 #131236

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam!
Cieszę się niezmiernie że ktoś tu zagląda. Wędzarnie wybudował mój mąż z synami. Nie mam zdjęć z tego jak powstawała, bo nie spodziewałam się że kiedyś te zdjęcia trafią na forum. Z tego co przekazał mój mężczyzna :hearts: :wink4: najważniejsze są 3 rzeczy:
- Długość rury od paleniska do komory wędzarniczej (mąż zastosował rurę grubościenną o długości 220cm). Nie może być ani za długa, ani za krótka.
- Kąt nachylenia rury powinien wynosić ok. 7° (rura z paleniska, do komory wędzarniczej musi się wznosić).
- W kominie musi być zamontowana dławica, w celu regulacji przepływu dymu z paleniska do komina.
Aranżacja według własnego gustu. Mąż podpowiada że dobrym rozwiązaniem jest budowa samej komory wędzarniczej z cegieł, ponieważ wędzone mięso zachowuje lepszą wilgotność (takie nasze spostrzeżenia po wędzeniu w beczce).
W razie jakichkolwiek pytań mąż służy radą.
Polecamy wyroby z własnej wędzarni, nie tylko mięsne, ale również rybne.
Jurek wrote:
Coś wspaniałego tez po cichu myślę o tym i czuję że będzie to dla mnie jakąś inspiracją
Jurek - Bardzo się cieszę że Cię zainspirowałam. Czekamy na efekty! :lol:

TOMEX wrote:
Witam piękna działka w którą włożyliście ogrom pracy :thanks: ,stworzyliście sobie super kawałek swojego miejsca na ziemi i bardzo ładnie wkomponowuje się stawek . Życzyć tylko żeby wszystko ładnie rosło ,na pewno będę odwiedzał wasz azyl . :bye:
TOMEX - Witam! Cieszymy się że Ci się u nas podoba, pracy sporo ale w wolnych chwilach możemy cieszyć się pięknem przyrody. :wink2:

Romciu - Czekamy na zdjęcia oczka wodnego :wink4:

Martina wrote:
Anetko zaglądam do twojego ogrodu systematycznie i jestem pod wrażeniem rozwoju ogrodu, a zarazem ogromu pracy jaką wykonaliście. Super pomysł na wędzarnię. :bravo:
Witaj Martina! - dzisiaj podglądałam Twój śliczny ogród, sad i jestem pod wrażeniem, w wolnych chwilach będę zaglądać :P

anabuko1 wrote:
Witaj :bye:
a ja lubie malwy,maki,I zdjatka z owadmi,motylkami,tak malowniczo to wygląda ;)
A wędzareczka suuperr!!!
Witam Cię anabuko1 - czyż nie prawda że przyroda jest piękna? Nie ujmą tego żadne słowa, tylko się zachwycać, zachwycać i jeszcze raz zachwycać. Dla mnie nie ma nic piękniejszego! :garden1:
Za tę wiadomość podziękował(a):

Ogród pod słonecznikiem 05 Mar 2013 19:05 #131253

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Bardzo się cieszę, że tu zajrzałam :) Ciekawe informacje o ziołach i zdrowiu, będę zaglądać, uczyć się i podziwiać widoki. A ta trawa to nie jest mozga trzcinowata?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2013 19:07 przez olibabka.

Ogród pod słonecznikiem 06 Mar 2013 09:06 #131514

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Myślę, że Marysia ma rację trawa to Phalaris arundinace​a 'Feesey' (Mozga trzcinowat​a)
A zdjęcia ogrodowego gościa na konarku gratuluję, po prostu świetne :bravo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród pod słonecznikiem 07 Mar 2013 19:53 #132163

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam!
Dzisiaj trochę zdjęć z pierwszych plonów z naszej działeczki. Może będę nudna ale przypomnę wszystkim że warto sadzić swoje warzywa. Pożywienie sprzedawane w marketach pozostawia wiele do życzenia. Czy wiecie że lekarzem całej rodziny jest ten kto przygotowuje posiłki? W naszej rodzinie w większości to ja pełnie tę ważną funkcję, dlatego uprawiam warzywa, owoce, zbieram zioła, podając je w różnej postaci mojej rodzinie. Jako matka 20letniej córki, 18,19 letnich synów mogę pochwalić się że przez różnorodne odżywianie udało nam się ominąć wiele schorzeń. Poznając tajniki Joginów, można doczytać się że zalecają w okresie letnim spożywać górną część roślin (tzw. zieloną) zimą zaś część podziemną (korzenie). Tak też staram się odżywiać swoją rodzinę. W okresie letnim spożywamy w surówkach, zupach spore ilości części roślin zielonych, wraz z łodygami. Uprawa swoich warzyw to jak dostarczanie organizmowi naturalnych lekarstw. Polecam! :silly:

edit:05-05-2016
usunięto nieaktywne linki utraconych fotek.

A zdjęcia ogrodowego gościa na konarku gratuluję, po prostu świetne :bravo:[/quote]

Dziękuje :P Miło że do nas zaglądasz :-)
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:19 przez .
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Ogród pod słonecznikiem 07 Mar 2013 22:24 #132230

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
jak miło popatrzeć na zbiory warzywne ja jakoś nie robiłem takich zdjęć :oops:

Ogród pod słonecznikiem 07 Mar 2013 23:28 #132254

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Miło się ogląda zadbany, przemyślany ogród nie tylko ozdobny :-)
Wtrącę słówko w kwestii grusz. Klapsa i Faworytka to jedno i to samo drzewo. Clapp to hodowca, który Faworytkę stworzył. Zdaje się, że pełna nazwa brzmiała kiedyś Faworytka (pana) Clappsa. Stąd kiedyś nazywano ją skrótowo Klapsą, a po latach Faworytką. Pozostało zamieszanie.

Ogród pod słonecznikiem 08 Mar 2013 15:39 #132369

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Zdjątaka ze słonecznikami -super wyglądają,z motylkami marcinki też :wink2: I jakie ładne zbiory warzywek :bravo:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.283 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum