TEMAT: Ogród pod słonecznikiem

Ogród pod słonecznikiem 09 Mar 2013 07:11 #132553

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
Masz super opieńki,u mnie tylko maślaki i muchomory czerwone,ale dobre i to


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród pod słonecznikiem 09 Mar 2013 19:39 #132770

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Bardzo słoneczne fotki. Też lubię słoneczniki. :)
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Ogród pod słonecznikiem 10 Mar 2013 08:55 #132888

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Tak sobie patrzę i widzę ogrom zrobionej pracy.Przychodzi mi na myśl jedno pytanie ...czy ty mieszkasz na tej działce? Pytam ponieważ nabyliśmy działkę ok 1500 m ,ale jest w odległości ponad 100 km od naszego miejsca zamieszkania i odległość niestety ogranicza tempo prac.

pozdrawiam
Gosia

Ogród pod słonecznikiem 10 Mar 2013 17:14 #133023

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam!
Czym dla mnie jest ogród?
- Ogród jest dla mnie pasją, trudno określić jak wielką jedni lubią wyjazdy w obce kraje, inni samochody lub motory.
Ja uwielbiam przyrodę, podglądanie i obcowanie z nią. Większość roślin w moim ogrodzie zbierane były latami, mam np. dziką różę, która przesadzana była w każde miejsce gdzie zamieszkiwałam. Jak obserwuję jej stare, grube pędy to myślę sobie oj jaka jestem "okazała wiekowo" :P.
gosiap32 wrote:
Tak sobie patrzę i widzę ogrom zrobionej pracy.Przychodzi mi na myśl jedno pytanie ...czy ty mieszkasz na tej działce? Pytam ponieważ nabyliśmy działkę ok 1500 m ,ale jest w odległości ponad 100 km od naszego miejsca zamieszkania i odległość niestety ogranicza tempo prac.

pozdrawiam
Gosia

gosiap32 - my na co dzień zamieszkujemy w Gdańsku, do naszej działki mamy ~28km. W każdą wolną chwilę jedziemy całą rodziną na łono natury. Zdarza mi się nie rzadko zabrać swoje psy, ciepłe ciuszki, kołderki (ogrodowe :D) i bawię się w Bear Grylls'a

(oczywiście nie jem robaczków :silly: )
Czyli spanie w samochodzie, albo w namiocie. Czasami zabieram moje dzieci (jest okazja nie iść do szkoły :lol: ). Uczę ich obcowania z naturą, kiedy nie ma prądu, ciepłej wody i internetu. Bardzo to lubię, poranny koncert ptaków, picie kawy wśród rosy porannej, kumkanie żab - ciężko wracać się do rzeczywistości ;) Oczywiście dążymy cały czas do wybudowania domku, naszym wymarzonym jest dom z drzewa (a'la leśniczówka) ma to być miejsce skromne i artystyczne.
Przesyłam wam troszeczkę wiosny bo u nas sypie śnieg.

edit: o5-05-2016
usunięto nieaktywne linki,utraconych fotek.

Pierwsze sadzonki pomidorów i bazylii.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:22 przez .

Ogród pod słonecznikiem 14 Mar 2013 00:08 #134166

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Wiosna w domu już widzę zawitała, a jak jest na działce bo u mnie śnieg i nic więcej, jedyne dobre z tego że leży śnieg to chociaż roślinki nie przemarzną . :rotfl1:

Ogród pod słonecznikiem 14 Mar 2013 07:19 #134185

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj :bye:
Zimówki ładne ale dziś wolę te letnie ,słonecznikowe skąpane w słońcu B)
Przedwiośnie już masz,przebiśniegi już kwitną ,bazie są :) Daturka taka jak moja,i fajniutki zakup,magnolka ładniutka,wysiewy rosną ładnie.teraz tylko czekać wiosny prawdziwej :P

Ogród pod słonecznikiem 14 Mar 2013 10:21 #134261

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Okolice parapetów mamy dokładnie takie same, doniczki, doniczki,...., a moi domownicy zastanawiają się ile jeszcze zmieszczę. Z magnolią uważam strzał w dziesiątkę, będziesz zadowolona. Mam taką od 12 lat, kwitnie niezawodnie. Ostatnio musiałam ja trochę przeciąć( magnolie tego nie lubią), ale chyba nieźle sobie poradziła bo ma mnóstwo paków. :flower2:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Ogród pod słonecznikiem 14 Mar 2013 11:14 #134278

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Witaj Anetko :)
Podziwiam ogromny wkład pracy w tworzenie waszego ogrodu. Prawdziwa siłaczka z Ciebie. Powstał piekny sad, oczko wodne, wędzarenka. Uwielbiam takie sielskie klimaty, malwy, słoneczniki...Za kilka lat nikt nie pozna, że było u was kiedyś "pole". Na początku tworzenia ogrodu zmiany są widoczne najszybciej, wtedy najbardziej cieszą. Później można się skupić na ulepszaniu tego co powstało. Trzymam mocno kciuki za was i ciepło pozdrawiam.
Magda
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor

Ogród pod słonecznikiem 16 Mar 2013 15:42 #135033

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
edit:05-05-2016
usunięto nieaktywne linki,utraconych fotek


TOMEX - Na działeczce jak widać śnieg. Przygotowujemy się do rozpoczęcia sezonu 2013. Mąż (mój techniczny) ma w planach wybudować mały inspekt na pierwsze rozsady warzyw. Zwieźliśmy już do ogrodu przygotowane szyby. Pozdrawiam! :)

anabuko1 - Witaj Anabuko1, cieszymy się że zaglądasz do nas, u nas już przygotowania do wiosny. Trzeba tylko przepędzić zimę. :lol:

Martina - O doniczkach nie wspominaj, moje mieszkanie wygląda jak mała kwiaciarnia :lol: :lol: . Wstyd wpuścić kogokolwiek. :)

Misiula - Witamy Cię u nas :). Dziękuje za pozdrowienia. Widziałam również Twój nowy nabytek, od razu widać że masz sporą wiedzę o roślinach. Będę zaglądać jak u Ciebie na działeczce się zmienia. Pozdrawiam! :P
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:24 przez .

Ogród pod słonecznikiem 16 Mar 2013 18:10 #135049

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Widzę że zima jeszcze u was też nie puszcza ale trzeba mieć nadzieję że to już ostatnie jej podrygi i już zacznie się niedługo robić cieplej . Piękne zimowe widoczki :whistle:

Ogród pod słonecznikiem 18 Mar 2013 18:23 #135822

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Na pewno urośnie !!! Ale tego posiałaś :eek3:

A ja cieszę się , bo przecież już niedługo , już za 3 dni ... :flower2: :flower2: :flower2:
I choć może nie stanie się tak od razu , "z automatu" , ale końcu musi się ocieplić i zazielenić na świecie!!!

/ J.Iwaszkiewicz/

" Nim przyjdzie wiosna,
nim miną mrozy,
w ciszy kolebce -
nade mną sosna,
nade mną brzoza
witkami szepce (...)"

Ogród pod słonecznikiem 18 Mar 2013 18:43 #135831

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Przyjemnie oglądać jak powstaje twój ogród. Dużo pracy w niego już włożyłaś. Również kiedyś interesowałam się ziołolecznictwem. Może założysz wątek na temat medycyny naturalnej?. Piszesz o ciekawych rzeczach na ten temat. Będę śledziła rozwój twojego ogrodu.

Ogród pod słonecznikiem 20 Mar 2013 19:36 #136539

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Bardzo mi miło, Ewelina bardzo dziękuje za piękny fragment wiersza, jak zrobiło się przez to kulturalnie i wiosennie. Dalej rozszerzamy kulturę - do wiersza pasują malowidła, które powstają w mojej piwnicy, wszystkie one znajdą miejsce w ogrodzie. Kaszubi słyną z kolorowych haftów, artystycznych malowideł, starych elementów maszyn rolniczych. Mam zamiar podtrzymywać kulturę Kaszubską. Mam nadzieję że coś się wam spodoba - to tak z okazji pierwszego dnia wiosny.

edit:05-05-2016
usunięto nieaktywne linki ,utraconych fotek

To początki, marzeniem moim jest zrobienie w przyszłości pokazu prac graficznych mojej córki, połączonej z pięknem ogrodu.

Bozi - Miło mi że nas odwiedziłaś, wątek zielarski - obawiam się że nie dam rady prowadzić dwóch wątków na raz - pochłania to zbyt dużo czasu. W miarę możliwości postaram się w tym wątku zawsze coś umieścić.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:27 przez .

Ogród pod słonecznikiem 22 Mar 2013 16:59 #137197

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo interesująco rozpoczęłaś opowieść o narodzinach swojego ogrodu, do tego piękne mięjsce, świetnie zdrobione zdjęcia. W perspektywie galeria malarska :lol: Dla mnie rewelacja :lol:
Tak jak Ty, robię ziołowe miksturki, herbatki. Zbieram od wiosny skrzyp, kwiaty mlecza, niecierpka, koniczyny, ziele wierzbownicy :)

Z uwagą będę wczytywać się w Twoje opisy i przepisy, mam nadziję jeszcze się wiele nauczyć :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2013 16:59 przez Hiacynta.

Ogród pod słonecznikiem 23 Mar 2013 20:14 #137581

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam.
Zima nie chce nas opuścić moja recepta na utęsknione chwile wśród zieleni to zrobienie w swojej piwnicy czegoś co za jakiś czas zabiorę do ogrodu, na balkon. To kolejne pomalowane okno, koszyki, zestaw donic. A to nowe pomalowane okienko:

edit:05-05-2016
usunięto nieaktywne linki utraconych fotek

Bardzo lubię przerabiać stare rzeczy - nadawać im nowe życie. Nie lubię przedmiotów wykonanych masowo, fascynuje mnie coś indywidualnego.
Oglądam zdjęcia z utęsknionych nocy przespanych w ogrodzie, gdzie można oglądać piękno nieba, zachód słońca, słuchać śpiewu ptaków. Przyroda która nas otacza jest przecudna szczęściarzem jest ten kto umie to zauważyć.
Hiacynta - Witam Cię bardzo serdecznie, zaglądałam na dział poświęcony ziołolecznictwu, w wolnych chwilach przestudiuję. Ziołolecznictwo to dziedzina skomplikowana, trzeba ją utrwalać by została zapamiętywana.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:28 przez .

Ogród pod słonecznikiem 24 Mar 2013 05:51 #137701

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
Widzę że prócz działki masz jeszcze inną pasje, Twoje malowanie na szkle jest super sprawiają wrażenie witraży. Super sprawa. :bravo:
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2013 06:06 przez Jurek.

Ogród pod słonecznikiem 24 Mar 2013 09:57 #137738

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Anetko :hug: pytałaś o naturalne sposoby ochrony kapusty.
Kilka słów za Marie - Luise Kreuter.
Zaleca się dodawać trochę wapna z glonów do dołka w którym sadzimy - zapobiega to kile kapuścianej.
Przed mszycami ma chronić rozsiewanie popiołu drzewnego i mączki skalnej.
Atakom bielinka kapustnika zapobiyegają pojedyncze rośliny pomidora czy selera/ich silny zapach/ posadzone pomiędzy rzędami kapusty.
Dobrym sąsiadem dla kapusty są warzywa z innych rodzin, oraz zioła, które polepszają aromat/ rumianek , kolendra , kminek/.Złym sąsiedztwem jest gorczyca / nawet nie powinno się jej stosować jako zielony nawóz na zagonach gdzie będzie sadzona kapusta./
Te wszystkie mądrości z książki "Ogród w zgodzie z naturą" - którą zgłębiam przez całą długą zimę . Polecam . Dla osób preferujących ogród bez chemii to kopalnia wiedzy i ciekawych rozwiązań. :bye:

Ogród pod słonecznikiem 24 Mar 2013 11:12 #137779

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
No,no super witrażyki :bravo: Zdolniacha z Ciebie :wink2:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.462 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum