TEMAT: Ogród pod słonecznikiem

Ogród pod słonecznikiem 24 Mar 2013 11:41 #137792

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Przyszłam z rewizytą :)
Ładnie tu w Twoim ogrodzie, słonecznie. Widziałam bardzo ładne słoneczniki - pełny i biały(?) Zupełnie zgadzam się z tym co napisałaś - obcowanie z naturą jest cudowne. Dodam od siebie, że szczęściarzem jest ten kto umie tą naturę uszanować aby cieszyć się jej pięknem najdłużej jak tylko się da. Też kiedyś spaliśmy na naszym podwórku pod namiotem i budził nas śpiew ptaków a dwa lata temu przyleciał do nas kos - uwielbiałam jego poranne trele. Szkoda, że nie zadomowił się u nas - niestety za dużo kotów w okolicy.

Dołączam się do zainteresowanych białą magią

Pytałaś o naturalne sposoby walki z chorobami i szkodnikami kapusty, ja znam takie: przeciw kile - zaraz po posadzeniu do ziemi szyjki korzeniowe obsypać popiołem drzewnym lub sproszkowanym węglem drzewnym. Niestety nie mogę się zgodzić z tym, że posadzenie selerów między kapustą ochroni ją przed atakiem bielinka - w ubiegłym roku mimo takiego nasadzenia codziennie zbierałam larwy tych bądź co bądź pięknych motyli.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród pod słonecznikiem 27 Mar 2013 21:16 #138967

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Piękne witraże :)
Co do ochrony naturalnej to niektórzy radzą aby przemieszać z warzywami inne rośliny,które działają odstraszająco na owady : (kalafiory, buraki, marchew) lawenda, rumianek, wrotycz, szałwia, czosnek (sałata, pietruszka), piołun (odstrasza mrówki), aksamitki (pomidory, ogórki).
Również czytałam że dobre są na choroby grzybowe opryski z biohumusu ale polecane są na pomidory, ziemniaki, truskawki, porzeczki.
Do zwalczania gąsienic oprysk z wyciągu z piołunu.
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2013 21:39 przez Bozi.

Ogród pod słonecznikiem 01 Kwi 2013 11:11 #139877

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam wszystkich!
Bardzo dziękuje za cenne informacje, poczytam o uprawie ekologicznej. Tak ogólnie to największy mój problem to uprawa kapusty, pewnie wszystkich rozbawię, ale dla mnie bardzo istotne jest podglądanie, eksperymentowanie i uczenie się - przecież w końcu musi się udać! :lol: :lol: Posadziłam jej sporo, chyba zmieści się w moim ogrodzie :P


Czy lubicie podglądać rozwój rośliny z nasion? Każdego dnia można zauważyć niewielki nowy element. Dla mnie wielką fascynacją jest energia z której wnętrza tworzy się nowe życie. Małe nasiono, a następnie okazała roślina. A ile bogactw mineralnych zawierają małe kiełki rzodkwi, fasoli mung, rzeżuchy. Wszystko to powinno być dostarczane z pożywieniem naszemu organizmowi.




Żonkilek dla wszystkich zaglądających tutaj forumowiczów z okazji świąt!
Życzę miłego popołudnia ;)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:30 przez .
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, Martina

Ogród pod słonecznikiem 01 Kwi 2013 11:47 #139888

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ja też bardzo lubię patrzeć jak nasionka wschodzą a potem jak rozwijają pierwsze liścienie, potem listki... Cudowne uczucie...

Aneto, co prawda mam bardzo niewielkie doświadczenie w uprawie własnej rozsady ale czy nie za mało ziemi mają te roślinki? Ja swoim sypałam aż po brzegi, ona i tak później osiada. No i nie są wtedy takie powyciągane... Widzę też, że trzymasz je na jakimś stoliku stojącym przy oknie. Podpowiem, żeby miały więcej światła swoim zrobiłam takie jakby osłonki z folii spożywczej odbijającej światło. Jeśli chcesz to mogę pokazać jak to wygląda u siebie w wątku.

pozdrawiam :)

Ogród pod słonecznikiem 04 Kwi 2013 14:41 #140856

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
zasiewy fajniutkie i tak jak u mnie zero miejsca na parapecie ;)
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2013 20:36 przez anabuko1.

Ogród pod słonecznikiem 07 Kwi 2013 06:18 #141934

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
Anetko wiosna nadchodzi, u Ciebie od razu będzie kolorowo pięknie a ja będę musiał jeszcze czekać,super to będzie musiało wyglądać,czekam na zdjęcia z Twojego wernisażu.
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2013 07:06 przez Jurek.

Ogród pod słonecznikiem 07 Kwi 2013 10:05 #141983

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
aneta72 wrote:

Hej anabuko1 - na mnie rodzina już nie może patrzeć :D wszędzie doniczki. Dojścia do balkonu nie ma! :P :P
Pozdrawiam!
U mnie na parapetach miejsca brak,ale i ja już zaczynam zagospodarować miejsce wokół drzwi balkonowych na razie bokami,,,ale jak ta zima długo potrwa to i tu może mi zbraknąć miejsca :crazy: :rotfl1: :rotfl1:

Ogród pod słonecznikiem 07 Kwi 2013 10:17 #141992

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Anetko :hug: witraże super - :bravo: - ależ oryginalnie będzie w Twoim ogrodzie :bye:

Ogród pod słonecznikiem 07 Kwi 2013 13:58 #142081

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Anetko ,witraże piękne , wyobrażam je sobie w ogrodzie i ciekawość mnie zżera , czy moja wyobraźnia nadąża za Twoimi pomysłami .Będę podglądała Twoje ogrodowe poczynania . Klimat będzie fantastyczny.

Ogród pod słonecznikiem 08 Kwi 2013 07:36 #142587

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Widzę, że bratki już czekają na posadzenie.

Ogród pod słonecznikiem 08 Kwi 2013 13:10 #142732

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Bardzo podoba mi się pomysł z witrażami.Oryginalnie.Gratuluję zdolności. :bravo: Czekam na fotki z ogrodu. :)
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Ogród pod słonecznikiem 10 Kwi 2013 09:04 #143634

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Jurek wrote:
Anetko wiosna nadchodzi, u Ciebie od razu będzie kolorowo pięknie a ja będę musiał jeszcze czekać,super to będzie musiało wyglądać,czekam na zdjęcia z Twojego wernisażu.
Hej Jurku! Jaki tam wernisaż? Chcę stworzyć coś innego, oryginalnego :) Nie mogę się doczekać potężnej ilości słoneczników a wśród nich ram z witrażami :)
Pozdrawiam Cię serdecznie!
anabuko1 wrote:
U mnie na parapetach miejsca brak,ale i ja już zaczynam zagospodarować miejsce wokół drzwi balkonowych na razie bokami,,,ale jak ta zima długo potrwa to i tu może mi zbraknąć miejsca :crazy: :rotfl1: :rotfl1:
Witaj anabuko1! - A ja dalej rozsadzam! :D Pomidorów mam już około 130 sadzonek! Hurtowa ilość!:D
Pozdrawiam!
Margolka wrote:
Anetko :hug: witraże super - :bravo: - ależ oryginalnie będzie w Twoim ogrodzie :bye:
Witam Cię Margolka! Bardzo mi miło że do nas zaglądasz. Cieszę się że podobają Ci się moje "witraże".
Tacca wrote:
Anetko ,witraże piękne , wyobrażam je sobie w ogrodzie i ciekawość mnie zżera , czy moja wyobraźnia nadąża za Twoimi pomysłami .Będę podglądała Twoje ogrodowe poczynania . Klimat będzie fantastyczny.
Witam Cię bardzo serdecznie w moim wątku Tacca! Cieszę się że Ci się u nas podoba. Ja również podglądam Twoje wątki i jestem pod wielkim wrażeniem.
Bozi wrote:
Widzę, że bratki już czekają na posadzenie.
Hej Bozi! Bratki czekają na zasadzenie, muszą być zahartowane bo stały w ciepłym pomieszczeniu - wszystko wymaga pracy :wink2:
Martina wrote:
Bardzo podoba mi się pomysł z witrażami.Oryginalnie.Gratuluję zdolności. :bravo: Czekam na fotki z ogrodu. :)
Witam Cię Martina! Cieszę się że do nas zaglądasz, obiecuje że gdy tylko ustawie moje obrazy w ogrodzie udostępnię wam kilka zdjęć :)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 10 Kwi 2013 09:07 przez aneta72.

Ogród pod słonecznikiem 10 Kwi 2013 09:24 #143649

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Słonecznikowy las jest fajny.
Maliny mnie urzekły. W tym sezonie chcę posadzić kilka sztuk.
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Ogród pod słonecznikiem 13 Kwi 2013 18:17 #145059

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
W poprzednim wpisie wspomniałaś o energii nasion, i tak przeglądając twój wątek dochodzę do wniosku że tą energie te roślinki i nasionka czerpią od Ciebie, bo jak widzę to Ty wprost emanujesz energią. :dance:
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2013 18:18 przez Jurek.

Ogród pod słonecznikiem 13 Kwi 2013 19:20 #145073

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
edit: 05-05-2016
usunięto nieaktywne linki utraconych fotek

Witam lizz!Witam Cię w moim wątku,zaglądałam na Twoją stronę.Widzę,ze jesteś na etapie tworzenia podobnie jak ja.Lubię podglądać takie ogrody,jest to dla mnie motywacją do zmagań w ogrodzie.

Jurku,dla mnie przyroda jest wielką przygodą! :woohoo: Co będę podglądać codziennie rano,kiedy wywiozę moje sadzonki do ogrodu?! :placze: ;)


Pozdrawiam barrrdzo wiosennie! B)
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2016 20:32 przez .

Ogród pod słonecznikiem 13 Kwi 2013 21:15 #145139

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
fajniutki ten trawniczek pełen krokusów :) szkoda,że biedroneczka się schowała :unsure:

Ogród pod słonecznikiem 14 Kwi 2013 20:52 #145505

  • pipio
  • pipio's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 48
  • Otrzymane dziękuję: 3
Anetko wpadłam z rewizytą i jestem pod wrażeniem :whistle: Mój ogród to ogródek w porównaniu z Twoim pięknym terenem do zagospodarowania :hearts: Witraże robią wrażenie.Bardzo ciekawe hobby :hug:
Pozdrawiam Ewa
Ogród Ewy - początki

Ogród pod słonecznikiem 15 Kwi 2013 12:33 #145798

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Anetko, masz rację. Taki trawniczek z krokusami nie zdarza się często :eek3: . Mieszkańcy są na pewno zachwyceni.
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.293 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum