TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Kwi 2014 10:08 #239600

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
To głęboka niesprawiedliwość!!!! U Ciebie jest już tyle kwiatów a moje nie chcą kwitnąć.... :wink4: Może czekają aż pani spojrzy na nie, wszak ponoć pańskie oko konia tuczy to może i kwiatki motywuje do kwitnienia? :happy:

Piękny clematis. Może nie zmarznie... A jak tam dalie? Dzielnie znoszą kaprysy temperatury?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Kwi 2014 10:22 #239605

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Pięknie już u Ciebie, kępa fiołków wspaniała :woohoo: :) Przypomniałaś mi o jagodzie kamczackiej, muszę zobaczyć jak się mają moje ;)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Kwi 2014 10:34 #239612

  • Keri
  • Keri's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 133
  • Otrzymane dziękuję: 88
Ile odcieni różowego w hiacynach :supr3: , ja też je uwielbiam :hearts: .
Przy tak niewielkich spadkach temperatury clematis nie powinien ucierpieć, ale dla pewności możesz go osłaniać na noc włókniną.
Pozdrawiam cieplutko, Beata.

Mały,ale doskonały;-) Zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Kwi 2014 10:43 #239616

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu ile Ty masz kolorów w ogrodzie ... :woohoo: Nawet nie wiem co powiedzieć... takie wszystko cudowne!
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Kwi 2014 11:04 #239630

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Aneczko piszesz że z mężem tępicie mech,ja już od 3 lat grabię północną stronę ogrodu,może z roku na rok mam go może mniej ale końca nie widać :jeez: .Nie mam już tyle nornic,które uwielbiały w nim buszować.W tym roku grabienie zaczęłam w lutym i jeszcze mi kilkanaście metrów zostało :crazy:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Kwi 2014 20:42 #239767

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Witaj Aniu oglądam Twoje piękne roślinki i nadziwić się nie mogę jak to w różnych miejscach radzą sobie różnie u mnie piwonii wcale nie widać za to hiacynty już przekwitają hosty wyłażą tylko w donicy w ziemi ledwo, ledwo Miodunka u mnie kwitnie w pełni u Ciebie otwiera kwiatki za to migdałek już pokazuje kwiatki u mnie jeszcze śpi :) Zakup nowy fajny, poza tym masz jeszcze duuużo miejsca do obsadzania :silly: Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Kwi 2014 20:58 #239788

  • Maja
  • Maja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 167
  • Otrzymane dziękuję: 11
Ależ już pięknie, kwiatowo u Ciebie :flower2: Znasz jakiś dobry sposób na mech, my też z nim walczymy, ale jak dotąd mało skutecznie :jeez:
Wiejski ogródek.
Pozdrawiam. Maja
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Kwi 2014 21:43 #239825

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ech, może i dobrze, że u mnie jeszcze nie jest tak kolorowo, po dzisiejszej nocy większość by poległa. :angry: :silly:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Kwi 2014 09:26 #239948

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Było - 5 Wczoraj.Clematis nowy żyje i ma się dobrze. :dance:
futrzasta-JAGUSIUU mnie i tak wiosna nie jest najwcześniejsza,u niektórych już dużo tulipanów kwitnie.Clemek żyje.Dale siedzą w ziemi,nosa jeszcze nie wysadzają i dobrze,bo zimno nocami :flower2:

olibabka-Marysiu Ogrody dostają coraz więcej kolorków a my satysfakcji :hearts: Jagody kamczackie już w sporych pąkch,ale zimne noce to jeszcze ich nie otwierają.I dobrze. :flower1:


Keri-Beatko różowych hiacyntów mam najwięcej.Ale i inne kolorki też są.



Moniczko bo wiosna jest cudowna :hearts:

dagmarazap; Maju Dziękuję za miłe słowa. :kiss3:
Mech pojawił się 3 lata temu,malutko,w ubiegłym roku ciut więcej a tym roku po zimie mieliśmy go zatrzęsienie.cóż trzeba było w końcu coś z nim robić.Zobaczymy co z tego wyjdzie.To mnie nie pocieszyłaś,ym,że jak on się pojawił,to znaczy ,że zawsze już będzie?? :angry:
Kolejne popołudnie( Trzecie już) wertykulujemy trawę i walczymy z mchem.Dobrze,że M tyle pracy "odwala"
Weltykulator sąsiad kupił,i robił u siebie,potem my,potem drugi sąsiad.Teraz zmienili na inne noże i nowa kolejka pracy :happy3:
Ale dobrze,że to mężczyźni robią.Ja mam już trawnik 7- letni.a mech w ubiegłym roku się pojawił,ale w tym roku go jest pełno,i to ko kolei u sąsiadów też
Ale ja pomagałam grabić.Nudna i upierdliwa praca.Jutro popołudniu już skończymy i damy nawóz anty-mech,ciekawe czy coś on daje :sick:

Isiu No widzisz.U jednych jedne roślinki kwitną u innych inne przekwitają,a inne w pąkach.I tak may różnorodne ogrodu i zawsze ciekawi nas zaglądnie do drugich. :P
Nowa tujka bardzo cieszy.Mam nadzieję,że będzie dobrze rosła ;) Ta część przed domkiem trochę zostaje wolna,i niech tak będzie.i tak nowych rabatek znowu sobie zrobiła, i nowej pracy przybędzie :blink:
mrówa-BeatkoA ja jak na inne ogrody patrzę to widzę,że u mnich bardziej kolorowo,Noce u mnie tez są z przymrozkami.ale roślinki jakoś żyją :dance:
[/URL]

Pozdrowienia z DĘBOWEGO LASU :wink2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dagmarazap

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Kwi 2014 09:35 #239955

  • Keri
  • Keri's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 133
  • Otrzymane dziękuję: 88
Nawóz anty-mech generalnie zadziała, ale jeśli trawnik jest zacieniony trzeba go stosować regularnie w całym sezonie. Po użyciu tego nawozu trzeba dokładnie zamieść, to co upadnie przypadkiem na utwardzone powierzchnie np. na kostkę, bo może trwale je przebarwić.
Pozdrawiam cieplutko, Beata.

Mały,ale doskonały;-) Zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Kwi 2014 18:42 #240070

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Keri-Beatko Dziękuję Ci za tak szczegółoe informacje :kiss3:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Kwi 2014 21:51 #240141

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Aniu, a może chcesz taką moją trawę niezidentyfikowaną, łąkową jakąś, z którą walczę już od lat? Zapewniam Cię, że ona zwalczy mech i w dodatku dostarczy wielu emocji przy plewieniu! :rotfl1:
Obejrzałam ten trawnik.... Ja tam żadnego mchu nie widzę...
Piękne zdjęcia robisz... Zawilec wieńcowy już taki duży? :eek3:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Kwi 2014 22:16 #240537

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
artam-Martuś Już ten mach wystarczy mi za wszyskie zielka.Tyle dni walki :tongue2:
Bardzo jestem ciekawa czy chocią dobry efekt będzie naszej pracy,cxzy tylko pozosałe bółe kęgosłupowe :happy:
I najważniejsze ,że my widzimy ten mech,a Ty musisz mieć sokoli wzrok,żeby tam od sibie przelustrować mój trawnik :happy2:
Dziękuję za miłe słowa.Tak to zawolec,który przetrwał zimę, na wiosne popsadziłam ich więcej ale nie wiem czy te nowo-posadzone w tym roku zakwitną :unsure:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 05 Kwi 2014 07:26 #240617

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witam w piękny słoneczny dzioneczek, :bye:
dopijam kawusię,fotki zostawiam i jadę na działeczkę, na razie tyram, ale po południu planujemy ognisko i kiełbaski w końcu weekend mamy :P
Trochę nawet warzywnika posiane,przez mojego M w tym roku.

jak ja je lubię :hearts:







Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 05 Kwi 2014 22:06 #240881

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, śliczny jest ten fioletowy dwupoziomowy zawilec :hearts:
Noce u wszystkich są chłodne. Ale w dzień słoneczko mocno przygrzewa.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 06 Kwi 2014 08:49 #240982

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bożenko Ten zawilec faktycznie ładny i zimoał.Posadziłam nowe,nie dawno dużo więcejale te nie wiem czy zakwitną w tym roku,zobaczymy :wink2:
Noce to ostanio bardzo zimne,ale dobrze,że w dzień jest ciepełko,i ładnie :)




Drzewa zaczynają kwitnąć,zbliża się piękny bajkowy czas ,jedyna taka niepowtarzalna śliczna pora roku :hearts:


Te panie każą długo na siebie czekać aby pokazać swoje piękno :tongue2:

No i tulipanki , piękne kwiaty które teraz ubarwiają nasze ogrody :flower2:


Mój amarylisek dopiero wypuszcza pąki zapomniany leżał sobie w piwnicy,dopiero jak zobaczyłam wasze w pąkach lub już kwitnące przypomniałam sobie o moim i zaczęłam go szukać :garden1:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 06 Kwi 2014 08:58 #240987

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witaj niedzielnie :bye:
Jeśli chodzi o trawnik to łącze się w bólach- też tej wiosny z nim walczę. Dobrze, że malutko bo tak jak mówisz nudna praca.
Jeśli zaś chodzi o bratki to śliczne są te miniaturki.W tym roku to już mi się nie opłaca i nie kupię ale za rok na wiosnę muszę pomyślec o nich w skrzynki na balkon :)

Ah i co jeszcze- koleżanka mówiła mi, że po tym antymchu mech robi się czarny i znów trzeba wybrabiac pozostałości. Nie wiem ile w tym prawdy, tak mi się przypomniało.
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2014 08:59 przez Steasi.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 06 Kwi 2014 10:20 #241027

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, jakie masz u siebie drzewka owocowe? Teraz chyba kwitną pestkowce? Na jabłonki jeszcze nie pora?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.643 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum