TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Cze 2014 08:20 #268033

  • pasjonatka
  • pasjonatka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 81
  • Otrzymane dziękuję: 82
Aniu!...witam serdecznie. Przywędrowałam do Twojego uroczego ogrodu... jak zwykle podziwiam !Posyłam uściski!
”Mój ogród- mój raj” Zapraszam Bogusia
"Ogród powinien przede wszystkim dawać szczęście i ożywić umysł swoim pięknem" Gertrude Jekyll
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Cze 2014 09:49 #268066

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aniu, to na pewno liliowiec stella d'oro, on startuje jako pierwszy razem z liliowcem rdzawym-chociaż u mnie jeszcze wszystkie w pąkach :unsure: :(
Twój ogród jest z gumy... :oops: :dry: tyle masz roślin pięknych roślin ,gdzie to wszystko się mieści.. :bad-idea: .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Cze 2014 09:54 #268069

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
anabuko1 wrote:
pierwszy bodziszek ale nazwy nie znam ??

To może być Geranium x cantabrigiense 'Biokovo' :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2014 09:55 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Cze 2014 09:57 #268070

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Panie, piękne powojniki! Wszyscy chwalą, ale to zrozumiałe bo okazy masz naprawdę wyjątkowe :bravo:
Iryski i czosnki cudnie obfocone, zatrzymujesz te cenne chwile kwitnienia na dłużej :)
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Cze 2014 08:43 #268474

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
pasjonatka-Bogusiu Witaj tutaj :kiss3: .Fajnie,że założyłas tutaj swój wątek.

chester633Ten liliowiec wydawał mi sie ale do końca nie wiem czy to stella d'oro,ona ma trochę bardziej wygięte kwiatki.Ale może się mylę.Moje rdzawe jeszcze nie kwitną,w pąkach jak i inne też już w pąkach.W tym roku wcześniej jak wszystko zresztą. Mój ogród nie jest z gumy,chociaż chciałaby,Ja upycham na jednej rabacie ile tylko się da :jeez: Czasami jak coś nowego wsadzam to satre celubki uszkadzam :angry:
I tak na jednej rabacie np.mieści mi się i pierwiosnki,i hiacynty,i maki i pełnik,i narcyzki i trytomy,i jeżówka i lili pełno,i kamasje,i chryzantemka.Jak to się rozrośnie to musowo będzie coś zabierać,coś przesadzać tylko gdzie??
Jak wszędzie pełno napchane :happy: Mój M i znajomi śmieją się ze mnie,że na moje chciejstwa to jeszcze ze 2 ary przydałoby się,ale to nierelane,bo wszystko wokół zajęte od dawna :(
piku-Wiesiu Bardzo dziękuje za nazwę bodziszka,już sobie zapisałam :hug:
Robaczek-KasiuPowojniki mam różne,te z wcześniejszych lat,sa zwykłe.Ale wówczas chciało się jakieś mieć.w tym roku dopiero kupiłam wszystkie ( 3 sztuki)pełne.
Iryski trochę deszc podniszył i czosnki pomału już przekwitają. :(

img]images62.fotosik.pl/1033/db236165f0e67556.jpg[/img]

Inkarwilla Delavaya



clematis tangutica- clematis tangucki


clematis vyvyan pennell

Nie wiem co to za roślinka ???.Coś wieloletniego posiałam,ale nazwy nie zapisałam ,a opakowania też już nie mam ,wyrzuciłam chyba :angry:




Perukowiec pierwszy raz będzie kwitł ;:173


i opucja szykuje się do kwinienia

A gożdziki zaczynają



Na różance maki i szałwia króluje, róże po mału zaczynają
Szłwie były na samym brzegu w ubiegły roku,ale na jesieni kilka róż dokupiłam i trzeba było porzerzyć rabatkę :jeez:


Trochę deszczami zniszczone,co można zrobić,aby trochę polepszyć ich stan ???



Aha,jeszcze nowe hostki już w ziemi- podarunek od Romka :kiss3:
I winogron biały od siostry
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2014 09:23 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Cze 2014 08:58 #268482

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Aniu pięknie i kwitnąco u Cibie !Zwróciłam uwagę na drobne różowe kwiatuszki ...co to takiego?Pięknie by wyglądały pomiędzy różami :hearts:
Takie prezenty :bravo: Super !
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Cze 2014 10:59 #268525

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Danusiu Już zanalazłam ,to jest Kozłówka DŁUGOSZYJKOWA :)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Cze 2014 11:45 #268529

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ciekawa ta kozłówka :) , muszę sobie coś o niej poczytać :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Cze 2014 12:57 #268546

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Jeśli mowa o tych białych i różowych drobnych kwiatach w ostatnim poście zdjęciowym, to są to ostrogowce. ;)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Cze 2014 19:55 #268669

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Czy to przypominające bialy i fioletowy bez to jest ta Kozłówka? Bardzo to ładne czy to jest wieloletnie czy jednoroczne? Clematisy masz cudne zwłaszcza ten żółty.Co to jest na trzecim zdjęciu? Fajnie wyszedł trzmiel na weigeli.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Cze 2014 21:46 #268742

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Tak tak to co zapomniałaś jak się nazywa to ostrogowiec - uwielbiam tę roślinkę, kwitnie prawie non stop. Mam tylko różowy, musiałabym obejrzeć się jeszcze za białym B)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Cze 2014 22:25 #268768

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ale piękne te bordowo-czerwone irysy. :woohoo:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 05 Cze 2014 12:03 #268949

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
piku-Wiesiu; Cypryda Daniela ma rację,to nie Kozłówka długoszyjkowa tylko ostrogowce. :) Ja wyczytałam,że to roślinka wieloletnia.Nie mam znią jeszcze doświadczenia.Zobaczymy jak przezimuję ;) Tych trzmieli,pszczółek to jest chyba wsz ędzie pełno.
Kozłówkę też wysiewałam ale jej gdzieś chyba nie ma.
Danielo Masz rację i dziekuję :kiss3: za odpowiednią nazwę ostrogowca.Wysiewałam te 2 roślinki,Jedna jest,druga nie, :(

iwa27-Iwonko Dziękuję z nazwę ostrogowca.Piszesz ,że masz ją.Zimuje dobrze ??Jak się sprawuje.??Ja ją ma pierwszy raz.

Dangar-Danusiu Iryski już pomału przekwitaja,szkoda. :( Ale wliliowcach coraz więcej widać pąków. :dance:











resztki azali




następny iliowiec rozkwita


Czosnki przekwitają

Kaiser też

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277

Moja działka na Dębowym Lesie 05 Cze 2014 18:07 #269012

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Aniu, rozyce niestety musisz rwac tzn liscie jej rwij, bo to z tego nic nie bedzie a jak masz inne, to Ci sie ta plamistosc moze poprzenosic. Kup Topsin albo inny na grzyba i prysnij z powtorka po 7 dniach.
Sliczne masz te Orliki - kiedys ktos napisal, ze orliki wygladaja jak baletnice i to jest Prawda.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 05 Cze 2014 21:57 #269136

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Juleczko kochana ,dziękuję :kiss3: Ci bardo za opdowiedż z tymi różyczkami.No widzisz,wiedziqałam,że coś nie tak ale nie wiedziałam,że to grzyb,t a jedna tak na razie wygląda.Topsinu :( nie mam ale juz jutro kupię i popryskam,wszystkie,tak ??
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 05 Cze 2014 22:22 #269158

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Aniu aż się teraz chce chodzić na działkę bo coraz więcej nowych kwiatów i zaczynają nowe kwitnienie,..coraz więcej róż zaczyna kwitnąć ...śliczne masz hosty ale i nowe nabytki też piękne..
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 06 Cze 2014 08:45 #269247

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Nie zaglądałam na forum kilka dni, a tu tyle cudownych zdjęć :woohoo: Brakło mi słów, żeby to wszystko skomentować. Powiem tylko - cudownie :hearts:

Aniu widzę, że masz dyptam... Kupiłam ostatnio takiego maluszka, bo urzekły mnie jego kwiatuszki, a potem wyczytałam, że jego dotknięcie powoduje poważne oparzenia... To rzeczywiście prawda, czy trafiłam na mocno przesadzony artykuł? Roślinka stoi póki co w doniczce w niedostępnym dla dzieci i zwierzaków miejscu, bo trochę się obawiam... Zastanawiam się nawet na jej wyrzuceniem :think:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 07 Cze 2014 10:52 #269656

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Alinko-277 To prawda,jedne piekne lwiaty nas zchwycają,inne przekwitają a juz w to miejsce inne szykuja sie do kwitnienia :wink2:
Hostki jakoś zawsze są miłe w moim sercu.A nowe nabytki zawsze ogromnie cieszą.
MoniczkoJa też nie codzień jestem,czasu na to zamało.Ale co kilka dni to ogróg zawsze jest inny.,niepowtarzalny i swój raj zawsze sieszy,prawda ?
Ja na początku nie wiedziałam też,że nie można Dyptamu a nawet nie wolno dotykać kwitnącego w upalny dzień bo liście wydzielają jakiś tam olejek eteryczny czy coś i to bardzo parzące jest.Z tego co zauważyłam to w sklepach czy nawet na all... jak by ktoś chciał kupić to nie ma informacji na ten temat a moim zdanie powinna być!Ja małych dzieci , nie mamm więc nic nie grożi.W upały go już nie dotykam.A tak w inne dni to specjanie go ruszam i wącham,bo lubię jego specyficzny zapach . :)

Clematis The President


pierwszy kwiatek -clematis piilu - dla mnie jest jednym z piękniejszych clemków i jednym z pierwszych clemków w moim ogrodzie :wink2:

VYVYAN PENNELL


Gożdziki




Jeżówki się szykują



W jednym miejscu

I w drugim urosła większa niż moja magnolia niż ja w butach,czyli ta naparstnica ma już ponad 180 cm :ohmy: :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.677 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum