TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Cze 2014 08:38 #271681

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
dagmarazap-Dagmarko Gożdziki kwitną u mnie na całego.i koloro dzięki nim bardzo.i parzydło leśne też.chociaż było przeasadzane już z kwiatem,ale pora deszcowa dobrze na to pzresadzanie wpłynęła.
Dala Tak,ja bardzo lubię patrzeć na wszelakie owady ,na te buszujące w kwiatach szczególnie.Teraz obserwuję z tarasu tzrmiele ( bąki )grube jak wchodzą do kielichów napartnicy od rana do wieczora tam buszują,ruch tam jak na ruchliwym skrzyżowaniu :wink2: Szałwie posadzone w ubiegłym roku już teraz są ładne kępki.A te z tego roku to pojedyńcze,czy podwójne witki ;) Nic,poczekamy i one się rozrosną, :wink2:

tilia66-Iwonko; Sweety-Aniu No tak hosty są ,których miało nie być już więcej.Ale w ogrodzie jest już więcej takich roślin,których miało nie być.Są róże,s a liliowce,żurawki,hjortensje ,,małe bylinki rózne,są nowe ze 3 rabaty,których miało nie być. :jeez: :happy3: Tak to już jest z nami ogrodomaniakami :happy4:

Jonatanka-Asiu witaj :kiss3:Na jeżówki jeszcze ciut poczekamy,ja z utęsknieniem czekąc będę na rozkwit 2 nowych :)
czemu nie założysz swojego atku opgrpdowego tutaj ??

Anowi-Iwonko Wszędzie jest pięknie i kolorowo,U Ciebie też.To dobrze,że Ostrogowiec dobrze zimuje .Może i u mnie przetrwa ;)

Nowinka-Ewo Piękny czas,piękne lato,moc kolorów i kwiatów. :hearts: Bratki już się sieja same i nawet różne kolorki wychodzą.chyba owady tak pozapytały.Ja tylko je porządkuję.Ach to lato dla mnie mogłoby by trwać pół roku :wink2:

jadwiga1Witaj,Oj tak to jest,każdy kwiaty podziwia,ale jak chodzi już o własne poletko działkowe to ażdy chce według sibeie.Ja tam batrzdo cieszyłabym się jak miałabym juz za darmo dużo kwiatów., na nie.Ja nic nie miałam,łąkę.I wszystko trzeba było kupić.A jak ktoś nie wie ile to kosztuje,to nie docenia kwiatów.i to ,że może je mieć.Szkoda,że spzrdajesz działeczkę ;) I szkoda,że nie jestem Twoją sąsiadką może i mi coś by się uszczknęło z Twojego zbioru kwiatowego :happy:

Bozi-Bożenko moja szałwie omszona jest,aje pąków kwiatowych nie widać.Czyżby nie zamierzała kwitnąż ?? Ona w tym samym roku kwitnie ??
Jakby zakwitła,miała nasionka,to chętnie Ci je wysłałabym.A może już się znalazła ??

Dangar Tak,tak jasnotę ograniczam tylko mam w 2 miejscach.siewki wywalam.Bo za dużo by tego było.Ślimaków nie mam.i niech tak zostanie. ;)

Monik-MoniczkoTo na ostanich zdjątkach to powojnik tangucki :)

Ostrogowiec





Kaiser przekwita też ładnie


clematis vyvyan pennell

clematis piilu


Czy to powojnik gipsy queen ??









Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2014 08:48 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Cze 2014 09:02 #271689

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, mam ogrodniczy pod nosem i zawsze mają tam szałwię.
Kaiser ciekawie przekwita.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Cze 2014 22:15 #271981

  • pasjonatka
  • pasjonatka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 81
  • Otrzymane dziękuję: 82
Aniu!.....powojniki ,róże...wszystko powala na kolana. Pozdrawiam serdecznie!
”Mój ogród- mój raj” Zapraszam Bogusia
"Ogród powinien przede wszystkim dawać szczęście i ożywić umysł swoim pięknem" Gertrude Jekyll
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Cze 2014 11:26 #272120

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Aniu,robisz piękne zdjęcia no i masz co fotografować,taka ilość kwiecia :thanks: :thanks: :thanks:
Ten żółty powojnik to tangucki? Masz może zdjęcie jego w całości?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Cze 2014 12:00 #272130

  • colli28
  • colli28's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 150
  • Otrzymane dziękuję: 31
Aniu podpisze się pod tym co inni fotki piękne powojniki duże :eek3: ostrogowiec też niczego sobie jeszcze kwitnie ci serduszka no proszę niezawodna jest parzydła nie mam ale u ciebie ładnie wygląda jaki piękny kwiat bzu czarnego :woohoo: a jakie bratki :bravo: pozdrawiam :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Cze 2014 12:19 #272134

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Aniu, oglądając piękne powojniki z "Dębowego Lasu' przypomniałem sobie właśnie, że nie zrobiłem ani jednej fotki swoim w tym roku. :hammer: Zapewne z tego powodu, że w pogoni za słońcem wywędrowały z ogrodu za ogrodzenie.
Dopiero w tym tygodniu skończyłem sadzenie host z marcowej dostawy od Fransenów. U mnie wszystko musi nabrać mocy urzędowej.
Na początek hosty trochę częściej podlewaj, żeby się łatwiej ukorzeniły. :garden1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Cze 2014 13:26 #272147

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
anabuko1 wrote:
Kaiser przekwita też ładnie

Jest śliczny :woohoo: , taki zupełnie niespotykany :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Cze 2014 15:29 #272524

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Odpowiem potem .. ogrodowe tylko zostawiam :flower1:




Trytoma jedna przekwita inne rozkwitają






jeszcze piwonijki


Do tej białej piwonii mam duży sentyment, ;:167
To piwonia ,która jeszcze była w rodzinnym ogrodzie przy domu mojej babi jak była młoda dziewczyną., potem była u mniej w ogrodzie,a teraz od kilku lat jest w moim





orliki a raczej już resztki



Hosta Millennium
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Cze 2014 15:32 #272526

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Piękna słoneczna sesja :woohoo:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Cze 2014 19:05 #272579

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
anabuko1 wrote:

Czy to powojnik gipsy queen ??



Aniu, może to Etoile Violette :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Cze 2014 20:51 #272626

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Powojnik wygląda jak etoile violet. To raczej nie gipsy queen. Piękna sesja ogrodowa. Kaiser przekwita pokazowo :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Cze 2014 20:53 #272628

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4104
  • Otrzymane dziękuję: 4954
Albo Mikelite.......piwonia babcina prześliczna.......
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Cze 2014 23:51 #272731

  • jurekg
  • jurekg's Avatar
Gipsy gueen z pewnością to nie jest, Mikelite też bym wykluczył. Z włoskich pozostaje Etoile violet.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 15 Cze 2014 00:35 #272736

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
też mi wygląda na 'Etoile Violet'. Pstryknij go w fazie pełnego kwiatu i przekwitania. Zobaczymy jak zmienia barwy i będzie można się upewnić .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 15 Cze 2014 11:08 #272828

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bozi-Bożenko ; piku-Wiesiu Szczere chęci mam ;) Kaiser faktycznie ciekawie prtzekwita z klasą :)

pasjonatka-Bogusiu Każdy czas jest piękny niepowtarzalny,ogrody czarują nas swoim kwiecie, tylko,żeby cieplej było ;) Bo dziś jak na niedzielę,wolny dzień,chłodno i pochmurno :unsure:

Malgocha1960 DEziękuję kochana :kiss3: Tak ten żółty powojnik to tangucki, w całości ,zdjątka nie mam :( Kiedyś tam zrobię ;)

colli28-Olu Powojniki te najstarsze dwa to już spore.A reszta taka sobie.Kwiecia w ogrodziue jest.Róze rozkwitły to i bardziej kolorowo się zrobiło.
Bratki śieją mi się już same.Parzydło polecam bo dla mnie jest śliczne.

rm27-Romku Czasmi zagladająć do innych i nam się coś przypomni,ja też tak mam.Hosty masz i tak imponujące w ilośc i odmianach.Ale jak duża działka to i baje dużo możliwośc.Jeszcze raz :kiss3: za hostki - prezencik tak piękny.Rosną sobie już,mam nadzieję,że będzie im dobrze u mnie.Oczywiście podlewam często,bo kilka rośnie pod okapem domku,a tam deszcz w mniejszym stopniu nawet dociera.Zostaje mi podlewanie :garden1:
Powojniki pójdę obejrzeć jakie masz.To to mój ostani bzik,ciągle je dokupuję :hearts:
Monik-Moniczko Dziękuję kochana :kiss3: Dziś słońca nie ma ale wczoraj było.Dziś chłodno i pochmurno się zrobiło,szkoda. :( Ale za mokro to nie jest przymajniej u mnie.Także deszcyk przyda się

mrówa-Beatko Bardzo dziękuję za odpowiedż. Sprawdziałam ten Etoile Violette ,tak na to wygląda,że to on :P

moni-Moniczko Dziękuję i za miłe słowa i za potwierdzenie,co do powojnika,tak to chyba mam Etoile Violette :flower1:

sierika-Ewo; jurekg ;Firletka-Magdalenko Dziękuję.Sprawdziałam Mikelite,to nie jest mój ,to raczej a właściwie na pewno Etoile Violette :P
Zdjątka oczywiście będę robić i będę wstawiać.



Kronenburg

Goldilocks

Alladyn w towarzystwie szałwi "Ostfriesland"



mr lincoln

NN

naparstnice szaleją








Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 15 Cze 2014 13:06 #272855

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Etoile Violette, jest sliczny :hearts: kiedys kupowalam 4 sztuki - 3 sztuki dla forumek do wyslania, bo jeszcze nie byl osiagalny a jedna dla siebie. Jak zakwitly, to sie okazalo, ze ich sie zgadzaly a moj byl pomylka i mam Mikelite - tez ladny ale Etoile Violette, jest ladniejszy jak dla mnie.
Alladyn w towarzystwie szalwi slicznie wyszedl - wlasnie sobie przypomialam, ze mam 3 sadzonki szalwi do posadzenia ale jakiegos takiego lenia ogrodniczego mam, ze juz chyba z tydzien je sadze i posadzic nie moge
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 15 Cze 2014 18:26 #272947

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Z pewnością powojnik to Etoile Violette. Sadziłyśmy w jednym czasie :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 15 Cze 2014 22:34 #273138

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Julka Etoile Violette,jest faktycznie i ładny i spory już urusłl.Ja kupowałam Powojnik The President.który nie był President.A Generał Sikorski okazał się Presidentem,zagmatwane, już sie robi :happy: Z szalwia widzę ładnie róze wygladają.jeszcze tam pzrtacznków muszę dosadzić.
Bozi-Bożenko Dziękuję za potwierdzenie,że to Etoile Violette :) ajnie wiedzieć w końcu co się ma :)


Szkoda ,że już przekwita


parzydło leśne




Wiesiołek- rozrasta się szybko dlatego mam go przed ogrodzeniem :)


]



Tojeść kropkowana


jedne przekwitły a jeden jeszcze sobie kwitnie





Augusta Luise


Alladyn


]

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Ewogrod


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.847 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum