TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Lip 2014 09:00 #285507

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Moja LIMELIGHT jest młoda, w ubiegłym roku posadziłam małą sadzonkę. Mam nadzieje że w tym roku zakwitnie przynajmniej jednym kwiatostanem.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Lip 2014 12:15 #285924

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Wczoraj w Achuanie kupiłam 6 powojników z przeceny po 4 zł jeden!!! :dance: Jeszcze nigdy za taką cenę nie kupiłam powojnika.
Trochę zabiedzone ale ja już się nimi zajmę :garden1:


Kupiłam bez nazw i
Atragene Rosy O`Grady
Arabella x 2 .czy ją się na wiosnę przycina ???Muszę o nich poczytać więcej :comp:

Jeden ten dla mnie najładniejszy nie ma nazwy tak wygląda
Może ktoś rozpozna ??


Teraz myślę,gdzie tu by ich posadzić ??? :crazy:

iwa27-IwonkoWitaj.To prawda liliowiec Holiday Deligh jest piękny, taka żywa czerwień.Mam go 3 lata.I w tym roku już jest ładny,sporo ma kwiatów.Tojeść bulwiastą kupiłam kilka lat temu nasionka ,wysiałam do doniczki potem do ogrodu tak jest do dzisiaj nic z nią nie robię.
Filaretko- Magdalenko To pamiętaj jak coś to na wiosnę mogę Ci tą funkię odkopać kawałek.
lilie w tym roku już pieknie kwitną ,jest ich sporo,ale to efekt ciąglęgo dokupywania ;)
Landini i LILIi OT RED DUTCH -tak ładnie razem wyglądają,Ale efekt przypadkowy, bo na wiosne Ladndini dosadzałam nie wiedząć do której,dopiero jak zakwitły to rozpoznałam. Dali nie mam za dużo ,raczej średnio.Inni mają mnóstwo.Ja tylko kilkanaście.Zobaczymy .Na razie zakwitła kupiona na wiosnę też dużo dalii. Alauna Clair-Obscur i jest faktycznie b.ciekawa i zgadza się z tym co kupiłam :)
Bozi-Bożenko Moja LIMELIGHT też jest młoda, na wiosnę ją kupiłam ale większa sadzonkę i nie żałuję, bo już jest większy krzaczorek i ma sporo kwiatów,momo,że ze 2 lub 3 gałązki straciła,jak mój mąż kosił trawe to za dużo podkaszał i złamał gałązki :tongue1:

I lilie kwitną :hearts:

I szkodniki też przylatują ;:161










Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2014 12:36 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Lip 2014 14:36 #285965

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Sliczne powojniki ja dzisiaj kupiłam hoste zjedzoną przez ślimaki też nie wygląda ciekawie,u mnie śliwek w tym roku nie ma ,ale w tamtym roku było zatrzęsienie i mam jeszcze pyszne powidła lilie i liliowce cudowne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Lip 2014 15:09 #285973

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aniu ! Ale zrobiłaś powojnikowe zakupy ! Faktycznie 4 zł to żadne pieniądze, tylko uważaj , bo takie "wyprzedażowe" rośliny mogą być porażone jakimiś chorobami. Najlepiej od razu weź im zrób kwarantannę, profilaktycznie zlej Switchem - widzę,że mają przysuszone listki, ale to może być zaniedbanie w podlewaniu. Ostatnio były takie upały ,a wiadmo jak w sieciówkach są traktowane rośliny...

Ten bordowy NN to może być viticella Mikelite. Ma długie , białe wąsiki ,wąskie płatki i ta czerwonawa pręga. Nie wiem na ile Twoje zdjęcie odzwierciedla rzeczywiste kolory. Popatrz w necie, ale wydaje mi się ,że to właśnie ten.Chociaż...wciąż mam wątpliwości.Pomyślę jeszcze .


Arabella należy do grupy itegrifolia - bylinowej i część naziemna zamiera całkowicie , więc na wiosnę się ścina suche badylki i odbija do 2 m , ale się nie czepia ogonkami tylko płoży, no chyba że ja podwiążesz.

Pozdrowienia :bye:
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2014 15:14 przez Firletka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Lip 2014 17:02 #285997

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aniu ale zakupy - super ! ogród masz piękny i kolorowy. Ile razy do Ciebie wejdę to natrafiam na coś nowego ..tyle cudnych różności masz :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Lip 2014 17:26 #286006

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ale fajne zakupy powojnikowe :dance: Generalnie kiedyś poradzono mi, by w pierwszym roku po posadzeniu wiosną obciąć powojniki 20 cm nad ziemią, a potem - zgodnie z grupą. Robię tak i nie narzekam :D
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Lip 2014 21:43 #286092

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Aniu podziwiam i podziwiam Twoje piękności..a zakupy to zrobiłaś naprawdę udane masz szczęście do zakupów...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Lip 2014 22:12 #286109

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
W mninionym tygodniu przerobiłam ich 4 wiaderka.Pyszne to one są :P


Dagmarko Pierwszy raz kupiłam na wyprzedaży roślinki.Mam nadzieję,że dobtrze będą rosły.
Lilie i liliowce są cudne nie wyobrażam juz sobie ogrodu także bez nich :hearts:
Filaretko- Mgdalenko No włąśnie 4 zł.to żadne pieniądze,także kupiłam ich 6,to tak jakbym kupiła jednego normalnie.
L:istki suche usunęłam już,żrobię im kwarantannę jak mówisz.Potm ich trochę podnawoże delikatnie,jeszcze powinny podrosnąć.
Sprawdziłam ten bordowo-fioletowy to może być viticella Mikelite. Kurcze Ty wszysko wiesz.Ostanio wszystko mi odgadujesz,infroracje i rady wszystko trafione super.Dzięki wielkie dobra kobieto :kiss3:
Z tą Arabellą to nie mam jeszcze pomysłu gdzie ja posadzić :crazy:

moni-Moniczko, To prawda,zakupy się udały jak ślepej kurze ziarnko. :happy: Mam nadzieję,że pod moja opieka szybko odżyją.Tyle tam było tych róznych [powojników i w większych doniczkach.Dużo podsuszonych z braku wody, bo ziemia jak popiól.CVoś nie dbaja o takie roślinki szkoda :) Ale za to ja mam tanie pierwszy raz clemki ;) To fajnie,że mogę czymś Cię ogrodowym moim zaciekawić.Ja zawsze podziwiam Twój piekny ogród i tyle rarytasków rózanych.Oj marzy mi się marzy kilka jeszcze ;)
Sweety-Aniu Pewnie,że fajne za taką cenę ,grzech byłby nie brać :P Ja wielkokwiatowe też ścinam nisko, bo jeszcze młode.Ale ćwika zadł mi ten bylinowy.Jeszcze takiego nie miałam.I Atragene ponoć tyych w pierwszych kilku latch wcale się nie przycina.Kupiłam wczoraj jednego.Parę dni temu w ogrodniczym 2.Zobaczymy tych nie obetnę ,żostawię,Dzięki Aneczko za info :kiss3: :kiss3:
Alina-277-Alinko Pierwszy raz tak tanio kupiłam clemki,a nawet roślinki.No cóż na to wychodzi ,że i wyprzedaże roślinek też są.A ja za tym nigdy nie chodziłam ,ot trafiłam i już ;)
Jeżówka Hot Papaya

Jeżówka purpurowa i motylek się skrada do stłówki :D


Jeżówka purpurowa i JEŻÓWKA CHEYENNE SPIRIT a między nimi kamień z samej Szwecji przywleczony,ukyryty w samochodzie.3 wówczas przywieżliśmy. i one się róznią


naparstnica rdzawa - fajna,ładna pierwszy raz ja mam :flower1:

Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2014 22:21 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Lip 2014 09:05 #286208

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Piękne zakupy okazyjne Aniu. Oby się zaadoptowały. Ten pierwszy z prawej to chyba Purple Draem.
Jeżówki pięknie kwitną. U mnie niestety jest za sucho na jeżówki bo wszystko mi wymarło. więcej ich sadzić nie będę.
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2014 09:06 przez Bozi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Lip 2014 15:04 #286303

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aniu , cieszę się, gdy mogę pomóc :hug:
Arabelkę możesz puścić luzem , niech sobie pełza po ziemi np. tam , gdzie nie chce Ci się ciągle pielić chwastów. Wypełni pustą przestrzeń pomiędzy roślinami, a nie zadusi , bo i tak na wiosnę wytniesz do zera.
Ja tak puściłam darowanego od mojej sąsiadki Moniki ( uściski dla Niej :hug: )
clematisa 'Praecox' z Grupy Heracleifolia. Na razie jest mały i nie mam jeszcze jego najświeższych zdjęć.

Widzę,że kuchennie też się udzielasz, przetwory idą pełną parą :) Motywujesz do sprawdzenia stanu spiżarki. :tongue1:

Ta naparstnica rdzawa taka nietypowa - końce kwiatów wyglądają jakby im się przykleił topolowy puch. Czego to Natura nie wymyśli ! :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Lip 2014 21:37 #286416

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bozi-Bożenko Mama nadzieję,że powojniki się dobrze zakorzenią i podrosną jeszcze do zimy i oczywiście dobrze przezimują ;)
Jeżówki rozkwitają,ale jeszcze nie wszystkie się rozwinęły czekam na dwie nowe,są w pakach jeszcze. ;)
A ten clematis Atragene ma akurat nazwę- Rosy O`Grady :P

Firletka-Madziulka A ja się też cieszę ,że zaglądasz do mnie i właśnie tyle już dobrych informacji mi udzieliłaś.Dzięki :hug:
Dzisiaj byłam na działce po południu i zapomniałam wziąć powojników z balkonu, :evil: jutro je zabiorę i posadzę.Chyba zrobię tak jak radzisz puszczę ją luzem na dole, zobaczymy jak będzie się prezentowała.a trochę w półcieniu może być ?? Nie znam tego clematisa 'Praecox' z Grupy Heracleifolia ale już sprawdziłam ,ładny, drobniutkie kwiatuszki :)
No wiesz w zimie wszystko się przyda,Ogórki tez przerabiam,właśnie dzisiaj znowu pół koszyka przywiozłam jutro będzie robótka, i potem na działkę .
Tak ta naparstnica rdzawa jest zupełnie inna, nietypowa dużo robniejsze ma te kwiaty i mniejsza niż te kolosy. Ale ładna.zobaczymy może na drugi rok będzie większa,nie wiem dostała sadzonkę na jesieni i tak w tym roku się prezentuje :)

I jezcze mojego cosik ogrodowego

lilia judith saffinga ( zakochałam się w niej i cudnie pachnie też ) i liliowiec HOLIDAY DELIGHT






Słoneczniczek szorstki


LO



Aladin

Rosa MAINZER FASTNACHT- cudnie pachnie też :hearts:

Goldiloks


Carina


Aha, mam już taka dynie w lipcu!!!Wielka taka jak w tamtym roku w październiku była .ciekawa jestem jaka urośnie ,tą zostawię aby zobaczyć jaka dużo do jesieni urośnie??
Druga już pójdzie na zupę
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2014 21:52 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, chester633, Bozi

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Lip 2014 22:22 #286434

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aniu, uwijasz się jak mróweczka z tymi przetworami. Jak nie śliwki to ogórki. :happy: A tu dynie już czekają ! Co zwykle z nimi robisz ? Oprócz zupy oczywiście.

A z pamięcia tzw.krótką to tak właśnie jest. Ja też miewam takie akcje :happy3: nic nowego.

Arabelka może rosnąć wszędzie byleby nie w całkowitym cieniu. U sąsiadki Moniki płoży się pod drzewem i całkiem jej tam dobrze.
Lilie ślicznie powywijały loki!
Maiznerka pachnie, ale...niestety u mnie wyjątkowo nietrwały kwiat i chorowita jakaś.Trochę już mnie do siebie zniechęca...
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2014 22:23 przez Firletka.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Lip 2014 22:47 #286447

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Aniu ,ależ mi narobiłaś apetytu na śliwki :)
To moje ulubione owoce ,byleby nie były zbyt miękkie .

Arabella faktycznie jest bardzo wdzięcznym i łatwym powojnikiem -w sam raz dla mnie ;)
Bo ja dopiero początkująca jestem w tym temacie.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 26 Lip 2014 08:37 #286483

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Madziulki Dziękują,ze do mnie zaglądacie :hug: , dzięki za info.Potem coś odpowiem .Terz trochę oganę dom, kulinarne rzeczy i ogórki muszę zrobić...

Dla odwiedzających dzisiaj zostawiam ogrodowe
Kosmos, onętek

Między derniem a guzikowcem

Hortensja bukietowa LIMELIGHT


Hortensja bukietowa Kyushiu Hydrangea paniculata


Adria


Bobo


Hortensja bukietowa 'Renhy' Vanille fraise

Anabelle

Zawilec japoński

Kwiat funki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, chester633

Moja działka na Dębowym Lesie 26 Lip 2014 10:04 #286497

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Bobo pięknie ci kwitnie :) Moja jest za maleńka.
ostatnio doczytałam się że Kyushiu pachnie. Musze powąchać swoje maleństwo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Lip 2014 09:05 #286732

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bożenko moja Bobo była kupiona późnym latem ubiegłego roku.I w tym już nawet ładnie wygląda.
A tak nachylałam się ostatnio nad Kyushiu i właśnie zauważałam ,że ładnie,delikatnie pachnie :P


Kwiaty funki - jedne takie

inne takie


Floksy


Kruszczyca złotawka





Lilie jeszcze








Powojnik tangucki- Clematis tangutica Bill Mackenzie

Powojnik Innocent Blush -kupiony w maju,wreszcie pokazał kwiatka :dance:

Clematis Etoile Violette

Powojnik 'Jan Paweł II- najpierw rósł i rósł .urósł na chyba 2,5 albo 3 metry a dopiero teraz kwitnie


Piilu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Lip 2014 10:23 #286747

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Slicznie kwitną Ci hosty u mnie do wczoraj też prezentowały się w miarę,ale sypnęło gradem i porobiło dziury w liściach i obiło kwiaty,pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Lip 2014 17:08 #286846

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
czy to mięta kwitnie na pierwszym zdjęciu?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.710 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum