TEMAT: Naturalnie u Siberii '2013

Naturalnie u Siberii '2013 05 Mar 2013 20:21 #131309

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ktoś czekał na mój wątek :oops: Dziękuję za dobre słowo, Kalmio :kiss3:

Jestem przekonana, że moje rododendrony (czyli różaneczniki i azalie) zniosły zimę doskonale, bo co to była za zima :happy3: Takiej zimy to chyba najstarsi górale nie pamiętają :jeez: Mroziki żałosne (nie wiem, czy doszły do 20 stopni), śniegu po kolana co najmniej... Powiedziałabym, że zima idealna... oczywiście dla roślin :supr:
Bo ludzkość ma jednak trochę inne potrzeby - nam do szczęścia potrzeba trochę mniej chmur i śniegu, a więcej słońca :jeez:
Dzięki Bogu marzec słoneczny - chodzę bez czapki i produkuję serotoninę, bo niedobory mam okropne :evil:

I kompletnie niczym związanym z ogrodem się nie martwię :happy-old: A jeśli już to jakimiś nadmiarami (selery, hosty) - nie brakami :happy:

Adrianie
, miło Cię widzieć :-) i czytać :-)
Wszystkie pory potraktowałeś jednakowo czy jednak badasz ich upodobania? :happy4:

Zosiu
, muszę Ci powiedzieć, że i ja podobne porki sadziłam w ubiegłym roku :happy3: Dostałam z 3. ręki (do dziś nie wiem czyjej), bo ktoś nasiał za gęsto, nie pikował i potem rozdawał w pracy nadmiar drobnicy :-) Ale jednak urosły i cieszyły moje oczy i podniebienie, a nawet sprawiały, że rosło mi serce ;-)

Warzywa to jednak inna jakość niż kwiatki :hearts:

Wiesiu, oby Ci zakwitły tak jak u sąsiadki :-) To cudne kwiaty!
Zamówiłam sobie w ubiegłym roku coś podobnego, jak opisujesz, ale szkółka nie stanęła na wysokości zadania i najciekawszych badyli nie przysłała :supr: Czy wspomnienie o tym feralnym zamówieniu internetowym będzie mnie prześladować do końca życia??? :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku


Zielone okna z estimeble.pl

Naturalnie u Siberii '2013 05 Mar 2013 21:16 #131338

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Siberio- ja , po tamtych zakupach bardzo zraziłam się do tego rodzaju "interesów".
Co nie przeszkodziło mi jednak buszować po internecie :P i oto co znalazłam:

www.sadzonkikwiaty.pl/?site=produkt&id_prod=647

Pamiętasz? Kiedyś pytałam Cię czy nie spotkałaś gdzieś takiej firletki.
Ten sklep oferuje i sadzonki i nasiona. Zastanawiam się ,co kupić :)
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2013 21:17 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 05 Mar 2013 21:32 #131353

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Jasne, że rośliny :-)
Ja staram się usilnie niczego już nie kupować. Do dwóch zamówień hostowych dołożyłam w międzyczasie trzecie :happy3:
Niestety i w 3 sklepie nie mieli wszystkiego :happy3: ale postaram się zachować rozsądnie i 4 sklepu nie odwiedzać z pełnym portfelem i kartą :happy4: Trzeba sobie coś zostawić na sezon 2014 :wink2:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 05 Mar 2013 21:36 #131356

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Piękne wysiewy ! Widać ,że roślinki rwą się do życia . To , co ja zasiałam jest jakieś takie ... anemiczne :oops:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 05 Mar 2013 22:38 #131430

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Różne rośliny różnie wyglądają :-)
Ja, okazuje się, muszę głębiej pikować selery :jeez:
Jutro od rana zaczynam zabawę :-)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 08:01 #131479

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
Witaj, Witaj
No przyznam się że oszukałem się wątku jak nie tu to tam i trafiłem :)
Czekam, aż u Ciebie zrobi się ciepło i będzie można podziwiać fotki z ogródka, jak tak patrze na Wasze wysiewy to już wiem co będę w sobotę w mieście kupował B)
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 09:08 #131517

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
O rany, trzecia strona... gdzie ja byłam do tej pory? :hammer:
Siberko - zasiewy imponujące, hosty cudnie wyglądają :thanks:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 09:22 #131522

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Może w Kameralnym? :happy3:
Hosty urocze, co miesiąc przybywa im (no, może nie wszystkim) jeden listeczek :happy4: I o tyle są fajne, że nie wiadomo do końca co z nich wyrośnie :think: bo siewki nie powtarzają cech matek.
Diabli wiedzą czy miały ojców, czy pokażą cechy babek, czy dziadków. Przydałyby mi się jakieś gatunki wyjściowe, w kolorach stonowanych, więc cieszę się z każdej zdrowej roślinki :-)
No i będzie materiał do eksperymentów genetycznych :happy4:

Patryku, nie zapomnij dokupić potężnego wora z ziemią do wysiewów :happy3:
Miło Cie widzieć :-) Masz już jakieś to-jady? ;-)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 09:40 #131534

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
Hahahahaha, będę pamiętać dobrze, że mówisz bo mi się skończyła.
To-jady mam zaraz, chyba 3, może 4, a jak tam to-jeść :D
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2013 09:42 przez ry-ku.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 10:04 #131543

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Piękne wiosenne parapety. :flower1: Ja ze swoimi roślinkami planuję wyprowadzkę po niedzieli do tunelu foliowego, po przepikowaniu siewek braknie u mnie parapetów. :wink4: Zapowiada się obfity w plony rok. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 10:19 #131551

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Oby! :-)
Po niedzieli ma być mniej słońca, ale jest też nadzieja, że spece od meteo znów się pomylą :happy3:

Patryku, tylko nie próbuj degustacji, bo możesz się pomylić co jeść, a co jad :idea1:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 10:27 #131553

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
Będę uważał :P no nic ja się zrywam i lecę do ogródka, jak na razie calutkie podwórko zagrabione, kompostownik załadowany aż się wysypuje,
dziś o ile pozwolą na to warunki idę ścieżki robić, no i będę myślał co tu jeszcze przed nadejściem wiosny wykonać.
jutro muszę iść niestety do szkoły ale 2 dni szybko zlecą i weekend :whistle:
co do degustacji ciekawe skąd nazwa tojeść :D
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 10:29 #131554

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Iwonko jeśli się pomylą to gniewać się nie będę. Tak mi dobrze z tym słoneczkiem teraz a i rośliny wyraźnie zadowolone. :wink4: Bez względu na pogodę jednak siewki i tak do tunelu powędrują. Jak by nie było tam i tak będą doświetlone równomiernie, czego na parapetach zapewnić im nie mogę. Wewnątrz tunelu ciepło jak w ulu, a z doświadczenia z poprzednich lat wiem, że takie przenosiny im służą, bo sadzonki są potem silniejsze niż te parapetowe. :lol: A swoją drogą Twoje wysiewy mogą stanowić wzorzec. :thanks:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 10:31 #131557

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
a Ty masz ogrzewany tunel ???
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 11:02 #131562

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Niestety nieogrzewany, ale z tym nie ma problemu. Wypracowałam sobie metody, żeby rośliny miały tam ciepło, ale o tym, jeśli będziesz zainteresowana, w moim wątku porozmawiamy. Wątku Siberki nie chciałabym zaśmiecać. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 11:54 #131573

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
No te wysiewy hostowe to robią wrażenie! :supr3: Masowa produkcja, nie ma co. Jak patrzę na wszystkie Wasze hodowlane wysiewy, to zaczynam też więcej myśleć o tym, żeby się postarać i nie zwalać wszystkiego na to "że nie mam ręki". :)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 12:45 #131588

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Wszystkie potraktowałem jednakowo pikowanie i przycięcie :whistle: zobaczę jak sobie poradzą.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 13:14 #131592

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
I ja wpadłam się przywitać wiosennie :wink4: Widzę, że u Ciebie ruch na parapetach :woohoo: U mnie wschodni zajęły hojki a południowy sukulenty więc łatwo nie jest...Pomimo to wysiałam hosty - na razie cisza :blink:
Kard kupiłam celowo z pełnym przekonaniem , że to piękna roślina ozdobna a do tego jadalna :woohoo: takie właśnie uwielbiam.Na grządeczkę ziołową kupiłam Arcydzięgiel litwor - jego sieje się w kwetniu . Ma być wieloletni i wysoki - będzie kolegą lubczyku.:wink4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.307 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum