TEMAT: Naturalnie u Siberii '2013

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 13:22 #131593

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
Siberiomusisz byś jakimś fachowcem albo wyrocznią w dziale wysiewów i warzywek ;)
Ja chciałbym zapytać gdzie można nabyć nasionka host? Bo te maluch wyglądają całkiem sympatycznie, choć jeśli ja zabiorę się z sianie to niewiele z tego wyjdzie :evil:
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 17:37 #131677

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Podpinam się pod pytanie Patryka - skąd wzięłaś nasiona host? Taką loterię to ja lubię - nie wiadomo co wyrośnie, więc może wyrośnie coś fajnego :)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 19:13 #131718

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Wschody,sieweczki ładniutkie,zieloniutkie,super ;) A stoczyki śliczne :flower1:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 06 Mar 2013 19:47 #131736

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
ok Gosiu... :kiss3: :flower2:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 13:32 #132045

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Gosiu z motylkiem B) gdybyś jednak chciała pozostawić kiedyś w moim wątku część swojej rozległej wiedzy :comp: wiedz, że nie potraktuję tego jako zaśmiecania wątku :teach:
Każdy ma tu prawo podzielić się swoją wiedzą, a nawet niewiedzą ogrodniczą ;-) a nawet nieogrodniczą ;-)

Danielo, moim zdaniem w ogrodnictwie nie o ręce chodzi, ale o głowę i serce :-)
Jak ma się dużą ochotę zrobić coś dobrze, wystarczy poczytać, podpytać i zabrać się za wprowadzenie w życie pomysłu :-)

Margolciu, ruch na parapetach dosłownie i w przenośni ;-) Na parapecie słońce nie pojawia się równocześnie: zaczyna świecić od prawej i stopniowo obejmuje pozostałe jego rejony, aż do zaniknięcia z prawej i w ogóle :placze:
Ja w tym czasie przesuwam w jego zasięg to, co moim zdaniem najbardziej potrzebuje dobroczynnego wpływu światła i ciepła, o ile jestem wtedy w domu. Lub odsuwam dalej to, co zdaje się być zmęczone nadmiernym nasłonecznieniem.
Będę podpytywać Cię o kard, skoro masz dla niego więcej niż ja serca :-) Może zarażę się Twoim entuzjazmem :kiss3:
Arcydzięgiel to wyjątkowa roślina, więc na pewno wkrótce zagości w moim ogródku :-)

Patryku, nie jestem jeszcze ani fachowcem, ani wyrocznią w sprawach wysiewu i uprawy czegokolwiek, ale za kilka lat może do tego dojść :happy4: Jestem amatorem ogrodnictwa, czyli miłośnikiem, a to korzystna sytuacja dla przyswajania wiedzy przez umysł, bo wtedy chce się wszystko wiedzieć, a nie musi, jak to bywa w szkołach ;-)

Nasiona host dostałam od zaprzyjaźnionej hostomaniaczki :hearts: która podzieliła się ze mną nasionkami zebranymi w ogrodzie innej zaprzyjaźnionej hostomaniaczki :hearts:

W przyszłym roku powinnam już mieć trochę swoich, więc chętnie się z Wami nimi podzielę. Jednak, jeśli chce się mieć hosty atrakcyjne z racji smużenia, paskowania czy nakrapiania liści, trzeba zakupić w necie nasiona zebrane z takich właśnie popapranych host czyli host streaked ;-)

cdn.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 14:05 #132049

  • Joane
  • Joane's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 133
Witaj,
bardzo podoba mi się Twój naturalny ogród. Przeczytałam pierwszą część i wiele się nauczyłam. :kiss3:
Cenię sobie też Twoją wiedzę w dziale warzywniczym i nadal będę się od Ciebie uczyła. :wink4:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 15:30 #132064

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Joasiu miło czytać takie słowa B) Żeby mi tylko woda sodowa nie uderzyła do głowy! :happy4:
Kiedy zacznę przemawiać jak Bóg, poproście administratora o zamknięcie wątku i bana dla mnie... dla swojego i mojego dobra :happy3:

Kasiu, hostowa loteryjka i spodziewana "zwykłość" moich siewek nie martwi mnie, bo od zawsze miałam dużo serca dla gatunków botanicznych. Przesadnie udziwnione odmiany czasem są do tego stopnia cudaczne, że już nie piękne. A jak niepiękne, niech straszą w innych ogródkach :wink2: Akurat mniej dotyczy to host, bo te widzą mi się prawie wszystkie :happy4:
Problem braku urody może pojawić się dopiero przy kompozycjach w wypadku nieprzemyślanych nasadzeń ;-)

Anabuko, storczyki były śliczne tylko pozornie :( Tu masz naprawdę śliczne, bo chwilowo :( zdrowe :jeez:

SDC15380.JPG


SDC15379.JPG


SDC15378.JPG


SDC15386.JPG


Podczas czynności pielęgnacyjnych przypadkiem zajrzałam za nowy więdnący kwiatek, a tam ujrzałam widok, który wstrząsnął mną niewymownie: nasada kwiatka oblepiona była białą "watą", która jest znakiem żerowania wełnowców.
Dotychczas z nawyku szukałam ich tylko na liściach (kiedy dostałam dwie reklamówki chorych storczyków - kwiatów na roślinach nie było).
Po kilkudniowym intensywnym leczeniu zarażeńców i dwóch miesiącach obserwacji, doszłam do wniosku, że problem zniknął... Gdzie ja wtedy miałam głowę??? :club2:
Wczoraj przeprowadziłam gruntowną inspekcję. Te białe diabły są wszędzie.
Widać je dopiero przy ostrym świetle słonecznym na ciemnym włosie pędzelków, którymi docierałam w najgłębsze zakamarki kwiatów.

SDC15361.JPG


Zupełnie niewidoczne siedzą sobie za, na, między płatkami :jeez: Dopiero wymiatający ruch mokrym pędzelkiem pokazał, że nie mam zdrowych storczyków :placze:

Na pocieszenie sałata, kaRdy and my hostas ;-)

SDC15393.JPG


SDC15391.JPG


SDC15388.JPG


Adrianie, za to ja skróciłam tylko połowę swoich porów :-) No dobrze, powiem prawdę - większą połowę :happy3:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 18:49 #132129

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
Siberio, wiesz jakoś tak smacznie już ta sałata wygląda, że z chęcią bym wszamał co nieco :D
No to teraz będziesz miała zajęcie -kurację phalków, Ty sobie poradzisz na pewno, twarde sztuki wełnowce im nie przeszkadzają :P
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 20:33 #132178

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Siberia wrote:
Kiedy zacznę przemawiać jak Bóg, poproście administratora o zamknięcie wątku i bana dla mnie... dla swojego i mojego dobra :happy3:

Siberio, chyba powinam miec na podorędziu telefon do pewnego przybytku w Choroszczy, gdzie nikogo nie zdziwi takie przemawianie :rotfl1: ewentualnie poproś męża/kogoś z rodziny, by Cię podrzucili na Szpitalną 62 :devil1: :rotfl1: :happy3:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 21:09 #132191

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ale co, już dzisiaj??????? :ohmy:

Daj mi jeszcze "wysiać" wióry rogowe z Lidla, pierwszy raz w życiu trafiłam :happy4: Nie mówiąc o innych ogrodniczych akcesoriach :crazy:

Patryku, zdjęcie poranne sałaty nie oddaje jej obecnego stanu :rotfl1:
Ja już sobie zrobiłam wielką misę sałatki :devil1: i tak się zapatrzyłam na "Bruce'a Wszechmogącego", że prawie wszystko zjadłam :blink: I tak się kończy odchudzanie przed telewizorem :happy4:

Edit: Dodałam cudzysłów do "wysiać" wióry :happy3:
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2013 21:14 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 21:15 #132196

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
Co jak co ale od sałatki raczej masy nie nabierzesz :rotfl1:
W sobotę kupie nasionka bo jeszcze nic a nic nie mam, a już czas na siewy :P
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 21:34 #132200

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ale dlaczego chcesz "wysiewać" akcesoria ogrodnicze? :woohoo:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 21:40 #132206

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
To chyba Kasia musi przyśpieszyć postępowanie zwiąne z zakwaterowaniem Syberii w tymczasowym "hotelu" :silly:
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 21:46 #132209

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Nie... nooo... spokojnie... może to jest sposób na duży sekator z małego? :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 21:49 #132212

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
No fakt, może Iwona doszła w sprawach siewów do takiej perfekcji, że nawet narzędzia wydają jej plony :lol:
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 21:56 #132215

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Siberia wrote:
...tak się zapatrzyłam na "Bruce'a Wszechmogącego"...
Wszystko jest możliwe! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 22:03 #132220

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Prześmiewcy :evil: Mina Wam zrzednie, jak się upozuję do zdjęcia w otoczeniu ogrodniczych akcesoriów, na które trafiłam, a których NIE CHCĘ WYSIEWAĆ :rotfl1:
Choć właściwie duży sekator trafił szlag... a małe mam 2 :idea2:
Temat został zablokowany.

Naturalnie u Siberii '2013 07 Mar 2013 22:06 #132222

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
Gospodyni wróciła, będzie nas stawiać po kątach za małe żarciki :P
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.274 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum