TEMAT: Wiosenna Jędrzejówka (III)

Wiosenna Jędrzejówka (III) 28 Mar 2013 18:57 #139153

  • Poll
  • Poll's Avatar
Wiem Madziu, znów śnieg zaczął padać. :ohmy: :(
Chyba sobie wykopie ciemna i ciepła jamkę pod domem...Obudźcie mnie 20 V....jeśli śnieg już zejdzie . :cry3:

na oknie

000IMGP2666.JPG
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wiosenna Jędrzejówka (III) 28 Mar 2013 20:41 #139183

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Nie traćcie nadziei, ten śniegor ma się zamieniać w deszcz ze śniegiem a potem to już regularny dżdż lub dżeż ( zapomniałam która forma jest prawidłowa ). Ponoć Atlantyk powoli i niechętnie ale jednak postanowił się obudzić a to oznacza że i u nas zrobi się cieplej. Co klimatolog to straszenie inną katastrofą a ja po prostu myślę że matka natura lubi od czasu do czasu wycinać numery i mieszać w klimacie. Co prawda naszymi ulubionymi anomaliami są Viola odorata kwitnące w styczniu, no ale czasem trzeba uszczęśliwić handlujących opałem a nie ogrodników. :wink4: :devil1: Widzisz Pollutku jaka ze mnie chodząca wstrzemięźliwość zakupowa, sama niemal w to nie wierzę. :wink4: :happy3: 5 ( słownie pięć ) roślin zakupionych w marcu, toż to prawie umartwienie. :wink4: :rotfl1: Tak naprawdę to wynika to z tego że ja raczej powinnam dzielić i rozsadzać w duże kępy rośliny które już mam a nie ćkać na siłę multum gatunków i odmian ( Alcatraz nie jest z gumy , niestety ). Jędrzejówka insza inszość, rozmiary stadionowe to i większa różnorodność roślinna mile widziana. :P
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 28 Mar 2013 21:00 #139188

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Dwa w jednym-gliniasta gleba i opady jak dzikie doprowadziły mnie do stanu wkurzonego :unsure: Warzywnik mam od lat i jeszcze nigdy nie wygniły mi ogórki :angry:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 30 Mar 2013 10:06 #139527

  • Poll
  • Poll's Avatar
No cóż...Koszyczek ze święconką stoi gotowy na stole, nawet dwa, bo wnusiąt dwoje :P , :laugh1: trzeba je tylko zapakować na sanki i gotowe. Wielkanoc w takiej scenerii warto zapamietać, foćcie wiec dużo, kiedyś nieźle się pośmiejemy z takiej sytuacji.

Zostawiam kilka wielkanocnych kartek, z połowy XX w, niech pomogą Wam wejśc w świąteczny nastrój.

Wesołych świąt.

0witeczne.1jpg.jpg
0witeczne.211111111jpg.jpg
0witeczne.211111jpg.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Mar 2013 10:32 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 30 Mar 2013 15:35 #139575

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Dziękuję Polu.
Piękny czas przypomniałaś - choćby z powodu młodości górnej, choć i cokolwiek durnej
Może chłód i śnieg oderwie naszą uwagę do kurczaczków, zajączków, bazi i dyngusa, a skieruje nasze myśli ku głębszej refleksji, co i dlaczego tak uroczyście świętujemy...

Zdrowych, Radosnych, Rodzinnych ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 30 Mar 2013 16:10 #139581

  • Poll
  • Poll's Avatar
Dziękuję. :hug:
Kolekcjonuję takie kartki, szczególnie właśnie z lat 40-70 XX w, jeśli komuś zawadzają w przepełnionych szufladach, polecam się łaskawej uwadze. ;)

0witeczne.211jpg.jpg


Donoszę tez,że właśnie u mnie zaświeciło słoneczko, jest więc szansa na świateczny wypad tam i ówdzie. :dance:

00IMGP2967.JPG


.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 30 Mar 2013 18:25 #139605

  • Poll
  • Poll's Avatar
Podczas, kiedy my borykamy sie z łopatami do odśnieżania, szalikami i rękawiczkami, niektórzy nasi koledzy :bye: wygrzewają się w gorącym cypryjskim słoneczku i podziwiają tamtejsze widoczki.

... Pozdrowieniowa fotka od kolegi Zenona ( Larix) ,ze szczególnymi ukłonami w stronę Tabci - cypryjskie koty w Kato Drys :)

00DSCN6161.JPG


...i małe kawalątko tamtejszej flory

DSCN5957.JPG


. :bye:
Ostatnio zmieniany: 30 Mar 2013 18:37 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 30 Mar 2013 18:33 #139609

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
kotki to nic.. ale te drzwi to cudo

a te przylaszki to z przesyłki :ohmy:
Ostatnio zmieniany: 30 Mar 2013 18:34 przez Tomasz23.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 30 Mar 2013 18:34 #139610

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tomku, widzisz kwiaty? I nie ma śniegu... :cry3:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 30 Mar 2013 18:36 #139612

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
to chyba nieprawda... :ohmy:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 31 Mar 2013 14:06 #139697

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Za wszelkie pocztówki udostępniane w wątku i zdjątka z dedykacją pięknie dziękuję :kiss3: ( te cypryjskie koty :hearts: jakoś nie widać że tam kryzys mają :wink4: :happy3: ). Drzwi i owszem i na mnie zrobiły wrażenie, o roślinach lepiej nie pisać w czasie kiedy u mnie białe leci z nieba. :supr: Pocztóweczki owszem mam, nawet takie przedwojenne, ale nie dam bo sama zbieram. :rotfl1: Jakoż i stare tygodniki zwane szpargałami oraz różne dziwne urządzenia techniczne - znaczy też mam fijołka z podobnego gatunku co Ty Pollinku . :wink4: :happy3: Był u mnie Zając ( Baranek na stole, nie wiadomo gdzie się zadział Kurczaczek :wink4: :happy3: ) i przyniósł mi peonię 'Do Tell' ( znaczy Zając zakupił a ona do mnie przylezie kurierem ). W maju , jak tylko ziemia rozmarźnie to posadzę! :wink4: :devil1: :rotfl1:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 01 Kwi 2013 11:37 #139887

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tabciuchno...przedwojenne karty mnie już nie interesują, stawiam na lata powojenne, z naciskiem na Polskę i okres 40-75. :P Do tego, bożonarodzeniowe tylko z Trzema Królami . :lol: Zajączkowy prezencik roślinny? Hmmm...jakiś mądry zajączek po Odzi grasuje , pogratulować. Chyba pomyślę o przenosinach w Twoje sąsiedztwo, bo i prezentowicz wyrobiony i pamiętliwy Pan Andrzej , co to rączeta damom całuje... :think:

Tomku , nie narzekaj, widziałam właśnie w wątku pogodowym , obficie kwitnące u Ciebie magnolie...Przy moich, co to dziś raptem dwa kwiaty rozwinęły, to full wypasy! Zazdraszczam :cry3: i ide postraszyć moją magnolkę,że jak się nie postara lepiej, to siekierka u mnie jest na ganku, zawsze gotowa do użycia. :idea1:

Na pogodę nie narzekam, rano było +11, teraz doszło do +16 C, wiec biorę zaraz leżaczek i wystawię pobladłe liczko do słoneczka. Co prawda, powinnam poobcinać przekwitłe kwiaty tulipanom, ale ,ze dziś dzień świąteczny, wstrzymam się z gilotynowaniem do jutra. :dance:

Dziś, w świątecznym ogrodzie zakwitła Pulmonaria (miodunka) 'Sissinghurst White'

0IMGP3037.JPG
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2013 11:38 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 01 Kwi 2013 13:06 #139905

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Pollutku pan Andrzejek jest łagodny jak baranek, prezent zaś był zdecydowanie zającowy. :wink4: :happy3: Zające jak wiesz mają odbicia, słupkują i podżerają marchewki a kiedy najmniej się tego spodziewasz okazuje się że gryzoń pamiętliwy ( i nie zawsze oznacza to pamiętanie Twoich występków a na ten przykład zapamiętanie że chciałaś nabyć konkretną peonię :wink4: :happy3: ). W związku ze związkiem wyrzekam się pożerania pasztetów z zająca a także wszelkich potraw z królików. :blink: Jak chcesz się przenieść w okolice Odzi to zaopatrz się w rakiety śnieżne, zapas nafty, świeczek i sucharów oraz solidny ładunek czytadeł ( jakby prąd odłączyli to świeczki i czytadła uratują Cię przed totalną deprechą ). A to jest zdjątko z last minute. :supr: Tak właśnie wygląda za moim oknem. :tongue2:



Pozdrówka
K. :woohoo:
P.S. Udaję że wierzę w te +16. :wink4: :happy3:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2013 13:09 przez Tabaaza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 01 Kwi 2013 13:45 #139912

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Polu, tylko uważaj na te upały. Czasem lubią rzacać się na .... :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 01 Kwi 2013 13:55 #139916

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Poll wrote:
Na pogodę nie narzekam, rano było +11, teraz doszło do +16 C, wiec biorę zaraz leżaczek i wystawię pobladłe liczko do słoneczka.
0IMGP3037.JPG

Oj Polinku, znowu lenistwo Cię ogarnęło świąteczne i nie napaliłaś w piecu :jeez: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 04 Kwi 2013 02:10 #140698

  • Poll
  • Poll's Avatar
No tak...Fajnie było pożartowac i poświętować a teraz , trzeba skoczyć z tych chmurek i zmierzyć się ze śnieżną rzeczywistością.Wczoraj rozesłałam paczki z roślinami z Edrom, mam nadzieję,ze już do wszystkich dotarły i cieszą oczy, posadzone w donicach. Niech Wam rosną zdrowo w siłę i rozmnażają się szybko. :hug:

...dwa wspominkowe zdjęcia z tych świąt ... oby takich już nie było :dry:

00IMGP3047.JPG


00IMGP3167.JPG
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2013 02:21 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 04 Kwi 2013 07:48 #140708

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Poll wrote:
...dwa wspominkowe zdjęcia z tych świąt ... oby takich już nie było :dry:

00IMGP3047.JPG

Dlaczego :supr: , te wspominki wyglądają bardzo apetycznie :woohoo:

Przesyłka dotarła sprawiając mi wielką radość, za co serdecznie dziękuję :hearts: . Wszystkie tymczasem na parapetach w doniczkach :) , jedynie na jedną brakło mi ziemi i musiałam naprędce odmrozić ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 04 Kwi 2013 08:40 #140726

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Poll wrote:

na oknie

000IMGP2666.JPG
Ja mam podobną lilie na oknie,,,,chyba szybiej te nasze okienne roślinki nas ucieszą niz ogrodowe ;)
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2013 09:43 przez Poll.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.348 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum