TEMAT: Hanutkowo

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 20:15 #142310

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Grzegorz - w tym jest ukryty cel - mam nadzieję zdobyć surowiec na tequilę :lol:

Gosiu - sama widzisz, że ta przedłużająca się zima ryje nam psychikę :lol: Gdy człowiek zmacha się wogrodzie to nie ma siły i czasu na filozofowanie :lol:
Wiosna skończyła się o 19:00. Teraz chwyta mróz, ale udało się odkopać jeszcze parę kulek. Żeby nei było za wesoło, to właśnie podają w TV, że jutro ma być u nas śnieg! Chyba zobaczył, że zrobiło się miejsce po tym, który pół dnia wywoziłem!

Marto - pot ogrodowy to zupełnie co onnego :lol: Na polonistyce to ja chciałem uczyć się o literaturze, a nie tego wszystkiego co było obok! Niestety nie znalazłem zrozumienia wśród kadry pedagogicznej :lol:
A kaktusy to zajęcie na niepogodę :) Zawsze to, jak Grzegorz zauważył, jakieś kłujaki :lol:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 20:39 #142333

  • Nemo
  • Nemo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 215
No wiesz... nie lubisz gramatyki starocerkiewnosłowiańskiej :lol:
Z mamilarii tequili nie zrobisz...
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 20:51 #142352

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Pawle, ja jako studentka miałam podobne dylematy ;) Może nie z gramatyką starocerkiewnosłowiańską, ale już z taką łaciną wulgarną (cokolwiek potocznie się przez to rozumie) z pewnością :happy:
Za to wiosna już u mnie pełną gębą! Śniegu pozostały smętne resztki, dzisiaj było 7 stopni i słoneczko, a za tydzień będziemy się już opalać, bo zapowiadają 20 stopni :eek3:
Teraz to jak wszystko na raz zacznie kwitnąć i przekwitać...Nie wiem, czy się martwić, czy cieszyć...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 20:54 #142358

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Nie zrobi? Paweł? :rotfl1: Uprze się i zrobi! :lol: I z mamilarii! ;) Syropu Pini to by nie zrobił, bo przyrostów szkoda, ale kaktusów? :lol:
Zupełnie dla mnie niezrozumiały ten brak zrozumienia ze strony kadry pedagogicznej! :lol:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 20:55 #142359

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
dala wrote:
...za tydzień będziemy się już opalać, bo zapowiadają 20 stopni
U mnie tylko 7-8 :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 20:59 #142366

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, jeśliś stęskniona tropikalnych klimatów, daleko do Sobótki nie masz ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 21:01 #142374

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Stęsknionam... ale... jesteś pewna, że słusznie zapraszasz? :think:
www.accuweather.com/pl/pl/sobotka/263081/april-weather/263081
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 21:08 #142384

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Eeee tam, to jakaś felerna prognoza; ja mam 'lepsiejszą', norweską :funnyface:
www.at-sobotka.pl/pogoda-1/
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 21:19 #142392

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Piotrze - śniegu ejszcze mnóstwo i nie tak jego ilość mnie martwi, co fakt, że na jego szczycie zrobiła się gruba skorupa, która opadając zacznie łamać wszystko co napotka. Cały wieczór łaziłem i próbowałem ją łamać, ale nie wszędzie da się jeszcze wejść :(

Mirek - jeśli zdarzyło Ci się kiedyś czytać 'Archipelag Gułag' to wiesz, że z braku laku to nawet z cegły da się % zrobić :lol: A kaktusów mam dwa parapety, więc na pewno któryś nada się na fermentowanie :lol: No i w zadadrzu agawa zostaje ...
Wielki plus studiów filologicznych - liznąłem trochę łąciny, co akurat bardzo mi się podobało. Byłem chyba jedynym, który lubił ten przedmiot :lol:

Dalu - akurat łacinę wspominam z wielką sympatią :) Jakoś przypadła mi do gustu i później okazała się pomocna przy nauce innych języków.
U nas prognoza nie jest niestety taka optymistyczna. Nocami ma jeszcze nieźle przymrozić, a do czwartku to jeszcze bardziej zima, niż wiosna ;) Na przyszły weekend ma być coś około +10. Gdy wspominam prognozę sprzed miesiąca, to na niej też było, że tydzień później ma być +10 :lol:
A w Sobótce chyba dzisiaj jakaś impreza sportowa była? Coś mi mignęło w wiadomościach :)

Marto - i tu Cię zaskoczę! Zrobiłem nalewkę z sosny! Wyjątkowo mi jednak nie smakowała i tylko spirytus zmarnowałem :lol: Dobrze, że znaleźli się amatorzy, którym posmakowała :lol:

Gosiu - mam wrażenie, że w ostatnich czasach najdokładniejsze są te prognozy na kilka dni wstecz :lol: Te 'przyszłościowe' niczym nie różnią się od typowania lotto :lol:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 21:22 #142397

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
rispetto wrote:
Zrobiłem nalewkę z sosny! Wyjątkowo mi jednak nie smakowała i tylko spirytus zmarnowałem :lol: Dobrze, że znaleźli się amatorzy, którym posmakowała :lol:
Myślisz, że sosna :think: a gdzie tam, spirytus właśnie :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 07 Kwi 2013 22:13 #142476

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ostatnie opady śniegu uczyniły w mym ogrodzie najwięcej spustoszeń - ciężki, mokry śnieg połamał mi jałowiec sabiński 'BLU SPARCLE'z zaspy nie widać też azalii japońskiej, boje się ruszać śniegu żeby nie pogorszyć :(
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 11:23 #142700

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
U mnie tez rosliny połamane jeszcze po poprzednim śniegu.

Widzę, że już wszyscy otwierają nowe wątki, żeby wywołać wiosnę. :lol: Fajny sposób. Szkoda, że mój wątek taki mało rozwinięty i nie mogę go zamknąć. ;)
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 12:33 #142720

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Lokomotywa dla ogrodników i mnie przypadła do gustu :bravo:
W desperacji co prawda nie odśnieżałam trawników ale ulepiłam trzy bałwany, by śniegu na trawie było nieco mniej :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 13:22 #142738

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Na przekór wszelkim pogodowym zawirowaniom, wszyscy ruszają z nową osłoną sezonu :) Hanutkowo jak zwykle przyjemnie się odwiedza ;)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 15:02 #142778

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Paweł mam nadzieję mnie ,że jednak nic się Twoim roślinkom nie stanie , u mnie już prawie po śniegu , oby już nie było mrozu nocami to powinno być dobrze , choć straty pewnie będą też , nie widzę miłka amurskiego , nie wszystkie przylaszczki wyszły z ziemi .
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 15:23 #142785

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Pawle, wczoraj w Sobótce odbył się jakiś wyścig kolarski, rozpoczęcie sezonu czy coś takiego. W sezonie co tydzień mamy tu tabuny ludzi, bo to albo półmaraton ślężański, a to jakiś zlot czy zjazd miłośników tego czy owego (n.p. garbusów) ;) Z jednej strony to dobrze, bo takie imprezy napędzają koniunkturę, z drugiej - robi się za tłoczno jak na mój gust.
Łacina klasyczna - proszę bardzo, ale wulgarna i starofrancuski to już insza inszość :happy:
U mnie dzisiaj zgodnie z prognozami było w cieniu 8 stopni, a w słoneczku - ho, ho, jakie ciepełko! W każdym razie śniegu już właściwie nie ma, a ja ze trzy godzinki popracowałam w ogrodzie :garden:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 17:09 #142826

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Z prawdziwą przyjemnością i ja odwiedzam Hanutkowo , oby ta upragniona wiosna nadeszła już na dobre :)
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 21:11 #142973

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Jolu - skoro komuś to smakowało to tylko zdrowia życzyć :lol: Ja am generalnie jestem wszystkojedzący i wszystkopijący, ale jest kilka rzeczy, których pod żadnym pozorem już nie zjem i nie wypiję :lol:

Iwa - już kolejny dzień odkopywałem kulki i póki co mam podejrzenie tylko co do jednej, że mogła ucierpieć od śniegu, więc nie jest najgorzej :)

Danusiu - mam nadzieję, że kolejnej fali śniegu dośwuadczymy najwcześniej za pół roku, więc jest czas, żeby się przygotować na jego przyjście :)

Wiesiu - śnieg był taki lepki, że na poczatku także pomyślałem o bałwanie, ale obawiałem się, że będzie u mnei wywoływam mordercze instynkty, a córka patrzy :lol:

Sylwek - warto się zastanaowić, czy przypadkiem ta wiosna nie czekała na otwarcie wątków! Wyjdzie na to, że przez nas tak się spóźniła :lol:

Geniu - u mnie sniegu wokół domu już niewiele, ale im dalej w las ... No właśnie - na okolicznych pustych polach już prawie go nie ma, u sąsiadów mających tylko trawę w ogrodzie też prawie zielono, a u mnie w sporej części jeszcze ze 30-40 cm leży ;)

Dalu - właśnie kolarstwo chodziło mi po głowie :) Mojej miejscowości jeszcze daleko do Sobótki, ale także obserwuję podobny trend. Gdy sprowadziliśmy się to była cisza i spokój, a teraz nasza wieś stała się 'modna' i ludzi przybywa w sposób lawinowy. Z jednej strony to dobrze, bo wieś się rozwija, ale z drugiej tamte chwile z przepiórkami za płotem już nie wrócą :/

Doroto - wiosnę już czuć w powietrzy i widać ją pod każdą wyniesioną łopatą śniegu :lol: Tak, jak na obrazku poniżej :)










Jak widać śnieg ubywa powoli, ale systematycznie (przyspiesza, gdy mam jeszcze siłę wywozić go taaczką :lol:)


Tu musi samo stopnieć - za duże ryzyko, że coś przeciacham łopatą ...

i znak firmowy Hanutkowa - kącik iglasty


Abies koreana Darts Hill


Picea abies Aurea WB


Picea abies LWHY
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.364 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum