TEMAT: Hanutkowo

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 21:17 #142978

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aurea WB jak zwykle cudna i strojna :woohoo: Do swojej niestety jeszcze nie dojdę ;)
Śnieg wywozisz ... a potem będziesz podlewał rabaty ;) Ja tam poczekam :think:
Też mam takie rzeczy, których nie zjem za żadne skarby :P ostatnio zaś sok z cytryny trenuję :blink:
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2013 10:05 przez pamelka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 21:20 #142980

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
proszę mi podesłać ten ostatni iglakowy kącik z Hanutkowa :D
a z tym śniegiem, to myślałem, że podobnie jak u nas już bardziej ostatki u Ciebie, a tu nagle coś takiego :huh: :huh:
nie ulega wątpliwości, że krokusy rządzą teraz w ogrodach,
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 21:32 #142986

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Fajne kwitnące ranniki :)
Mi w tym roku zrobiły niespodziankę młode siewki, które pojawiły się z ranników, które wymarzły w zeszłym roku. Choć nie kwitną cieszą mnie jak nie wiem co :wink4:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 21:32 #142987

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Jolu - wody to u nas z reguły przez cały rok nie brakuje, a jeśli podlewam to tylko ze względu na byliny i hortnesje ogrodowe. Wywozić to może nie muszę, ale wykopywać iglaki spod śniegu już tak, bo na powierzchni jest warstwa lodu i opadając łamie wszystko po drodze :(
A nie jem np brukselki i karpia na święta :lol:

Sylwek - z koreanką Drts Hill to wiązałem nadzieje na jakiegoś odmieńca, bo na jesieni była żółta. Teraz widzę, że po prostu była zagłodzona i jak poszła do ziemi to odzyskała wigor ;) A jeśli chodzi o ilość śniegu to proszę:


Ten Wintergold stoi na ok 30-40 cm nóżce ;)
A jeśli kącik podrośnie to coś tam z niegu utnę i zaszczepię :)

Piotrze - z tymi rannikami to ciekawa rzecz - co roku kwitnie ich różna ilość. Nie wiem o co chodzi :lol:
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2013 21:33 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 08 Kwi 2013 21:39 #142992

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Koreanka i ostatni świerczek bardzo piękne. Widzę, że wątek już normalny, bo pojawiły się kulki. Tak trzymać!!!!

Co do karpia, to tez nie jem. U mnie w domu nigdy go się nie jadło, bo mama nie chciała go oprawić, a ojciec miekki był bardzo i nie miał zamiaru mordować karpii. :lol: W sumie wszyscy byli zadowoleni, bo dzieci nie płakały za karpiem, ojciec nie musiał go zabijać, a mama czyścic. :happy4:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2013 21:40 przez Dangar.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 09 Kwi 2013 08:58 #143161

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
też mam u siebie kilku zagłodzonych delikwentów, którzy tylko czekają, by powędrować na stałe do gruntu ;) a i podobnie z kilkoma wiązałem nadzieje na status tzw. 'odmieńca' :D trudno, będzie co miało być ;)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 09 Kwi 2013 10:06 #143191

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Nie wiem jak u Was, ale na G. Śląsku leje i to porządnie. Niby dobrze, bo śnieg szybciej popłynie do rzeki, ale jak coś robić w ogrodzie przy ciągłych opadach? :mad2:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2013 14:58 przez Dangar.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 11 Kwi 2013 20:43 #144393

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Deszcze i do nas dotarły. Będa miały co zmywać, bo śniegu jeszcze duuuużo. Wiosna przyszła już nieodwołalnie, ale widać ten miesiąc spóźnienia ;) Z ziemi wyłażą już hiacynty, a dopiero co zakwitły przebiśniegi.






Tulipany wyszły z ziemi i to zonk! Jeszcze trzeba przebić się przez śnieg ;)


Wszystko wyłazi spod ziemi. Także to, za czym niespecjalnie tęsknimy.


Zaczyna się :dance:


Kolejne zaprzeczenie twierdzenia, że cyprysiki lawsona nie radzą sobie w naszym klimacie


Na nartach jeździć już się nie da, ale do odgarniania jest ciągle sporo. W niektórych miejscach na trawiastych ścieżkach jest gruba warstwa lodu, którą nawet szpadlem ciężko rozbić


Prawda, że żółty ładniejszy, niż biały? :lol:


Myślałem, że lecą do nas na wyżerkę ...


... ale chyba nasze jabłka niezbyt im smakują :(
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2013 20:44 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 11 Kwi 2013 21:39 #144426

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Zdecydowanie żółty ładniejszy, niż biały,tak,tak ;) Kwiatuszki ładne w ogrodzie juz masz :flower2: Ale i pracusia tez masz :crazy: : U mnir też się pojawił :happy2:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 11 Kwi 2013 21:39 #144427

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Zdecydowanie żółty ładniejszy, niż biały,tak,tak ;) Kwiatuszki ładne w ogrodzie już masz :flower2: Ale i pracusia tez masz :crazy: : U mnie też się pojawił :happy2:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 11 Kwi 2013 21:41 #144428

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kulki się dobrze mają, jak widzę :woohoo:
A u mnie śnieg odkrywa czasm pogrom ... przygięty do ziemi Wiethorst :cry3: Nie zlamany na szczeście. Pinus kor. Jack Korbit podobnie :cry3: A myślalam, ze śpią spobie spokojnie w wielkich zaspach :jeez:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 11 Kwi 2013 21:53 #144439

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Aniu - najciekawsze jest to, że zaczął ryć popołudniu. Do tej pory nawiedzał nas rano

Jolu - i właśnie dlatego odkopuje kulkigdy śnieg topnieje. Zawsze mam obawę, że te na patykach po prostu się złamią lub wyłamią, a te co bardziej wiotkie śnieg właśnie przygnie do ziemi, ewentualnie powyłamuje dolne gałęzie.

Zrobiło się na tyle ciepło, że chyba w weekend popryskam Promanalem :idea1: A ze strat do tej pory zauważyłem tylko przemarznięte pąki jednego świerk sitkajskiego, ale chyba będzie żył :)
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 11 Kwi 2013 22:03 #144443

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Paweł zupełnie nie mialam wyobraźni :lev: No cóz stało się. Wyprostowłam kulki na patykach. O dziwo adna na sztamie nie miała problemu.
Zapytałam w jednym z wątków, czy są jakies zamienniki dla Promanalu? Wiesz coś może?
I jeszcze pytanko, zauważyłam, że koreanki Ice Breaker jakoś pożółkły :think: Sytuacja nie wydaje siebyć krytyczna, ale martwi. Myśłałam może, że to niedobór skaladników odżywczych po zimie, a jeśli to grzyb :sick:
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2013 22:04 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 11 Kwi 2013 22:04 #144444

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
To masz szczęście. ja widzę u siebie, że mam troche połamanych roslin, a jeszcze nie wszystkiw wyszły ze sniegu, chociaż dzisiaj było 15 stopni. W cieniu snieg nie odpuszcza.Jutro ma padać deszcz. :sick:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 11 Kwi 2013 22:06 #144446

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
pamelka wrote:
Paweł zupełnie nie mialam wyobraźni :lev: No cóz stało się. Wyprostowłam kulki na patykach. O dziwo adna na sztamie nie miała problemu.
Zapytałam w jednym z wątków, czy są jakies zamienniki dla Promanalu? Wiesz coś może?
I jeszcze pytanko, zauważyłam, że koreanki Ice Breaker jakoś pożółkły :think: Sytuacja nie wydaje siebyć krytyczna, ale martwi. Myśłałam może, że to niedobór skaladników odżywczych po zimie, a jeśli to grzyb :sick:

Na przędziorki jest jeszcze talstar i coś na "M", ale nie pamiętam nazwy.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 12 Kwi 2013 07:40 #144549

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam.Witam rozbawił mnie bardzo ładny wiersz -na pierwszej stronie ,a jaki realny. :bravo: Mamy wiosnę można się wziąć do pracy. :garden1: :ouch:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 12 Kwi 2013 08:23 #144563

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Paweł, a to zaprzeczenie potwierdza Chamaecyparis lawsoniana 'Rimpelaar' ? nie mogę trafić, trafić w jakiejś 'ludzkiej' cenie :dry:
te jabłka nie ruszone przez ptaki, są na serio zastanawiające, u mnie takie przysmaki w menu schodzą w trybie natychmiastowym ;)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 12 Kwi 2013 10:10 #144619

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Jolu - na pewno są zamienniki Promanalu i kiedyś o tym czytałem. Promanal jest, przynajmniej u mnie, najbardziej dostępny, więc dlatego tak go 'promuję' ;) Co do koreanki to moje też lekko żółkną na wiosnę, ale wraz z większą ilością słońca robią się takie, jak powinny :)

Danusiu - dzisiaj rano było już +6 i ptaki darły dzioby jak głupie :lol: Śniegu jak widać jeszcze sporo, choć nocny deszcz wyraźnie go uszczuplił. Jeśli cały weekend będzie taki jak wczoraj, to po niedzieli znikną ostatnie białe połacie :dance:

Aneto - masz rację, wczoraj nie mogłem się oprzeć, żeby nie wyrwać paru chwastów :lol: A jaka radość z ziemi za paznokciami :lol:

Sylwek - Bingo :) Rimpelaara kupiłem w okolicznej szkółce, gdzie normalnie ceny są, jak dla mnie, szokujące. Nie pamiętam już dokładnie ceny, ale taki okaz kosztował coś około 30 zł. Pod koniec miesiąca będę tam w pobliżu, więc zajrzę, czy jeszcze mają :)
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2013 10:12 przez rispetto.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylweste


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.369 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum