TEMAT: Księżycowy Ogród...

Księżycowy Ogród... 17 Maj 2013 14:17 #157814

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
To ja się zapisuję na 2 sadzonki również :-)
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka


Zielone okna z estimeble.pl

Księżycowy Ogród... 17 Maj 2013 15:34 #157824

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Zacny ten hyzop. :) Ja wszystko co ma włóczniowate kwiatostany i fioletowy czy niebieski kolor lubię. A że jeszcze taki chętnie się rozmnażający to fajnie, bo można napowielać ile wlezie. ;) Rączki jak nie u ogrodniczki. :P :funnyface:

Księżycowy Ogród... 17 Maj 2013 15:41 #157827

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Haniu :bye: sympatycznie w Twoim wątku :hug:
Dzięki Tobie dowiedziałam się , że posiadam w moim ogrodzie hyzop :woohoo: Lubię jego fajny niebieski kolorek.

Księżycowy Ogród... 17 Maj 2013 16:50 #157841

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Margolko bardzo się cieszę!!! Ja też się uczę i dowiaduję ciekawostek z innych wątków :D
Danielo, daleko do siebie nie mamy, hyzopem chętnie się podzielę, muszę dodać że zapach jest równie urokliwy co kwiat!!! Ponad to mój hyzop ogołocony był jesienią do granic, a na wiosnę odbił jak szalony, więc na prawdę taka roślinka to samograj :D

Księżycowy Ogród... 17 Maj 2013 19:47 #157871

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Hannah,
Kto wie, kto wie. Faktycznie może będzie jakaś okazja do spotkania, choćby hyzopem zwana. ;)

Księżycowy Ogród... 18 Maj 2013 08:12 #158019

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
jak powiesz odpowiednio wcześniej zrobię Ci sadzonki
:D

Księżycowy Ogród... 20 Maj 2013 08:34 #158669

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Oczywiście TeBe również sadzonki dla Ciebie przygotowałam!!! :D Już się ukorzeniają.

Księżycowy Ogród... 20 Maj 2013 08:51 #158673

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
No i byłam!!! Kupiłam, oj kupiłam, a miałam nie kupować. Miałam mocne postanowienie poprawy, miałam listę, na prawdę starałam się. Żeby było weselej, mój małż przed wejściem "na obiekt" zupełnie jak przed jakąś ważną akcją w filmie, mówi do mnie poważnym głosem: Hania! Pamiętaj, masz kupować to co na liście i minimum po 3 szt, żeby nie było, że znowu wrócimy z pojedynczymi dziwakami! Ja tak oczywiście wiem!!! No i pierwsze dwa stragany a on szaleje!, A może to a patrz to jakie śmieszne, pokazuje mi co najmniej rośliny nie pasujące do niczego u nas. Mówię, ze szukam tego, a on tego nie ma to weź to obok!!!! wrrrrrrr!!!!!! FACET!!!!
Dzięki niemu po 15 minutach pozbyłam się ponad 100 zł i zostałam zaopatrzona w kolejne już ente winogrono białe, i 20 malin!!! WTF!!! Po co nam to? no ale...
Jakby nie było strategiczne podejście do tematu diabli wzięli! Z listy nie kupiłam nic!

P5180773.JPG


staliśmy się posiadaczami, 3 kiwi, 3 kolcowojów chińskich, 3 płożących gold star, 20 malin, winogrona, 3 tawułek, kilku rojników, 4 rozchodników i 3 wiciokrzewów...

P5180792.JPG


a po powrocie do nocy reorganizacje na rabatach i sadzenie :D pracowity miałam weekend wychodziłam do ogrodu rano wracałam dobrze po zmroku, z przerwą na jakieś jedzenie, wczoraj również. W wyniku czego powstała zupełnie nadprogramowa rabata, P nad nią płacze ponieważ zniweczyłam kolejny fragment trawnika, którego zostało już mało. Ale musicie wiedzieć, że trawnik to jest konik P i punkt honoru Pana Domu! Oj z trawnikiem to nie przelewki.

no i nasz trawnik wygląda tak:
P5170765.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, zanetatacz

Księżycowy Ogród... 20 Maj 2013 09:06 #158681

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Hannah wrote:
Teraz na tapecie mam przesadzanie do szklarni, a zaraz jak ogarnę warzącha muszę ją zasłonić. I pytanie jest czym!?! Finanse niestety ograniczone gdyby nie to poszłabym do LM czy innego dużego i kupiła przęsła i w nosie. Choć stwierdziłam wczoraj spacerując ze znajomymi i pokazując im zakątki ogrodu, że wszystkie ciekawe rozwiązania są zrobione naszymi rękoma lub gdzieś zdobyczne za pół darmo... więc może nie warto marzyć o górze pieniędzy i ogrodniku profesjonaliście :D
Haniu a nie myśłałaś o wysokich trawach? M zdaje się lubi takie rozwiązania ;) Moje trawki rosną, pokażę jak już zasłonią tunelik B)
Jednak to zasłona sezonowa :teach: Na zimę zapewne zlożycie folię? W naszych pogodowych warunkach szkoda, aby cieżki śnieg połamał konstrukcję :unsure:
Mojego małża to nawet na zakupy nie zabieram :rotfl1: on zawsze mówi, że już nic się nie zmieści w ogrodzie :blink: Jak się nie zamieści, jak stale upycham to, co przywiozę :silly: :lol:
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2013 09:06 przez pamelka.

Księżycowy Ogród... 20 Maj 2013 09:29 #158689

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Pamelko u nas na odwrót, on kupuje a ja krzyczę, że nie ma miejsca! Trawy posadziłam, miskanty olbrzymie, rosną na całej długości warzywnika, ale jak mówisz to sezonowa osłona. stąd nieszczęsny pomysł z panelami. Zwłaszcza, że pojawili się nowi sąsiedzi i o zgrozo zaczyna się budowa dokładnie za płotem, więc chyba tylko panele dadzą mi osłonę, dzięki której ucieknę od oczu Panów budowlańców.
Nie mam takiego miejsca gdzie mogłabym się opalać czy poleżeć z książką... a tam chcę zrobić sobie taką oazę... poduchy, leżaki, lampiony...

zakochałam się w serii Ikea Blue

380718_233466160107626_1176980780_n.jpg


201207236602.jpg

Księżycowy Ogród... 20 Maj 2013 10:02 #158708

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Pamelko z grubsza chciałam zrobić coś takiego z paneli ogrodzeniowych słabo widać, ale miskant to to zielone pionowe, a panele tyczyłyby niby altanę, nie chciałam typowej altany budować, bo za ciężka mi się wydaje do tak małego ogrodu jak mój...

3.jpg


no i zakochałam się jeszcze w mozaikach z kamieni jak na kamyczarę przystało

stylowi_pl_architektura_782315.jpg


i te meble!!!!!! PROSTOTA, taką uwielbiam!

stylowi_pl_ogrod_3275657.jpg


stylowi_pl_architektura_paletowe-siedzisko_1862721.jpg


ech.... rozmarzyłam się!!!!
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2013 10:05 przez Hannah.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Księżycowy Ogród... 20 Maj 2013 10:06 #158710

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ale przynajmniej jednej zasady na zakupach udało Ci się dotrzymać - nie kupowałaś po jednej sztuce :rotfl1:

A ten trawnik, który pokazujesz, to jest według Ciebie mały :eek3: . Toż to boisko :eek3:

Księżycowy Ogród... 20 Maj 2013 10:21 #158724

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Wiesz, Markita, jak człowiek się z kawalerki w centrum miasta wyniósł na "wieś" to przyświecał mu jeden cel TRAWNIK, mieć TRAWNIK! Tak powstał trawnik i kilka rabatek mikrutkich bo miały może pół metra szerokości. Więc w porównaniu z pierwotnym założeniem mojego P to teraz jest mikro trawnik i każde 50 cm dla niego jest na wagę złota :D

Księżycowy Ogród... 20 Maj 2013 10:42 #158740

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
ktoś wie co to ? Tzn czy mam się tego bać? Zrobić temu domek, czy potraktować mniej przyjaźnie???
2013051910832.jpg

Księżycowy Ogród... 30 Maj 2013 22:24 #163209

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
No i mam DRAMAT!!!! Zmasowany atak przędziorka i mszyc, chyba mszyc, bo białe małe i siedzi pod liściem, sprawdzałam nie odlatuje to nie ten drugki na M jaki gdzieś czytałam. A więc nie wiem co począć, owoce na drzewach pięknie zawiązały a użyć Karate...? się boję, na ozdobne mogę, ale owocowe...

No i w szklarni przędziorek, co począć????????

Wyczytałam dziś że 1 kg pokrzywy zalać 10 l wrzątku i po 24 h tym odcedzonym naparem robić oprysk, po 3 dniach powtórka o ile dobrze pamiętam. Co Wy na to??????

Księżycowy Ogród... 30 Maj 2013 22:47 #163228

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
P5290920.JPG

czereśnia również oberwała od pająka ;(
P5290929.JPG

powstaje nowa rabatka
P5290944.JPG

przyznam, że TeBe był moim natchnieniem :D truskawki zwisające wzdłuż całego tarasu w doniczkach, nie tak efektowne jak truskawkowa ściana, ale...

P5290963.JPG

po woli wszystko się budzi i zaczyna tętnić życiem

P5290964.JPG

a czy ktoś wie co to za wybroczyny na liściach czereśni???

2013053010867.jpg

Księżycowy Ogród... 30 Maj 2013 22:50 #163231

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
różowo, cukierkowo...
P5290897.JPG


P5290900.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Księżycowy Ogród... 31 Maj 2013 10:37 #163343

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Białe siedzące na spodzie liścia to skoczek ;) , mszyce urzędują zwykle na końcach młodych pędów i wcale się nie ukrywają :whistle: . Na skoczka dobre są opryski z rozcieńczonych gnojówek pokrzywowych lub z wrotyczu, może być też czosnkowa. Ja dodatkowo dodaję po łyżce mydła potasowego na litr oprysku. Oczywiście taki oprysk trzeba powtórzyć kilkakrotnie, żeby był skuteczny.
Co do przędziorka, to pajączek ze zdjęcia raczej nim nie jest ;) , jest zdecydowanie za duży :silly:
To dobra wiadomość, bo przędziorki to jak dla mnie najgorsze szkodniki z możliwych :sick:
W tej chwili jest pora wylęgu jakichś pajączków i myślę, że to są po prostu młode jakiegoś zupełnie niegroźnego pająka ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.204 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum