TEMAT: Księżycowy Ogród...

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 10:06 #153807

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Po przywitaniu przyszedł czas na przedstawienie Wam mojego kawałka ziemi. Dzielę go z 1 człowiekiem 3 kotami i psem, jest jeszcze kilkunastu lokatorów, ale nie wychodzą z domu :D pływają w swoich akwariach!

Moja przygoda ogrodnicza zaczęła się w marcu 2011 roku, stosunkowo nie dawno, ale od tego czasu 3 razy rewolucjonizowałam formę ogrodu.. Niestety moja uboga wiedza nie pozwoliła mi mi na odpowiedni start stąd po sezonie przyszły zmiany, zimą zajęłam się teorią, a wiosną ruszyłam do ataku. Po kolejnym sezonie postanowiliśmy z małżem, że póki ogród młody może warto wygospodarować miejsce na szklarnię i tu kolejna rewolucja, trzeba było rabaty przenieść o 3 metry bliżej domu... Dziś jestem na końcówce tej reorganizacji.

Efekt jednak nie jest zadowalający z wielu powodów i kompromisów na które musiałam pójść. Mam jednak nadzieję, że podczas lat, które upłyną w końcu dojdę do swojego wymarzonego ideału.

Po krótkim wstępie pokażę Wam moją okolicę i działeczkę...

tak wyglądała 1 zima

00.jpg



wiosną "Pan koparka" zrównał wszystko!
2.JPG



przekopane, wyrównane i wysiane
4.JPG


dostalismy wiele roślin, niestety jak to bywa nie zawsze pokrywały się z naszym gustem i stylem, co dziś jest powodem licznych konflikótw
6.JPG


tu jeszcze stary szkic rabat i wschodząca trawka
7.JPG


po kolei powstawały kompozycje
8.jpg


1 sezon ogrodowy
11.JPG


mój pomocnik!
15.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, piku, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 10:11 #153809

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Haniu :)
Tyle roślin dostaliście :woohoo: nooo to było od czego zaczynać :lol:
Wiem, wiem bo i ja dostałam nieco i nieco z tego dostanego musiałm się pozbyć :rotfl1:
Piękne wielkie okna masz na piętrze, doskonałe do pracowni artysty :whistle:
Ogrodowy towarzysz cudny, pewnie jeszcze nie raz zagosci na fotkach :)

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 10:16 #153810

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Hannah wrote:

dostalismy wiele roślin


Witaj, bardzo dużo pracy włożyliście by uzyskać widoczny efekt(coś wiem na ten temat z własnych doświadczeń) ,co do roślin-też bym tak chciał :crazy: :wink4: .
Pomocnik rewelacyjny(widzę że bardzo rasowy), może pokażesz całą czwórkę w -naszych zwierzakach- :whistle: .Poproszę o bliższe fotki rabatek roślinek :thanks: .
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2013 22:00 przez .

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 10:20 #153811

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
ta ławeczka powstała ze starego dębu, zostala zrobiona przez mojego teścia i była 1 siedziskiem w naszym domu
17.jpg

dziś zaaranżowana w kąciku liliowym
18.jpg

sąsiedzi i sąsiadki
181.jpg

chłopaki odpoczywają, niestety tam gdzie ta piękna mgła spowija łąkę, sąsiedzi postawili nam ścianę gigant odcinając nas od tego widoku i zachodu :(
201206085280.jpg


ale taki mam widok na południe
201210118226.jpg

a jak przychodza jesienne mgły to i tak nic za płotem nie widać
201210218323.jpg

.
201206175520.jpg

a tak mój Pappi pomaga gdy ja morduję się z sadzeniem dalii
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2013 18:58 przez Hannah.
Za tę wiadomość podziękował(a): , chester633, waldek727, zanetatacz

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 10:24 #153813

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Witajcie :D a prezenty roślinkowe są super, ale nie wszystkie pasują... w moim ogrodzie widać zderzenie 2 światów przez 1 rok były 2 połówki ogrodu moja i męża. On miał po prawej różaneczniki, a ja po lewej trawy, dramatycznie to wyglądało. Teraz jest miszmasz... i wygląda trochę lepiej.
Zdjęcia bliższe wykonam, ale dopiero jak dokończę, bo jeszcze tydzień temu wszystko było ponownie zrównane, a rośliny wysadzone do donic. Teraz układam te moje puzzle.





a okna to fakt są duże, oboje z mężem wykonujemy wolne zawody kreatywne, ale tylko ja mam taki piękny widok. On natomiast ma widok na oddaloną od nas o jakieś 1500 m Zatokę Pucką
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2013 10:42 przez Hannah.

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 10:47 #153819

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A widzisz :woohoo: od razu widać, że dom artystów :bravo: dużo światła, piękne widoki.
Ja takze zachwycam sie widokami nieba, a ta tęczowa fotka urocza :hearts:
Oczywiście czekam na kolejne zdjecia :)
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2013 10:48 przez pamelka.

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 12:26 #153848

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ogród macie coraz ciekawszy, coraz ładniejszy :) Wspaniałe są też te widoczki za płotem! Szkoda, że sąsiedzi powoli je zasłaniają :(
Moją uwagę zwrócił też uroczy piesek - jestem wielbicielką małych ras; sama mam maltańczyka ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 12:45 #153859

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Witaj Haniu :)
Bardzo spodobały mi się donice na tarasie, białe, kontrastujące z zielenią super wyglądają :)
Trzymam za was kciuki i kibicuję dalszym poczynaniom :)
Pozdrawiam
Magda
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 12:58 #153863

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witaj Haniu, jak miło Cię i Twój księżycowy ogród widzieć na Oazie. :wink4: :flower2: Z pomocą życzliwych Oazowiczów Twoje prace ogrodowe od razu nabiorą rozpędu. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 13:13 #153866

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
I ja się przyłączę do powitania w naszym gronie oazowym szczególnie, że reprezentujecie nasz region. Bardzo ładne widoki i działka już ładnie zagospodarowana. Ogrodowi potrzeba czasu by dojrzał, całe szczęście, że i ogrodnicy w tym czasie zdążą dojrzeć. :flower2: :) ;)

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 16:04 #153904

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Kochani!!! jak miło Was czytać, dziękuję za powitanie. Mam nadzieję, że po woli wszystko zacznie rosnąć, że już skończę ze zmianami i moje roślinki odetchną. Szkoda mi ich strasznie, i tak jestem pełna podziwu, że mimo tylu "przesadzek" czy jak to nazwać niektóre przenosiłam 4 razy wszystko żyje. Mam nadzieję, że pomożecie i wesprzecie słowem krytyki. Jestem osoba otwartą i lubię słuchać rad, nie ma być słodzenia :D Słyszałam o Waszym forum tyyyle dobrego a i czytałam kilka wątków, czasem ostre słowa, ale uważam, ze potrzebne. Jakże takie komentarze są kształtujące jeżeli motywują do działania. Mi sił nie brakuje, czasem niestety wiedzy i pomysłów!

Z informacji to miałam zamiar kształtować ogród na śródziemnormoski, czy po polsku nadmorski :) jak wyjdzie tak wyjdzie, roślinne prezenty już się zadomowiły a nie reprezentują tego stylu, więc nie jest do końca konsekwentnie. Acz donice na tarasie i panele które mają powstać by zasłonić foliowiec są w tym klimacie. Jeszcze powstaną mebelki z europalet, popularne ostatnio.

a donice w architekturę domu wpasowały się tak
201205254861.jpg


latem aż się z nich wylewa, wszystko co w nich rośnie jest jadalne
20.jpg


ważną rolę w naszym życiu odgrywają zwierzaki dla nich nie patrząc na aspekty wizualne powstają rozmaite konstrukcje w domu i ogrodzie.
Tak powstało Catio!

P6010077.JPG
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2013 16:05 przez Hannah.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 16:11 #153909

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Catio nie wygląda "elegancko"
P6010108.JPG

ale Coco jest przeszczesliwy i jego dwaj bracia również, więc reszta nie ma znaczenia!
IMG_1460.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): mag, chester633, Margolka

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 16:22 #153911

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Dzidziuś - nasze największe i najstarsze kocię
201210198302.jpg


w tym roku dołączył jeszcze Bąbel, ma smutną historię ze szczęśliwym zakończeniem, trafił do nas jako postoczniowy bezdomniak

IMG_2782.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): mag, chester633, waldek727, Margolka, zanetatacz

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 16:29 #153913

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
a Papiszona już znacie, takie łaciate niesforne stworzonko rasy Papillon, czyli miniaturowy spaniel kontynentalny.


IMG_9692.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Margolka

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 18:57 #153950

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
super zwierzaki - bialy kocio przecudny :hearts: a woliera... jak to woliera - grunt, zeby kociaste byly szczesliwe :)

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 19:31 #153968

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku kociaki słodkie no a piesio......przekochane :hearts:
no i masz niezłe pole do popisu.......działka jest przepiękna no i już ładnie zagospodarowana :hug:
no i te donice na tarasie......no bomba! :woohoo:

Księżycowy Ogród... 07 Maj 2013 20:55 #154044

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Bardzo dziękuję za tak miłe słowa! Jeszcze niedawno nie spodziewałam się, że ktoś uzna moją działkę za ładną :D Jeszcze tydzień temu wszystko było w donicach, bez pomysłu... Ale idę do przodu, dzięki forum uczę się cały czas!

Z ciekawostek przyrodniczych, zamieszkuję przy samym rezerwacie BEKA możecie poczytać o nim tutaj graja.net/przyroda/beka.html, to piękne miejsce, które warto odwiedzić przy okazji wizyty nad morzem. W związku z tym sąsiaduję z niezliczoną ilością zwierząt, a dziś przegalopował mi przed oczyma ŁOŚ!!! Tuż przed moim płotem. Niesamowite ogromne zwierzę!!!
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2013 10:26 przez Hannah.

Księżycowy Ogród... 09 Maj 2013 10:27 #154694

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
A ja dzisiaj dostałam nową dostawę roślin :D potem umieszczę foteczki jaki mój ukochany sklepik mi zrobił pakuneczek!!!!! Ale jestem szczęśliwa!!!!!!!!!


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.408 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum