TEMAT: W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 29 Gru 2014 09:15 #323025

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Sieriko :)
Pozdrawiam cieplutko i poświątecznie; ze względu na pogodę cieszę się, że Święta już za nami - tak ciepłej i deszczowej wigilii już dawno nie pamiętam :( natomiast od soboty mamy cudowną, prawdziwie zimową ( mimo, że w mieście - bez śniegu ) aurę - czujesz, że żyjesz :)
Wczoraj odwiedziliśmy ptaki na ogrodzie - nasze mają jednak cięższe warunki niż Twoje gąski ;-) a'propos gęsi - ta mniejsza, z wydatnym guzem na czole to prawdopodobnie ohar, samiec na dodatek - czyli jednak kaczuszka :) Ohary pojawiają się w Polsce regularnie na przelotach, ale nie zakładają u nas gniazd. Poszperaj w necie - to przepięknie ubarwione ptaki ... nawet suczce przypadł do gustu :)
Pamiętam, że na zimowy czas zgromadziłaś stosik książek z biblioteki - okres między świętami i Nowym Rokiem oraz późniejsze długie wieczory to również dla mnie wymarzony czas na nadrabianie zaległości ... zdradzisz, co czytasz ?
Adam korzysta z elektronicznej formy - e-booka, ale ja zdecydowanie wolę tradycyjną, pachnącą drukarnią książkę ...

Ściskam Cię serdecznie; dbaj o siebie w mroźne dni i zakładaj czapkę :idea1:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 29 Gru 2014 19:56 #323257

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta, wyszłaś na znawczynię drobiu...... :rotfl1: , a ja nie wiem co posiadam........ :happy: , cóż teraz wypada upolować koguta i kurę.......
tylko czemu one takie drogie? ;) warunki pogodowe zmieniły się diametralnie od świąt....śnieżek i mrozik.....
Tego okrywania i kopczyków malutko...niech się dzieje co chce... :lev:

Gosiu, nie przymroziło u Ciebie? wcale?

Marta, wygląda na to, że te 15 cm Artamkowe to ściema..... :happy-old: , z centymetrem nie pojadę by sprawdzać.... :happy-old:

Anulko, gęś vel kaczka już została zdemaskowana......a ja myslałam, że to grzeczna żona nie wychyla się ponad męża..... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: , no cóż para nie para......
Lektury i owszem......Jeździec miedziany ale nie Puszkina, pióra Paulliny Simons,+ Tatiana i Aleksander+ Ogród Letni......trylogia, blisko 2.000 stronic, wciąga nie powiem ale 1 tom zdecydowanie najlepszy........do tego kilka lżejszych ale czy dobre? najbardziej lubię klasykę....
Uznaję tylko tradycyjną książkę, żadnych elektronicznych form.......
Czapeczkę i owszem, starość nie radość.....ale, ale....wyleczyłam zatoki...... :teach: ,po dwudziestu ponad latach........ :supr3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 30 Gru 2014 09:13 #323369

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Piękne to ptactwo Ewuniu :woohoo: , mnie z żeliwnych udało się nabyć jedynie dwa wróbelki a bardzo lubię takie ogrodowe dodatki. Poidełko też żeliwne będzie? Pokaż jak już dotarło :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 30 Gru 2014 16:52 #323453

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Sieriko ....

Dla Ciebie, Twoich najbliższych, wszystkich stworzeń, które masz pod opieką ... aby ten Ciasteczkowy Zegar odmierzał Wam w Nowym Roku wyłącznie dobre, radosne i pełne humoru godziny, a każdy dzień niósł zdrowie, spokój i chęć do życia :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 30 Gru 2014 17:43 #323469

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiesiu,poidełko dotarło przed tygodniem......fotkę zrobię w wolnej chwili.......

Anulko,zawsze pamiętasz, zawsze na czas.....dziękuję pięknie...

Jutro może być różnie.....więc już teraz....

W nadchodzącym Nowym Roku 2015, życzę wszystkim sympatykom Oazy zdrowia przede wszystkim, spokoju, zadowolenia z życia rodzinnego i zawodowego...
udanych polowań roślinnych, wielu forumkowych spotkań w realu, w naszych ukochanych ogrodach.....i spełnienia ukrytych zamierzeń, życzeń.....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, piku, Adasiowa

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 31 Gru 2014 18:02 #323868

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Ewuniu Najlepszego :drink1:

12571-pobierz_2014-12-31-16.png
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Sty 2015 20:04 #324480

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewo, przymroziło, ale znowu jest odwilż.
Już po śniegu.
Szczęśliwego Nowego Roku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Sty 2015 21:38 #324604

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Żadna ściema, na samochodzie tyle było na pewno! :)
Kolejne drobie ;) Ci się marzą? Żeliwne drogie... To może takie gipsowe i malowane? :rotfl1: Tańsze! To i nawet świnkę, krówkę, konika można by było :lol: My mamy taki sklep, gdzie inwentarz bogato reprezentowany! ;)
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Sty 2015 23:23 #324637

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Ewuniu wpadłam przywitać sie noworocznie i życzyć zdróweczka na najbliższy roczek :hug:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 02 Sty 2015 18:40 #324836

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witam w Nowym Roku, na nowym dla mnie forum. Trafiłam tu z Kondziowego ogrodu i napatrzeć się nie mogę. Na początku na karteczce zapisywałam, które ogrody koniecznie muszę odwiedzać ( na początek, żeby nie zapomnieć), ale już przestałam, bo gdzie nie wejdę, to wszystko na karteczkę się nadaje :blink: :silly: . Masz prześliczny ogród, chętnie się w nim wirtualnie rozgoszczę, jeśli pozwolisz. Cudowne zakątki i okazy roślin, trochę naturalistycznie, trochę różano, trochę po angielsku a może i po japońsku, ale wszystko razem pięknie się prezentuje, pozdrawiam gorąco i idę oglądać dalej :bye:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 03 Sty 2015 18:40 #325128

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta, za życzenia dziękuję i Tobie życzę najnaj...lepszego, wielu szkółek na szlaku zdobywania kolejnych łupów roslinnych, ciekawe co tam szykują dla Ciebie ?, zbieraj kasę..... :rotfl1:
Żeliwne być muszą, ot tak ze snobstwa...... :oops:

Jadziu, Tobie także wszystkiego dobrego.....

Iwona, za dobre słowo dziekuję.....od razu wpadłam w Twój wątek....ale tam trzeba powoli bo tyle do obejrzenia, w każdym razie mogę już napisać, że to jest to........bardzo mi się podoba.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 03 Sty 2015 19:42 #325145

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ewo witam noworocznie :kiss3: oby wszystko rosło i kwitło bez chorób i szkodników :garden1:

Powoli odrabiam zaległości bo niebycie :huh:
Zachwyciły mnie te żeliwne ptactwo, a że ze snobizmu ... wszak trzeba mieć jakieś hobby :wink4:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 04 Sty 2015 21:31 #325748

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Zdobywać łupy się staram, na razie zamówienia poskładane :) No i trzeba tę kasę zbierać, kiepsko idzie, chociaż odmawiam sobie nie tylko gęsi żeliwnych, ale i tych gipsowych :rotfl1:
Ewa, ale gęsi nie staną się hobby? Pamiętaj, jesteś na forum ogrodniczym, nie drobiarskim ;)
Oczekujemy roślin :) , jakieś roślinne pragnienia nowe się podczas zimy ujawniły?
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 04 Sty 2015 21:41 #325753

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Majka, noworocznie dziekuję, Tobie życzę nietuzinkowych kwitnień różanych......przede mną także duże zaległości do odrobienia.
Trzeba mieć jakąś odmianę snobizmu... :rotfl1:

Marta, na razie o roslinach aż tak intensywnie nie myślę, ale jest cała lista białych........ :rotfl1: do siewu....., u mnie kasy nie widać nawet przez lupę.......... :happy: :happy: :happy:
Gęsie hobby ? to tylko dla ozdoby, do warzywnika może ?czyż nie prezentują się pięknie ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 05 Sty 2015 10:54 #325872

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Cicho wszędzie, głucho wszędzie ...
Sieriko, nie zapadłaś aby w sen zimowy ? Dni coraz dłuższe, sikory świergolą niemal wiosennie, w niektórych ogródkach roślinki "budzą" się do życia, a u Ciebie ? Żeliwne ptaki nie odlecą, nie ma obaw, że kiedy wyjdziesz z aparatem do ogrodu, to się spłoszą ;-)
Skoro u mnie w Poznaniu od rana prószy drobny śnieżek i jest po prostu przepięknie, to wyobrażam sobie Twoje zaczarowane zakątki .... Czy Świątek ma śniegową czapeczkę ?
Pozdrawiam Ciebie i sierściuchy bardzo serdecznie ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 05 Sty 2015 18:42 #326074

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Życie jest życiem więc oprócz dobrych chwil i złe muszą być, wczoraj odeszła moja Teściowa........bardzo dobra kobieta..... :(
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 05 Sty 2015 18:55 #326086

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
To smutne tym bardziej w radosnym świątecznym okresie. Współczuję Ci Ewuniu :hug:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 05 Sty 2015 19:01 #326088

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Jej życie zostawiło ślad w Twoim sercu. Musiało być dobre i wartościowe. Sztuka umieć tak żyć.
Może bliskim łatwiej zmierzyć się z odejściem, gdy ból rozstania łagodzą ciepłe wspomnienia .
A może właśnie dlatego trudniej…
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.638 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum