TEMAT: W moim magicznym RODku...

W moim magicznym RODku... 01 Sie 2013 23:31 #183667

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
Witam serdecznie.


Zapraszam do obejrzenia mojej warszawskiej oazy. :garden:
Od początku;
Działkę posiadam od około 8 lat a mój zapał na niej można podzielić na kilka etapów:
etap I jakiś powiedzmy rok z kawałkiem
Zapoznanie(rozpoznanie) z działką, hmmm i co dalej …... ?, :ouch: no właśnie tego najstarsi górale nie wiedzieli ani ja :jeez: . I tu już pierwsze problemy bo ani pomysłu ani wiedzy uzbrojona tylko w chęci i parę gazetek o tematyce kwiatowo-ogrodowej :paper: . Zaczęłam, doprowadzenie prądu ,wody wycinka suchych drzew, łatanie ścian i dachu w baraku który służył jako domek ,odchwaszczenie ,odchwaszczenie :flower: inne takie prace wykopaliskowo-przygotowawcze do działkowania :)
Etap II 2 lata działkooowanie :drink1: ,grillowanie pierwsi goście :dance: :P .Sadzenie ogórków ,pomidorów ,marchewki ,pietruszki tu kwiatek :flower1: tam kwiatek tu rabatka :garden1: tam krzaczek itp..
niestety krzaczki pousychały marchewki były okrągłe jak rzodkiewki (taka twarda ziemia) a rabatki trzeba było kopać kilofem. No i domek niestety zaczynał i to nie powoli się rozsypywać.
Mimo dobrych chęci i dużoo włożonej pracy niestety jednym zdaniem jakim można to było określić -porażka na całej linii. :cry2:
Etap III do dziś
Budowa, budowa i jeszcze raz budowa. Garaż (który na oczy samochodu nie widział i służy do składowania wszystkiego,altanka bo trzeba gdzieś się gościć :P i na końcu wzięliśmy się za domek który jeszcze z rok i będzie skończony. Do szczęścia brakuje mi jeszcze trawy i pięknie obsadzonego ogródka gdzie nie ukrywam liczę na Waszą pomoc z nadzieją że będzie równie piękny
jak Wasze.
:comp:
Pozdrawiam Małgosia.
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2013 23:34 przez Grinka.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim magicznym RODku... 02 Sie 2013 08:31 #183693

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gosiu-jako pierwszy gość pozdrawiam Cię :bye: i czekam na relacje fotograficzną,może masz jakieś fotki z poszczególnych etapów bo nic tak nie odzwierciedla naszych poczynań jak relacja fotograficzna.Twoje początki są dokładnie takie same jak niejednego z nas :devil1: :devil1: skąd my to znamy :P

W moim magicznym RODku... 02 Sie 2013 08:44 #183694

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Pozdrawiam i ja :flower1: i także zachęcam do fotorelacji, nie ma to jak pismo obrazkowe :happy: , łatwiej rozmawiać jak nieco widać, bo wyobraźnia nie zawsze oddaje rzeczywistość ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2013 08:45 przez piku.

W moim magicznym RODku... 02 Sie 2013 09:59 #183719

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Grinko,
Chętnie obejrzę Twoje poczynania. Opisując losy działki wykazałaś dużo samokrytycyzmu. Osiem lat to i dużo i mało, my mamy działkę 10 lat i ciągle też jesteśmy "w budowie". ;) :)

W moim magicznym RODku... 02 Sie 2013 11:48 #183739

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
Ok,teraz troszkę zdjęć.
Takich z początków działki brak ,ale tu są z przełomu I i II etapu
Tu moja RODowska willa :evil:
P1030295.JPG

A tu ogród , nawet jak taki był to i tak był mój ulubiony :wink4:

P1030365.JPG


i szukam kolejnych.
Pozdrawiam Małgosia.
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2013 11:51 przez Grinka.

W moim magicznym RODku... 02 Sie 2013 12:10 #183742

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Grinko :bye: Nie ma to jak własny kawałek ziemi, prawda ;)
Psiak przezabawny, ciekawe, jak przyjmie ograniczenia, które będziesz musiała mu nałożyć ;)
Da się, nie zawsze, ale się da :lol:
Ciekawa jestem, czy już zdecydowałaś, które to roślinki będą Twoimi ulubionymi :wink4:

W moim magicznym RODku... 02 Sie 2013 23:03 #183842

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
Pamelko tam są dwa psiaczki , a ulubione roślinki ?? hmm chyba nie mam lubie wszystko co mi się podoba :)
A to mój dzisiejszy zakup ,jeszcze nie wiem gdzię posadzę ale nie mogłam przejść obojętnie.
Cis i Heuchera Citronelle

IMAG0757.jpg
Pozdrawiam Małgosia.

W moim magicznym RODku... 03 Sie 2013 09:04 #183864

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Małgosiu.

Wnioskując po fotce ta gleba jest zbita, wyjałowiona, nienapowietrzona. Jeżeli chcesz się cieszyć w przyszłości zdrowymi, dorodnymi roślinami to powinnaś przywrócić jej życie. Podstawową czynnością jaką powinno się wykonać stawiając pierwszy krok na działce lub w ogrodzie, to budowa dwóch kompostowników do gromadzenia materii organicznej która będzie przetwarzana przez destruentów na żyzną próchnicę. Jak będziesz miała taką możliwość to kup 2-3 tony obornika i po rozrzuceniu go na działce połącz go z glebą. Zamiennikiem może też być obornik koński lub ziemia popieczarkowa przywieziona z gospodarstwa lub stadniny położonej w niedalekiej odległości od działki.
Sadzenie roślin do jałowej gleby, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Takie rośliny nigdy nie będą zdrowe i dorodne a każda mroźniejsza zima dodatkowo będzie je uszkadzać.

Pozdrawiam.
Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

W moim magicznym RODku... 03 Sie 2013 13:04 #183896

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Rady Waldka bezcenne i bardzo zyczliwe,wiem po sobie,ile roślin padło albo wegetowało,w żadnym razie nie mogło sprawiac satysfakcji o radości nie wspomnę.Oszczędzisz sobie dodatkowych prac,które w trakcie ogrodowania są podwójnie uciążliwe,zniechęcenia przy pracy o kosztach nie wspominam.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

W moim magicznym RODku... 03 Sie 2013 13:19 #183904

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Grinka :bye:
Ja tez jestem ciekawa jakie roślinki wybierzesz,które będa królować na działeczce w większym a które w mniejszym stopniu :)

W moim magicznym RODku... 03 Sie 2013 21:54 #183972

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
Oj Tak , dobra rada -bezcenna.
A co do ziemi już dawno nawiezione ok 12 ton mieszanki ziemi z nawozem (I to wcale nie było za dużo) Teraz i tak jak sadzę w dołki sypię np. mieszankę ziemi z obornikiem (w zależności od potrzeb).
Co do roślinek to w tej chwili królują pelargonie surfinie i begonie w sumie ponad 40 kwiatków.
Działka może być obsadzona w zasadzie tylko po brzegu ,w donicach szkrzynkach ,kwietnikach itp. bo moje dwa szatany tratują wszystko.(psy)
Więc będzie trochę tego trochę tego po prostu taki misz-masz a z czasem może wyklaruje się bardziej konkretny zarys
widok z domku.

IMAG0729.jpg
Pozdrawiam Małgosia.
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2013 21:55 przez Grinka.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

W moim magicznym RODku... 04 Sie 2013 22:48 #184158

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
Wynalazłam kolejne zdjęcia z początku etapu III
Altanka w budowie :)

00.jpg


I psy wymieniły starą chałupkę na nową:)


001.jpg



a Tu próba zawłaszczenia nowego lokum psiaków .

01.jpg


Na szczęście się nie udało ,choć jak by trzeba było przyjmiemy pod nasz dach ,jest jeszcze trochę miejsca.

22.jpg
Pozdrawiam Małgosia.

W moim magicznym RODku... 06 Sie 2013 11:04 #184402

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
kolejne zagadkowe zakupy :jeez:
dokładniej można oglądać w dziale identyfikacyjnym żurawek.
żurawki

IMAG0773_2013-08-06.jpg
Pozdrawiam Małgosia.

W moim magicznym RODku... 10 Sie 2013 13:26 #185272

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
I kolejny zakup.

Hibiskus bylinowy,hosta color fetival i lawenda .

IMAG0761.jpg
Pozdrawiam Małgosia.

W moim magicznym RODku... 10 Sie 2013 16:14 #185296

  • Kasia85
  • Kasia85's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witaj Grinka :bye:
Ja również jestem bardzo ciekawa jakie roślinki wybierzesz i jak z czasem działeczka będzie się zmieniać...
Ostatnie zakupy widzę udane - ja także lubię żurawki i mam ich u siebie troszkę :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia :flower2:

W moim magicznym RODku... 10 Sie 2013 23:29 #185409

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
Witaj Kasiu ,obecnie kupiłam trochę żurawek a na jesień kupię jeszcze kilka ,jestem już umówiona z forumowym ,,plantatorem,, :flower2: :P ale na razie kupuję po prostu wszystko to co mi się podoba a z czasem mam nadzieję to jakoś ogarnąć :garden1:
Pozdrawiam Małgosia.

W moim magicznym RODku... 13 Sie 2013 10:14 #185862

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
Przyszły kolejne zakupy,jak widać bardzo różnej wielkości a co najgorsze nie opisane.
Mam nadzieję że jakoś sobie poradzę, :comp: chociaż sadzonki bardzo różnią się od tych ze zdjęć według których kupowałam :jeez:

u.jpg
Pozdrawiam Małgosia.
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2013 10:16 przez Grinka. Powód: zdjęcie

W moim magicznym RODku... 22 Sie 2013 17:04 #187785

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
i dzisiejsze zakupy :flower2:


caladium i żurawka cherry cola
DSC04868.JPG



a tu piękne liście caladium
DSC04869_2013-08-22.JPG
Pozdrawiam Małgosia.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.355 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum