TEMAT: Miniaturowy kraina zimozielona

Miniaturowy kraina zimozielona 11 Lis 2013 16:36 #203812

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
dziekuje bede o tym pamietac :)Dangar wrote:
Dziękuję za piękne fotki. Nawet iglaczek się trafił. :woohoo:

Jałowce bardzo trudno się przesadza, ze względu na system korzeniowy. Im starszy, tym gorzej.


Zielone okna z estimeble.pl

Miniaturowy kraina zimozielona 11 Lis 2013 16:39 #203813

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
dziekuje pracy było bardzo dużo i jest nadal, ze względu na czas w ciągu którego wszystko powstało ok 2 lata to bardzo szybko, pozdrawiam serdecznieAnowi wrote:
Dużo pracy włożyłaś w stworzenie ogrodu ale i efekty widac :bravo:

Miniaturowy kraina zimozielona 11 Lis 2013 18:55 #203860

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Doniczki z patykami różanymi koniecznie zakop w ogrodzie i przysyp ziemią i ściółką.
Ja ukorzeniałam 3 lata z rzędu bezpośrednio w ziemi. Zazwyczaj połowa odmian się ukorzeniała.

Robisz ładne zdjęcia, przyjemnie się je ogląda :-)
Ostatnio zmieniany: 11 Lis 2013 18:56 przez sd-a.

Miniaturowy kraina zimozielona 12 Lis 2013 09:18 #203998

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA INFO WŁAŚNIE CIĄGLE KOMBINUJĘ CO ZROBIĆ W NECIE PISALI ŻE TRZYMAĆ W TEMP. 5ST. I OKRYĆ FOLIĄ ABY NIE PAROWAŁO JA TEŻ W ZIEMI UKORZENIAŁAM WCZEŚNIEJ ALE WIOSNĄ A TERAZ TAKA MOJA PRÓBA NA JESIEŃ OK ZROBIĘ JAK MÓWISZ:)BUZIAM

Miniaturowy kraina zimozielona 12 Lis 2013 09:50 #204006

Piękne zdjęcia, widać jak dużo pracy włożyłaś w ten ogród. Ja na razie zaczynam moją przygodę z ogrodem warzywnym i mam nadzieję że w kolejnym roku znajdę czas na rabatki i wymarzony skalniak.

Miniaturowy kraina zimozielona 12 Lis 2013 11:24 #204026

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nati,
bardzo mi się podoba w Twoim ogródku, napracowałaś się, to widać. Efekt jest bardzo dobry jak na 2 lata. :bravo:
Ja sama jak widzę kamyczki, to już się zainteresuję bardziej, bo to też moja bajka. Twój ogródek znacznie się różni od otoczenia, powiesz jak go odbierają sąsiedzi? Czy też - pod wpływem przykładu - zrobią coś nowego u siebie?

:flower2:

Miniaturowy kraina zimozielona 12 Lis 2013 23:55 #204198

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Fajny ogródek, dużo kamienia i roślin :) to lubię. Spodobał mi się zwłaszcza murek ułożony z płaskich kamieni. U siebie też mam dużo kamienia i wiem, że jest to bardzo fajny element na rabatach.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Miniaturowy kraina zimozielona 13 Lis 2013 22:37 #204333

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
znaaaaaajdziesz!!:)jeśli to polubisz to zaczniesz szybko szaleć tak jak ja:)to super uczucie coś posadzić i patrezć jak rośnie tak samo jak z dziećmi, ja to kocham:D pozdrawiam ciepło
kwiatki dla Ciebie:)
CAM00342.jpg


CAM00617.jpg


CAM00618.jpg

Miniaturowy kraina zimozielona 13 Lis 2013 22:40 #204335

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
pszczolkaa wrote:
Piękne zdjęcia, widać jak dużo pracy włożyłaś w ten ogród. Ja na razie zaczynam moją przygodę z ogrodem warzywnym i mam nadzieję że w kolejnym roku znajdę czas na rabatki i wymarzony skalniak.

ten poprzedni post dla Ciebie pszczolkaa

Miniaturowy kraina zimozielona 13 Lis 2013 22:45 #204337

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Daniela wrote:
Nati,
bardzo mi się podoba w Twoim ogródku, napracowałaś się, to widać. Efekt jest bardzo dobry jak na 2 lata. :bravo:
Ja sama jak widzę kamyczki, to już się zainteresuję bardziej, bo to też moja bajka. Twój ogródek znacznie się różni od otoczenia, powiesz jak go odbierają sąsiedzi? Czy też - pod wpływem przykładu - zrobią coś nowego u siebie?

:flower2:

hej,

a skąd to wiesz że sąsiedzi tak reagują u ciebie też jest podobnie? bo właśnie tak jest! sąsiedzi obok mają ładny kawałek przed domem ale nigdy dla niego czasu, brzydki rozjeżdżony trawnik i to wszystko, a jak zobaczyli co u nas się działo przez te dwa lata to w tym roku się zawzięli wytyczyli działkę z mapki i coś już ruszają,inni sąsiedzi ogólnie też zaczęli dbać o miejsce koło domu wymieniamy się kwiatkami itp.fajnie to cieszy, u ciebie chyba jeszcze nie byłam ale za chwilkę zajrzę buziam i kwiatek:)
CAM00632.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Miniaturowy kraina zimozielona 13 Lis 2013 22:49 #204339

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
piotrek_ns wrote:
Fajny ogródek, dużo kamienia i roślin :) to lubię. Spodobał mi się zwłaszcza murek ułożony z płaskich kamieni. U siebie też mam dużo kamienia i wiem, że jest to bardzo fajny element na rabatach.

hej

ja to bardzo polubiłam i własnymi "ręcoma" te kamienie zbierałam teraz jak widzę piękne zielone ogrody i obwódki z bukszpanu to chciałabym na nie kamień zamienić ale moja ciężka praca mi na to nie pozwala:)

pozdrawiam
a u ciebie w jakich aranżacjach kamień? muszę zerknąć

turzyca morrowa silver sceptre

CAM00543.jpg

Miniaturowy kraina zimozielona 13 Lis 2013 23:01 #204342

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nati, :)
dokładnie znam to ze swojego sąsiedztwa. Ale z czasem zadbany ogródek mobilizuje otoczenie, przynajmniej to które nie jest całkowicie stracone dla ogrodnictwa. :happy4: Być może ogrodnictwo jest zaraźliwe (oby jak najbardziej!). ;)
Dziękuję za rózię. :garden1:
Mam dwa ogródki, ten przydomowy jest w pewnym odosobnieniu od innych, nieopodal są wieżowce i ich mieszkańcy tylko mówią mi, że podziwiają to co robię. Sami nie mają pola do popisu, niektórzy bardzo nad tym ubolewają. Sporo starszych ludzi ma działki, ale młode pokolenie jakoś się nie rwie do tego, zaczynając od moich dzieci (już dorosłych).
Najwięcej o ogrodnictwie powiedział kiedyś mój średni syn (25 lat, jeszcze mieszka z nami), kiedy odbierał paczkę od kuriera. Ten zapytał kto tak dba o ogród, że zawsze tak ładnie kwitnie dookoła...?
Na co mój syn rzucił - Wie Pan, mam tu ogrodnika! :tongue2:

Miniaturowy kraina zimozielona 13 Lis 2013 23:20 #204344

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Natalio, wspaniale że swoim przykładem zarażasz innych, :bravo: zrobiłaś piękne otoczenie domu, powstało miejsce, w którym przyjemnie usiąść po pracy i wypić kawkę :)
Bardzo podoba mi się murek z płaskich kamieni, ładnie odcina się od zielonego trawnika :bravo:
Zauważyłam też, że zachowujesz dyscyplinę w nasadzeniach ;) kilka traw tego samego gatunku, kilka kępek kwiatów :eek3: Takie duże plamy kolorystyczne bardzo elegancko wyglądają :bravo:

Miniaturowy kraina zimozielona 14 Lis 2013 09:26 #204363

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Daniela wrote:
Nati, :)
dokładnie znam to ze swojego sąsiedztwa. Ale z czasem zadbany ogródek mobilizuje otoczenie, przynajmniej to które nie jest całkowicie stracone dla ogrodnictwa. :happy4: Być może ogrodnictwo jest zaraźliwe (oby jak najbardziej!). ;)
Dziękuję za rózię. :garden1:
Mam dwa ogródki, ten przydomowy jest w pewnym odosobnieniu od innych, nieopodal są wieżowce i ich mieszkańcy tylko mówią mi, że podziwiają to co robię. Sami nie mają pola do popisu, niektórzy bardzo nad tym ubolewają. Sporo starszych ludzi ma działki, ale młode pokolenie jakoś się nie rwie do tego, zaczynając od moich dzieci (już dorosłych).
Najwięcej o ogrodnictwie powiedział kiedyś mój średni syn (25 lat, jeszcze mieszka z nami), kiedy odbierał paczkę od kuriera. Ten zapytał kto tak dba o ogród, że zawsze tak ładnie kwitnie dookoła...?
Na co mój syn rzucił - Wie Pan, mam tu ogrodnika! :tongue2:

hehe dobre, o tym ogrodniku, to znaczy że tak docenia twoją pracę jak byś była profesjonalnym ogrodnikiem:), brak mi czasu ostatnio tak na szybkiego odpisuję , nie wiem nawet czy byłam u Ciebie bo tak nie kojarzę jeszcze ogrodów i ich właścicieli tutaj obecnie jestem jeszcze na innym forum, ale chciałam się przenieść tutaj bo dużo info tu jest i prost forum zrozumiałe rośliny super opisane itp.... powoli się zaprzyjaźniam, pozdro, papa

Miniaturowy kraina zimozielona 14 Lis 2013 09:32 #204364

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Hiacynta wrote:
Natalio, wspaniale że swoim przykładem zarażasz innych, :bravo: zrobiłaś piękne otoczenie domu, powstało miejsce, w którym przyjemnie usiąść po pracy i wypić kawkę :)
Bardzo podoba mi się murek z płaskich kamieni, ładnie odcina się od zielonego trawnika :bravo:
Zauważyłam też, że zachowujesz dyscyplinę w nasadzeniach ;) kilka traw tego samego gatunku, kilka kępek kwiatów :eek3: Takie duże plamy kolorystyczne bardzo elegancko wyglądają :bravo:

czerpię inspirację z ogrodów na forum dopiero tutaj poznałam jak pięknie mogą wyglądać działki nasadzenia kompozycje itp. na początku miałam całkiem inne pojęcie o ogrodnictwie, nie lubię żeby było wszystko naciapane lubię formy zimozielone i akcenty z nimi współgrające,

na [początku inspirował mnie ogród japoński bardzo!!! ale u mnie jest za dużo słońca mam jednego klona w donicy i go dopieszczam a 3 już mi zmarzły w przyszłym roku znowu robię podbój na klony już wiem o nich trochę więcej ale będą w donicach ze wzdględu na słońce które u mnie w dużej ilości,pozdrawki
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Miniaturowy kraina zimozielona 14 Lis 2013 09:38 #204367

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Cześć Natalio :P

Jak fajnie patrzeć na powstawanie czegoś nowego i pięknego!
Twoje dziecko od małego będzie czuło ,że dobrze jest żyć w pięknym otoczeniu
i ile to daje frajdy :)
Bardzo ciekawe są te Twoje zdjęcia z punktu widzenia kwiatka ;)

Pewnie już nie możesz doczekać się wiosny ..
Pozdrawiam !

Miniaturowy kraina zimozielona 14 Lis 2013 10:40 #204380

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nati,
dawno w moim temacie nie pisałam - wiesz taka przerwa jesienno-zimowa ;) - ale linki do moich tematów są w moim podpisie. Zapraszam. :)

Miniaturowy kraina zimozielona 14 Lis 2013 12:20 #204391

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Nati.
Mi też podoba się Twój ogródek. Pomimo niewielkiego doświadczenia ogrodniczego widać, że to co w nim robisz, to robisz z pasją.
Tworząc ogród z kompozycji roślinnych na różnych płaszczyznach już niedługo przekonasz się, że Twoja decyzja była słuszna.
Staraj się w dalszym ciągu łączyć przyrodę ożywioną z nieożywioną. Pomożesz w ten sposób zasiedlić się zwierzętom które będa naturalnymi wrogami szkodników.
Bardzo mi się podoba to miejsce w Twoim ogrodzie.
IMG_0573_2013-11-14.JPG
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.370 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum