TEMAT: Miniaturowy kraina zimozielona

Miniaturowy kraina zimozielona 14 Lis 2013 14:56 #204399

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
magdala wrote:
Cześć Natalio :P

Jak fajnie patrzeć na powstawanie czegoś nowego i pięknego!
Twoje dziecko od małego będzie czuło ,że dobrze jest żyć w pięknym otoczeniu
i ile to daje frajdy :)
Bardzo ciekawe są te Twoje zdjęcia z punktu widzenia kwiatka ;)

Pewnie już nie możesz doczekać się wiosny ..
Pozdrawiam !

tak! jak już coraz mniej pracy w ogrodzie nie wiem co ze sobą zrobić choć mam dwójkę małych dzieci, a ogród mnie napędza do życia, ale zawsze coś sobie ukorzenię czym będę mogla zajmować się zimą :) no isa fora więc oczy można nacieszyć przez internet:)

dziękuję że podobają ci się kwiatki te akurat latem wyszły wyjątkowo soczyście, barwy śliczne aż chce się je zjeść:)

a Hania ma juz prawie 3 latka(w lutym) i już pomaga więc na pewno zaszczepię w niej miłość do roślinek
CAM00562.jpg

:)

pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

Miniaturowy kraina zimozielona 14 Lis 2013 14:58 #204401

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Daniela wrote:
Nati,
dawno w moim temacie nie pisałam - wiesz taka przerwa jesienno-zimowa ;) - ale linki do moich tematów są w moim podpisie. Zapraszam. :)

tak wiem zajrzałam tylko na chwilkę i widziałam dużo piękności ale muszę bardziej przysiąść

Miniaturowy kraina zimozielona 14 Lis 2013 15:04 #204402

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
waldek727 wrote:
Nati.
Mi też podoba się Twój ogródek. Pomimo niewielkiego doświadczenia ogrodniczego widać, że to co w nim robisz, to robisz z pasją.
Tworząc ogród z kompozycji roślinnych na różnych płaszczyznach już niedługo przekonasz się, że Twoja decyzja była słuszna.
Staraj się w dalszym ciągu łączyć przyrodę ożywioną z nieożywioną. Pomożesz w ten sposób zasiedlić się zwierzętom które będa naturalnymi wrogami szkodników.
Bardzo mi się podoba to miejsce w Twoim ogrodzie.
IMG_0573_2013-11-14.JPG
Witaj Waldek

ten skalniak to były początki poczynań już jest on bardziej rozwinięty roślinne i trochę zmian nastąpiło co widać na dalszych fotkach, bardzo bym chciała mień zwierzątka np. w wodzie albo jakąś kaskadę ale brak miejsca mnie bardzo ogranicza nie wykluczone że za parę lat coś wymyślę:)

u Ciebie wszystko ekologiczne czyli nie używasz oprysków? a jak walczysz z grzybem itp.

CAM00480_2013-11-14.jpg

Miniaturowy kraina zimozielona 15 Lis 2013 11:44 #204513

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Nati.
Co by nie mówić to masz potencjał w swoim ogródku. W miarę wzrostu roślin przyjdzie jeszcze czas na małe korekty bo to jest nieuniknione. Miejsce które tworzysz jak dla mnie jest ładne i przejrzyste.

Nati napisała:
u Ciebie wszystko ekologiczne czyli nie używasz oprysków? a jak walczysz z grzybem itp.

Nati.
Stosuję opryski tak jak wszyscy, nawet robię to jescze częściej tylko nie zawierają one środków chemicznych.
Z grzybem nie walczę. Staram się poprzez swoje działanie nie dopuścić do tego, aby miał warunki do zasiedlania i rozmnażania.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Miniaturowy kraina zimozielona 15 Lis 2013 14:17 #204535

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Nati.
Stosuję opryski tak jak wszyscy, nawet robię to jescze częściej tylko nie zawierają one środków chemicznych.
Z grzybem nie walczę. Staram się poprzez swoje działanie nie dopuścić do tego, aby miał warunki do zasiedlania i rozmnażania.[/quote]

masz rację tak powinien każdy robić ale to wymaga pewnie cierpliwości, pochłania więcej czasu i przede wszystkim znajomości tego co trzeba przy danej roślinie w odpowiedniej porze roku zrobić,

ja lubię zdobywać informację uczyć się jak najwięcej o roślinach aby im było u mnie dobrze, mam nadzieję że w przyszłości też będę mogła powiedzieć że prowadzę mój ogródek w sposób ekologiczny. :garden1:

pa :bye:
CAM00623.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Miniaturowy kraina zimozielona 25 Lis 2013 09:11 #206472

  • darob66
  • darob66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 755
  • Otrzymane dziękuję: 366
I ja przybyłam do Twojego ogródeczka i jestem pod dużym wrażeniem...pięknie wyglądają Twoje roślinki,a i zdjęcia ładne Robisz ,moje gratulacje :flower1:

Miniaturowy kraina zimozielona 25 Lis 2013 09:26 #206477

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
dziękuję , tak się zastanawiam czy byłam u ciebie ale już nie wiem ;) przepiękne iglaczki miniaturowe też je uwielbiam i co roku kupię sobie jakąś piękność, zajmują mało miejsca i w sam raz nadają się do mojego ogródka, ale u Cibie wspaniale się komponują i jest ich tak dużo ach!!!super!
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2013 16:41 przez .

Miniaturowy kraina zimozielona 25 Lis 2013 10:54 #206492

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Cześć Nati, wpadłyśmy na siebie w którymś wątku i myślę sobie zajrze. Masz bardzo ładny ogród, zadziwia mnie to, że tak od razu wiedziałaś co i jak chcesz. Ja z wszystkim latam po 10 razy i nadal czuję, że coś jest nie tak. Nie było jeszcze u mnie w ogródku koncepcji która trwałaby nadal. Kiedy przeczytałam początek, stwierdziłam że to nie moje klimaty. Ale masz na prawdę bardzo ładnie. Również cenię kamień, nadaje takiej naturalności i smaku w ogrodzie. U mnie niestety tylko obrzeża jadę, tym co na polu znajdę. No i masz to co ja zawsze marzyłam. Zdyscyplinowanie. Zawsze sobie obiecuje, że posadzę kilka np. traw koło siebie takich samych, a w efekcie kupuje wszystko inne i wciskam pomiędzy inne rośliny :angry:

Miniaturowy kraina zimozielona 25 Lis 2013 15:30 #206532

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Witaj Paula!

zdyscyplinowani mam ale to chyba w naturze ze wszystkim i robię na gorąco co jest wadą ogrodnika nie umiem czekać cięgle sie tego uczę więc nigdy mój ogród nie będzie skończony, i ma on ok 3 lat i ciągle się zmienia więc sąsiedzi uśmiechają się jak widzą że ja znowu coś robię dla mnie ogródek to nieskończona bajka i ciągła przyjemność :)kamień podobał mi się od początku teraz wolałabym samą zieleń jak poznałam ogrody forumowiczów ale nie wyrzucę na pole mojej ciężkiej pracy wszystko zbierałam sama i tworzyłam od podstaw muszę się trochę tym nacieszyć , u ciebie zdaje się już byłam i bardzo mi się podoba, ciekawe roślinki, ja się staram trzymać jednego kalibru iglaki trawy żurawki hosty horti, ale jak widzę u innych cudeńka kwitnące to już zaczynam zmieniać koncepcję :)

pozdrawiam cieplutko
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2013 16:41 przez .

Miniaturowy kraina zimozielona 26 Lis 2013 23:01 #206790

  • Christin
  • Christin's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 186
Natalio ślicznie u Ciebie - kilka zakątków warte jest powielenia.
Pisałaś na początku o tym,że teren mokry a mimo to widzę,że zakrywasz ziemię korą, kruszywem itp
Czy roślinom brak przewietrzania nie przeszkadza ? Mam na myśli szczególnie okresy z większymi opadami i wiosenne roztopy ?
Mam u siebie dość wysoki poziom wód gruntowych i też podwyższam rabaty dla poszczególnych grup roślin ale to kosztuje sporo kasy i pracy fizycznej też.
Pozdrawiam
Pozdrowienia z nad Drwęcy
album działka i inne hobby

zapraszam >
blog >moja apteka

Miniaturowy kraina zimozielona 26 Lis 2013 23:30 #206805

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
podtopienia były tu gdzie jest kostka brukowa przed domem koło garażu i altana bo woda spływała strumieniem z drogi bocznej i z rynny iwogóle zewsząd ale na ogródek jako tako nie, a tak ogólnie to jest akurat latem to nawet za sucho a jesienia idealnie,teraz jest ok tylko żal mi że w miejscu kostki tylko donice a nie rosliny w ziemi:)
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2013 16:42 przez .

Miniaturowy kraina zimozielona 27 Lis 2013 14:51 #206867

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Nati wrote:
zdyscyplinowani mam ale to chyba w naturze ze wszystkim i robię na gorąco co jest wadą ogrodnika nie umiem czekać cięgle sie tego uczę więc nigdy mój ogród nie będzie skończony, i ma on ok 3 lat i ciągle się zmienia

Aż mi się nie chce wierzyć w to co czytam :blink: A taki się.. skończony wydaję. U mnie wieczny bałagan i nie pokończone rabaty.. No Ty masz chociaż założenie ogólne- tak jak piszesz iglaki trawy żurawki hostyu mnie to wszystko co się 'widzi' Chociaż ostatnio odkrywam tendencję do zachowań patriotycznych i wybieram nasze, polskie po liftingu :)

Miniaturowy kraina zimozielona 27 Lis 2013 15:50 #206875

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Steasi wrote:
Nati wrote:
zdyscyplinowani mam ale to chyba w naturze ze wszystkim i robię na gorąco co jest wadą ogrodnika nie umiem czekać cięgle sie tego uczę więc nigdy mój ogród nie będzie skończony, i ma on ok 3 lat i ciągle się zmienia

Aż mi się nie chce wierzyć w to co czytam :blink: A taki się.. skończony wydaję. U mnie wieczny bałagan i nie pokończone rabaty.. No Ty masz chociaż założenie ogólne- tak jak piszesz iglaki trawy żurawki hostyu mnie to wszystko co się 'widzi' Chociaż ostatnio odkrywam tendencję do zachowań patriotycznych i wybieram nasze, polskie po liftingu :)

nie chce się wierzyć? :) no tak jest, ja to tak pokochałam jak wprowadziłam się do własnego domu z mężem 3 lata temu, że to sama przyjemność robić coś swojego i patrzeć jak rośnie, a mi to daje po prostu kopa do życia i odstresowuje relaksuje smutki szarego życia więc może widać w tym ogródku mnie i moją miłość do niego jak napisałam to na początku mojego wątku, śmiesznie to brzmi ale daje mi on tak dużo, więc ja mu to oddaje:)

Miniaturowy kraina zimozielona 27 Lis 2013 16:26 #206881

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Ależ Nati nie o to chodziło. Rozumiem doskonale tą miłość, bo ja i wiele tu obecnych osób ją ma. Ile razy jak miałam ciężkie chwilę szłam do kwiatów i cieszyłam się z moich małych sukcesów. Największy- chyba doczekanie się pięknej kępy sasanek z własnego siewu.
Chodzilo mi o to, że nie wierzę, że trzymasz się planu, że jesteś jak pisałyśmy zdyscyplinowana. Bo pogrzebać to każdy lubi :P ale nie potrafiłabym sobie odmówić wsadzenia np paprotki mimo, że bardzo mi się podoba, bo nie pasuje do głównej koncepcji. Właśnie sobie zdałam sprawę, że na 99% to dlatego mam taki burdel w tym swoim ogródku :happy: Bo kupuje wszystko :happy:

Miniaturowy kraina zimozielona 27 Lis 2013 16:37 #206883

  • 's Avatar
Nati- bardzo proszę nie cytuj postów które są bezpośrednio pod postem który piszesz.Wydłuża to niepotrzebnie posty i zaciemnia wpisy.

Miniaturowy kraina zimozielona 27 Lis 2013 17:07 #206890

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
ok:) a juz wcisnęłam cytuj odruchowo:)
Za tę wiadomość podziękował(a):

Miniaturowy kraina zimozielona 29 Lis 2013 23:34 #207307

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Natalio, nawet nie myśl o likwidowaniu kamiennych elementów, są one przepiękną oprawą dla roślin, naprawdę ;) A jeśli masz zbyt mało zielonego, zawsze możesz iść w górę ;) parę ścian zostało do obsadzenia pnączami :lol:

Miniaturowy kraina zimozielona 30 Lis 2013 00:21 #207308

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Natalio , tylko 3 lata pracy a tak pięknie ogród urządziłaś! Szczególnie podobają mi się te kamienne murki.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.414 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum