TEMAT: Miniaturowy kraina zimozielona

Miniaturowy kraina zimozielona 30 Lis 2013 11:05 #207338

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Hiacynto, dziękuję że Ci się podoba, nie będę likwidować za dużo się napracowałam, muszę trochę oko nacieszyć niech rośliny porosną, a ściany tak już zainterweniowałam w tym roku posadziłam tuje na jednej ściance gdyż bluszcz mi się tam nie utrzyma bo mam palące słońce po południu, a z przodu może puszczę na wiosnę bo już od dawna o tym myslę :)

piękne u Cibie kwiatki doniczkowe, ja od niedawna zauroczyłam się storczykami ogólnie nie kręcą mnie kwiatki w domu ale chyba zaczynam dojrzewać do tego aby je mieć:)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2013 11:10 przez Nati.


Zielone okna z estimeble.pl

Miniaturowy kraina zimozielona 30 Lis 2013 11:08 #207340

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Natalio,witam w Twym pięknym i czyściutkim ogródku,zazdroszczę Ci tej samodyscypliny i uporządkowania,u mnie zawsze robi się mały busz,w którym jednak dobrze się czuję :) Wspaniałe są te kamienie,ja nie mam szansy aby takich nazbierać,już tak nie leżą na poboczach jak kiedyś :( Zwożę pojedyncze sztuki,na mojej skarpie bardzo się przydają.
Przesyłam pozdrowienia,będę zaglądała

Miniaturowy kraina zimozielona 30 Lis 2013 11:09 #207341

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Elu, dziękuję za odwiedzinki jakoś ten kamień Nas kręci, u Ciebie jest on ciekawszy lubię kontrastowe kolory w kamieniach wiosną jasne przyrosty iglaczków pięknie się na ich tle wyróżniają , ty znalazłaś miejsce na oczko wodne, super sprawa uwielbiam daje to oazę spokoju i harmoni w ogrodzie u mnie niestety nie mam na to miejsca przynajmniej na razie póki jeszcze małe dzieci o tym nie myslę

podrawiam
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2013 11:10 przez Nati.

Miniaturowy kraina zimozielona 30 Lis 2013 11:17 #207345

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Witaj, twój ogród mnie urzeka taki busz dobrze urządzony to niezwykła sztuka, i tobie się to udało, hosty przecudne pod pięknymi białymi pniami brzozy, bardzo myślę nad posadzeniem u siebie tego drzewa by trochę zacienił bo horti i hosty i żurawki które uwielbiam upycham po kątach.

boje się jednak śmiecenia przez te drzewa liśćmi, jak już pisałam lubię uporządkowany ogród, ale czymże on jest bez drzew liściastych?.....no właśnie co mi doradzisz w tej kwestii Mieciu

pozdrawiam

Miniaturowy kraina zimozielona 30 Lis 2013 11:56 #207352

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Natalko,u mnie nie ma brzozy,zasugerowałaś się chyba zdjęciami alejki hostowej u mojej kuzynki,tam jest lasek mieszany.Moje hostki rosną głównie pod drzewami owocowymi i w okolicach tui,mają tam więcej półcienia,zresztą dużo host dobrze się czuje w lekkim słońcu,ładniej się wtedy wybarwiają,przykładem może być duża kępa Mediovariegaty,widoczna u mnie przy trawniku różanym

Miniaturowy kraina zimozielona 30 Lis 2013 12:44 #207359

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
mediovariegata racja to chyba jedyna najbardzej pospolita która radzi sobie na słońcu, ja testuję na słońcu odmiany to ogólnie gorzej sobie radzą żółkną i wolniej rosną to zależy jeszcze jaka ale na mokradłach i w cieniu to pięknie wyglądają szczególnie te ciemno zielone i niebieskie, a co myslisz o tych brzozach sadzić czy nie? jak u kuzynki się sprawują?

Miniaturowy kraina zimozielona 30 Lis 2013 14:20 #207371

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Natalko,u Ciebie raczej odpuściłabym sobie brzozy,one rzeczywiście śmiecą i cienia dużego jednak nie dają,bo rosną wysoko

Miniaturowy kraina zimozielona 30 Lis 2013 17:30 #207403

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Natalko, jak już koniecznie chcesz brzozę, to postaraj się o taką, co z daleka daje po oczach :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...tula?start=18#205617

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...ewow?start=18#134167

Miniaturowy kraina zimozielona 01 Gru 2013 16:49 #207537

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
Hiacynto dziękuję bardzo za te linki ale oczywiście skrupulatnie te o brzozach już prześledziłam, brzozę burpurea mam może 50 cm ma, a rośnie tak wolno że już nie chcę tego komentować:)może za 15 lat się doczekam 1,5m drzewka:)ten drugi wątek ciekawy o korach drzew,

ja właściwie nie wiem co mam posadzić bo to ma byc drzewo przy domu choć w ogóle nie będzie ono tam pasowało i nie ma na niego miejsca to potrzebuję trochę cienia, zastanawiam się nad iglakami ale one są już nudne mam ich dużo a teraz mnie ciekawią przebarwiające się liście jesienią i wybujałe korony.

chodzi mi konkretnie o to miejsce tu jest 10m szr. i odcinek od drogi do domu to ok 4-5 m jak korona urośnie to będzie kicha gdzie jeszcze przy drodze jeżdzą gimbusy i straż pożarna jest koło mnie.


za chwilę przeslę fotkę miejsca

Miniaturowy kraina zimozielona 01 Gru 2013 16:59 #207543

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
CAM00160.jpg



słońce jest dokładnie od tej strony jak robię fotkę wychyla się tutaj od 13 i jest do wieczora czyli te palące najgorsze, na środku są żutrawki dają radę narazie, w centrum grujecznik japoński szczepiony, i za nim szpaler hortensji ogrodowych nie palą się na razie bo malutkie i podlewam więc nie jest najgorzej ale chcę tam dosadzić horti dużo po bokach jest cyprysik ivone stradust chyaba ten złoty myslałam o nutkajskim podoba mi się ale on nie da cienia duzo na te hortensje,

na środku są też żurawki i chiałąm hosty dosadzić ale boję się dużego drzewa co robić sadzić drzewo czy co robić :cry2: bo nie wiem, może za dużo wymyslam ale całą dziłkę tą przed domem też mam w słońcu i nie mogę ukochanych roślin sadzić,
tu jest fotka brzozy chcaiłam ją karłowacić na małą i tamaryszek biały on szybko rośnie i śmieci ale jest za bardzo wybujały i chcę go posadzić na działce ze skalniakiem żeby tam dał trochę cienia, a tutaj mgę pośmiecić liścmi:)

co doradzicie:)

CAM00151.jpg


CAM00161.jpg

Miniaturowy kraina zimozielona 01 Gru 2013 17:03 #207545

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
nie robiłam w tym roku dużo fotek ale tak mniej więcej to wygląda
CAM00442_2013-12-01.jpg

CAM00442_2013-12-01-2.jpg


CAM00439.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 01 Gru 2013 17:04 przez Nati.

Miniaturowy kraina zimozielona 01 Gru 2013 17:11 #207546

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
klon, lipa mają sporo odmian także tych mniejszych. Może wśród nich byś coś znalazła?

Miniaturowy kraina zimozielona 01 Gru 2013 17:59 #207551

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
klon nie zabardzo chyba na ostre słońce i też śmieci mocno ten jesionolistny pstry dużo osób narzeka na niegoa podoba mi się, a o lipie poczytam, dziękuję, klony uwielbiam może też rozważę:)

Miniaturowy kraina zimozielona 02 Gru 2013 21:00 #207781

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj
Masz śliczny ogródeczek, bardzo zadbany :)
Pozdrawiam
Beata

Miniaturowy kraina zimozielona 02 Gru 2013 21:19 #207784

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witm bardzo ładny ogródek , świetna aranżacja fajny skalniak i rośliny pozdrawiam :bye:

Miniaturowy kraina zimozielona 02 Gru 2013 23:38 #207836

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
obejrzałabym wasze ogrody ale coś ich nie widzę :)

zdjęcia na razie skromnie rozkręcę się na wiosnę roślinki szybko rosną bo jeszcze małe :flower2:

buziaki

Miniaturowy kraina zimozielona 02 Gru 2013 23:40 #207838

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
oj mrówa to ja byłam przed chwilą u Cibie tylko podpisu pod postem nie masz, a tak myślałam że to Bez po zastanowieniu dzięki za info

pozdro,pa.

Miniaturowy kraina zimozielona 03 Gru 2013 07:42 #207851

  • Jatra
  • Jatra's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 25
:bye:

Ślicznie zadbany ogród ,wydmuchany ,wychuchany i przy dwójce maluchów rewelacja :thanks:

Jeśli mogę podpowiedzieć co do brzóz to ja mam stara odmianę , którą regularnie przycinamy w formie parasola .Nie wyrasta za bardzo ,a wspaniale daje cień moim żurawkom . :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.366 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum