TEMAT: OGRÓD PRZY DOMU

OGRÓD PRZY DOMU 09 Lip 2019 08:39 #666853

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Wygląda jak Sweet Surrender...czy jest popularna, nie mam pojęcia :) Cebula została posadzona w tym roku, w większej grupie powinny świetnie wyglądać. Dokarmiam ją nawozem w płynie dla roślin kwitnących ogrodowych, liczę że solidnie się rozrośnie.
Czekam jeszcze na pozostałe lilie, ,,aby dotknąć zakwitną''.

Kilka migawek z ogrodu...


Akant...nie w każdym miejscu chce rosnąć, miejsce zmieniał kilka razy...rośnie tylko w jednym...

DSCF4856.jpg


DSCF4858.jpg


DSCF4859.jpg



DSCF4910.jpg


DSCF4914.jpg


DSCF4911-2.jpg


DSCF4915.jpg


DSCF4916.jpg


DSCF4917-2.jpg


DSCF4918-2.jpg


DSCF4922-3.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Szafirek


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD PRZY DOMU 09 Lip 2019 11:55 #666907

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Anna96 wrote:
Wygląda jak Sweet Surrender...czy jest popularna, nie mam pojęcia :) Cebula została posadzona w tym roku, w większej grupie powinny świetnie wyglądać. Dokarmiam ją nawozem w płynie dla roślin kwitnących ogrodowych, liczę że solidnie się rozrośnie.
Czekam jeszcze na pozostałe lilie, ,,aby dotknąć zakwitną''.

Kilka migawek z ogrodu...


Akant...nie w każdym miejscu chce rosnąć, miejsce zmieniał kilka razy...rośnie tylko w jednym...

DSCF4856.jpg


DSCF4858.jpg


Aniu a w jakim konkretnie miejscu Twój Akant rośnie, bo mam ten sam problem.







DSCF4859.jpg



DSCF4910.jpg


DSCF4914.jpg


DSCF4911-2.jpg


DSCF4915.jpg


DSCF4916.jpg


DSCF4917-2.jpg


DSCF4918-2.jpg


DSCF4922-3.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek

OGRÓD PRZY DOMU 09 Lip 2019 19:25 #666970

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2059
  • Otrzymane dziękuję: 9604
Pytam, czy Sweter Surrender popularna, bo nie sądzę , żeby ten sklep , w którym ją kupowałam oferował jakieś rarytasy. Chociaż to i tak nieistotne, najważniejsze, że znalazłam nazwę :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 09 Lip 2019 23:39 #666998

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Aniu piękny masz ogród, a lilie cudowne. Tak obserwuje sobie wątki i widzę że tutajpanuje szał liliowy. W sumie mnie też urzekły.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 12 Lip 2019 13:25 #667264

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Szafirku, cebule lilii można kupić wszędzie...często są nie podpisane. Jak zakwitną jest co podziwiać. Znajoma kupiła lilie drzewiaste, na lokalnym targowisku...zaczynają kwitnąć, kwiaty bardzo duże...kolory różne. Jedno kolorowe, dwukolorowe. Zaskoczona byłam że takie kolory w ogóle istnieją. W sklepach zamawiają cebule w różnych miejscach, trafiają się unikaty...mało spotykane. Kilka razy się ,,sparzyłam''renomowany sklep, zgodność cebul zerowa...więcej tam nie kupię. Wiosenny zakup z LG się sprawdził...trzy cebule zakwitły, są zgodne z podpisem i fotografią rośliny. Czekam na kwity czterech pozostałych.

Aniu, Lilie od zawsze sadziłam na rabatach...po roku znikały. Na rabatach buszowały nornice, zjadały cebule...teraz jest inaczej...na rabatach z roślinami cebulkowymi rosną czosnki ozdobne, jadalne. Odstraszają gryzonie. Zainwestowałam też w ażurowe koszyczki, drugi rok cebule rosną nie uszkodzone. Najładniejsze odmiany dopiero zakwitną. No i najważniejsze...w większych grupach kwitnące cebulkowe ładniej się prezentują. Piszesz że ogród jest ładny, z upływem lat tak jest...puste miejsca się zapełniają, rośliny się wysiewają, przerastają. Jak zaczynałam pierwsze rośliny były jednoroczne, kleome ciernista, tytoń ozdobny, aksamitki, mieczyki. Po czasie doszły krzewy, rozmnażane z patyków, iglaki, drzewa liściaste.
Z czasem doszły inne rośliny, wieloletnie. Teraz sekator jest pd ręką trzeba zmniejszać objętość, zrobiło się ciasno.

Odpisuję z opóźnieniem...zaczął się sezon cukiniowy, produkuje sałatki na zimę. W następnym tygodniu zaczynam sezon ogórkowy.

Mam plagę na liliach. Poskrzypka liliowa, jest ładna i wredna...z apetytem zjada liście.


DSCF5021.jpg


Lilia tygrysia...pomiędzy listkami, produkcje czarne cebulki...wysiane w płytkie rowki...wypuszczają korzenie. Kwitną w trzecim roku po wysianiu.

DSCF4979-2.jpg


DSCF4980-3.jpg


DSCF4981.jpg


Jeżówka

DSCF5013-2.jpg


RÓŻA WEDDING PIANO

DSCF5002-2.jpg


Liliowiec 'Helix' Hemerocallis

DSCF4997.jpg


Lilia Azjatycka 'Tribal Kiss'


DSCF4987.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Szafirek, sznurki Ani

OGRÓD PRZY DOMU 13 Lip 2019 10:37 #667354

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2059
  • Otrzymane dziękuję: 9604
Moje lilie kupione w LG też są zgodne. Tylko jedna chyba nie zakwitnie :cry3: .
Piękny ogród i fakt, że z biegiem lat robi się piękniejszy :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 12 Sie 2019 11:27 #671592

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Monia Piwonia, przegapiłam wpis...wstawiam foto Akantu...wyrósł z odrostu. Przesadzona kępa prawie padła, posadzona została na wyższym stanowisku...ta rośnie kilka cm niżej...

DSCF5296.jpg


Szafirku, wszystkie cebule z LG się zgadzają...zakwitła ostatnia

LILIA DRZEWIASTA BLACK BEAUTY ORIENPET







DSCF5315-2.jpg


DSCF5328.jpg


DSCF5332-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Szafirek

OGRÓD PRZY DOMU 12 Sie 2019 14:31 #671612

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19023
  • Otrzymane dziękuję: 78153
Aniu, podziwiając Twoja wielka kolekcje roślin ozdobnych nie domyślałam się, że jesteś również hodowczynią pomidorów.
Piękne sztuki.
Miło popatrzeć na lilie odmian, z którymi pożegnałam się na rok.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 12 Sie 2019 15:38 #671624

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aniu, od zawsze - mam co roku warzywnik. Rosną podstawowe warzywa, buraczki, pomidory, papryka, koperek, czosnek, koper włoski...pierwszy raz posadziłam w tym roku. W następnym sezonie kilka sztuk posadzę pomiędzy liliami. Liście są zachwycające, no i kwiaty...zaczynają się pokazywać o tej porze. Z liliami będą fajnie wyglądać. Rosną też cukinie, ogórki, słoneczniki...spiżarnia jest już pełna...wyprodukowałam sałatki, przerobiłam śliwki, brzoskwinie, jeżynę bezkolcową. Przepisy z netu, nie wiem jak przetwory będą smakować...zima długa, wszystko się przyda ;)
Pomidory koktajlowe też zawekowałam, zalewa słodko kwaśna...jakie wyszły nie wiem, przepis po raz pierwszy zastosowałam.
Jeszcze będzie do przerobienia papryka, posadziłam dwie odmiany...obydwie słodkie...krzaczki są oblepione, jedna papryka już się dojrzała...w smaku bardzo dobra. Odmiana Corno Di Toro Red.
Dopiszę jeszcze pomidory są ładne bo pryskane chemią...w ubiegłym roku, próbowałam wyhodować eko...nie zerwałam nawet jednej sztuki...wszystkie pomidory zrobiły się koloru błota.
W tym sezonie na krzykach jest bardzo owoców, wszystkich nie da się zjeść...zostaną przerobione na weki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Szafirek

OGRÓD PRZY DOMU 20 Sie 2019 11:21 #673110

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
DSCF5501.jpg


DSCF5502.jpg


DSCF5503.jpg


DSCF5505.jpg


DSCF5506.jpg


DSCF5507.jpg


DSCF5508.jpg


DSCF5511.jpg


DSCF5512.jpg


DSCF5484.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Łatka, Szafirek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.561 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum