TEMAT: OGRÓD PRZY DOMU

OGRÓD PRZY DOMU 06 Lis 2015 22:02 #412329

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Nowinko :hearts: w ogrodzie widoki są już typowo jesienne, tylko wierzby się ociągają nie zrzucają liści. Jeszcze jedna przykra sprawa, kret się panoszy po trawniku...codziennie są nowe kopce. Nastał martwy sezon, dzień szybko się kończy...można leniuchować :coffe:

Krysiu :bye: róże w ubiegłym sezonie podbiły moje serducho...kilka sztuk rosło już od kilku sezonów, wiosną w tym roku doszło kilka nowych. Nie bardzo jeszcze je widać, najfajniejsze jest to że po raz pierwszy zakwitły...skromnie, ale kwitły :happy4: Rumba jest bezproblemową różą, po za tym nie choruje na choroby grzybowe, nie pachnie, jak zaczyna kwitnąć jest oblepiona kwiatami. Niektórym ludziom działa kolorystycznie na nerwy, uważają ją za straszną paskudę :rotfl1:


DSCF9386.jpg


DSCF9417-2.jpg


DSCF9494.jpg


DSCF9522.jpg


DSCF9596.jpg


DSCF9624.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, annawu, dagmarazap, VERA, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD PRZY DOMU 07 Lis 2015 05:25 #412351

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Jakie piękne letnie kolorki, "świeża" zieleń to najpiękniejsze barwy ogrodowe :) Rumbe znam, rosła u mnie przez chwile :happy3: chociaż nie chorowała to jakoś nie potrafiłam się zachwycić jej kolorkami ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 09 Lis 2015 20:29 #412720

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
mróweczko :) takich róż w drażniących kolorach jest kilka, do kolorów można się jednak przyzwyczaić...jeszcze jak ktoś pochwali :rotfl1: Najczęściej to zakupy w ciemno z miejscowych targowisk. Wyrzucić szkoda bo mają zalety, nie chorują, są pachnące, kwitną cały sezon ...obok zazwyczaj jest coś posadzone żeby nie za bardzo rzucały się w oczy.

Dzisiejszy ogród...Hortensja, ładnie wybarwiona...






Miskant


Skalnica trójwidlasta





DSCF2579.jpg


DSCF2581.jpg


DSCF2571.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, annawu, VERA

OGRÓD PRZY DOMU 15 Lis 2015 12:16 #413704

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dzień dobry Aniu :flower1: Piękne kolorowe kwiatuszki pokazałaś na jesień :dance:
Co jest na drugiej od końca fotce ? Listki jakoś mi znane ,ale nie mogę sobie przypomnieć .
Dobrej niedzieli :flower2:

OGRÓD PRZY DOMU 15 Lis 2015 17:36 #413787

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jestem Aniu pod wrażeniem oglądając przycięte iglaki :thanks: Sporo odwagi i zapewne pracy było aby osiągnąć taki rezultat.Mnie też bardzo urzekły róże,do tego nawet stopnia,że poświęciłam i m całą rabatę.Zrobiłam to jednak bezmyślnie i teraz już trzeci raz poprawiam,mam nadzieję,że ostatni.Obecnie mam w posiadaniu ponad 60 odmian i muszę Ci powiedzieć,że w różach żaden kolor mi nie przeszkadza :)

OGRÓD PRZY DOMU 17 Lis 2015 20:45 #414142

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Nowinko :) nie wiem co to za roślina...dostałam jako gratis, była nie podpisana...zobacz jak kwitła, może sobie przypomnisz nazwę :think:
Foto z 17 Lipca....




Romko :flower2: ogród nie jest ogromny, iglaki co roku rosną...trzeba je prowadzić od niewielkich drzewek...tak jest wygodniej. Za kilka lat były by trudności z przejściem w ogrodzie, wiem co piszę :jeez: u kuzynki pomagałam zmniejszać dwudziestoletnie iglaki...kosiarka nie mieściła się pomiędzy drzewkami. Nawet nie chcę pamiętać ile było cięcia...poszła w ruch piła spalinowa, sekatory, nożyce do żywopłotu...cały dzień trzy osoby robiły korektę drzewek. Oj, a ręce jak bolały przez kilka dni...drzewka w sumie teraz fajnie wyglądają, były w sezonie jeszcze raz przycinane...za dwa trzy sezony chmurki, będą już bardzo kształtne. Takie przycinanie wcale nie jest trudne, w necie można obejrzeć filmiki jak się do tego zabrać. Trzeba mieć tylko ostre sekatory i nożyce.
Nie wierzę ponad 60 róż :thanks: w sezonie na pewno jest co podziwiać. Ogród Masz chyba z gumy, u mnie więcej chyba się nie zmieści...się zobaczy :silly:

Jak tu się nie zachwycać...

Kolor i kształt płatków trudno uchwycić...






Aktualności z ogrodu...
Brunera


Hebe nigdy nie kwitło...












Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, chester633, annawu, VERA, wxxx-a

OGRÓD PRZY DOMU 17 Lis 2015 22:34 #414176

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Aniu ogród powoli idzie spać iglaki szybko rosną więc trzeba ich temperować żeby nie rosły za duże ..Aniu wpadło mi w oko trzecie zdjęcie z 6 listopada .co to za roślina z bordowymi pąkami..Aniu u Ciebie Brunera rośnie w słońcu czy zacieniona..piękne zdjęcia ...

OGRÓD PRZY DOMU 19 Lis 2015 20:09 #414404

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Alinko :hearts: dokładnie to nie wiem, to jest zakup z targu...prawdopodobnie nazywa się Tawuła japońska Bullata odmiana karłowa...na nazwę trafiłam przez przypadek. W opisie ma dorastać do 50 cm...ta ma 10 cm wysokości...nazwa może być nieprawidłowa. Posadzona była w ubiegłym roku, jak będzie rosła okaże się w następnych sezonach.







Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, annawu, Gosia352

OGRÓD PRZY DOMU 19 Lis 2015 20:50 #414414

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Na zdjęciu, o które pytała Alinka rzeczywiście jest tawuła Bullata. Nie wiem gdzie piszą, że osiąga 50 cm, ja mam ją trzy sezony i 15 cm to max ;)

OGRÓD PRZY DOMU 19 Lis 2015 21:34 #414426

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242

OGRÓD PRZY DOMU 19 Lis 2015 21:54 #414428

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Najwidoczniej nasze plasują się w dolnej granicy wzrostu :happy3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 24 Lis 2015 08:20 #415111

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Nie wiem czy to do końca prawda, drugi sezon wielkość tawułki się nie zmieniła. Chociaż rośnie jeszcze jedna tawuła chińska, nazwa gdzieś w zeszycie jest zapisana...ale mniejsza z tym, po zakupie przez pierwsze sezony miała wysokość coś ok. 50 cm...krzaczek był ładny zwarty. Podczas przerabiania rabaty, została posadzona w sąsiedztwie jodły...straciła ładny wygląd, urosła...ma teraz 1 m wysokości. Może pół cieniste miejsce tak na nią podziałało...trudno powiedzieć, warunki w tym roku roślin nie rozpieszczały...suszę musiała przetrwać bez podlewania.
Fotogragia z 2014 r Lipiec...



W końcu przyszła zima...zaczyna prószyć śnieg...







OGRÓD PRZY DOMU 24 Lis 2015 10:11 #415128

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moje dwie Bullaty rosną w skrajnie odmiennych warunkach, jedna w żywym piachu, a druga na kompostowej górce. Gdyby miała osiągnąć pół metra, to miała idealną okazję (myślę o tej na kompoście ;) ), ale jakoś nie skorzystała :silly:
Teraz jesienią przesadzałam dwie inne tawuły, zobaczymy jak one zareagują :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 25 Lis 2015 21:50 #415507

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Tawuły raczej nie są wymagające co do ziemi, w żyznej ziemi powinny jednak ładnie rosnąć...co do piasku to się nie wypowiem, w ogrodzie jest ziemia gliniasta. Wzbogacana co kilka lat przekompostowanym obornikiem, ziemią kompostową. Rośliny liściaste, cebulkowe w sumie dobrze w niej rosną. Wzrost można porównać na fotografiach archiwalnych...zobaczymy w nowym sezonie czy urosną do góry czy tylko rozkrzewią się na boki.

Archiwalne fotografie lilii, zapach wyczuwalny był w całym ogrodzie...inne nie były takie pachnące.


DSCF1151.jpg


DSCF1150.jpg


DSCF1149.jpg


DSCF1032.jpg


DSCF0948.jpg


DSCF0946.jpg


DSCF0921.jpg


DSCF0962.jpg


DSCF0928.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

OGRÓD PRZY DOMU 25 Lis 2015 22:07 #415512

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Biała lilia to prawdopodobnie orientalna Casablanca, ona faktycznie pachnie obłędnie :hearts: . Skoro pozostałe nie pachną, to pewnie są azjatki ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 27 Lis 2015 10:50 #415720

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Tak to Casablanca, sprawdziłam w necie...pozostałe nie pamiętam czy są pachnące...Casablanka zapachem bije wszystkie na głowę ;)
Nie wszystkie są podpisane :silly: Takie cebulki były posadzone w tym roku...Lilium orientale Muscadet, Lilium OT-hybrid Lavon, Lilium OT Honeymoon, Lilium Aurealian-hybr. Pink Perfection, Lilium orientale Mero Star, Lilium orientale Acapulco













Te dostałam w prezencie, cebulki zostały oddzielone od większych cebul ...
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

OGRÓD PRZY DOMU 27 Lis 2015 10:59 #415721

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
LILIUM Aurelian-hybr. Pink Perfection

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

LILIUM Aurelian-hybr. Pink Perfection

11.

12.

LILIUM Aurelian-hybr. Pink Perfection
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

OGRÓD PRZY DOMU 27 Lis 2015 11:15 #415724

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kreta ,to Ci nie zazdroszczę :hammer: Też mam dziada :sick: Pytałam się Ciebie ostatnio o roślinę ,
której nie mogłam sobie nazwy przypomnieć .Teraz myślę ,że to jest ożanka ,bo ma takie kwiaty ,jak moja .Tyle,że liście ma crispa .Ożanek jest kilka gatunków .A moja pokręcona tawułka rośnie u mnie kilka lat i ma jakieś 30 cm wysokości .Tak myślę ,że ona chyba większa już nie urośnie . :fly:
Piękne ,pachnące lilie :hearts: czuję :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.631 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum