TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 26 Lut 2014 16:03 #228733

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
O tak tak Utopię to i ja mogę polecić. :wink4:

Jolu ja też nie robiłam jeszcze :whistle: zamówienia na powojniki. Ale mam już upatrzone :happy4: . Tym razem wybieram takie, które poradzą sobie w cieniu.
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 26 Lut 2014 20:46 #228881

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jola, Ty się tej dermoambrozji :silly: nie poddawaj, pięknolica jesteś!
No bo ósmego to może być za wcześnie na szkółking, a w następny weekend po piętnastym to już za późno..
No pewnie, że mi nie mówiłaś, co z tym krzesłem zamierzasz, inaczej bym protestowała!
Tego powojnika, co mu się nazwa na Yuki zaczyna ;) kupowałaś, wszystkie kupiłyśmy! Nie wiedzieć po co... Dla liści chyba ;) , bo on w ogóle nie kwitnie!
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 27 Lut 2014 11:31 #229043

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Paula no widzisz, ponoć mam tego utrapieńca :blink:
Marta przypomniała, nawet chyba wiem, gdzie siedzi :bad-idea: Nie kwitł, nie zachwycił liśćmi i przyrostem, to tak jakby go nie było :sick:
Masz racje Utopię to chyba powinnam nabyć :think:
Mam jeszcze kawałek kratki, tylko .....



No właśnie, jak kwitną ostróżki to tam trochę ciasno i trudno się dostać :silly:
Swoja drogą pasowałby do fioletowych i białych kwiatów :think: no ale zakątek i tak dostatecznie ukwiecony i bez niego :whistle:

Dorcia ja niby wybrałam te, które mi się podobają, ale ... no właśnie ogród ma swoje ograniczenia, niestety.
A może na szczęście :silly:
Co innego urządzanie ogrodu, wówczas można sobie pozwolić na szaleństwa, co innego zaś okres stabilizacji, kiedy zaczynamy obserwować nasze dokonania :think:
... to przesadzić, tego się pozbyć :think: to nie pasuje, co innego by się przydało :think:
Od ubiegłego roku zaczęłam się zastanawiać bardziej nad tym jak ogród robi się dojrzalszy :flower2: niż nad tym co by tu nowego nabyć :wink4: Choć z jeżówkami nadal mam problem, bo uwielbiam :happy4:
Różane krzaki wielkie, więc miejsca nie ma :lev: Chyba żeby coś tam wypadło :whistle:
Kulki raczej miniaturowe, bo etap urządzania ogrodu większymi chyba jednak zakończyłam :ouch:
Jakaś taka rozsądniejsza się zrobiłam, mam nadzieję :lev:
Teraz to bardziej mnie już zajmuje opieka nad ogrodem, doglądanie, pielęgnacji niż pogoń za nowościami :devil1:

Noooo to postanowiłam dla odmiany w domu coś zmienić :rotfl1:
A co zmienię fronty szafek w kuchni na nowe :happy3: czerwone najlepiej :happy3:
A tak poważnie to dzisiaj zaczyna się u mnie mała remonciko-malowanie :supr: wiem, że będzie masakra ze sprzątaniem, ale potem spokój na kolejnych 5 lat :happy4:

Marta termin wizyty zaklepany na 14-go :unsure: właśnie, kiedy ja się w końcu umówiłam z tym lekarzem :lev:
Liczę na 8 marca, bo wiadomo i imieninki by się zaliczyło i szkółking :flower1: Tydzień został, jak myślisz :bad-idea:
15-go słowo daję, nie dam rady :cry3:
Ja Ci powiem, że jak człowiek ma trochę ciała to i na twarzy gładszy się wydaje :devil1: :rotfl1: się wydaje :happy3:
Moja koleżanka schudła u Gacy 25 kg :supr: wygląda .... z tyłu cudnie/liceum :lol: z przodu niestety muzeum :jeez:
Takie drastyczne diety to w wieku 20 lat można sobie przeprowadzać chyba, bo skóra jeszcze jędrna jest :think:

Nas koniec zastrzelę pytaniem ;) a kiedy do Krzywaczki :woohoo: nareszcie :dance:





Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2014 11:45 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylweste, VERA

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 27 Lut 2014 11:44 #229052

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
pamelka wrote:
:
Takie drastyczne diety to w wieku 290 lat można sobie przeprowadzać chyba, bo skóra jeszcze jędrna jest :think:
Oooo... z pewnością! :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 27 Lut 2014 11:46 #229054

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Poprawiałam :funnyface:
Dobrze, że koleżanka taka czujna :hug: bo czas edycji by mi się skończył :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 27 Lut 2014 12:03 #229057

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Jolu, nawet nie wiesz jak często buszuję po Twoich wątkach w poszukiwaniu informacji o różnych ciekawych odmianach :hug:

Krzywaczka tradycyjnie w maju? Od kilku dni nie mogę wejść na krzywaczkową stronę internetową, się porobiło :pinch:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 27 Lut 2014 12:14 #229058

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jolu, może coś w tym jest co piszesz. Na początek człowiek trochę na fali chciejstw sadzi wszystko co mu w oko wpadnie. Chciałoby się obsadzić wszystko szybko :tongue2: . Potem przychodzi czas na rachunek sumienia :happy: . A i gust się w tzw. międzyczasie zmienia i koncepcja. Ta faza dopieszczania ogrodu, poprawiania własnych błędów trochę mnie przeraża :oops: . Na szczęście jeszcze mam do niej daleko :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 28 Lut 2014 11:50 #229405

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
Kurcze, ale u Ciebie jest Ładnie. Masz już wyrośnięte roslinki. Bajka.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 28 Lut 2014 16:23 #229444

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Przepiękne to zdjęcie kompozycji z różami w roli głównej :bravo:
No to widzę, że on jakiś felerny jest. Faktycznie przy ostróżkach możesz miec ciasno, jednak Utopia to jest to co zdecydowanie warto mieć ;) Masz bajecznie kolorowo, oh jak ja bym już tak chciała :lev:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 28 Lut 2014 18:14 #229474

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Jolu, a które drzewa są zaplanowane na duże i na jak duże?
Gdzie tam kiedyś będzie cieniście? :think:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 28 Lut 2014 22:29 #229607

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Czy dałaś się złapać na przedwiosenny zakup w wiadomej szkółce? Nie musiałabyś jechać, bo dalego masz. :evil: przyślą co chcesz, a zaoszczędzisz na paliwie. :fly: :P
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 02 Mar 2014 15:26 #230091

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Jeszcze wracając do Josephine, gdzie można nabyć to cudo???? :flower2:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 02 Mar 2014 17:56 #230150

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Jolu...jakie Ty masz ladne krzesełka...i stolik....cudne
Muszę coś wykombinować :think: tylko gdzie takie zdobyć
Powojniki pięknie ci rosną...moje jakieś takie zawsze niemrawe :unsure:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 02 Mar 2014 18:02 #230153

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Proszę Krzywaczkowe wycieczki nie w okresie matur, to też się wybiorę :whistle:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 04 Mar 2014 10:49 #230767

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aniu dziękuję :hug: zapraszam oczywiście, jak najczęściej :)
To prawda strona krzywaczkowa się nie otwiera, zapewne aktualizują ofertę :woohoo:
Dorcia ja jestem już na etapie krytycznej oceny :think: Nie podoba mi się to i tamto :oops: ale mam jedno podstawowe uwarunkowanie :unsure: podłoże :jeez:
O ile te usypywane rabaty mogę dowolnie komponować, o tyle te niższe niestety bez pomocy faceta nie :blink: Nie dam rady, słowo :idea1: ryć w ziemi łomem dołków, dołów raczej :supr:
A propos zmiany zapatrywań ... chyba dokupię kilka floksów :rotfl1: A broniłam się dzielnie kilka sezonów.
Dziękuję Grześ :) i u Ciebie tak będzie w tym sezonie, zobaczysz ;)
Paula myślę, myślę :think: Jest taka fajna szkółka z bogatą ofertą clemków w Końskowoli, czy ja widziałam tam Utopię?
Może ktoś pamięta, bo ja jakoś nie :oops:
Kolorowo jest, to prawda, jak zakwitną róże i ostróżki w tle :woohoo: Już niedługo :happy4:
Siberko mam kilka większych docelowo drzew, w okolicy różanki katalpa i klon :whistle: No nie będą to małe drzewka.
Buk Tricolor, paulownia i kielichowiec w innym miejscu, ale cień zdecydowanie na podjazd będzie się rozkładał.
Teraz cienią najwięcej od budlei :rotfl1: bo one najszybciej rosną.
Oczary, derenie, klony, dwa dąbki, buki nazbierałoby się nieco.
Są jednak rabaty, które pozostaną słoneczne zdecydowanie i tak będzie z różankami południową i zachodnią :lol:
Danuś nawet coś tam wypisałam, ale teraz takie nerwowe czasy, ze nie mam zupełnie głowy do kupowania :blink: do nauki nie mam głowy też :jeez: Co to się dzieje :lev:
Beata Josephinki przyjechały do mnie z odległych rejonów kraju dzięki uprzejmości forumowych koleżanek :hug: kupione były zdaje się w Auchan :think:
Grześ krzesełka oczywiście na ... alledrogo :silly:
Zawsze można znaleźć coś ciekawszego ;) Sklepy w moim mieście nie oferują takich stylowych mebli :oops: lub tez nic o tym nie wiem :silly:
Clemki, dziękuję :hug: Mam nadzieję, ze i w tym roku będzie na czym oko zawiesić.
Igorku zerknęłam w kalendarz i jak nic psuje mi długomajowy termin :woohoo: Nie wiem, jak właściciele zapatrywaliby się na ten termin, trzeba zadzwonić i ustalić.
Jednocześnie nie zapominaj, że i ja mam maturzystkę w domu, jakże bym śmiała zostawiać dziecko w tym czasie bez wsparcia B)

Wszyscy piszą o wiośnie, słońce, ciepło, a na Lubelszczyźnie :whistle: pochmurno, chłodno i deszczowo najczęściej :blink: Cóż to za sprawiedliwość jest ja się pytam :screem:

Ogrodowanie, jak po grudzie :unsure:
Jak dzień wolny to zimno i pada :jeez:
Jak do pracy ... to wczoraj przyświeciło chwilowo słoneczko :jeez:
Wczoraj rozgranęliśmy kopce :lev: Różyczki zaczynają rosnąć, ale nie jest to jakieś szaleństwo zupełnie, spokojnie mogły posiedzieć w kopcach jeszcze chwilę.
Jakby co ziemia w okolicy, będę podrzucała, choć :think: Marzuś mówiła, że ogłasza wiosną :woohoo:
Stroiszu także jeszcze nie rozdrabniałam, jakby miał się przydać /odpukać :hammer: /to spora kupka czeka ;)


Z tyłu widać jakie jest u mnie podłoże :blink: po kanalizacyjnych wykopkach cała kostka i ogrodzenie w kolorze kredy :jeez:
Ponoć trzeba się zwrócić do miasta /MPGK/, to przyślą ludzi do mycia ....
Spieszę się z opryskami, ale jak pryskać, kiedy znów nadają opady :dazed:
Trzeba pospieszyć się z miedzianem, zapowiadają ciepełko, to wkrótce może być już za późno, podobnie z opryskami olejowymi.
Coś tam w ogrodzie się dzieje :search:
Myszy zdaje się wróciły na pola :club2: Cebule pożarte :jeez: ciekawa jestem ile tam lilii zostało.
Częściowo przycięłam clemki, więcej nie zdążyłam, bo godzinka do zmroku po pracy to niewiele czasu zupełnie.

Nieco mojej niby wiosny :wink4:














Piwonie się ruszyły :whistle: ziemia także w pogotowi, bo nie chciałabym, żeby zmarzły.


A na koniec cudny miniaturowy kasztanowiec biały 'Monstrosa' (Aesculus hippocastanum)


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 04 Mar 2014 11:02 #230769

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jolu, ja mam pewne miejsce na clemki, ale wysyłkowo. Zawsze jestem zadowolona z zakupów u nich.
Utopię warto ;), oj warto. Piękna jest :hearts: . Mam dwie, obie bezproblemowe, ale u mnie to właściwie tylko JPII jest problemowy :hammer: .

Powiem tak... Nie widziałam ogrodu na żywo, ale to co na zdjęciach bardzo mi się podoba. Zupełnie nie masz powodu do niezadowolenia, ani krytycznych uwag :happy-old: .
Gdybyś chciała się dowartościować w kwestii ogrodu, to zapraszam do mnie :tongue2: :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 04 Mar 2014 11:04 #230770

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A dlaczego "niby-wiosny" ;) ? Przecież to ona, w całej swojej lubelskiej krasie :happy3: . Skromna, ale jest :wink4:
Dodam jeszcze, że u mnie o wiele skromniejsza :silly:
Zgodzę się z Tobą, że u nas ciągle chłodno i pochmurno, ale deszczu to ja nie widziałam już ho,ho :huh:
Też jeszcze nic nie zdążyłam opryskać, a tu właśnie nadają deszcze do końca tygodnia :jeez:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2014 aktualny 04 Mar 2014 11:43 #230779

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Na pewno jest na e-clematis. Swoją stamtąd brałam.
Nie mogę się doczekać tych pięknych widoków u Ciebie :hearts:
Też trochę boje się pozbywać stroiszowych gałązek, a wiadomo co to nas jeszcze czeka? Zawsze wyrzucić się zdąży
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.348 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum