TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 22 Sty 2016 21:56 #427750

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Elu gdzieś takie cuda namierzyła :teach:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 24 Sty 2016 09:50 #428166

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Małgosiu moje też mogły by być na zewnątrz, kiedy my za domem, ale mam obawy, czy nie znajdą jakiejś drogi wyjścia :silly: takie ciekawskie są te małe i wszędobylskie.
Nosimy się nawet z zamiarem uszczelnienia ogrodzenia, ale teraz jest to bezcelowe, bo jeśli uda nam się poszerzyć areał, to trzeba będzie demontować i przenosić :silly:
Psy się natychmiast przyzwyczajają do łóżek i kanap wszelakich :happy3: Karo wybiera przyłóżkowy dywanik, choć jakiś kawałeczek dalej stoją legowiska dla parki.
Aniu większość zielonych wspomnień cieszy serducho zimą, a róże :woohoo: na róże czekam z utęsknieniem.
Mamy szczęście, że szarości i 'brudny' krajobraz zastąpiła cudna biel śniegu i szadzi :wink2: inaczej człowiek przeżywa białą zimę jednak.
A co do piesków ... one jednak są dużo weselsze w grupie, niż w pojedynkę :wink4:
Izka :hug: rośnie, rośnie ten mój ogród :lol: jednak lat jeszcze trzeba, żeby jako tako, mam nadzieję, to wszystko wyglądało.
Psie stadko ... kochane i wesołe :hearts: z jednej strony, z drugiej zaś ... łobuziaki i bałaganiarze :silly: nie można się z nimi nudzić.
W kuchni to zawsze ze mną w komplecie, może coś tam spadnie z blatu, albo Pani się zlituje :devil1: Ile to razy się o nie potykałam :think:
W sypialni najchętniej też w komplecie, ale, ale eliminujemy większe do innych pomieszczeń :happy4:
Baaaaa spróbuj drzwi do łazienki nie domknąć :happy3: Karo obowiązkowo sprawdza co tam się dzieje :happy4: pozostałe zaglądają z ciekawością.
Ewcia zapraszam oczywiście, mam nadzieję, ze wcześnie zwita do nas wiosna i nowe widoki się pojawią
Kolekcję iglaków, szczególnie tych małych :oops: trzeba będzie uzupełnić nieco wiosną, niestety lato upalne zrobiło swoje :jeez: ale dam radę chyba.
Róże mam nadzieję przezimują w komplecie, niewiele już sie zmieści, wiec przynajmniej w tej dziedzinie spokój.
Jeśli areał miałby się powiększyć :jeez: z założenia o część iglasto-liściastą :whistle: trafią tam co najwyżej róże bezobsługowe :rotfl1:
Elu i ja nie mam nic do takiej pięknej zimy :woohoo: Stok u nas w mieście otwarty, więc narciarze i deskarze uradowani, na górkach dzieciaki z sankami i jabłuszkami :happy4: po to jest zima przecież.
I u nas dosypuje, jednak ponoć ... zima się kończy w takim wydaniu :oops:
Aaaa popierając Martę i Maję z chęcią sama kupiłabym kilka takich szerokich, gdzie to wynalazłaś takie cuda?
Widziałam fajne, niemieckie obeliski ale cena 250 ... ale euro :blink:

nieco zieloności :lev:
DSCF3005.jpg


DSCF3009.jpg


Chamaecyparis nootkatensis 'Strict Weeper' (syn. Xanthocyparis nootkatensis 'Strict Weeper'), cyprysik nutkajski

DSCF3010.jpg


DSCF3024.jpg


Abies koreana 'Kohout's Icebreaker', jodła koreańska

DSCF3027.jpg


DSCF3030.jpg


Pinus mugo Koral, kosodrzewina

DSCF3138.jpg


Pinus mugo Rositech, kosodrzewina

DSCF3143.jpg


Pinus mugo Maria, kosodrzewina

DSCF3147.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2016 09:54 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, andrzejek, Margo2, dkny, chester633, piotrek_ns, hanya, edulkot, wxxx-a

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 25 Sty 2016 22:07 #428739

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Przecież zimy nie było. Co to za zima. Tydzień czasu i po zimie.
Miała być najłagodniejsza i chyba jest.
Mój Fleszor to typowy domator. Może zostawać na zewnątrz, bo nie boję się, że coś zniszczy,albo ucieknie, ale nie chce.
jak tylko wyjedziemy za bramę biegnie do drzwi balkonowych i przeraźliwie szczeka, żeby go wpuścić. Dla mnie to kłopot, bo gdyby zostawał na zewnątrz, nie musiałabym pędzić do domu, żeby go wypuścić.
Co to za klonik pod murkiem?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 29 Sty 2016 19:11 #429839

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
No jeszcze trochę cierpliwości i takie widoki znów będą cieszyć oko :dance:
Róże - cudne! Jakby się chciało taki bukiecik mieć teraz w domu ;) :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 29 Sty 2016 19:30 #429846

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
pamelka wrote:
Elu
Aaaa popierając Martę i Maję z chęcią sama kupiłabym kilka takich szerokich, gdzie to wynalazłaś takie cuda?
Widziałam fajne, niemieckie obeliski ale cena 250 ... ale euro :blink:

Jolu, ja tylko 'zapytowywałam', czy 70 cm średnica będzie dobra, bo masz jakieś obeliski i jakieś obserwcje na ten temat a zostałam zrozumiana jakobym je namierzyła :jeez: .
Wybieram się do rzemieślnika z zamówieniem i chciałam zrobić rozeznanie.
Z liczby chętnych do zakupu takich szerokich obelisków wnoszę, że będzie to dobry wymiar.
Ciekawa jestem, czy uda mi się to zamówienie wymusić [nie ma czasu] i jak to wyjdzie cenowo [za taki prosty, mało wymyślny].
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2016 19:31 przez elsi.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 02 Lut 2016 21:47 #431113

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Margoś domator to domator jednak, są psiaki, które nijak nie nadają się na stałe na zewnątrz :lev:
Mój kochany Rufus, postawny staffik zawsze zostawał na zewnątrz w sezonie letnim, nie miałam większych obaw o rośliny, inteligentny pies, to wie, gdzie nie można :hearts:
Odkąd uszczelniliśmy wszelkie niedostatki ogrodzenia byłam spokojna ... no chyba żeby :silly: ktoś nie zważając na ostrzeżenie wchodził na posesję :devil1: ale to już raczej na własne ryzyko, listonosz i dostawcy jedzenia szybko się nauczyli :happy3: :happy4: :rotfl1:
Teraz małe brzdące wolę zostawiać w domu dla pewności, że jednak nie przecisną się na zewnątrz, chyba bym nie przeżyła :oops:
A klonik .... tak to jest jak sie w sezonie nie prowadzi dokumentacji, a może i się prowadziło, ale gdzie :dazed: W każdym razie poszłam sprawdzić, ale on okręcony przeciez od stóp do głów :laugh1:
Odpowiem za czas jakiś, ok ;)

Anetko
też mam taką nadzieję, spacerowałam dzisiaj po pracy po ogrodzie nieco i cebulowe wysoko, oj wysoko :think:
Zmartwił mnie stan niektórych kulek :dry: przędziorki zrobiły swoje, grzybowych chorób ani wełnowców nie dojrzałam, jednak konieczny oprysk jak to tylko będzie możliwe.
Ale oczywiście najpierw najpotrzebniejsze cięcia, jak ja to lubię :devil1:
A wracając do bukietów chyba najpierw będą takie :woohoo:





DSCF9747.jpg


DSCF9729.jpg


DSCF9732.jpg


DSCF9758.jpg


DSCF9789.jpg


DSCF9740.jpg


DSCF9743.jpg


DSCF9746.jpg


DSCF9752.jpg


DSCF9754.jpg


To się rozmarzyłam :dance:

Elu każda z nas wolałaby oczywiście TWoją propozycję po akceptacji ceny, oczywiście :funnyface: przyjąć i dokonać nabycia :D
Stąd nasze napastliwe :devil1: zapytania ;)
Udawaj się zatem wymuszaj, wyceniaj, a my się z chęcią dołączymy :lol: Tak 70 cm będzie ok :happy-old:
Tymczasem ja rozłoże w weekend moje tymczasowe, allegrowe, niedrogi i upchnę różyce póki jeszcze łyse są :happy3:
Kiedyś się je wymieni, ale jeszcze nie w tym sezonie :lev:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 13:26 przez . Powód: usunięto zdublowaną fotkę
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, dkny, edulkot

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 03 Lut 2016 14:58 #431285

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A ja bym chciała go zostawiać na dworze. Bardzo by mi to ułatwiło zycie.
Cierpliwie poczekam na klonika :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 03 Lut 2016 15:51 #431294

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Jolu, a to żółte pełne cudo, to co to jest?
Śliczne :hearts: ....
Jakaś odmiana miłka?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 04 Lut 2016 13:38 #431705

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Margoś ucz może latem, wtedy prościej ;) może da radę.
Tak się zastanawiam z tymi klonami :think: ale chyba jeszcze nie będę odkręcała :think:
Zobaczę w weekend, może uwolnię czubki, żeby zrobić nieco przewiewu :lev:

Asiu oczywiście to jest miłek :) amurski Adonis amurensis 'Pleniflora'
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2015 aktualny 04 Lut 2016 13:57 #431717

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Jolcia :hearts:
Miło zawitać do Twojego wątku po przerwie... co prawda muszę się mocno wczytać w plany, pozostając na etapie tego, o czym rozmawiałyśmy na FB, ale domyślam się, że już jest energia na realizację :)
Ja jeszcze sama nie wiem, czego chcę, ale powolutku zaczynam się rozkręcać i rozmyślać :)

Psiejstwo jak zwykle do wygłaskania!
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - aktualny 06 Lut 2016 22:18 #432650

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jola, nie musze już wiedzieć.
Ale w sumie to i tak chyba już jest za ciepło na agro
Ja pozdejmowałam swoim roślinkom, bo część się zaparzyła chyba
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - aktualny 07 Lut 2016 23:02 #433057

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dziękujemy Aguś psiory wymiziane i umorusane, bo wiosenne roztopy nie są niestety ich sprzymierzeńcami :oops:
Dodatkowo 8 metrów ziemi, które przywiozłam jesienią z myślą o wiosennej regeneracji zmaltretowanego wykopami trawnika wydaje sie być dla nich najlepszym miejscem zabawy :jeez:
Plany są, jest moc póki co, jeśli planowana od dawna operacja dojdzie do skutku, czego oczywiście nie chcę :blink: będę musiała oszczędzać siły :(
Sąsiad od którego planowaliśmy dokupić kawałek działki dalej w US :( więc i plany muszą się przesunąć :( Ale nic to wystarczy nam pracy, którą trzeba wykonać w obecnym ogrodzie :whistle:

Margosiu nie, nie zaparzyły się raczej :think: U mnie odkręcone wszystkie oprócz klonów palnowych, zaś klony które zimowały w donicach okryte pledem mają już widoczne pąki. Oby pogoda nie spłatała nam figla :dry:
Myślę, że trzeba jednak trzymać agro w pogotowiu.

Tymczasem drodzy Państwo wypada się pożegnać w dotychczasowym, bardzo krótkim choć jakże długim wątku :silly:
Zainteresowanych dalszymi kolejami losów mojego młodego ogródka zapraszam do kolejnej części

See you :bye:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.427 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum