TEMAT: Zielonajagoda w ogrodzie.

Zielonajagoda w ogrodzie. 10 Mar 2018 18:19 #594714

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
:bye:
No cóż, Aniu, na jaśmin też się skusiłam :hammer: , ale powiem Wam tak, dla tego zapachu warto. Pokoik kwiatowy waniajet jak paryska perfumeria, kwitnie stefanotis, gardenia i jaśmin, zapach fest ;)
Padną to padną, trudno, ale dla tej aromaterapii warto :)
Mojego upadnięcia na mózg ciąg dalszy, fiołki w głowie, fiołki w domu

DSC_0063.jpg


a do tego pierwszy achimenesik wychodzi z ziemi :dance:

Ale żeby tak kolorowo nie było, przywlokłam sobie do domu ziemiórki, w pierwszej kolejności porozkładałam tabliczki lepowe, a następnie zamówiłam drapieżniki, coby sobie poużywały na ziemiórkowych larwach. Dostawa ponaddżwiękowa ;), przyszły pięknie zapakowane w styropianowe pudełko z wkładem chłodzącym

DSC_0033.jpg


kwiaty podlane, czekam na efekt.

Dzisiaj obcięłam dwa drzewka i jeżynę, i umarłam, kondycja -10

Miłej niedzieli, bo że cieplutka będzie to wiemy od pogodynek :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Zielonajagoda w ogrodzie. 10 Mar 2018 18:21 #594715

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Nie wiem dlaczego mi się zdjęcie "do góry nogami" wgrały :think:

Zielonajagoda w ogrodzie. 10 Mar 2018 18:35 #594720

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
:woohoo:
a następnie zamówiłam drapieżniki, coby sobie poużywały na ziemiórkowych larwach
:woohoo:

Szczegóły i namiary proszę :) , bardzo proszę :oops:

Zielonajagoda w ogrodzie. 10 Mar 2018 19:17 #594733

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Zbyszku, ja kupiłam Nemycel w tym sklepie, luknij szybciutko, bo za chwilę modki pewnie wywalą link www.fungichem.pl/nemycel-biologiczne-zwa...miorek-op-50mln.html
chemicznych środków w domu nie chcę stosować, toż to paruje z doniczek, a ja tego wdychać nie chcę, już i tak za dużo tego "dobrego" krąży w powietrzu ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

Zielonajagoda w ogrodzie. 11 Mar 2018 10:38 #594802

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Widzę, ładnie Cię wzięło :whistle: Najpierw hoje, teraz fiołki i skrętniki :supr3:

Zielonajagoda w ogrodzie. 11 Mar 2018 10:43 #594805

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Iwonko
proszę o info, czy preparat zdaje egzamin, to i ja nabędę - masz rację, zbyt wiele chemii mamy wokół siebie ;)
za hojki 3mam kciuki - by udało się je wszystkie ukorzenić - swego czasu nabyłam kilka, ale kot się zdenerwował (ustawiłam na półce) i je zrzucił, a ja nie potrafiłam ich już odratować :(
zapachu ze stefanka i jaśminu, jedynie mogę pozazdrościć! piękne są gdy kwitną :)
piesia cudna - sama od prawie roku mam kotkę z "ulicy", która już jest pełnoprawnym domownikiem
wczoraj zdenerwowałam się na nią bardzo - rozbójnik jeden, nie dość, że bije wszystkie koty na ulicy, to i małym pieskom sąsiadów się dostaje... a my zbieramy ino wrzaski, by zabrać tego "kocura"...
miłej niedzieli - jest tak cieplutko, że aż chce się wyjść z domku ;)

Zielonajagoda w ogrodzie. 11 Mar 2018 12:12 #594839

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
:bye: Niedzielne dzień dobry :bye:

Michale, troszkę padło mi na umysł, nie przeczę, podejrzewam jednak że rzeczywistość zweryfikuje moje małe szaleństwo, kiedy przyjmie się niewiele roślinek, pewnie wtedy opadną mi skrzydła ;)

Gosiu, nie omieszkam się podzielić opinią o skuteczności nicieni, jednak na pierwsze efekty trzeba zaczekać kilka dni, więc czekam :)
Twoja kicia pewnie ma niedobre wspomnienia kiedy byłą bezdomna, ja też mam jednego agresora i to takiego walczącego na śmierć i życie, widok psa = atak, kota też, ale on przeszdł tyle że wiele bezdomnych kotów mógłby obdzielić cierpieniem, jest niepełnosprawny, ale agresywność sprawna na medal ;) do tego pampersowy :jeez:

:dance: Perwszy wystartował achimek Sauline, mam nadzieję że mnie zaszczyci choć kilkoma kwiatkami, bo o takim efekcie to nawet nie marzę greenboom.ru/plant_photos/17254/13/591062001384967273b.jpg.html

Miłej niedzieli :bye:

Zielonajagoda w ogrodzie. 11 Mar 2018 22:09 #594976

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Aleś poszalała z tymi listkami :woohoo: oj będzie dzieciaczków!
Ja z ziemiórkami kiedys walczyłam,ale to walka przegrana,dałam spokój.One są,rośliny też są.Gorsza sprawa to mszyce w domu :mad2: Nie umiem się choler***a z domu pozbyć.Niby pozbieram,niby opylę,a one znowu na młodych pączkach/listkach się pojawiają....
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Zielonajagoda w ogrodzie. 12 Mar 2018 08:29 #595014

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Agnieszko, ponoć nicienie dają radę...się okaże w praktyce. Na resztę dziadostwa, jeśli się pokaże w sezonie (łącznie z mszycami) mam zamiar kupić dobroczynka, ale dopiero jak zauważę żerujące paskudy, bo wcześniej to się mija z celem.
Niech się sprawdzą Twoje słowa i listki obrodzą dzieciaczkami :)
Dziękuję za odwiedziny :hug:

Zielonajagoda w ogrodzie. 12 Mar 2018 09:48 #595030

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Gdzie można dostać dobroczynka w przyzwoitej cenie :oops:

Zielonajagoda w ogrodzie. 12 Mar 2018 13:48 #595058

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
W przyzwoitej to chyba nie ma ;) , jak mi paskudy wejdą na kwiatki to kupię tu, choć mogliby sprzedawać w mniejszych zestawach, ale coż...sklep-ogrodnik.pl/spical-plus-20-saszetek-p-777.html
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

Zielonajagoda w ogrodzie. 12 Mar 2018 14:30 #595065

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Oj Iwonko widzę, że szaleństwo fiołkowe dopadło i Ciebie :woohoo:
Ja też mam ich coraz więcej ... i ciągle mi mało :crazy:

Kiedyś miałam ziemiórki i pozbyłam się ich za pomocą żółtych tablic lepowych i rumianku.
U niektórych ten sposób nie zadziałał a u mnie się jakoś sprawdził.

Zielonajagoda w ogrodzie. 12 Mar 2018 15:59 #595081

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Bardzo Ci dziękuję za namiary na bioarmię :woohoo: .

Zielonajagoda w ogrodzie. 13 Mar 2018 16:45 #595269

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Wiadomo, że zdarzają się porażki w uprawie. Czasem nam coś wypadnie, coś się nie przyjmie. Najważniejsze jest by iść do
przodu w uprawie ulubionych roślin. Nie zniechęcaj się porażkami, tylko staraj się je przekuć w doświadczenie :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Mar 2018 13:54 #595683

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
:bye: Czyli od jutra wraca zima, śnieg i mróz :jeez: co to będzie, co to będzie...

Dorotko, nie wiem ile się ukorzeni więc się na razie nie zastanawiam gdzie pomieszczę doniczki, bo niestety moje tysiąc kotów potrafi narozrabiać jak stado gremlinów. A pokój kwiatowy, właściwie pokoik malutki, mam tylko jeden, w innych pomieszczeniach kombinuję jak mogę żeby zabezpieczyć kwiatki przed kocimi pazurami i zębiskami.
Tablice lepowe na ziemiórki obowiązkowo muszą być :) a czy z larwami nicienie dadzą sobie radę zobaczymy, na razie nic nie fruwa, a w ziemi nie grzebałam ;)
Ze skrętnikowych listków też nie wiem co mi zostanie, jeden już mi padł, więc kupiłam sobie dorosłe roślinki, tak pięknie kwitną, podnoszą na duchu w oczekiwaniu na wiosnę i kolory za oknem, a że NNki to nic, śliczne są i to wystarczy :)

IMGP4834.jpg


IMGP4836.jpg


Przywlokłam też z przeceny zdychającego fiołka, spróbuję go reanimować, wydaje mi się przelany, jak zacznie padać na całego to spróbuję ukorzenić listki, na razie jakoś się trzyma, zastanawiam się czy wyciąć pędy kwiatowe, co się ma męczyć w takim stanie i wysilać na kwitnienie :think:

P3130101.jpg


I jeszcze grudnik wyskoczył jak Filip z konopi

IMGP4840.jpg


Zbyszku, zawsze staram się poradzić sobie sposobami eko, jak się nie da, wtedy dopiero sięgam po chemię-chemię ;)

Michale nie zamierzam się zniechęcać, a straty są wliczone w efekt końcowy, oby jakikolwiek był, efekt znaczy się ;)

Moje kudłate psiątko było u fryzjera, mimo nadchodzącego podobnież mrozu, nie dało się dłużej czekać, z takiego

DSC_0067.jpg


zmienił się w takiego

DSC_0088.jpg


Czekam z utęsknieniem na wiosnę, ciepło, słońce i powrót energii i sił witalnych, bo na razie czuję się jak przebita dętka :sad2:

Dobrego dnia zaglądającym :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, słowikowo, ewakatarzyna

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Mar 2018 14:25 #595690

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Masz piękne skrętniki :hearts: Co do fiołka to może go przesadź do świeżego podłoża i wszystkie łodyżki po kwiatkach usuń ;)
Możesz zdradzić gdzie stacjonarnie dostałaś skrętniki :think:

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Mar 2018 14:52 #595694

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Masz rację, tak zrobię, przesadzę tego fiołka :)
Skrętniki kupiłam w małej lokalnej kwiaciarence.

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Mar 2018 16:36 #595720

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Chyba sam będę musiał rozejrzeć się gdzieś za skrętnikami, skoro są już dostępne ;) Dzięki za informację :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.794 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum