TEMAT: W moim gospodarstwie

W moim gospodarstwie 08 Mar 2015 22:00 #346948

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Ma Gorzatka wrote:
U nas zawsze wszystko opóźnione w wegetacji, więc myślę, że będzie ok.

No jak u Was opóżnione, to ja nie wiem jak u mnie. ;-P


Dzięki dziewczyny. Dzisiaj był miedzian, to w czwartek będzie Promanal.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim gospodarstwie 09 Mar 2015 05:33 #346993

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Małgosiu Kora ma taką minę.......chyba nie zbyt szczęśliwa z nowego ubranka... :wink4: szczęśliwe pieski i bajeczne ciemierniki-jestem ciekaw moich czy już wystawiły oczy na świat... :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ma Gorzatka

W moim gospodarstwie 19 Mar 2015 19:24 #350547

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
W gospodarstwie już po oprysku miedzianem i promanalem, to i owo przycięte, a teraz czekam aż forsycja pokaże kolor, żeby ruszyć z sekatorem na róże.
Nie mam jeszcze wysianych pomidorków, ale nic to - zdążę.

Trochę porządków porobiliśmy rękami naszego chłopaka do pomocy, który jest bardzo pracowity i porządny, ale i drogi, więc koniec na ten raz.
Ale mogę z dumą powiedzieć, ze wreszcie pozbyliśmy się tych cholernych ogrodzeń, które rozdzielały nasz ogród na kilka części i stanowiły chyba wspomnienie po dawnych czasach - ogród nauczycielki, ogród szkolny, podwórko dla uczniów, biegających tu na przerwie i inne takie "zakątki" niewiadomego przeznaczenia. Były tu tez niskie płotki na półmetrowych wylewkach betonowych - miał chłopak roboty co niemiara.

Teraz ogród jest wreszcie całością.
Został złom do wywiezienia (już 3 tura), stelaż po namiocie foliowym do rozbiórki i betonowy kompostownik, o którym krążą opowieści, jakoby podczas wojny przechowywano tam "coś", kiedy to w naszym domu stacjonowało jakieś niemieckie dowództwo.
Więc ja się tego boję ruszać i rozmyślam, czy nie wezwać by saperów...
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 19 Mar 2015 19:57 #350571

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Małgosiu, ależ masz pracowity początek sezonu!
Super, że tyle prac udało się wykonać i uporządkować ogród. Odnośnie tych prawdopodobnych niespodzianek w ziemii, lepiej dmuchać na zimne.. :huh:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ma Gorzatka

W moim gospodarstwie 19 Mar 2015 20:16 #350584

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moja pierwsza myśl, że skarb zakopany, a Ty saperów od razu byś wzywała ...
:)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 19 Mar 2015 20:25 #350587

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Moja pierwsza myśl, że skarb zakopany.....
:happy3:
Miałam tak samo! :laugh1: A ja w wielkiej potrzebie...... :dazed: To już wiem! :bad-idea: Zgadzam się na ochotnika do rozebrania tego kompostownika. Albo znajdę skarb albo mnie rozerwie..... i jedno i drugie to całkiem dobre wyjście. :pinch: Ale dopiero jak róże przekwitną, bo jeszcze bym chciała je zobaczyć. :lol:
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 19 Mar 2015 21:15 #350610

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ja pomyślałam o starych szkieletach :devil1:
Fajnie masz, że opryski już za Tobą. Ja tylko brzoskwinię potraktowałam Silitem, ale to była kiepska robota, po 1 - wiatr, po 2 drzewo już za wysokie na opryskiwacz ręczny, powinnam była wziąć ten z lancą, ale on duży i doszłam do wniosku, że na jedno drzewko nie warto wytargiwać. Cóż... chyba jednak powinnam. Może jutro uda się dalsze opryski zrobić, choć jakimś deszczem straszą.

Latałam wczoraj po ogrodzie i dumałam gdzie drugą świdośliwę wsadzić. Ta którą dostałam w donicy ładnie się przyjęła i w tym roku powinna już się bujnąć porządnie. Ale mam też te bździuchy od Ciebie, które razem wyszarpywałyśmy. Wyobraź sobie, że mają się całkiem dobrze i też chcą już mieć swoje miejsce. Na razie jeszcze się nie zdecydowałam mając w pamięci Twoją potężną mamuśkę :wink4:
Pewnie gdybym nie widziała jaki to kolos rośnie już dawno bym gdzieś wetknęła :)

Ja dziś w ramach pobytu w ogrodzie poleżałam na hamaku owinięta kocykiem z książką w ręku. Taka robotna jestem :lev:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 08:44 #351007

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Aguśka - i co, posadziłaś?
Constancja - ja znam lepsze sposoby na rozerwanie się, jak do mnie przyjedziesz i nie są to materiały wybuchowe!
Kasiu, Terliczko - i ciekawa jestem, czy tam w ogóle "coś" jest i boję się też trochę :)

Wczoraj przyszły lilie zamówione w Lilypolu, a dziś będę je sadzić. Przy okazji zrobiłam bilans posiadanych lilii i mam... 25 odmian! No upadłam na łeb chyba.
Przy okazji spotkałam się z kolegą, który dołączał się do mojego liliowego zamówienia. Dwukrotnie kupował też razem ze mną róże, tak nieśmiało i ostrożnie i nawet kiedyś mi powiedział, że ma już 11 róż.
A wczoraj mówi: a wiesz, róże będę też jeszcze kupował, to pamiętaj o mnie, jakbyś robiła zamówienie. Znaczy - zarażony!

I trochę fotek.

Jeszcze ciemierniki...





Widok na pole - nasz "najemnik" uporządkował też wstępnie drewno po cięciu brzózek



I ganeczek - widać, gdzie zabrakło tynku, ale jest już dokupiony i chyba jutro R. dokończy ten kawałek. A przy okazji - czy ktoś wie, czym wywabić plamy ze smoły na kamieniach podmurówki? W sezonie są zasłonięte przez rośliny ale teraz wyglądają ohydnie.



I na deser - Zuzia z Dziunią w koszu, w którym rodzice wozili mnie na sankach, jak byłam malutka! kotki maja tam wełnianą grubą suknię, która służy im za pościel.





Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2015 08:46 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, Amarant, VERA, edulkot

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 09:07 #351013

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Małgosiu, kociaki takie słodkie - jak śpią :devil1: , ciemierniki widać zdrowe-moje mają jakieś czarne plamy... :think: Może warto pogrzebać w ziemi która kryje skarby'' z II Wojny Światowej..... :supr: ...a może będzie tam Bursztynowa Komnata :teach: albo ....... :think: :wink4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ma Gorzatka

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 11:29 #351032

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
O, terpentynę chyba mam, można by spróbować.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 16:29 #351060

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
:bye:
Pomocnik się ceni, ale jak widzę wszystko jest robione porządnie. Dobrze, że stare płoty masz już z głowy, bo pewnie mocno szpeciły ogród. Teraz będziesz mogła sobie wszystko swobodnie sadzić. Biały ciemiernik idealnie wpasował się w otoczenie, wygląda w tym miejscu bardzo naturalnie.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 17:17 #351066

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ganeczek wyszedł Twojemu M perfekcyjnie,prawdziwy majstersztyk.Teraz tylko został geleder do zrobienia :) Koniecznie muszę posadzić u siebie ciemierniki.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 20:15 #351132

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Małgosiu te Twoje kociaste są cudowne :hearts: wtuliłabym się między nie i tak została w tym koszyku :wink4:
Ganeczek elegancki :bravo:
A wiosna coraz bardziej rzuca się w oczy :lol:
Porządek zrobiony, nawet lawenda czyściutka w polu :woohoo:
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 20:26 #351140

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Romanko - oczywiście zaraz sprawdzałam, co to za geleder i tak, masz rację! Będzie tylko z jednej strony, z prawej (patrząc z dołu), czyli tam gdzie tarasik jest dłuższy i wystaje poza szerokość schodów (o to miejsce oparta jest drabina na zdjęciu).
I od tej barierki będzie prowadziła w dół poręcz przy schodkach - też tylko z prawej.
Andrzejku - mam miejsce na nowe nasadzenia, ale i komunikacja w ogrodzie się zmieni - wydeptane wcześniej ścieżki (do furtek, których już nie ma) znikną, a pojawią się inne. Ciekawa jestem tych zmian.
Majeczko - lawenda teraz czeka na przycięcie, ale robię to zawsze dopiero wtedy, jak już ruszą nowe przyrosty; muszę grzebnąć w kilku krzaczkach i sprawdzić, czy to nie już :)
Paweł - chyba raczej "albo" :happy4:
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2015 20:29 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 20:42 #351151

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
25 odmian lilii, phi ;) , ja mam jakieś 50-60 (straciłam rachubę :happy3: ), zapewne też upadłam na głowę :happy3:
A kolega to ma 11 sztuk, czy odmian :rotfl1: . Mam kolegę, młodego szkółkarza, który ostatnio powiedział mi, że będzie miał w tym sezonie bardzo dużo odmian liliowców. Zapaliłam się, pytam "tak, a ile?" , na co on "12" :dazed: :crazy: :rotfl1: . Darowałam mu informację, że ja w amatorskim ogródku mam koło setki :happy3:

Plamy czarno widzę :happy3: , ja bym wszystko machnęła jednolicie na czarno, przynajmniej równo będzie :happy4:
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 21:44 #351184

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ależ pogrom zrobiliście w brzezinie :ohmy: Piękne drewno!! Aż żal wszystko spalić. Może jakieś brzozowe dekoracje wymyślisz! No i miotły brzozowe możesz sprzedawać, tyle tych brzozowych witek :wink4:
Ganek taki profesjonalny, że szczęka opada :woohoo:
U mnie lilie jakby w zaniku. Co rok kilka dosadzam, ale te co są marnieją z roku na rok i potem znikają. Chyba nie przepadają za gliną.

Tymczasem wiosna zrobiła psikusa i mamy śnieg :supr: a miałam dziś sadzić stokrotki, takie piękne kupiłam do korytka... Cóż.. muszą poczekać kilka dni.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 22:12 #351203

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
MaGoś,no baa...... już sama wizyta u Ciebie byłaby super rozrywką, a jak dodać inne rozrywki to jak nic byłabym rozerwana. :happy3:
Wiosna u Was jak malowana.... Majkel jakby żwawszy się zrobił, lawendy też jakby w prostszych rządkach rosną, a tych witek to Ci strasznie zazdroszczę. Powiła bym sobie, poplotła i ( po sugestii Lucy) pomiotliła, że hej. Ech.... pomarzyć nie grzech.
Pozdrawiam cieplutko. :kiss3:
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 21 Mar 2015 23:26 #351245

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Małgoś, a może pomaluj tą podmurówkę? :think:
25 odmian lilii :supr3: Ja się zastanawiam czy nie wykopać części moich, bo kwitną krótko, a miejsce zajmują.. ;)
Z jakimi roślinami je komponujesz?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.640 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum