TEMAT: W moim gospodarstwie

W moim gospodarstwie 02 Mar 2015 23:42 #344970

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Małgoś, zapowiada się pracowita wiosna! :woohoo:
Firanka w kurniku mnie rozłożyła na łopatki :rotfl1: Zmoblizowałaś mnie, żeby wyprać moje w salonie i umyć wreszcie okna... :whistle:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim gospodarstwie 02 Mar 2015 23:43 #344971

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Kurki same robiły? :think: :happy3:
Małgoś... pomyślności w dietowaniu :hug:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 10:30 #345030

  • Roma
  • Roma's Avatar
No to mi przypomniałaś o hortensjach,już biegnę przycinać ;) Do oprysków miedzianem przygotowuję się pod koniec tygodnia,podobno ma być cieplej.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 12:47 #345049

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ho-ho-ho-ho! Ile gości!

Firanka ręcznej roboty, do obejrzenia tutaj! Tematyczny obrazek ledwo już jest widoczny, takie brudne to okno. No i widziałam ostatnio, że na pajęczynie trzyma się szyby :)
A u kurek staram się trzymać porządek, no... żeby mnie samej było przyjemnie tam chodzić.

Jak już Gosia wypatrzyła, jestem od dziś na diecie rozdzielnej. Trzymajcie kciuki!
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 12:53 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 12:50 #345051

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Na koniec tej listy prac powinno być takie głośne UFFFF ;)
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 12:54 #345052

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
UFFF to będzie, jak robota będzie skończona. Tylko... czy to kiedyś nastąpi?! :happy4:
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 12:54 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 14:05 #345082

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Robota z reguły nigdy nie jest skończona i pewnie tego UFFF nie będzie :devil1:
A co to za dietę zaczęłaś, jeśli wolno spytać :unsure:
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 14:27 #345090

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Rzec ja chciałam małą rzecz. Na kompostowniku zdjęcia mogą oglądać tylko osoby zarejestrowane.
Oczywiście ja doskonale znam rzeczoną firankę, ale tak tylko ... mówię.

:)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 14:27 przez terlica.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 21:27 #345315

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Majeczko - to dieta rozdzielna, już kiedyś na niej byłam i podobała mi się w stosowaniu i w efektach.
Terlica - dziękuję i przepraszam! Zupełnie o tym nie pomyślałam, więc poniżej rekompensata :thanks:



Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 21:27 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, terlica

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 21:40 #345329

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie powiem,robi wrażenie ta firanka kurzęcia :) Małgosiu ,czy możesz coś bliżej na temat tej diety? jestem bardzo zainteresowana tematem.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 22:06 #345348

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Romanko - to jest dieta, w której wszystkie produkty żywnościowe są podzielone na 3 grupy: białka, węglowodany i grupa neutralna.

Mamy tu wątek, w którym zorganizowałam sobie maleńką grupę wsparcia i próbujemy razem zmierzyć się z tą dietą. Zapraszamy do wspólnego dietowania! Tu żadnych zdjęć nie ma, więc informacje są dostępne w całości dla każdego.

Dieta jest o tyle fajna, że można jeść, co się lubi, tylko trzeba umiejętnie łączyć ze sobą poszczególne grupy produktów.
Kiedy pierwszy raz byłam na tej diecie, podrukowałam sobie najważniejsze rzeczy i dopóki się nie nauczyłam, to wisiały w kuchni na ścianie :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

W moim gospodarstwie 03 Mar 2015 22:44 #345359

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5971
Zazdroszczę samozaparcia do diety, uważam że wbrew pozorom jest to jedna z najtrudniejszych diet do utrzymania, chociaż tak niewinnie brzmi. Przymierzam się do niej któryś miesiąc i nie bardzo mi to idzie :jeez: . Jutro luknę na tą grupę wsparcia, może się podczepię, zawsze to w grupie raźniej i motywacja większa. Muszę moim kurkom też firaneckę zafundować, może gdzieś coś ciekawego upoluję, i może w tym roku uda mi się wystylizować je na skansenowe chałupy, bo już drugi rok się do tego przymierzam :)
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 22:55 przez zielonajagoda.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 07 Mar 2015 22:59 #346599

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Nie piszesz co w ogrodzie poza tym, że Ci chłopy zutylizowali winogronka :devil1:
Ja zarządziłam na tą wiosnę wymianę ogrodzenia w warzywniku, bo mi się 2 kołki wyłamały. Okazało się jednak, że wyłamały się tylko te 2 a reszta twardo stoi, więc nie ma sensu się spieszyć. Wymienimy tylko te 2 i jakoś do kolejnej wiosny ogrodzenie dotrwa.
Miałam zamiar przy okazji zmienić obrys warzywnika, bo część za mocno łapie cień i chciałabym wymienić ten kawałek na bardziej nasłoneczniony, ale nie ma sensu przestawiać teraz w tym celu płotka, tym bardziej, że dłużej niż rok raczej nie pociągnie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 07 Mar 2015 23:34 #346613

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Wiosna ruszyła w gospodarstwie!
W czwartek kupiliśmy siatkę ogrodzeniową i już od piątku rano, przez 2 dni rach-ciach - siatka wymieniona! Słupki zostały stare, dlatego tak szybko poszło!
Chłopak zrobił to wszystko tak sprytnie, że nawet w piątek po południu już psy mogły biegać po ogrodzie, bo wszystko było zabezpieczone i bez dziur! W piątek zrobił jeden bok ogrodzenia, a w sobotę drugi. Jest to zwykła siatka ocynkowana, ale je jestem nią zachwycona - nowiutka, śliczniutka jest, a stara rozpadała się już w palcach, tak była przerdzewiała.

Uratowałam 2 wielkie krzaczory powojnika Vitalba i dziś rano rozpięłam je już na nowym ogrodzeniu.
Straciłam natomiast 2 sadzonki winorośli, o czym pisałam u Lucynki w wątku.

Kupiłam wczoraj w casto białą porzeczkę, po rozpakowaniu okazało się, że są to 3 ukorzenione patyczki. Posadziłam i mam nadzieję, że coś z tego będzie. Białej porzeczki tu w gospodarstwie nie mieliśmy dotychczas.

Wczoraj i dziś porządkowałam po zimie rabaty. Dokończyłam rozgrzebywać róże z kopczyków, powygrabiałam wszystkie rabaty, a przy okazji wyszło mi z obliczeń, że mam 20 rabat kwiatowych do oporządzenia. Chyba na łeb upadłam!
Dwa kompostowniki zapełniliśmy dziś tymi pozimowymi śmieciami, wygrabionymi z rabat.

Kora była dziś u fryzjera, wróciła dwa razy mniejsza i piękna we wiosennej fryzurce. A Burek jest zmartwiony, bo nie może jej szczypać i szarpać za loczki, próbuje więc za skórę, ale wtedy napotyka na przejawy zdecydowanej dezaprobaty. :happy4:

R. wysprzątał mi w tygodniu kurnik, a dziś wypucowałam okna i wyprałam firankę. Ileż tam było pajęczyn - całe materace! Jasno się zrobiło w kurniczku i pachnie świeżym siankiem.

Dziś R. obrzucił tynkiem pozostawione na zimę 2 ściany nowego ganku i mało brakowało, żeby sprawę można było uznać za zamknięta, kiedy skończył się tynk! Został kawałek frontowej ściany!
Nie miała sensu wyprawa 20 km w jedną stronę po trochę tynku, zresztą i tak by już dziś nie skończył, bo wróciłby już po ciemku.
Najważniejsze, że zrobił tę ścianę przy rabacie z hortensjami i nie będzie mi skakał z drabiną pomiędzy ruszającymi roślinami.
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2015 23:41 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 07 Mar 2015 23:39 #346616

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ma Gorzatka wrote:
Kora była dziś u fryzjera, wróciła dwa razy mniejsza i piękna we wiosennej fryzurce.

Witaj Małgosiu - to ja poproszę o fotkę Kory w nowym ubranku.... :wink4: oczywiście mogą być duecie...psiaki....
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 07 Mar 2015 23:53 #346619

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Oczywiście pokażę zdjęcia, ale najpierw muszę je zrobić, bo dziś nie zdążyłam - za bardzo byłam zaangażowana w prace ogrodowe. Jutro popstrykam :)
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2015 23:53 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

W moim gospodarstwie 08 Mar 2015 08:51 #346692

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ostro działacie!! Miło choć posłuchać, że komuś robota pali się w rękach :) Tyle siatki wymieniliście :woohoo: Dobrze, że pomoc była, mam nadzieję, że Ty głównie podziwiałaś tę robotę.

Dziś ma być pięknie, co ja gadam - już jest, więc i ja może nieco poogarniam rabaty. Chciałabym też wysiać rzodkiewki, ale to już zależy od tego czy namówię M. na kopanie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ma Gorzatka

W moim gospodarstwie 08 Mar 2015 09:16 #346699

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Magorzatko, witam się wiosennie i bardzo serdecznie!
Widzę, że w gospodarstwie o zimowym lenistwie dawno nikt już nie słyszał - robota wre na całego!
Super, że kawałek po kawałku prace i modernizacje posuwają się do przodu.
20 rabat kwiatowych! Matko z córką! Dobrze, że wiosna wcześnie wystartowała - jest czas na oporządzenie :)
Czekam na zdjęcia! ...i pozdrawiam :)

PS. Kurzęca firanka urocza :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.680 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum