• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;)

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 14 Maj 2014 14:42 #258885

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Filipie :bye:
No,no,piękne zmiany :bravo: :bravo: :bravo:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 14 Maj 2014 15:24 #258911

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
Mariolu :hug: Ta "działeczka" była wtedy w powijakach - zmiany zacząłem w 2011/2012 i trwa nadal (i jeszcze potrwa ;) ). Piasek jest straszny, choć mimo wszystko gliny też nie zazdroszczę... W tym roku trochę się zdziwiłem - w warzywniku jest glina na głębokości 1 metra (w sumie to niedaleko rzeki, ale myślałem, że jak był robiony nasyp, to jest jeszcze warstwa piachu. B) Taras tak naprawdę przestał dawno sprawować swoją funkcję, bo był zacieniony, a jeszcze od tamtej strony mocne wiatry wieją... Teraz jest tam hostowisko. Zresztą, kto by chciał odpoczywać z widokiem na taką drogę i przystanek autobusowy... :cry3:


http://i.minus.com/jbbPk5dtH9SJ0Z.JPG





Aniu, dziękuję. :hug: Teraz dosadzam tam hosty... Wciskam je gdzie się da. :funnyface:

Przyszła paczka z jeżókami i funkiami! :dance: Najbardziej się cieszę z "Fire Island" i z "Blue Ivory" - nie wiedziałem, że są tak piękne, jak ze zdjęcia... :whistle: Wstawię jak posadzę, bo na razie siedzą w donicach o oklejonych taśmą...
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2014 15:26 przez filipkam.

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 14 Maj 2014 21:43 #259121

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Na hosty Cię wzięło? :) I dobrze :) moje sadzone w marcu pomarzły, ale nie mam zamiaru zrezygnować.
Dziś po raz pierwszy od tygodnia padało tylko raz :)
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 15 Maj 2014 08:45 #259291

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne hosty sobie zamówiłeś .Taka szklarenka ,to świetna rzecz .Mnie też by sie przydała ,ale nie mam gdzie postawić.Ogród pięknie Ci się rozwija ,wciąż coś nowego
fajnie :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 18 Maj 2014 12:48 #260917

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
Tak, wzięło mnie za hosty, już od poprzedniego roku. Te sadzone wtedy strasznie się rozrosły, szczególnie na miejscu tarasu. B) Opłacało się wykopywać kamienie pozostałe po nasypie, teraz służą jako ścieżka za domkiem. ;)

Ewo, a u mnie wczoraj burze były aż 3 razy. :blink: Przynajmniej miałem czas na posprzątanie w altanie...

Nowinko, na razie jest ciągle coś nowego, bo miałem w 1 klasie stypendium (za bycie laureatem z przyrody), a teraz będę miał jeszcze raz (tym razem za biologię). Więc mam za co kupować (przynajmniej na razie :lev: ).



I obiecana "Blue Ivory". Rośnie na npowym hostowisku pod wierzbą, obok kuklika i storczyków. :dance:



"Brim Cup"



Czosnek niedźwiedzi. :dance:
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2014 13:22 przez filipkam.

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 18 Maj 2014 13:22 #260927

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Filipie :bye:
Czosnek niedżwiedzi,ładniutki,,nie wiem czemu ja go sobie to tej pory nie kupiłam,chyba trzba zapisać,bo tak zawsze zapomninam ;)
Blue Ivory piękna,jej nie mam,ale nie wszystkie da się mieć,jest ich za dużo :)
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 18 Maj 2014 13:30 #260932

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
Aniu, warto, tylko niestety czosnek niedźwiedzi zrzuca liście w czerwcu - lipcu i potem jest pusta ziemia... :( Muszę jakąś tiarellę tam posadzić. :) Na razie miejsce jest, jak zabraknie (za 7 lat lub później), to jest jeszcze warzywnik, i tak zbiorów nie ma ogromnych, a pomidorki i kilka ziółek wystarczy. B)



I jeszcze raz Tokudama, jest przecudowna... Sadzona w ubiegłym roku w maju, jako sadzonka jednopędowa... :woohoo:



Ślimaki zżerają wszystko, nawet czosnki mają obgryzione główki. :mad2: Wczoraj zbierałem, wyniesionych z działki zostało około 40 ślimaków. :jeez: Najgorzej, że obgryzły mi kilka host... :cry3:

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 18 Maj 2014 13:48 #260935

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękna ta Tokudama,kiedyś ją kupowałam,ale kilka miałam pomylonych i nie wiem gdzie jest.
Może ta ta NN

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 18 Maj 2014 14:52 #260961

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
A wiesz, że to może być ona? U mnie rośnie na bardzo ciemnym stanowisku, więc ma inne wybarwienie. :)



Minuteman pracowicie przebija się przez niezapominajki. B)

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 18 Maj 2014 21:50 #261196

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Kupiłam sobie wczoraj hostę podobną do Blue Ivory :) Wrzuciłam zdjęcie do identyfikacji, może ktoś mnie upewni. Szkółkarz nie pamiętał nazwy (niepokojące :angry:), ale po stratach na hostowisku nie mogłam się oprzeć :)

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 18 Maj 2014 23:20 #261320

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
to dlatego koło czosnku posadziłam cukinię, bo jak on tylko zniknie to cukinia się rozrośnie....ale i tak muszę zaznaczyć, gdzie on jest bo znając mamę to zaraz by tam coś rozwaliła :rotfl1:
hosty piękne....mam tylko 2 i tyle mi wystarczy :whistle:

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 25 Maj 2014 09:20 #263773

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Moja hosta nn to El Ninio albo Great Escape. Pewność się pojawi, kiedy hostka urośnie, bo na razie nieduża.

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 18 Cze 2014 08:40 #273984

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Rabaty na piasku to też moja bajka :happy: bo ogrody działkowe położone są na terenie dawnych nieużytków na wydmie :happy: Tak więc nie ma zmiłuj, podlewanie następnego dnia po ulewie obowiązkowe :happy: :happy: A mulczowanie cały sezon i podsypywanie wiosną kompostu to absolutna podstawa :happy:

Filipie, jeśli masz pod warstwą piasku urodzajną ziemię, to postaw na drzewka i piwonie drzewiaste, bo one mają dłuuugaśne korzenie w głąb ziemi :happy:

Aniu pięknie wybarwiona jest Twoja 'Tokudama', moja rośnie w cieniu renklody i ostatnio obłażą ją sadzaki, a jasnego paska na brzegu prawie nie ma. Twoja fotka to solidny impuls, żeby nie czekać dłużej z przeprowadzką :happy:
Ostatnio zmieniany: 18 Cze 2014 08:41 przez Hiacynta.

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 18 Cze 2014 16:16 #274114

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Filipku i znów przybyło Ci pięknotek .Funkie ,to ja mogę oglądać i oglądać bez końca .
Pięknie wygląda Twój ogród .Gratuluję Ci stypendium ,widać ,że jesteś mądry chłopak :bravo:

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 04 Lip 2014 08:38 #279858

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
No co tam Filipie u Ciebie ?
Pewnie byczysz się wakacyjnie - masz prawo. Wbijanie wiedzy do głowy to ciężka praca :club2:
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.230 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum