• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;)

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 03 Maj 2014 17:01 #251936

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
Przyszedł czas na założenie wątku... Działka ma 400 metrów kwadratowych, podzielona skarpą na część ozdobną i warzywną, choć teraz sałata potrafi rosnąć na rabacie, a mieczyki w pomidorach. :oops: Na szczęście większego bałaganu nie ma, będą zmiany, w końcu gdzieś trzeba mieścić nowe hosty. :evil:





Niestety, trawnika nie ma, nie mam możliwości wysiania teraz, muszę poczekać trochę... Pustynia normalnie :oops:



I hosta "Minuteman". :dance:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 03 Maj 2014 17:39 #251954

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
I bardzo dobrze a komu przeszkadzaja mieczyki w pomidorach a salata na rabacie :hearts: A wiesz jak koperek pieknie z rozami sie komponuje, normalnie czad :wink4:
Mowisz, ze masz Sahare? u mnie padalo wczoraj, cala dzsiejsza noc i troche dzisiaj a do tego zimnica jak szlaczek brrr ale dobrze, bo juz tez sucho bylo i wegetacja sie zatrzymala.
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 03 Maj 2014 18:03 #251974

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
eee tam pustynia, roślinki ładnie rosną, kwitną, trawę zawsze zdążysz wysiać; szybko rośnie :happy: Mieczyki w pomidorach powiadasz... a ja nie wiedziałam gdzie poutykać cebule. Masz jakieś zdjęcie jak to wygląda? Poważnie się zastanawiam, bo ja lubię takie nietypowe połączenia.
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 03 Maj 2014 20:13 #252099

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
Julka, koper jest cudny, ale jak siejesz, to wyrasta u sąsiadów. Przynajmniej u mnie. :P Czyli muszę siać u drugich sąsiadów, jest szansa, że wyrośnie we właściwym miejscu. :rotfl1: Ja mam jeszcze chwastomanię - jak widzę ładnego chwasta, to przenoszę na rabatę. :lol: Mam już kuklika leśnego, coś podobnego do floksów, nie wiem co, ale grunt, że ładne...



Hmmm, ta Sahara to pozostałość po przedwojennej bocznicy kolejowej... Na głębokość 2 łopat jest piasek żółty jak w piaskownicy... :oops: A pod tym nasypem ziemia łąkowa, całkiem wilgotna...

Futrzasta, nie mam zdjęcia i raczej nie polecam, bo pomidorom nie da się powiedzieć, żeby przestały obrastać mieczyki. Pozostaje tylko w skupieniu próbować ogarnąć chaszcze. :lev: Wolę jednak połączenie różowa róża i sałata czerwona, tylko na przyszłość muszę pamiętać o większym nawożeniu... :oops:





Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 03 Maj 2014 20:36 #252135

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Filip, jestem i ja u Ciebie :hug: :kiss3:
no pomysł z mieczykami wśród pomidorów to skopiuje....dostałam tego troszkę to teraz wiem gdzie posadzić :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 03 Maj 2014 21:00 #252164

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
Marto, :hug: sasanka dla Ciebie:



Nasiona są chyba najładniejsze... Takie lekkie... Jutro wysiewy... Pod folią już nie ma miejsca, a potrzeby rosną, w poniedziałek będzie dorabianie półek... Zresztą, jak się wysiewa pysznogłówki, to trzeba się liczyć z tym, że będzie 48 doniczek P9. :happy4: :whistle: Ciekawe, ile przetrwa.
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2014 21:00 przez filipkam.

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 03 Maj 2014 21:31 #252207

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Ze pomidory dobieraja sie do mieczykow, to jeszcze nic ;) ja sobie posadzilam w pierwszym roku, piekne stare babcine dalie. Stare odmiany dali, mialy lekko liczac z 2 metry wysokosci i z 4-5 bulw wyrastala kepa objetosci 2 m2, ktora trzeba bylo wiazac powrozem do plotu. Ale wpadlam na pomysl - nie znajac oczywiscie rozmiarow daliowych, ze na ogrodzeniu za daliami posadze sobie fasole tyczna. Walke z fasola prowadzilam zaciekla, bo tak kochala dalie, ze opanowac jej nie moglam :devil1:
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2014 21:33 przez Julka.

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 05 Maj 2014 14:06 #253331

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
A nie pomyślałaś, że może chciała się przytulić? :funnyface: Swoją drogą dalie miałaś ogromne. :thanks:

Hihi, dzisiaj w poszukiwaniu jarmużu wpadłem do szkółki i od razu funkie. Przyniosłem po jednej: NN, "Big Daddy", "Austin Dickinson". :dance: Tak wygląda NN:



Już siedzą pod folią, bo ma być przymrozek...



I "Tokudama Flavocircinalis"

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 05 Maj 2014 15:51 #253382

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7914
Cześć Filipie, ładne tulipany, u mnie bez przymrozków ale w nocy tylko 2-3* :flower1: oby się w końcu ociepliło bo marznę w domu :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 05 Maj 2014 15:55 #253383

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Filipie :bye:
Hostki,ładne widzę to coś dla mnie :hearts:
Tulipany też masz ładne :)
U mnie też bez przymrozków,ale ciepełka nie ma,,zimne te powietrze,brr :dry:
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 05 Maj 2014 17:01 #253410

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
Cześć Adrianie. B) Szczęściarz z Ciebie, chciałbym mieć takie temperatury, a nie przymrozki... ;)

Anabuko1, dziękuję. :hug: U mnie też zinmo, ale najgorsze są wahania temperatur, teraz jest 9 stopni, a zapowiadają od 0 do -5. :cry3:

A teraz opiszę walkę z podagrycznikiem ( :happy4: ) :
:blink: :eek3: :screem: :hammer: :jeez: :coffe:
Jak zobaczyłem, ze wlazł między hosty... :mad2:

Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2014 17:01 przez filipkam.

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 07 Maj 2014 06:26 #254329

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Hostki naprawdę już ładne :)
Jak tam po niskich temperaturach ??
Mam nadzieję,że szkód nie było,że wszystko żyje??
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 07 Maj 2014 06:34 #254332

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Filipie. Czytając o Twojej piaskownicy ,myślałam o swojej .U mnie też istna Sahara .Ale mimo to ,jakoś udaje Ci się wyhodować piękne rośliny i zachwycić ogrodem .Tylko ci pogratulować :)
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 09 Maj 2014 22:07 #256042

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
Aniu, straty niestety są - wymroziło liście dwóch magnolii, jeden pęd "Guacamole" i jeszcze jakiejś nieokreślonej hosty. :cry3: Od sąsiada spadają teraz czarne liście orzecha - a właściwie, to co z nich zostało. :lev:

Nowinko, dziękuję. :hug: Jutro wpadnę z rewizytą - teraz muszę skończyć, bo nie piszę ze swojego komputera, mój się dzisiaj zepsuł. :angry:









Miejsce pod nową folią się już skończyło. Nie była przewidziana na tyle roślin. :P

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 09 Maj 2014 22:15 #256053

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no u mnie też komputer się zwiesił, brat obiecał, że na dziś go zrobi i co....i nic :evil:
i używam mojego staruszka.......ale tata obiecał, ze mi go ulepszy :devil1:

piękna szklarenka :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 10 Maj 2014 07:50 #256175

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Szklarenki to zazdroszczę,ja jakoś miejsca na nia nie ma,No itzreba już być na miejscu cały czas,a u mnie to na razie nie możliwe ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 10 Maj 2014 13:06 #256299

  • filipkam
  • filipkam's Avatar
Marto, czyli będziesz miała superkomputer w domu? :devil1: Mój się trochę przegrzał i bateria się rozładowała... Po długim chłodzeniu działa. B)

Aniu, ta szklarenka jest może i długa, ale szerokość starcza na dwa rzędy pomidorów, po jednym z każdej strony, pomiędzy nimi papryki, a na podmurówce z bloczków stoją doniczki z siewkami. Dodatkowo na północnej ścianie dodałem kilka półek. Pewnie będę musiał dorabiać kolejne... :whistle:

A teraz małe przed i po. Rabata przy domku, najpierw wymarzły krzewuszki, potem rozbiórka tarasu... Wyglądało to tak (2012): :oops:



A teraz: :)



I tulipanek:

Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2014 13:09 przez filipkam.

Ogród na nasypie czyli była piaskownica ;) 14 Maj 2014 07:09 #258674

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
Jestem w końcu u Ciebie - Młodziaku :kiss3:
Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że Twoja działeczka (ha ha ha - "działeczka" - o 100 m2 większa od mojej :wink2: ) jest w powijakach :oops: . Jakież zdziwienie - to w pełni zagospodarowana, śliczna działka . Gratuluję
U mnie glina, u Ciebie piasek :whistle:
U Ciebie przelatuje woda jak przez sito, u mnie zalega na głębokości 60 cm.
I tak najważniejsza jest ta górna , 15 centymetrowa warstwa - tu tętni życie.
Rozebrałeś taras ??? :woohoo:
To gdzie teraz u Ciebie odbywa się leniuchowanie ??? :tongue1: . Dla mnie "leżenie odłogiem" to podstawa :funnyface:
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"
Za tę wiadomość podziękował(a): filipkam


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.399 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum