TEMAT: Zielona bombonierka

Zielona bombonierka 14 Mar 2015 19:50 #348977

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Śliczna kolorowa wiosenka u Ciebie Bożka :) ,ostatnie dni trochę zimniejsze i deszczowe ,ale dobrze deszcz potrzebny za to przyszły tydzień bardzo optymistyczny :happy4:


Zielone okna z estimeble.pl

Zielona bombonierka 15 Mar 2015 21:05 #349318

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Witam w niedzielny wieczór!
Weekend mieliśmy zimny i deszczowy, dopiero dziś przed zachodem, słonko lekko przyświeciło. Nie było żadnych prac ogrodowych, ani kawy w ogrodzie. Może od jutra się ociepli... Właściwie, to oprócz kosmetyki ogrodowej wszystko, co potrzeba mam zrobione. Czekam na większy wybór bylin w ofercie sklepów i ocieplenie, bo mam zamiar zmienić rabatkę przed wejściem do domu, tę pod brzozą. Mój niezniszczalny zawciąg nadmorski tej zimy prawie cały usechł... Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło z tą rośliną. Ale nic to. Będzie okazja do zmiany ;)

Tymczasem zostawiam moje dzisiejsze zabawy przed zachodem słońca dla tych, którzy jeszcze nie oglądali ;) I przeterminowane pszczółki ze słonecznych dni.


_MG_9874.jpg


_MG_0221.jpg


_MG_99721.jpg


_MG_0108.jpg


_MG_9887.jpg


_MG_9151.jpg


_MG_9091.jpg


_MG_9144.jpg


_MG_9117.jpg


_MG_9154.jpg



Asiu, też wychodzę z założenia, że wiosną wszystkie kwiaty i kolory są równe ;) Miejmy nadzieję, że trochę nas ciepło rozpieści w tym tygodniu, bo same kolory nie starczą do szczęścia...

Kasiu, te iryski są przepiękne. Dobrze, że kupiłaś jeszcze nie kwitnące, będziesz dłużej się nimi cieszyć. Chociaż moje na tym zimnie długo już stoją i mają się dobrze.

Iwonko, namawiam do zrobienia chociaż jednego pojemnika z wiosennymi, każdy zestaw będzie dobry, nie ma co się zastanawiać ;) Widziałam poletko, robi się coraz większe ;)

OLu, mamy w tym roku podobne koszyki i takie podobają mi się najbardziej! Dobrze, że trochę podlało z nieba, ale przydałoby się jeszcze ocieplenie... Bądźmy dobrej myśli!
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2015 21:21 przez bozunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Robaczek, andrzejek, anabuko1, Amarant, majowa

Zielona bombonierka 15 Mar 2015 21:16 #349326

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
:eek3: :eek3: Niesamowite ujęcia kwiatów i pszczół powalają na kolana.

Zielona bombonierka 16 Mar 2015 10:03 #349469

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Bożuniu, nawet może bym się skusiła na jakiś pojedynczy pojemniczek z wiosennymi, ale kurczę, u nas tak ciężko dostać coś kwitnącego teraz. Nie mamy giełdy kwiatowej, a w marketach tylko żonkile i hiacynty, z kolei w kwiaciarniach np. stokrotki i szafirki są potwornie drogie... Może za parę dni coś się na bazarku pojawi.
Wieczorkiem popadało, czy wspomagałaś się konewką ;) ?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Zielona bombonierka 16 Mar 2015 10:05 #349470

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Zdjęcia chwaliłam już na FB, ale drugi raz nie zaszkodzi - wyszły magicznie!
Popołudniowe ciepłe, miękkie światło w towarzystwie mgiełki wody i kwiecia musi dać piękny efekt.
Brawo!

Ja dziś wybieram się na giełdę - może uda się obsadzić donice?
Twoje kompozycje bardzo wesołe i kolorowe.

Miłego tygodnia!

Zielona bombonierka 16 Mar 2015 19:46 #349614

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Bożka ....jakie Ty robisz radosne fotki :hearts: cudowne :dance: te umorusane pyłkiem pszczoły są śliczne :laugh1: 'a wiesz...chyba w końcu łapsnęłam taką ostróżkę jaką się u Ciebie zachwycałam w przedogródku :dance: oby,oby :wink4:
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2015 19:47 przez Keetee.

Zielona bombonierka 17 Mar 2015 23:00 #350097

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Andrzejku, witaj u mnie! Dziękuję, że zajrzałeś i cieszę się, że podobają Ci się zdjęcia. Pszczółki strasznie wkręcają przy fotografowaniu, można siedzieć godzinami i je uwieczniać ;)

Iwonko, ja wszystkie wiosenne kupiłam w centrum ogrodniczym, ale rzeczywiście wybór u nas jest i nawet na giełdę nie trzeba jechać. Zdjęcia wspomagane spryskiwaczem do roślin. Bawię się jak dzieciak, a sąsiedzi pukają się w czoło :crazy:

Aga, rzeczywiście trafiłam wtedy na fajne światło. Dzisiaj i wczoraj próbowałam o podobnej porze i już nie było to samo...Co do kompozycji... Zachciało mi się koloru i jarmarku, w końcu wiosna ;) W białych koszykach taka feeria barw jest do zniesienia.

Dorotko, dawno nie odwiedzałyśmy siebie :kiss3: Muszę i ja do Ciebie wpaść. Gdzie dorwałaś ostróżkę i jak się nazywa? Co do zdjęć - dziękuję! Czasem się uda coś pstryknać ;)



_MG_0554.jpg


_MG_0500.jpg


_MG_0746.jpg



_MG_0608.jpg


_MG_0236.jpg


_MG_0394.jpg


_MG_0534.jpg


_MG_0548.jpg


_MG_0558.jpg
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2015 23:04 przez bozunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, anabuko1, Amarant, majowa

Zielona bombonierka 18 Mar 2015 17:06 #350213

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Bożka...ale pcioła cudna :hearts:
Ta ostróżka to mi wygląda na Astolat...i taka sobie zamówiłam....będę porównywać z Twoją cudną :wink4: choc ta tez mogłaby być delphinium-Elatum-New Millenium-Sweethearts ,a zamówiłam tu www.byliny-swierk.pl :wink2:
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2015 17:29 przez Keetee.

Zielona bombonierka 21 Mar 2015 21:59 #351196

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Bozuniu, awatarek już chwaliłam, ale powtórzę - cudnie Ci w tych tulipanach! :hearts:
Zdjęcia jak zwykle bajeczne... :thanks:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Zielona bombonierka 21 Mar 2015 22:08 #351200

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Piękne zdjęcia ! Zielona bombonierka jest urocza o każdej porze roku , teraz - wiosną cieszy pierwszymi wiosennymi kwiatuszkami.

Zielona bombonierka 23 Mar 2015 19:38 #351869

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bozuniu :bye:
Pięknie uchwyciłaś i kwiatuszki wiosenne i buszujące owady na nich. :bravo: :bravo:
Ja jeszcze mało mam czas na aparat.ciągle coś nam do tyłu do zrobienia :dry:

Zielona bombonierka 31 Mar 2015 00:13 #354008

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Dorotko, ja do dziś nie wiem jak się nazywa moja ostróżka :happy: Grunt, że co roku pięknie kwitnie. Będę obserwować również Twoją. Mam nadzieję, że się pochwalisz jak zakwitnie. Czy w tym sklepie, do którego podałaś link sprzedają wysyłkowo? Bo na ich stronie nie ma takiej opcji...

Kasiu, dziękuję! Mąż strzelił mi fotkę z bukietem, który od niego dostałam. Tym samym mam aktualne zdjęcie ;) Bukiet był dopiero cudowny jak tulipany się otworzyły. Szkoda, że wtedy nie zrobiłam sobie z nim zdjęcia.

Ewelinki, mała ta moja bombonierka, ale robię co mogę. Upycham, zmieniam, zamieniam rośliny na inne, żeby skosztować różności. Wiosenne kwiaty radują oczy, nie może ich zabraknąć. Szkoda tylko, że ostatnio mamy taką paskudną pogodę...

Aniu, w przerwach prac ogrodowych łap aparat i uwieczniaj wiosnę. Co tam nowego na Dębowym Lesie? :)

Mimo paskudnej pogody udało mi się zrobić kilka zdjęć w czasie paru słonecznych i bezdeszczowych chwil.

_MG_1123.jpg


_MG_1216.jpg


_MG_1161.jpg


_MG_1116.jpg


_MG_1196.jpg


_MG_1187.jpg


_MG_1167.jpg


_MG_1224.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Zielona bombonierka 01 Kwi 2015 12:08 #354424

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Witam!
Uspokoiło się dzisiaj wietrzysko i nawet słońce wyszło :)
Mało mam odwiedzających, ale może ktoś mi doradzi...
Pamiętacie moje małe 112l oczko? Wczoraj mi je podmyło i forma wybiła do góry. Mimo dobrego drenażu i przygotowania ziemi pod formę.
Zastanawiam się czy tego oczka nie zlikwidować:think: Powodów jest kilka, a teraz dodatkowy. Trzeba znów od początku je układać.
Niezaprzeczalnym atutem jest kojący plusk wody i delikatnie wilgotniejsze powietrze. Reszta to problemy, włączając to, że oczko służy ostatnio jako poidło dla okolicznych kotów.
Pomóżcie, doradźcie. Właściwie to chyba potrzebuję potwierdzenia mojej decyzji...


_MG_5632.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Zielona bombonierka 01 Kwi 2015 12:28 #354430

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:lol: Doskonale Cię rozumiem, z oczkiem mamy baaardzo dużo problemów :jeez: I nie dziwię się, że chcesz się go pozbyć :wink4:
U mnie jednak chyba zostanie, ale kto je wyczyści i kiedy? :bad-idea:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Zielona bombonierka 01 Kwi 2015 16:07 #354468

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Olibabka, właśnie o czyszczenie i pielęgnację chodzi. Poza tym musi być ryba (i zawsze była), żeby zjadała larwy komarów... A zimą szła do adopcji, bo oczko za małe i zamarza całkiem woda. To kolejny problem :( A z drugiej strony szkoda mi tej wody. Oglądałam już zamienniki, np. kule z wodą, ale nic mi nie wpadło w oko.

Januszu, rzeczywiście serduszka podobna jest na tym etapie do piwonii ;) Moje piwonie dopiero kły pokazały, więc chyba nawet są trochę opóźnione... Jeśli chodzi o oczko, to gdybym tylko znalazła jakiś gustowny pluskający zamiennik, nie zastanawiałabym się ani trochę nad zamianą. Dodatkowa korzyść to kilka centymetrów więcej na rośliny ;)

Zielona bombonierka 01 Kwi 2015 17:26 #354489

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Bozuniu, problemów należy się pozbywać, albo zstąpić je czymś, co kłopotliwe nie jest. Ja bardzo chciałam mieć oczko, ale jednocześnie wiedziałam, że wymaga więcej zabiegów higienicznych niż np. strumień w zamkniętym obiegu, który mam. Wyczuwam, że skłaniasz się bardziej do likwidacji niż zakładania na nowo. Ja na Twoim miejscu postawiłam bym na oryginalną kaskadę w zamkniętym obiegu, kulę z ciurkadełkiem... Kiedyś nawet sama przyglądałam się takiej kaskadzie:
www.makstor.pl/product-pol-1343-FONTANNA...RODOWA-NA-OGROD.html

I tak musisz sama podjąć decyzję :hug:

a moze cos takiego
chronos.com.pl/pl/p/fontanna-Kamienie-mlynskie-i-zarnowe/241

i jeszcze, jako inspiracja
www.instructables.com/id/How-to-Make-a-G...-Out-of-Well-Anythi/
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2015 17:38 przez majowa.

Zielona bombonierka 01 Kwi 2015 17:53 #354505

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Bozuniu, przykro mi z powodu oczka...
Jako właścicielka dużego zbiornika przez dobrych kilka sezonów borykałam się z decyzją: zasypać, czy zostawić.
Woda w ogrodzie jest jakże cudowna, ale też ogromnie wymagająca.
Po szeregu frustracji zdecydowałam, że oczko zostaje... zresztą, w tej chwili nie wymaga szczególnych zabiegów, poza wiosennym czyszczeniem i wycięciem traw - ryby zimują bez problemu, a rośliny stworzyły taki ekosystem, że zbiornik i jego liczni mieszkańcy sami sobie radzą.
Na Twoim miejscu zostawiłabym wodę w ogrodzie, ale nie w postaci typowego oczka.
Obieg zamknięty z elementem dekoracyjnym jest chyba najlepszym pomysłem do Twojego ogródka. W mojej opinii oczywiście.
Chronos proponowany przez Iwonkę ma fantastyczne rozwiązania. Niestety nie tanie...
Ja bym widziała np. lustro: chronos.com.pl/pl/p/Fontanna-Lustro/176
Może niekoniecznie od nich, ale może znajdziesz coś u siebie?
Ciekawam decyzji... a jeśli nie woda, to postawiłabym jakieś białe ażurowe krzesło, na nim doniczkę z kwiatami, a obok krzesła wsadziłabym też ażurową hortensję bukietową...
Pozdrawiam... piękne zdjęcia!
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2015 18:20 przez Aguniada.

Zielona bombonierka 01 Kwi 2015 18:08 #354509

  • paulina_88
  • paulina_88's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 45
  • Otrzymane dziękuję: 29
Witaj, ale u Ciebie pięknie !! Przepiękny masz ogródek i rośliny, mam nadzieję, że ja też kiedyś takiego się doczekam :) pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.347 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum