TEMAT: Ogród Iny

Ogród Iny 23 Paź 2014 07:42 #307716

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękny jesienny ogród,
chryznatemka cudna,.Na drugi rok muszę ich więcej posadzić.
Trwa red baron pięknie wygląda.Właśnie i ja ja dostałam. :dance: planuję ja do żurawek dosadzić :)


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Iny 23 Paź 2014 15:38 #307783

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kobitko ależ u Ciebie sterylnie ,a gdzie masz opadłe liście? :search: .
No można pozazdrościć .Mój ogród cały zasypany ,a to dopiero początek .Ma to też swoje zalety ,bo mi bylinki nie przemarzają pod taką kołderką .Zawsze sprzątam dopiero wiosną .Owady też muszą gdzieś przetrwać zimę ,a za ciepłe schronienie gryzą mnie cale lato :rotfl1: Z wdzięczności :hug:

Ogród Iny 29 Paź 2014 14:34 #309141

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Robaczek to już któraś z kolei ścieżka drzewniana w moim ogrodzie. ;) Oprócz tego że wygląda :) to jeszcze doskonale spełnia swoja funkcję.

anabuko1 też lubię chryzantemy w ogrodzie. Tylko szkoda,że kończą sezon ogrodowy. Trawy z żurawkami to bardzo udany duet.

Nowinka to nie jest tak,że mam posprzątane liście ,tylko u mnie jeszcze nie opadają. Tak dziwnie jest w tym roku. Niby już parę razy był przymrozek a liście jakoś się trzymają. Największa śmieciucha-brzoza ,zgubiła dopiero parę listków. Trochę zaczyna się przebarwiać ale większość liści jest jeszcze zielonych. Na pozostałych krzewach też liście dzielnie się trzymają. :)

Dzisiaj piękne słońce ,chociaż ranek po raz kolejny z przymrozkiem. Posadziłam 30 cebulek tulipanów,trochę posprzątałam i przy okazji parę zdjęć zrobiłam. To już jedne z ostatnich zdjęć z ogrodu. Trzeba po mału sezon ogrodowy zamkąć,chociaż pan pogodynek zapowiada ładny listopad,to może i ogród nie pójdzie spać. :)
Ładnie zakwitła druga chryzantemka rosnąca w gruncie.





druga też jeszcze nieźle wygląda,ale widać że przymrozek już się z nią przywitał. ;)









twardzielka -Bonica







lekko zmrożone lobelie

Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Ogród Iny 29 Paź 2014 16:24 #309165

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Fakt, Bonica to twardzielka :) . Ina, na pierwszej fotce to chryzantema samokrzewiąca? Czy uszczykujesz jej pędy? Pytam, bo rośnie u mnie jedna, która miała być samokrzewiąca, a wyrosła na 70cm.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Iny 29 Paź 2014 17:19 #309170

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ina,
bonica u Ciebie jak w czerwcu :supr3: aż się wierzyć nie chce ! Ścieżki masz super! Bardzo mi się podobają. Co to za wysoka trawa obok róży na tle muru (zdjęcie obok lobelii) ?

Ogród Iny 29 Paź 2014 22:19 #309291

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Witaj Inko :-)
Dzisiaj całe popołudnie i wieczór :supr3: :supr3: :supr3: spędziłam w Twoim ogródku :hearts:

Wszystko u Ciebie takie zadbane, zdrowe, piękne :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ale o największą zazdrość przyprawiły mnie ciemnozielone liście rododendronów :hearts: Ta miłość do rodków dopada mnie od lat jesienią :rotfl1: :crazy: :crazy: :crazy: Czuję, że jutro rano wpadam do ogrodnictwa po jeden nowy egzemplarz, bo aż mnie ssie :devil1:

Jak je nawozisz, doglebowo czy dolistnie???
I czym??????????????????

Ogród Iny 30 Paź 2014 10:38 #309345

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
katja z tą chryzantemą nic nie robię. :) Jest u mnie już trzeci sezon i jak na razie nie zniknęła. To jest jedna z chryzantem,które pojawiają się w marketach zimą do dekoracji mieszkań. Są to takie małe roślinki 10-15 cm o dużych kwiatach. Często je kupuję ,bo są piękne. Jak już przekwitną ,to je trzymam na oknie w piwnicy aż do wiosny i jak tylko ociepli się ,to do gruntu. Na jesień ponownie zakwitają ale już są wyższe i mają mniejsze kwiaty. Jak dotąd żadna nie przetrwała zimy ,tylko ta jedna cieszy oko. To są chryzantemki specjalnie przygotowane na chwilę do dekoracji domów ,skarlone i bógwicojeszcze z nimi robiono. :lol:

moni to jest jakiś miskant ale jak dotąd nie udało mi się go nazwać. U Aguniady też taki rośnie ,nadal bezimienny. :)

Siberia jak miło przeczytać, że tyle czasu poświeciłaś w moim ogródku. :hearts: Też uwielbiam rododendrony i staram się o nie dbać. Jesienią podsypuję je albo torfem po pieczarkach ( mam w pobliżu pieczarkarnię ) albo kompostem. Dużo podlewam,żeby się napiły przed zimą :) Na wiosnę na start nawóz granulowany dla rodków, jak przekwitną to drugi raz nawóz i w sezonie Magiczna Siła po liściach. Niestety nie systematycznie, tylko jak mi się przypomni. ;) Mam słabą ziemię ,więc muszę je trochę dokarmiać.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Ogród Iny 30 Paź 2014 10:45 #309347

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ino, mojego miskanta zidentyfikowałam w Fabryce Traw i powinien to być Rotsilber.

Piękne ujęcie!

Ogród Iny 30 Paź 2014 11:09 #309352

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aguniada dziękuję za wiadomość. Dobrze wiedzieć jak naszym miskantom na imię. :)

Ogród Iny 30 Paź 2014 11:11 #309354

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dzisiaj ja śladem Siberki przespacerowałam Twoje ścieżki wzdłuż i wszerz :) Napasłam swoje oczy pięknymi widokami i podziwiałam perfekcyjnie wypielęgnowany w każdym centymetrze ogród :flower2: U mnie bardzo daleko do takich widoków, ale może kiedyś... na emeryturze uda mi się nieco sadzone zachłannie zielsko ogarnąć ;) Gratuluję więc efektów zarówno nasadzeniowych jak i zdobiących dodatków :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród Iny 30 Paź 2014 13:51 #309379

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Też w tym roku sprawiłam sobie miłorząb szczepiony, mój już całkiem bez liści. Podziwiam ład i porządeczek na jesiennych rabatach. Mini ścieżka bardzo udana!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogród Iny 30 Paź 2014 14:46 #309386

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
O chryzantemy bajeczne, kępiaste, piękne.
Moje młode jeszcze takich kęp nie stworzyły.Jedna tylko Margo ładniej się rozrosła, :)

Ogród Iny 30 Paź 2014 15:37 #309396

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Wciąż jeszcze śliczności :hearts: Jesienne kwiaty bardzo kolorowe ,tak jakby chciały się zapisać w pamięci ,jako ostatnie .Powiem koleiny raz ,piękny masz ogród Inuś :thanks:

Ogród Iny 31 Paź 2014 15:22 #309644

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
piku dziękuję za miłe słowa. Znam Twój ogród i niezmiennie się nim zachwycam. Nie licz na to,że na emeryturze jest więcej czasu. :happy:

majowa mój miłorząb też już bez liści. :) Liczę na to, że w przyszłym roku pokaże swoją urodę.

anabuko1 zobacz jakie słoneczka kupiłam dzisiaj do donicy. Było w czym wybierać. Niektóre chryzantemy były cudne, tylko szkoda że te odmiany nie zimują u nas.

Nowinka :hearts:

Dekoracje odpowiednie do daty. :)





Mój pomocnik





Takie cudne ,słoneczne chryzantemy kupiłam do donicy.



Obrazki włoskie też już się obudziły. Najładniej wyglądają w śniegu. :)

Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, VERA

Ogród Iny 31 Paź 2014 17:50 #309662

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
I wieczorem :lol:



Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, VERA

Ogród Iny 22 Gru 2014 23:04 #322276

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Z najlepszymi życzeniami.......... :kiss3:

P1020129_2014-12-22-12.jpg
Pozdrawiam Vera :)

Ogród Iny 23 Gru 2014 09:32 #322307

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ineczko dużo radości ze świętowania :kiss3:


3146.gif

Ogród Iny 31 Gru 2014 18:11 #323875

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Inko Najlepszego :drink1: w tym NOWYM......

12571-pobierz_2014-12-31-20.png
Pozdrawiam Vera :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.451 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum