TEMAT: Ogród Iny

Ogród Iny 28 Mar 2016 09:39 #449707

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cieszę się Inuś ,że jesteś w domku ,bo tu jakoś szybciej się zdrowieje .A w szpitalu ,to od razu kładziesz się do łóżka i jesteś chorą pacjentką ,zawsze bardziej chorą niż przed wejściem :jeez:
Brateczki śliczne sobie kupiłaś ,bardzo je lubię i też kilka planuję .Wracaj kochana do zdrowia ,będę trzymała kciuki za Twoje ślepko .Trzymaj się cieplutko :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Iny 31 Mar 2016 12:11 #450752

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Moniko-Sz dziękuję za świąteczne życzenia. :hearts: Też lubię fiolety w ogrodzie. Zaczynają kwitnąć cebulice więc fioletów i odcieni niebieskiego nie brakuje.

Nowinko u mnie brateczki witają wiosnę bo bardzo je lubię. Moje ślepko zaczyna trochę lepiej widzieć. Może samo się zregeneruje i oczyści i nie będzie potrzebne trzecie dłubanko w nim. Jak dla mnie dwie operacje ,to o dwie za dużo. :)

Zaczynają kwitnąć cebulice i pierwsze tulipanki.





Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Monika-Sz

Ogród Iny 31 Mar 2016 13:44 #450768

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Masz bardzo ładne donice w których rosna jeszcze ładniejsze brateczki. :bravo:
Uwielbiam takie stare donice i zawsze kiedy uda mi sie coś znaleźc na targu staroci kupuję (chyba że cena jest odtsraszająca).

Ogród Iny 31 Mar 2016 20:47 #450898

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Inuś współczuję kłopotów zdrowotnych. Życzę Ci dużo, dużo zdrowia :hug:
Kolory wiosenne przepiękne i te donice...

Ogród Iny 31 Mar 2016 20:58 #450908

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Inuś, witaj po przerwie :kiss3:
Z wielką przyjemnością oglądam Twoją wiosnę - cudowne łany kwiecia! - ale z przykrością czytam o kłopotach zdrowotnych...
Mam wrażenie, że jak się już do człowieka przyczepią, to jak nie jedno, to drugie kuleje.
Życzę, by z oczami wszystko było już dobrze... Holter w porządku, jeśli w ogóle mogę nieśmiało zapytać? Mam nadzieję, że tak...
Serdeczności ślę...

Ogród Iny 04 Kwi 2016 18:13 #452266

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Bożka doniczki były kupione jako nowe :happy: ale mają już parę latek .

Dorota 15 piękna wiosna,to i ze zdrówkiem musi być lepiej. :)

Aguniada gwarancja na moje zdrowie już dawno minęła. :P Holter bez rewelacji ale lepiej jak szpitalny ,więc niby poprawa. ;) Jutro jadę do kliniki okulistycznej i pewnie dowiem się co dalej z leczeniem. Pojutrze też do doktorów a wiec same atrakcje. Dobrze,że rano to jak wrócę od razu azymut ogród.

Dzisiaj było ponad 20*C i piękne słoneczko. W ogrodzie robiłam w krótkim rękawku. Poprawiłam rabatę z przesadzoną hortensją . Dwie taczki darni wydarłam. :jeez: Przy okazji część brzegu trawnika wyrównałam . Od razu lepiej wygląda. :) Tak popatrzyłam co trzeba jeszcze zrobić w ogrodzie i trochę się przeraziłam. Do jesieni mam co robić.
Coraz więcej kwiatów jest w ogrodzie a więc wiosna w pełni.













Moniko-Sz o takich grabiach pisałam u Ciebie. Jedna strona jest do wyczesywania siana z trawnika a druga do zgrabienia . Teraz zauważyłam , że bardzo zakurzone. :happy: Wyjęłam z piwnicy tylko do zdjęcia. Trawnik też nie ruszony po zimie.

Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogród Iny 04 Kwi 2016 19:02 #452271

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Inuś, wiosna przecudna, ileż kwiecia!
Takie obrazki bardzo energetyzują :hearts:
Nic mi nie mów o darciu darni, bo mam dreszcze... czasem, jest to jednak konieczność.
Zdrówka i pomyślnych wieści! :kiss3:

Ogród Iny 04 Kwi 2016 19:45 #452285

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Hiacynty jakoś szybko Ci zakwitły .Moje trochę spóźnione ,ale też już je widać .Niebieskie bratki w doniczce ,to masz takie same ,jak i ja .Lubię niebieski kolor ,bardzo :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 04 Kwi 2016 21:10 #452322

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Masz już pełno ukwieconych doniczek.
Ja dopiero zaczynam.
Bardzo ciekawe urządzenie pokazałaś
Ciekawe jak tym się pracuje

Ogród Iny 09 Kwi 2016 12:19 #453959

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ino, wiosnę masz już rozpędzoną na całego! :woohoo:
Pracy jak zwykle o tej porze roku mamy sporo, ale staram się każdego dnia wygospodarować chwilę na ogrodowe lenistwo i podziwianie cudów budzącego się życia :lev:
Tego nam życzę na te sezon - czas na cieszenie się ogrodem :hug:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród Iny 09 Kwi 2016 16:05 #453987

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aguniada mam darcie darni już skończone. :) Nie lubię tego robić jak i wyrównywać brzegów trawnika . Ale za to lubię oglądać efekt końcowy.

Nowinko też mi się wydaje że hiacynty szybko wystartowały. Rosną sobie w dość ciepłym zacisznym miejscu i pewnie dlatego. Też lubię niebieskości i wszystkie jego odcienie. :)

Margo2 to jest ręczny wertykulator do trawy, który ja nazywam grabiami. Jedną częścią nacinasz trawę a drugą wygrabiasz siano. Na małej powierzchni można go używać ale na większej zabraknie sił. Chyba,że chce się przy okazji poćwiczyć mięśnie. :happy:

Robaczku też Tobie życzę chociaż trochę ogrodowego lenistwa ,bo przy dwóch ogrodach to pewnie będzie o nie trudno. :hearts:

Ogłaszam porządki wiosenne za zakończone. :dance: Teraz pozostała tylko mała kosmetyka. Nawozy też wysypane ,bo podobno miało padać. Niestety prognoza się zmieniła. :angry: Może ktoś ma w nadmiarze deszczu i mógłby mi podesłać ? U nas robi się bardzo sucho.
Przy okazji ,dzisiejsze fotki. :)





















znowu okroiłam trawnik . Oficjalnie to się nazywa wyrównywanie brzegów. :rotfl1:







tu dokładnie widać ile jest mniej trawnika

Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, annawu, Amarant

Ogród Iny 09 Kwi 2016 16:45 #453997

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ino, równiutko przycięte kanty trawnika wyglądają bardzo elegancko B) A to że troszkę go ubyło w międzyczasie... :whistle: ;-)
Ja jeszcze muszę zadziałać w temacie kantów, ale jakoś nie mogę się zabrać, bo ciągle są pilniejsze tematy do załatwienia wiosną :)
Ogród w dalszym ciągu mam tylko jeden - to drugie to tylko ugór :wink4:
Pozdrawiam!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród Iny 09 Kwi 2016 18:39 #454029

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Pięknie wykantowałaś, Inuś!
Sama powiedz, że to było konieczne - przecież dopiero teraz wygląda jak trzeba :devil1:
Zieloność murawy imponująca. Gratuluję naprawdę znakomitego efektu.
Popadało coś?

Ogród Iny 09 Kwi 2016 21:07 #454143

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ja się zastrzelę chyba.. jaka trawa u Ciebie :woohoo: :hearts: Padłam z wrażenia, dobrze, że ciemno, to nie mogę zerknąć za okno.. :laugh1: zdrowsza będę.

Wyrównywanie kancików bardzo prawidłowe, no przecież nie wyrównasz dodając brakujące miejsca..konieczne jest odcięcie :whistle: Efekt bardzo elegancki!

Ściskam :hug:

Ogród Iny 13 Kwi 2016 15:10 #455885

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Robaczku też lubię takie świeżo zrobione kanty trawnika a że poszło szeroko, to zwykły przypadek. :happy: Chcę jakieś zielone obrzeża zrobić. Zastanawiam się nad bukszpanami . A może lawenda ? Nie mogę się zdecydować.

Aguniada popadało u nas i to dość mocno. Udało się wcześniej rozsypać nawozy i zrobić aerację trawnika . Teraz niech wszystko pięknie rośnie. :)

Monika-Sz nie strzelaj ;) za chwilę Twój trawnik będzie przepiękny. Na ostatnich zdjęciach już wygląda bardzo ładnie. Jeszcze trochę a na widok Twojego trawnika ja padnę z wrażenia. :woohoo:

Po ostatnich deszczach wszystko pięknie rośnie. Coraz więcej tulipanów kwitnie a zieloności na krzewach też coraz więcej.





















ponieważ ostatnio dość mocno padało a wiadomo ,że w czasie deszczu ogrodnicy się nudzą :happy:

Za tę wiadomość podziękował(a): annawu, Amarant

Ogród Iny 14 Kwi 2016 11:13 #456325

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ło matko ,Inuś jak pięknie :hearts: Tyle kwitnących tulipanów :eek3: Twój porządek w ogrodzie wręcz mnie zawstydza .Od rana nie mogę się zebrać ,zeby iść coś zrobić .Ale po tym spacerze u Ciebie stanowczo idę do ogrodu ,bo mnie w końcu jesień zastanie :rotfl1: :rotfl1:

Ogród Iny 14 Kwi 2016 11:23 #456330

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wianuszek cudowny... gdyby bez ptaszyn był, tylko go nałożyć jakiejś zwiewnej pannie w białej sukni na głowę... i przed obiektyw ją ;-)
Masz takie łany tulipanów, o jakich ja marzę.
Niestety, moja ziemia je chyba pożera ;-)

Miłego!

PS. Ze zdrowiem wszystko ok? :hug:

Ogród Iny 14 Kwi 2016 11:53 #456341

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Nowinka Ewo, uwielbiam tulipany i co roku niecierpliwie na nie czekam. Najbardziej lubię kępę białych. Mój psiura je mniej lubi a właściwie uwielbia po nich chodzić. To cud ,że jakieś zdążą zakwitnąć. :angry: A porządek ... łatwo go utrzymać w tak małym ogrodzie. Ja jednak chętnie zamieniłabym się na Twój. :hearts:

Aguniada te ptaszyny ,to takie przechodnie. Przechodzą z jednego wianka, na drugi. :happy: Cieszę się ,że Ci się spodobał.
A zdrowie ,jak w typowym SKS-się. Raz lepiej raz gorzej. Najbardziej żałuję,że nie mogę już pracować. Tego mi najbardziej brakuje. No cóż ,teraz jestem pełnoprawną emerytką. ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.502 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum