TEMAT: Ogród Iny

Ogród Iny 22 Maj 2014 20:38 #262882

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Witaj Inko :)
Bardzo podobają mi się Twoje ścieżki trawiaste.Ogródek wcale nie wygląda na taki mały jak piszesz. Zgrabnie pomieściłaś rabaty.Piesek nie dokucza w ogrodzie?
Mój owczarek też nie lubi być kąpany,ale kąpać się samej ,uwielbia :)
Twój tamaryszek przecudnej jest urody.
Ino podpowiedz mi proszę nazwę powojnika,którego umieściłaś na pierwszej stronie wątku, drugi Twój post ze zdjęciami, różowy powojnik z żółtymi pręcikami.
No i wiadomo,Wielkopolska to zaraz różana będzie,a gdzie tam moim pąkom do kwitnienia ...
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Iny 24 Maj 2014 12:09 #263426

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Terlica witaj. :flower2: Mój ogród niestety jest mały i już nie mam miejsca na nowe chciejstwa. Ścieżki trawiaste próbuję jeszcze nazywać trawnikami :lol: a co do psiaka ,to cały czas próbuje go nauczyć,gdzie nie wolno detptać . Niestety z marnym skutkiem. ;) Ten powojnik to Asao , kwitnący u mnie najwcześniej.
Wielkopolska już jest różana. :wink2:
Wczoraj byłam cały dzień w pracy a dzisiaj ,jak wyszłam do ogrodu, to nie mogłam uwierzyć w to co zobaczyłam.
Takie widoczki na mnie czekały. :flower2:

Golden Celebration







NN z ryneczku



Amadeus





Westerland



Dr Ruppel

Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród Iny 24 Maj 2014 12:18 #263429

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Pęcherznica Diabolo tez już otwiera kwiatki





Chippendale





Isago



Jedna ze starszych róż w moim ogrodzie. W pełni lata cała obsypana kwiatami.
NN







Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, VERA

Ogród Iny 24 Maj 2014 12:21 #263430

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
Zaciszny kolorowy ogród pełen niespodzianek: te dodatki dróżki krzesełko...i puchaty czyścioch cudny.... :hearts:
u mnie róże jeszcze w pąkach :ohmy: ...tak szybko wszystko pędzi ze pewnie szczegóły to dopiero zimą będziemy dostrzegali na zdjęciach....dziwna wiosna :bad-idea:

Ogród Iny 25 Maj 2014 21:03 #264045

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Ino nie mogę się napatrzeć na Twoje rośliny.... masz mnóstwo moich ukochanych gatunków.... Róże kwitną Ci wspaniale.... aż nie do wiary.... tak wcześnie a taka ogromna ilość pąków i kwiatów..... cudne są.... widząc Golden Celebration zakochałam się w niej jeszcze raz i nie mogę odżałować, że nie mam na nią miejsca :cry3:

Ogród Iny 25 Maj 2014 21:15 #264057

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Inko powojnika już zidentyfikowałam :)
Piękne masz róże. Ja żółtą mam Friesię i Grahama Thomasa.
Na kwiaty jeszcze czekam,myślę,że jutro powinny zacząć moje babcine a z nimi lub zaraz za nimi Chippendale.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Ogród Iny 26 Maj 2014 13:18 #264324

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
patkaza witaj . :flower2: Masz rację ,że w tym roku wiosna ma mega przyspieszenie. Teraz robimy fotki,żeby coś nam nie umknęło a zimą będzie czas na dokładne oglądanie. :)

Agness ty jesteś mistrzynią w znajdowaniu miejsca na nowe roślinki ;) a Goldenkę polecam . Jest cudna.

Terlica czytałam u Ciebie, że powojnik został rozpoznany :) . Friesię też kiedyś miałam ale niestety któregoś roku zmarzła . Pamiętam jej piękny zapach. Niestety ,nie udało mi się ponownie na nią trafić w ogrodniczych. A Grahamek nie miał u mnie szans ,bo futrzak w zimie zrobił z niego toaletę i wiosną okazało się ,że jest po róży ,mimo że był kopczyk. :( Tak czasami bywa ,jak w ogrodzie są zwierzaki.

Zaczyna kwitnąć Mazowsze







już za chwileczkę .... :)





karmnik obsypany kwiatkami



Palibin oczyszczony z przekwitniętych kwiatów. Dwa dni to robiłam. :lol:



NN ,jedna z piękniejszych moich róż





Jest szansa na peruczki :)

Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2014 13:31 przez inag1.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród Iny 27 Maj 2014 16:06 #264829

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Zakwitają kolejne róże :)
Comte de chambord







Cippendale



Piilu pierwszy raz ma pełne kwiaty :)



nadchodzi czas na piwonie



Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród Iny 27 Maj 2014 16:09 #264830

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Comte de chambord miałam w ręku,żałuję,że nie wzięłam,bo jest piękna.
A ta piwonia Twoja ile ma lat?
Ma taką ilość pąków ... jak rozwiną wszystkie ,to z zachwytu padnę i nie wstanę ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Ogród Iny 27 Maj 2014 20:44 #264945

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj Ino! Jakoś nie utrwaliłam wcześniej, żeś Ty prawie krajanka. A Ty z Mosiny :woohoo: !
Miło tu u Ciebie, masz wspaniałe trawiaste ścieżki (aż zapraszają do spaceru na bosaka), piękne rabaty, a palibin powala. W trakcie kwitnienia zapach musiał być nieziemski :hearts: ... Róże, piwonie, powojniki i cała reszta :woohoo: ...

Ogród Iny 27 Maj 2014 21:19 #264987

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Ino Cudnie tu u Ciebie :bravo: :bravo: :bravo:
Jesteś z Mosiny??? To rodzinna miejscowość moich s.p. dziadków i ojca..................
Pozdrawiam Vera :)

Ogród Iny 28 Maj 2014 10:44 #265214

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Terlica Comte de Chambord jest cudną różą. Moja jest młodziutka,bo to jej drugi rok w moim ogrodzie . Już w tamtym pięknie kwitła a w tym liczę na więcej . Wiesz ,to jak z tym apetytem,który rośnie w miarę jedzenia. :) Niedaleko niej rośnie Madame Knorr. Jak dla mnie ,to obydwie róże są identyczne i nie wiem ,czy to ta sama różą pod inną nazwą, czy pomyłka przy wysyłce.
Piwonie mają ok 10 lat . Tak plus ,minus. :) Po ubiegłorocznej zimie część z nich wymarzła.Jedna w ogóle się nie pokazała. Jak dobrze nie spieszyć się z wykopywaniem . W tym roku pokazały się liście. Na pewno nie zakwitnie ale może się zregeneruje.

Asia2 a nie mówiłam ,że do mnie przysłowiowy rzut beretem. :lol:
Palibin ma nieziemski zapach. Często przechodnie pytają co tak pachnie. :) Problem jak przekwitnie ,coraz trudniej oczyścić go z takiej ilości kwiatów . Jak pisałam, w tym roku zabrało mi to dwa dni.

Vera witaj :flower2: Może przedstawisz dziadków na PW. Może się znamy ,bo wiesz ,ja jestem starsza pani ;) i trochę Mosiniaków znam. Miło się dowiedzieć ,jak im się powodzi. :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród Iny 28 Maj 2014 11:40 #265251

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej Ina....ale robi się u Ciebie kolorowo i jak pachnie :hearts:
no piwonia.....taka sama jak u mnie! :woohoo:

Ogród Iny 29 Maj 2014 14:32 #265821

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Ino czy ta róża nn to nie jest przypadkiem kronenburg :think: w pąku tak wygląda

Ogród Iny 29 Maj 2014 19:34 #265926

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Shirall faktycznie, teraz w ogrodach jest kolorowo i pachnąco , tylko dlaczego tak zimno. ;)

alphax dziękuję za miłe słowa . Twój ogród jest dla mnie inspirujący. :flower2:

Adrian89 to chyba nie jest Kronenburg , chociaż bardzo ją przypomina. Mam oryginalną K. i trochę inaczej wygląda. Może to jakaś jej kuzynka. :)

Dzisiaj bardzo chłodno ale dobra pogoda ,by trochę uporządkować ogród. Nareszcie wyciągnęłam małą tujkę z pod Palibina. Zaczął ją totalnie zasłaniać. Może w nowym miejscu będzie jej się podobać.
A to rododendron przesadzony jesienią. Ten na pewno zaakceptował nowe miejsce. :)



Tak pięknie kwitnie pęcherznica Diabolo





Rumba z lokatorami :(



tujka w nowym miejscu



dosadziłam podzieloną paproć. Nie wiem ,czy ona nie jest za duża na sadzonkę . Jest dość wilgotno więc może się przyjmie. Strasznie się świeci janioł na zdjęciu ;)

Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Ogród Iny 30 Maj 2014 21:26 #266443

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witaj Ina :hug:
Przyszłam się przywitać ,bo nie pamiętam czy byłam kiedyś u Ciebie ,ale po zdjęciach nie kojarzę .Cieszę się ,że na coś się przydałam i tu trafiłaś :)
Masz bardzo ładnie zaprowadzony ogród pełen pięknych okazów.Śliczne powojniki ,różaneczniki no i róże :hearts: co tu dużo pisać jest pięknie.
Piesio cudowny .Będę Cię odwiedzać tym bardziej ,że jesteś niedaleką sąsiadką :bye:

Ogród Iny 02 Cze 2014 11:57 #267523

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Olunia cieszę się z Twojej wizyty ,bo jak pisałam wcześniej dzięki Tobie tu trafiłam. :lol:
Nie możesz pamiętać mojego ogrodu, bo na Tamtym forum już parę lat nic nie wklejałam. Po prostu zabrakło czasu. Praca ,dom ,ogród i tyle materiału do przejrzenia. Wolałam oglądać Wasze ogrody i tak wyszło ,że ja Was znam a wy mnie nie. :) Teraz postanowiłam to naprawić. Zawsze wydawało mi się ,że jak przejdę na emeryturę ,to będę miała więcej czasu. Jestem na emeryturze prawie od roku i nadal pracuję . Miało być na pół etatu a z zastępstwami jest prawie cały i nadal czasu brakuje. :happy: Do tego pracuję w tzw. ruchu ciągłym , więc np. wczoraj byłam cały dzień w pracy (12 godz) ,dzisiaj na nockę, którą jutro trochę trzeba odespać . Ale dosyć o mnie .

Golden Celebration jest przepiękna,chociaż to młoda róża.



Amadeus jej nie ustępuje ,też to jego drugi sezon



Rumba



Westerland coś nie chce u mnie rosnąć. Co roku słabo kwitnie i wygląda na chorą różę. Chyba to ostatni sezon u mnie.



Comte de Chambord



Piwonie ,po ostatnich deszczach ,bardzo pochyliły kwiaty. Zapach jest nieziemski. :)



Bernstein rose. Uwielbiam złote róże. Ta jest naprawdę przepiękna.



A że nie samymi różami ogród żyje ... kępa pachnących goździków

Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród Iny 02 Cze 2014 12:08 #267528

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Pełny jaśminowiec już kwitnie a pojedynczy w blokach startowych. :)



Nowe trawki





( janioł to prezent ;) )

donica z nowymi roślinkami



obok energetyczny niecierpek



a te bratki muszę koniecznie pochwalić. Stoją w pełnym słońcu i ciągle są piękne. Łapki mnie swędzą :) ,że zrobić nową dekorację ale z drugiej strony szkoda mi wyrzucić takie ładne kwiaty.





Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.833 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum