• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ogród Kasi - magenty

Ogród Kasi - magenty 23 Lip 2014 20:58 #285732

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Julka wielkie dzięki za rady! Wiem gdzie się kierować :dance: Czy dostałabym tam First Lady? Wyobraź sobie, że jedna z moich wypuściła jakieś dzikie pędy :( Przy podstawie sucha, ale jeden zdrowy, tyle, że inny całkiem ...liście jak u dzika jakiegoś, zdaje się, że do wymiany...Może to ten podkład wyrósł??? Była przesadzana na wiosnę :(


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi - magenty 24 Lip 2014 22:14 #286110

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
I bardzo dobrze, że się zaraziłaś różami, bo bardzo pasują do Twojego ogrodu
Nie przeczytałam co planujesz zamiast murowanej altanki.

Ogród Kasi - magenty 25 Lip 2014 07:47 #286184

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: Kasiu
Ja chyba wszystkim się zarażam,bo wszystkiego mi mało,ciągle dokupuje i dokupuję,jak sroka coś zobaczy i już główka pracuje. :happy: Ciekawe czy to się kiedyś skończy :crazy:
A na kilka róż to mam ochotę już wybrałam zapisałam odmianki, zobaczymy co jesieni dostanę .
Lilie cudne,uwielbiam je i ich zapach.
Różyce wiadomo dla mnie zawsze wszystkie są piękne,niektóre cudniejsze :hearts:

Ogród Kasi - magenty 30 Lip 2014 18:00 #287842

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiu, nie wiem ale u mnie dziczki na rozach sa raczej bardziej gietkie i liscie Maja jasniejsze. Najlepiej jakbys ja wykopala i zobaczyla czy to podkladka wybila.
Centra ogrodnicze "Dehner" i koniecznie market budowlany "Hornbach". Do OBI-ka tez mozesz zajrzec ale Hornbach jest jak dla mnie lepsiejszy z chabaziami. Jest jeszcze budowlany "Tom Tom" w ktorym od czasu do czasu tez cos sie znajdzie ale to juz nie koniecznie.

Ogród Kasi - magenty 30 Lip 2014 18:02 #287843

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Małgosiu właśnie jedna różyca mi padła i liczę, że sobie przywiozę nową od sąsiadów :whistle:
Murowanej altanki nie będzie tylko trejaż na którym zawiśnie glicynia. Płot z lameli, pomalowany na biało :) Mam foto, ale nie zdążę już ich wrzucić przed wyjazdem ... :( Już jest cudnie, ale będzie jeszcze lepiej!

Aniu przyjdzie moment, że ci minie, ale z pewnością jeszcze to potrwa! Ja jeszcze się jesienią zasadzam na lilie!

Ogród Kasi - magenty 30 Lip 2014 21:34 #287913

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- owocnego roślinnego polowania na wyjeździe- na pewno przywieziesz jakieś skarby :dance: a po powrocie zdjęcia będą :woohoo: , kusisz jeszcze informacjami o dekoracyjnych zmianach- oj, budujesz napięcie..

Ogród Kasi - magenty 05 Sie 2014 22:10 #289537

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Tak, czekamy na foty.
Jestem bardzo ciekawa co wymyśliłaś

Ogród Kasi - magenty 20 Sty 2015 22:18 #331487

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Kasiu, miło móc znów wpaść do Twojego ogródka. Widzę zmiany..... na plus oczywiście. Róże dodały romantyzmu i pięknie się komponują z resztą.
Do palet sama się przymierzam ale czy coś z tego wyjdzie to głowy nie daję.
Zdjęcia niesamowite.... jakby koronkowe, mają fantastyczny klimat, osnute mgiełką tajemniczości. Pięknie rysuje Twój obiektyw. Ja ze swojego nigdy takiej aury nie wydobędę. Szanuj go, bo każdy obiektyw ma swój niepowtarzalny szlif i żaden inny nie da Ci tego efektu. :teach:

Niecierpliwie czekam na kolejne doniesienia z ogrodu. :kiss3:

Ogród Kasi - magenty 20 Sty 2015 23:38 #331537

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Witaj Kasiu i tutaj miło zobaczyć twój piękny ogród :)

Ogród Kasi - magenty 21 Sty 2015 00:25 #331546

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
No tak... nawet nie będę się tłumaczyć z nieobecności, po prostu hektar czasu...
Z wakacyjnego wypadu nic konkretnego nie przywiozłam, raczej jakieś drobne pierdółki. Objechałam za to chyba wszystkie szkółki pod Monachium i naoglądałam się po wszystkie czasy :)Poszukiwanej róży nie znalazłam, inne choć piękne przewyższały zasoby moich kieszeni :)
Moniko dzień dobry :)po powrocie rok szkolny nabrał rozpędu, do grodu wpadałam jak po ogień, martwiąc się o to i owo. Kącik częściowo został dokończony, ale już obserwuje niedoróbki. Tak to bywa jak bez fachowca trza się obejść. Liczę, że w tym roku się to uda dokończyć.
Małgosiu, witam :bye: coś postaram się wygrzebać w zasobach :)
Ewo jak miło, że zajrzałaś :) Dziękuję za pochwały w kwestii zdjęć, jestem dość niecierpliwa w tym temacie i zgłębianie instrukcji aparatu mi nie idzie zdecydowanie...stawiam na intuicję, przydałby mi się solidny warsztat.
Kondziumiło mi Cię powitać u mnie!
L1060405.jpg


L1060430.jpg


L1060409.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2015 00:26 przez magenta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio

Ogród Kasi - magenty 22 Sty 2015 15:46 #332150

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Wpadłam do Ciebie prosto z ogródka Robaczka. Podoba mi się, więc tu będę zaglądać. Pozdrawiam. Aga, życząc więcej wolnego czasu.

Ogród Kasi - magenty 29 Sty 2015 21:00 #334922

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale fajne zdjęcia. Zupełnie inne
A to drugie niewyraźne. Czy to Twój ogród?
Miejsce wydaje się być bardzo ciekawe

Ogród Kasi - magenty 14 Lut 2015 14:31 #340278

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj, jak się cieszę, że znalazłam znów Twój ogród! Zawsze należał do moich ulubionych. Mam nadzieję, że z wiosną będziesz pokazywała często, co się w nim dzieje.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"

Ogród Kasi - magenty 11 Paź 2015 22:18 #407183

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Z ogromną nostalgią w sercu ścięłam ostatnie kwitnące róże, zostawiając na rabatach tylko The Fairy, którym mróz nie straszny. Ten chłód i przymrozki przyszły zbyt szybko i kompletnie nie mogę do tego przywyknąć. Ani mentalnie ani fizycznie nie jestem gotowa! Nie wiem co sobie wyobrażałam, że 30 stopni będzie do grudnia? Miałam nadzieję, że jak skończą się upały to będzie normalnie trochę mokro, trochę słonecznie ale mrozy?! Podglądając "wasze" ogrody na fb strasznie zrobiło mi się tęskno za forum. Za ta paplaniną o robalach, odmianach, za tym dzieleniem się zielonym :) Już trochę pobuszowałam po FO i cieplej zrobiło mi się na duszy!
Przepraszam za brak odzewu moich sympatycznych gości Agę agaros, Małgosię Margo2, i Izę Tamaryszek.
W tym roku mało fotografowałam, ale kilkoma fotografiami przypomnę wiosnę i lato w moim ogrodzie.
Pozdrawiam

_MG_0019.jpg


_MG_0308.jpg


_MG_0379.jpg
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenaF, Robaczek, Tamaryszek, piku

Ogród Kasi - magenty 12 Paź 2015 11:34 #407275

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dzień dobry Kasiu .Miło mi się zwiedzało Twój ogród .Szkoda że mało go pokazujesz .
Jeżeli podejrzewasz jakiś różany pęd o to ,że jest dziki ,to odgrzeb przy korzeniu i wyrwij go bez litości .Nie obcinaj ,bo zaraz odrośnie nowy .Nawet jeśli się pomylisz i wyrwiesz dobry pęd ,to nic się nie stanie ,ale jeśli zostawisz dziki ,to za chwilę zostanie Ci tylko dziki krzak .
Pozdrawiam Cię i wielkie brawa dla Ciebie ,za to co robisz :flower1:

Ogród Kasi - magenty 18 Paź 2015 13:34 #408512

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Zupełnie inna odsłona ogrodu
Rewelacyjne zdjęcia. Aż nie mogę się doczekać innych
Chyba dużo się zmieniło

Ogród Kasi - magenty 02 Lis 2015 19:19 #411666

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Cześć Kasiu, dobrze, że się odezwałaś. Rozbielony kącik bardzo ładny. Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.315 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum