• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ogród Kasi - magenty

Ogród Kasi - magenty 14 Lip 2014 21:43 #283122

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Martusia witaj! Jeszcze biegam po oazie :fly: jak nieopierzone kurcze, ale to kwestia wprawy :wink4:
Lecę zajrzeć co u ciebie w trawie piszczy :) chociaż dzisiejszy dzień dla mojej łepetyny nie jest łaskawy :flower:
:hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi - magenty 14 Lip 2014 21:45 #283124

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Melduję się i ja
Mam nadzieję, że tutaj będziesz nas częściej odwiedzała :dance:
Zdrać swoje plany. Czuję, że zmieniły się bardzo.

Ogród Kasi - magenty 14 Lip 2014 23:47 #283212

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
O tarasie egzotycznym na razie mogę zapomnieć- choć rok temu optymistycznie taki właśnie planowałam ;) Chciałąbym zrobić coś tymczasowo- i spadłaś mi ze swoim tarasem dosłownie z nieba :hug: Kupowałaś surową sosnę, czy impregnowaną? Taras robiła firma? Możesz pokazać, jak jest połączony z domem- tzn czy deska normalnie przylega do elewacji? taras na gruncie, czy wyniesiony na legarach?
Wybacz, że tak zamęczam, ale kombinuję mocno z tym tematem i bardzo byś mi pomogła.. :oops:

Na różach kompletnie się nie znam i nie czuję bluesa.. ale nawet taki laik jak ja, rozpozna Pashminę.. Dobrze trafiłam? Pamiętam rozmowy ubiegłoroczne o tej właśnie róży na FO w wielu wątkach. Bardzo ładna! Ja też dziś nie mogę pozbyć się bólu głowy :dry:

Ogród Kasi - magenty 15 Lip 2014 11:48 #283307

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Moj Agap tez przelamal niemoc, jak to Kasiek napisala i zakwitnie 6 kwiatami :woohoo: Zobaczyc chyba nie zobacze, bo wlasnie sie wczasuje :happy3: Cos nie mamy szczescia do siebie :happy:

Ogród Kasi - magenty 15 Lip 2014 12:06 #283310

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kasiu :bye:
Masz piękny ogród i widać piękne róślinki :thanks:
Powojniki,hortensje róże,śliczne :hearts:

Ogród Kasi - magenty 16 Lip 2014 20:40 #283715

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Witajcie w kolejny, upalny dzień, chociaż odrobinę deszczu właśnie spadło :)
Małgosiu, będę się starała wpadać jak najczęściej, chociaż w czasie wakacji ciągle gdzieś biegamy, nadrabiamy i załatwiamy różne zaległości, nagromadzone w roku. Specjalnych zmian nie ma, oprócz tego, że mocno się zaangażowałam w działalność społeczno-lokalną :wink2: a to trochę pochłania czas.
Taras znajomym wykonałam, mam nadzieję, że nie zwiędnie, bo niestety często wyjeżdżają.
To taka fotką tuż po zrobieniu :) Teraz z pewnością się wszystko rozrosło.
zdjecie2-1.jpg


Mój "sławetny zakątek" w toku prac, nie tak jak miało być, ale tak też będzie zadowalająco :) Na siedziskach z palet stoi stolik :)Wszystko w powijakach.
_MG_8665.jpg


Poza tym w głowie kupa pomysłów, tylko kiedy je zrealizuję? heheh.

Moniko Aż tak dokładnie wszystkiego nie pamiętam, ale sosna z pewnością była impregnowana i malowana Sadolinem, przez firmę, która założyła mi ogród, robili mi również nawodnienie. Nie mam akurat teraz zdjęcia desek przy ścianie, ale bezpośrednio dotykają elewacji i ogólnie taras jest na legarach, ponieważ drzwi balkonowe są wysoko. Do ogrodu prowadzą z boku 2 schodki.
Ja przed różami też się wzbraniałam, ale uległam pod wpływem FO i teraz (mimo, że mam ich odrobinę), jestem z nich bardzo dumna. Więcej w każdym razie nie planuję. Jakbyś jeszcze miała pytania to wal śmiało :D

Julek no nie wierzę, że nie będzie twojego agapa uwiecznionego na zdjęciach :club2: Mój już przekwita, może będziesz miała białe???

Aniu Witam serdecznie i bardzo dziękuję, sama się wszystkim zachwycam jak "gupia" :happy: Dzięki liliom zapachy w ogrodzie przyprawiają o zawrót głowy!

Troszkę z dziś :

_MG_8577.jpg


_MG_8578.jpg


_MG_8587.jpg


_MG_8604.jpg


_MG_8617.jpg


_MG_8648.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Kasi - magenty 17 Lip 2014 11:38 #283937

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, bardzo fajnie wyszedł ten taras u znajomych!
Taki trochę styl marine :)

U Ciebie za to chyba zmiana koncepcji, chociaż widzę cegłę na podłodze... zapowiada się interesująco!
Trzymam kciuki za cały projekt :)

Ogród Kasi - magenty 17 Lip 2014 12:01 #283953

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Urokliwy ogród, uroczy kocurek i wszystko zachęcająco pokazane :woohoo: , będę bywać i ja :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród Kasi - magenty 17 Lip 2014 13:18 #283975

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
No niestety pogoda sie piekna zrobila, to narazie nie mam zamiaru wracac :wink4: Agap jest napewno niebieski, bo mi w zeszlym roku dwoma kwiatami kwitl. Ale ja kupowalam niebieskiego, bo bialy mi sie jakos nie za bardzo a niebieski jest cacy.
Widze, ze znowu palety wracaja do lask. Dawno temu D. mial zrobiony stelaz do lozka z palet - bardzo przyjemnie to wygladalo. A wiesz co jeszcze mi sie odrazu nasunelo - tylko nie wiem czy ogolnodostepne bedzie ale w Niemczech sprzedaja owoce w takich drewnianych plaskich skrzynkach. Boki skrzynek sa przewaznie z ala wypalonymi napisami, steplami, obrazkami... te skrzynki bardzo prosto sie rozbiera, bo sa tylko zlapane na zszywki. Jakbys nazbierala sobie troche takich sklejkowych napisow, to mogla bys naprzyklad na jednym panelu drewnianym wkleic na listwy w formie jaka by Ci odpowiadala - rzad z gory na dol albo w poziomie np dwa rzedy.
Ja kiedys rozkladalam takie skrzynki - robilam 4 dziurki i wieszalam na zylkach jedna pod druga. Na balkonowej scianie jako ozdoba toto wisialo. Do takiej wiekszej skrzynki wystarczy wkleic drewnopodobna sklejke, narozniki wzmocnic srubkami, dolozyc dwa uchwyty - pociagnac wszystko lakierem bezbarwnym i woala mamy tace na stol do kompletu :happy:

Ogród Kasi - magenty 17 Lip 2014 16:58 #284037

  • -Piotr-
  • -Piotr-'s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 77
  • Otrzymane dziękuję: 17
Kasiu, ten kącik wypoczynkowy z palet, bardzo ciekawy :bravo:
Pozdrawiam Piotr
Nasz kochany ogródek

Ogród Kasi - magenty 17 Lip 2014 23:32 #284158

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dzięki za tarasowe info :hug: Muszę podyskutować o tym naszym panem montującym drzwi wewnętrzne. o prawda robi to z ramienia firmy.. ale montował nam już tapetę w salonie, a z wykształcenia jest stolarzem- może coś się z tego wykluje..

Meblami tarasowymi z europalet jestem zachwycona- super pomysł i piękne wykonanie!! :thanks: To ja tu Męża technoratanem zamęczam, a europalety z budowy trzeba było zbierać :hammer:

Ogród Kasi - magenty 21 Lip 2014 01:50 #284901

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Dobry wieczór a właściwie dzień dobry :)
Przez weekend wyskoczyliśmy z małżem w lubuskie i komp został w domu :)Upał tam niemiłosierny ... Tu zastałam deszcz i ucieszyłam się ogromnie, bo ogród został sam w domu.... :happy: Mam nadzieję, że nie ma strat, ale obchodu jeszcze nie było.

Aguś dziękuje :) ponad 100 roślin poszło :)bo pokazałam tylko fragment tarasu. Mieliśmy jeszcze kończyć, ale gospodarze wyjechali.
U mnie ciągle zmiany koncepcji, M. robi to w wolnych chwilach i chyba na jesieni będzie gotowe...:( Nie mogę zdecydować się na kolor stolika :club2: Cegła mus chociaż na glebie, jeszcze będzie żwirek i piaskowiec czerwony jak w reszcie ogrodu. Trzymaj kciuki, trzymaj!

Wiesiuwitam, bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam :)

Julka zamierzam zrobić wypad z rodziną do Niemca :) i jak nie wyszarpnę piano, albo czego innego to niech mnie dunder świśnie :happy: Skrzynki tez już miałam na uwadze i spróbuję popatrzeć, może też ściągnę.

Piotrze witaj! Dziękuję! Jeszcze muszę zamówić poduchy na wymiar i będzie cacy!

Monika zdawaj relację z poczynań tarasowych :) Europalety całkiem nieźle się sprawdzają, w necie jest mnóstwo inspiracji!

Jeszcze troszkę fotek ogrodowych!
_MG_8580.jpg


_MG_8583.jpg


_MG_8597.jpg


_MG_8618.jpg


_MG_8631.jpg




_MG_8667.jpg


_MG_8684.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród Kasi - magenty 21 Lip 2014 09:14 #284937

  • anxa9
  • anxa9's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 4
Przepiękny ogród i roślinki. Jestem pod wrażeniem. Nawet kotek się załapał na zdjęcie. Śliczny jest :)

Ogród Kasi - magenty 21 Lip 2014 20:17 #285068

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Anxa9 bardzo mi miło, że zajrzałaś :) Dziękuję :)

Ogród Kasi - magenty 21 Lip 2014 20:32 #285070

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej Kasiu....ślicznie jest u Ciebie :hearts: :hug:
zaś kącik wypoczynkowy......no po prostu bomba! :woohoo:

Ogród Kasi - magenty 21 Lip 2014 23:15 #285125

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ogród został sam w domu- świetne! Usmiałam się. Dobrze ogród wychowałaś- nie dość, że grzeczny, to jeszcze sam się podlał pod Waszą nieobecność ;)

Taras musimy jakiś zrobić- nie tyle docelowo, co tymczasowo, żeby chociaż wyjście do ogródka było.. Bardzo Ci dziękuję za sosnowe informacje- szczególnie trwałośc mnie ucieszyła, chciałąbym, żeby przetrwał chociaż 2 sezony. Widzę, że jest szansa!!

Bardzo mnie zainspirowałaś meblami z europalet. W sobotę byłam w szkółce iglaków i na terenie wypatrzyłam całą stertę europalet przeznaczonych do spalenia zimą. Już zaczęłam dobijać targu :P Jeśli coś kiedyś zrobię, jako wersję zastępczą z powodu braku mebli z prawdziwego zdarzenia- mam nadzieję, że się nie pogniewasz, że tak małpuję pomysł.. :oops:

Ogród Kasi - magenty 21 Lip 2014 23:51 #285133

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Martusia dziękuję :hug: W ogrodzie wszystko gra, miałam dzisiaj impregnować stolik, ale stać mnie było tylko na :garden: :happy4: Jutro działam!
Monikaogród naprawdę grzeczny :flower2: wszystko na swoim miejscu, robale też :devil1: W tym roku wyjątkowo żrą mi heliotropy, po prostu niemiłosiernie, jednego już wykończyły i mam w donicy dziurę, muszę ją czymś zastąpić :think: Sosna jak się o nią dba, wytrzyma sporo, u nas 7 lat. Z europaletami nie ma problemu! Inspiracji jest cała masa i jako tymczasowe meble są super! Wystarczy z dodatkami pokombinować i nic nie będzie takie samo :wink2: także zachęcam. Jak moje dotrą do finału to pokaże efekt! :happy:


_MG_8660.jpg


_MG_8659.jpg


_MG_8619.jpg


_MG_8591.jpg


_MG_8601.jpg


_MG_8582.jpg


_MG_8626.jpg


_MG_8666.jpg

Ogród Kasi - magenty 23 Lip 2014 12:14 #285570

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiu, jak zauwazysz Hornbach-a - to jest market budowlany z dosc duzym dzialem ogrodniczym, to wstap koniecznie. I oczywiscie do Dehner-a (siec sklepow ogrodniczych) - tu jest przewaznie drozej ale akurat zaczely sie przeceny i duzo chabazi leci juz w dol o 50%


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.358 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum