TEMAT: Rabatka Violi

Rabatka Violi 06 Maj 2015 09:51 #365267

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64592
Violisiu, Ty Dobry Duszku :)
Pisząc o brunnerze nie miałam na myśli sępienia !!! Po prostu zestawienie tych "oszronionych", żyłkowanych listków z delikatnymi niebieskimi kwiatkami - musisz przyznać - jest wyjątkowo piękne. Poprosiłabym tylko o warunki, w jakich ją uprawiasz :)- podkreślam - pytam TYLKO z czystej ciekawości.

Ale mniejsza o mnie; co z Tobim ?????? Serce mi stanęło :(
pozdrawiam Was bardzo cieplutko :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): viola


Zielone okna z estimeble.pl

Rabatka Violi 06 Maj 2015 18:10 #365438

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Nowinko widziałam ją wcześniej w kilku ogrodach,rosnąca jako krzew i formowana jednakowo pięknie wygląda.Ja zamierzam przycinać ją w kulki ale czy mi to wyjdzie to już nie wiem :)
Anusiu kochana jakie brzydkie słówka ty używasz :) Sępienie? Ja nawet tak nie pomyślałam siostra.Jak mam coś na tyle to lubię się podzielić,ty zresztą tak samo.Brunnerek mam kilka a i tak przecież mam ci wysłać żurawki więc przy okazji też się zapakuje.Tylko troszkę cierpliwości gdyż muszę to wszystko ogarnąć.Są to rośliny cieniolubne i niewymagające.U mnie rosną na różnych stanowiskach i nie zauważyłam aby słoneczko im przeszkadzało :) Mój Tobi za bardzo szalał z kolegami i bardzo mocno uderzył w słupek.Wyglądało to dość poważnie,mnie również serce na chwilę stanęło,prawie się nie ruszał i jakoś tak bardzo śliny szły mu z pyszczka.Samochód moment stanął w pogotowiu do lekarza.Okazało się na szczęście,że doznał lekkiego szoku,nigdy wcześniej nie poczuł bólu i strachu.Był taki bidulek nieszczęśliwy i wtulał się do mnie jak małe dziecko :( Dziś już szaleje jak zawsze,wszędzie go pełno,ustawia wszystkich i pokazuje kto tu rządzi :) Tylko czemu tak ciągle musi szczekać?Pyszczuś mu się nie zamyka :)

Rabatka Violi 06 Maj 2015 22:09 #365574

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dobrze, że psiunowi nic się nie stało.
Bardzo często takie małe pieski lubią żeby je z daleka było słychać, niech wszyscy wiedzą kto tu rządzi :)

Rabatka Violi 07 Maj 2015 21:00 #365851

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Gosiu oj to prawda :) Czasem to aż głowa puchnie :dazed:
Wspominałam już chyba,że robią u nas nową drogę i chodniki.Pod ścięcie poszło ponad 300drzew. Naprzeciw mojego domu mieszkała sobie wiewióreczka,często wpadała do mnie poczęstować się orzeszkami laskowymi.Z tego też powodu leszczyna u nas została mimo ,że nie pasowała zbytnio w miejscu którym jest.Teraz biedulka (wiewiórka) biega po drodze,pewnie straciła swój domek :cry3: Boję się aby nie wpadła pod jakiś samochód.Nie wiem też czy zostanie czy się wyprowadzi a szkoda by było.Przyzwyczaiłam się do tego rudzielca :(

Rabatka Violi 07 Maj 2015 21:26 #365864

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Człowiek uważa, że należą mu się same wygody....a zwierzęta są spychane na bok, ileż terenów już zagarnęliśmy bo drogi, bo chodniki, bo.....gdzie to wszystko ma się podziać. Gina potem pod kołami, drutami......smutna ta cywilizacja......

Rabatka Violi 07 Maj 2015 21:50 #365883

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64592
Sierika ma rację ... człowiek to najgorsza rzecz, jaka trafiła się na ziemi :( - mam na myśli naszą próżność, pychę i zarozumialstwo ...
Na szczęście są także nienormalni ludzie, którzy nie mogą przejść obojętnie obok cierpiącego człowieka lub zwierzęcia = bądźmy wdzięczni chociaż za to ....
Wiórek powinien szybko zorientować się, gdzie ma szukać bezpiecznej kryjówki ... miejmy taka nadzieję.
Violiś - uszy do góry :)
Ale przydreptałam przede wszystkim po to, aby dowiedzieć się o stanie zdrowia Tobisia i bardzo się cieszę, że wszystko w porządku - mały twardziel i wielki szczęściarz :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Rabatka Violi 08 Maj 2015 10:31 #366032

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Violu napisz co u Cycusi :search: pokazała się już? może zostanie na stałe w Twoim ogrodzie...Śliczna i wesoła wiewiórka, ja przed oczami zawsze będę miała zdjęcie, jak ściąga Ci pranie! :happy4:

Rabatka Violi 10 Maj 2015 17:00 #366895

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Ewo,Aniu całkowicie się z wami zgadzam
Edytko chyba pomyliłaś mnie z kimś innym :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Rabatka Violi 14 Maj 2015 20:48 #368749

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Dzisiaj pokażę lewisję.Kupiona w tamtym roku,trochę się bałam,że nie przetrzyma zimy a jednak...
DSCF7636.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Adasiowa

Rabatka Violi 14 Maj 2015 20:54 #368753

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Violu, lewizja nie boi się zimy, jesli chcesz długo cieszyc się sadzonką to zima zabezpiecz przed zamakaniem, jakis daszek, nawet prymitywny i sukces murowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Rabatka Violi 14 Maj 2015 21:00 #368763

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Ewuniu tylko,że ja dowiedziałam się o tym prawie pod wiosnę :) a na dodatek lato było bardzo deszczowe i kilka zgniło.Teraz już jestem troszkę mądrzejsza i będę wiedziała jak zadbać :)

Rabatka Violi 15 Maj 2015 19:17 #369051

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64592
Siostrzyczko :)
Ależ piękna Ci wyrosła ... ta lewizja ... zresztą, w TAKIM ciekawym i pięknym otoczeniu ... nic dziwnego :bravo:
Nie wiem, czy już pisałam, że zauroczona Twoją tawułą ( tą ogniście pomarańczową ) "zaszalałam" i kupiłam ... tylko inną odmianę Tor Gold bodajże, w każdym razie kwitnie na biało. W centrum była także Twoja odmiana, ale nie chciałam być posądzona o papugowanie ;-)
Violisiu, a jak rosną żurawki ? Spieszę donieść, że wszystkie od Ciebie przetrwały tegoroczną "zimę" i każda wypuściła sporo młodych liści, a niektóre nawet i pędy kwiatostanowe :thanks:
Zamówiłam u Igora jeszcze trochę ... :crazy: na całym froncie wariactwo :jeez:
Jeśli masz w swoich zbiorach malutkie rozchodniki i rojniki, to ja bardzo poproszę o fotografie - w wolnej chwili, rzecz jasna :)
pozdrawiam cieplutko :kiss3: , a dla sierściuszków - osobne ucałowania!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Rabatka Violi 15 Maj 2015 21:58 #369183

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Anulko nigdy bym o coś takiego nie posądziła :) To teraz ja spapuguję gdyż twoja jest również piękna ;) Pisałaś w swoim wątku więc podejrzałam.Ciężko mi jednak zatrzymać się i coś dłużej napisać.Ciągle w biegu ale systematycznie przeglądam twój wątek.Za przepisik na syrop piniowy :thanks: :thanks: Z żurawkami to jest tak,jedne ładne,duże kępy,inne jeszcze małe.Musisz podać mi nazwy tych co masz.Ja też kupowałam w tamtym roku od Igora.Wszystkie ładnie przezimowały.Pare zdjęć może jutro wstawię.Ciągle nie mogę się zebrać aby pokazać fotorelację z moich ostatnich poczynań,trochę też dlatego,że czekam aby roślinki podrosły by lepiej było widać :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Rabatka Violi 17 Maj 2015 11:48 #369708

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Podziwiam Twoją lewizję ,śliczna jest .Ja z nią próbowałam dwa razy .Niestety zima nie pozwoliła im przeżyć.Teraz już nie kupię ,no chyba ,że z nastawieniem ,że na jeden sezon :)

Rabatka Violi 17 Maj 2015 15:41 #369824

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64592
Violisiu :)
Dziękuję za wyrozumiałość ... z tego, co pamiętam, Twoja tawuła kwitnie na różowo, prawda? Hmmm, zauroczyła mnie przede wszystkim ze względu na kolor liści ( który ubóstwiam ), ale, jeśli mam być szczera, tę swoją kupiłam pod kątem białych kwiatów. Szperałam w sieci i wynalazłam tawułę Albiflora, także całkiem udana odmiana :)
Violisiu, gdybyś miała jakieś żurawkowe chciejstwa, napisz śmiało - będziemy dzielić, co się da ;-)
Czy skalnica już kwitnie? Moja pokazała pierwsze kwiatki .... maleńkie, białe, z pomarańczowymi kropkami na pręcikach :woohoo: cud natury ....
Pozdrawiam cieplutko :kiss3: , a dla Jaśnie Państwa z czterema łapkami buziaki ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Rabatka Violi 17 Maj 2015 15:47 #369826

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Nowinko myślę,że nawet na jeden sezon warto kupić.Pięknie kwitnie a cena przystępna.U nas w granicy 3-4 zł.
I jeszcze kilka kwiatuszków
DSCF7640-2.jpg


DSCF7641-2.jpg


DSCF7644-2.jpg


DSCF7645-2.jpg


DSCF7647-2.jpg


DSCF7648-2.jpg


DSCF7649-2.jpg


DSCF7651-2.jpg


DSCF7653-2.jpg


DSCF7653.jpg
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2015 16:50 przez viola.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Rabatka Violi 17 Maj 2015 16:37 #369853

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
DSCF7654.jpg


DSCF7655.jpg


DSCF7656.jpg


DSCF7657.jpg


DSCF7658.jpg


DSCF7659.jpg


DSCF7660.jpg


DSCF7661.jpg


DSCF7662.jpg


DSCF7663.jpg


DSCF7664.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Rabatka Violi 17 Maj 2015 18:13 #369884

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Aniu chciejstw żurawkowych na razie nie mam :lol: Spytałam o twoje żebym wiedziała jakie ewentualnie ci wysłać aby nie powtórzyć :) Skalnica również u mnie kwitnie :flower2: Dla twoich sierściuszków także ogromne tulaśki.
A teraz zdradzę odrobinkę tajniki moich rewolucji :) A więc,kiedyś było sobie tak
DSCF6062.jpg

Troszkę mi się już znudziło tym bardziej,że roślinki nie były rozplanowane zgodnie z ich naturą.Spytałam więc naszą forumową koleżankę Marylkę czy nie pomogłaby mi to jakoś trochę uporządkować i rozplanować.Zgodziła się bez wahania :thanks: :thanks: Myślałam,że będzie to taki krótki instruktaż gdzie i co przesadzić jednak Marylka podeszła do projektu bardzo profesjonalnie i zrobiłyśmy totalną rewolucję.Najpierw wyrysowała mi kształt rabaty a ja musiałam zrobić zarys z kamieni.Wszystko dokumentowałam zdjęciami a Marylka nanosiła na nie poprawki.Oj było tych zdjęć ,było :blink: moja wina,marne zdolności wykonawcze :rotfl1: ale jakoś pomału nam to poszło.Oczywiście wszystko co było do tej pory musiałam usunąć.Było tego kamienia,było.Tak wyszedł zarys
DSCF7398.jpg

Potem trzeba było nasypać ziemi
DSCF7440.jpg

a na końcach zrobić małe skalniaczki
DSCF7541.jpg


DSCF7547.jpg

No i wyszło coś takiego
DSCF7546.jpg

Szczerze mówiąc szybciutko to nie poszło.Marylka z precyzyjną dokładnością wyłapywała każdy mój najdrobniejszy bład i poprawiała z anielską wprost cierpliwością :happy-old:
Na koniec pozostało rozstawienie roślinek,głownie tych,co już miałam ale kilka zostało też dokupionych w sklepie Albamar,który gorąco polecam
DSCF7585.jpg


DSCF7553.jpg

Roślinki oczywiście są już posadzone jednak efekt końcowy pokażę za jakiś czas gdy już troszkę się rozrosną.I co o tym sądzicie?
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.684 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum