TEMAT: Rabatka Violi

Rabatka Violi 17 Paź 2015 19:53 #408321

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Gdzie ty jesteś, jesieni?
Tu jestem.
W suchych liściach
lecących z szelestem,
w barwnych liściach,
czerwonych i złotych,co nad ziemią się kładą pokotem..."
Oj pełno tych liści wszędzie,ledwo się zagrabi i od nowa.Troszkę szkoda lata,że już odeszło chociaż susza nadokuczała.Jednak skarby pochowane w słoiczkach w spiżarni.Narobiło się tego,oj narobiło :lol: Teraz czas na buraczki z papryką i w zalewie chrzanowej.Wszyscy u mnie w domu je uwielbiają.Czasu mało na prace w ogródku.Wracam po pracy do domu a tu już ciemno :( Jedyna nadzieja to czekanie na weekend.Ciągle sobie obiecuję,że nadrobię zaległości ale zawsze coś przeszkodzi.W tamtym tygodniu niespodziewanie spadł śnieg,no i ładnie pomyślałam,a tu jeszcze tyle roślinek nie posadzonych w doniczkach czeka i kozaczki gdzieś na strychu smacznie śpią.Na szczęście po trzech dniach po śniegu nawet znaku nie zostało.Ucieszyłam się i oczywiście plany na sobotę,ile to ja za cały dzień nie narobię.Budzę się raniutko a tu bach...deszcz leje :rotfl1: Czy to nie jest złośliwość?Troszkę zdjęć udało się zrobić na których widać o ile rozrosły się roślinki.Planowane są małe przeróbki.Część teraz,część dopiero na wiosnę.Już nie mogę się doczekać

DSCF9193.jpg


DSCF9194-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 17 Paź 2015 20:06 przez viola.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Bozi, Amarant, VERA, wxxx-a, Adasiowa, olga1234, izy10, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Rabatka Violi 18 Paź 2015 12:48 #408507

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Violisiu :)- a gdzie Ty jesteś ? bo jesień mamy teraz codziennie za oknami ....
Ależ te rabatki pięknie się wypełniły! Tzn. same z pewnością nie, ale ogromna w tym Twoja zasługa :bravo: Mam nadzieję, że brak ogrodzenia nie wpływa na tajemnicze i nagłe znikanie roślinek - wszak z niektórych ogrodów złodzieje potrafią wynieść co nieco i nawet wysoki płot nie stanowi dla nich przeszkody ... nie mówiąc już o sumieniu :mad2:

Skalniak jak się patrzy :) Widziałaś może skalnicę zarzyczkolistną u naszej Anowi ? Jak dla mnie - niezwykle oryginalne kwiaty ... Masz jakieś cieniste miejsce dla tego typu roślin ?
No i żurawki :hearts: Straszna jest ta choroba.... i nie ma na nią skutecznego leku ;-) Większość roślinek czeka i u mnie w donicach .... byle do wiosny.
Buraczki w zalewie chrzanowej :supr3: ???
pozdrawiam cieplutko :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Rabatka Violi 24 Paź 2015 17:26 #409981

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Jak się rozrośnie to będzie super. Połóż kapelusz przy chodniku. Przechodnie powinni wrzucić grosik za zapewnienie takich wrażeń estetycznych :rotfl1:

Rabatka Violi 25 Paź 2015 21:55 #410349

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Aniu jestem cały czas ale przeważnie zwiedzam inne ogrody,na pisanie już mniej czasu.Chyba,że nauczę się pisać tak szybciutko jak ty to robisz :P Na szczęście nic jeszcze z ogródka nie zniknęło,za to miejscowe pijaczki mają doskonałe dojście do altany,gdzie nockami wygodnie balują :angry: W podziękowaniu za zakwaterowanie pozostawiają mi puste buteleczki :rotfl1: ale już niedługo ... Nie widziałam takiej skalnicy więc szybciutko odwiedzę Iwonkę i obejrzę :) Z choroby żurawkowej już się wyleczyłam :) Podobają mi się nadal ale już tylko jako dodatek do innych roślin.Teraz zapałałam ogromną miłością do liliowców i róż.Zwłaszcza tych miniaturowych o których wcześniej nie miałam pojęcia.Jak wiesz w projektowaniu ogródka pomaga mi Marylka i to właśnie ona otwiera mi oczy na piękno wielu roślin,jednocześnie doradzając którym będzie u mnie dobrze a które lepiej żebym oglądała w ogrodach u innych.Za jej radą kupiłam cztery miniaturki w szkółce rosa ćwik (gorąco polecam,piękne,dorodne sadzonki)Mam nadzieję,że polubią mój ogródek i będę mogła się nimi pochwalić w przyszłym roku :) Będą rosły na głównej rabacie,natomiast zniknęły z niej trawy.Siostra,wiesz przecież,że nie lubię pustych słoiczków więc stale muszę je czymś zapełniać.Teraz właśnie pora na buraczki.W zalewie chrzanowej całkiem niezłe,jednak w moim domu numerem jeden są te z papryką.Pozdrawiam cię cieplutko i miziam sierściuszków :hug:
Ewo i to jest właśnie mój problem.Ja bym chciała już,teraz i najlepiej od razu duże.Jednak ogród uczy pokory i cierpliwości.Ta szkoła bardzo mi się przyda :lol: Z drugiej jednak strony fajnie jest tak patrzeć jak wszystko rośnie i każdego roku się zmienia.Z kapeluszem nawet dobry pomysł,uzbierało by się może na nowe chciejstwa :happy4: jednak trochę już za późno gdyż ogrodzenie jest w trakcie robienia.Przesyłam buziaczki :kiss3:

Rabatka Violi 27 Paź 2015 15:14 #410585

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ja też jestem z tych niecierpliwych, co to chcą juz i od razu duże :garden1: ale przez 8 lat jak mam ogród widzę, że jest tyle zawsze do zrobienia, że nawet nie wiadomo kiedy te maluchy rosną i trzeba je ograniczać. Masz rację ogród uczy cierpliwości :)
Jak zrobicie płot to przechodzie będą się na płocie opierać i podziwiać :rotfl1: może by im ławeczkę dorobić i wtedy kapelusik- przy ławeczce ;)

W przyszłym roku pod koniec sezonu na pewno będzie to całkiem inne miejsce :hug:

Rabatka Violi 25 Gru 2015 10:44 #419360

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
IMG_1880-2.jpg



Serdeczności :kiss3: :hearts:
Pozdrawiam Vera :)

Rabatka Violi 09 Sty 2016 09:31 #423064

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Przeczytałam cały wątek i bardzo mi się podobało, jest tu jakoś swojsko i nastrojowo.
Przyznam, że po cichutku liczyłam na zdjęcia twoich prac szydełkowych ;) Widziałam jednak cuda, które wystawiłaś na bazarku i wiem, ze zdolna z Ciebie babka.
Ja też mam dwie córy (syna brak :lol: ), trochę młodsze od Twoich ale trudno mi sobie wyobrazić,że w niedalekiej przyszłości miałabym zostać teściową i oddać moje ukochane dzieciątka w obce ręce :dry: No ale może kiedyś zyskam syna.

Ps. Rabatka wyszła Ci świetnie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): viola, Adasiowa

Rabatka Violi 09 Sty 2016 12:12 #423117

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Dorotko dziękuję za odwiedziny :) Ja też jeszcze sobie nie wyobrażam,że kiedyś moje dzieciaki mnie zostawią,no ale cóż,my też kiedyś zostawiłyśmy swój dom :) Cieszę się bardzo,że ci się podoba.Troszkę prac znajdziesz w watku,druty,szydełko i inne
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Adasiowa

Rabatka Violi 19 Sty 2016 18:02 #426773

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Storczyk - piękny i bezproblemowy.


IMG_0448.jpg


Violuś, nie jestem ekspertem od storczyków, napiszę, co wiem.
Storczyk ze zdjęcia dostałam rok temu na urodziny od córki, oczywiście kwitnący na dwóch pędach. Kwitł 4 mies. Nie podlewam bezpośrednio do doniczki, tylko raz w tygodniu (raz na 10 dni), jak korzenie są białe (po nawodnieniu są zielone). Wkładam wtedy całą doniczkę do naczynia z przegotowaną, zimną wodą z dodatkiem kilku kropli nawozu do storczyków. Woda sięga do górnej krawędzi doniczki. I tak sobie stoi w tej wodzie ~15 minut. Po upływie tego czasu wyciągam i wstawiam do osłonki. Jak storczyk przekwitł, to obcięłam pędy po kwiatach nad trzecim węzłem i postawiłam na miesiąc w kącie np parapetu już nie podlewając. Po miesiącu zaczęłam ponownie podlewać z nawozem jak wyżej. Nie pamiętam, czy po 2, czy 3 miesiącach wypuścił 2 nowe pędy od korzenia i trzeci z obciętego pędu. Pąki z wszystkich 3 pędów rozkwitły dwa dni przed wigilią. Jeszcze żaden kwiatek nie przekwitł. Myślę, że zakończy kwitnienie kwiecień-maj. Będziesz miała książkę, moje doświadczenia ze storczykami i sobie świetnie poradzisz. Ty polubisz je, a one Ciebie. A jak będą jakieś problemy, to na forum znajdą się fachowcy od tych pięknych roślin i pomogą. Powodzenia. :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Rabatka Violi 19 Sty 2016 21:42 #426867

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Łał... Marylko jaki cudny :bravo: Bardzo ci dziękuję za informacje o uprawie.Jak tylko kupię pierwszego to zaraz wstawię zdęcie i co dwa miesiące będę pokazywać czy przeżył w moich rękach :rotfl1: A tymczasem foto jednego z moich ukochańców,przygarniętego rok temu :)
12570947_1059517117401772_1023859784_n.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, olga1234

Rabatka Violi 19 Sty 2016 21:58 #426875

  • Roma
  • Roma's Avatar
Hahaha,ciekawe w czyjej to bluzie paraduje ten przystojniak ;) Dziewczyny co jak mam powiedzieć skoro w każdej chwili mogę zostać prababcią :teach: ,już liczymy dni do przyjścia na świat małego Jasia.Boże jaka ja jestem stara :jeez: :cry2:

Rabatka Violi 22 Sty 2016 20:20 #427690

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Roma bluza oczywiście córki ale chyba bardzo przypadła mu do gustu gdyż nie chciał,żeby mu zdjąć :rotfl1:
Jaka ty tam stara?Ciągle w ruchu i w pełni życia ale faktycznie czas tak szybko leci...Dopiero dzieci małe,już duże... :jeez:

Rabatka Violi 22 Sty 2016 21:41 #427744

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Bluza pasuje jak ulał :woohoo:
Roma to tak trochę nas kokietuje, bardzo zywotna z niej babka (w sensie kobieta) :)

Ja nieraz tak sobie myślę jak szybko czas leci i trzeba korzystać z życia.

Powodzenia w uprawie storczyków :)

Rabatka Violi 22 Sty 2016 22:16 #427765

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Dorotko masz rację :) Roma marudzi,marudzi ale można pozazdrościć jej wigoru :) prawnucząt również
Krysiu cuuudne, ale niestety to nie moje :happy:

Rabatka Violi 24 Sty 2016 14:15 #428233

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ło matulu, Violeńko przepraszam przez pomyłkę wstawiłam te posty u Ciebie a powinny się znaleźć TU => forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...asie-sylwia-zaprasza

ROMA...Błagam o pomoc!! Mogę Cię prosić o przeniesienie mojego wcześniejszego postu (tego ze zdjęciami liliowców) do linku wskazanego powyżej? Z góry dziękuję. :kiss3: :kiss3:

Violu, jeszcze raz serdecznie przepraszam!!! :oops: :oops:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Rabatka Violi 24 Sty 2016 18:01 #428314

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Kasiu miło mi,że ci się podoba :) Bardzo dużo zawdzięczam Marylce,i czas i cierpliwość.Zawsze chętnie służy radą i pomocą :) a ja nie chciałam jej zawieść za cały ten trud.Pamiętam jak biegałam po rabatce z laptopem i miarką w ręku aby wszystko było idealnie według jej wskazówek i rysunków.Dla przechodniów musiało to komicznie wyglądać :rotfl1: Tym bardziej,że to był czas kiedy robili u nas drogę i chodniki.Ja hostami i żurawkami zaraziłam się zaraz na początku.Teraz trochę mi już minęło.Nadal mi się podobają ale już nie w nadmiarze ale jako dodatek do innych roślin.
Krysiu ale za co ty mnie przepraszasz? przecież nic się nie stało :) A jeśli właścicielka tych piękności nie ma nic przeciw to ja jestem jak najbardziej za,aby zostały w moim wątku

Rabatka Violi 24 Sty 2016 18:12 #428320

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Violciu :hug: dawno nie zaglądałam ,ale i Ty też jakoś się nie wychylałaś .
Idzie odwilż i od razu jakieś wiosenne myśli po głowie chodzą .Coś by się kupiło ,coś wysiało
a to dopiero środek zimy .Pies w bluzie świetnie wygląda ,jakby od początku była jego :wink2:
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Rabatka Violi 24 Sty 2016 18:19 #428322

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Witaj Nowinko tak to już jest,że ja raczej do oglądania to pierwsza ale jeśli chodzi o pisanie to już gorzej.Wiosną postaram się nadrobić :) Często wchodzę z myślą aby coś napisać a jak zacznę spacerować po ogrodach to nie wiadomo kiedy czas zleci i odurzona pięknem znajduję pustkę w głowie na własny wątek :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.579 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum