TEMAT: Rośliny moją radością

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 17:17 #478194

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Gabriel wrote:
Już kiedyś miałem taki stan, to było zanim znalazłem forum :happy:
Powiem Ci Gabrielu, że ja nawet teraz miewam stany zadowolenia. Wszystko jednak pryska, gdy spodziewam się ogrodowych gości :happy: .


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 20:04 #478231

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Gosiu, spokojnie, taka opcja nie wchodzi w grę ;)
Po prostu będę się dalej starał coś zmienić, ciesząc jednocześnie tym co mam :) .

Edyto, masz rację, na zdjęciach zamieszczanych na forum można jeszcze coś ukryć, a na żywo już nie :unsure:

Ewo, może by tak było, ale rośliny są nieprzewidywalne.
Kompozycja zaplanowana i wykonana wiosną jest dobra, tylko rośliny nie chciały się dostosować.
Za rok kolejna poprawka :silly:

Aniu, właśnie te alejki, bardzo je lubię, ale wymagają pewnego udoskonalenia. Natomiast las niczego nie wymaga, oby nikomu nie przyszło do głowy go 'udoskonalać'.
Uwielbiam ten spokój w ogrodzie, mam to szczęście, że jest z dala od drogi i słychać głównie śpiew ptaków (których jas w tym roku wyjątkowo dużo :) ).
To miła odmiana po tygodniu spędzonym w mieście.

Czas na kolejną porcję zdjęć, bo szybko stają się nieaktualne:








































































Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, DANA, Dorota15, dagmarazap, olga1234, grula, Łatka, zanetatacz, Hana

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 20:18 #478235

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19238
  • Otrzymane dziękuję: 79407
Gabrielu, nie chcąc się powtarzać nie napiszę, że masz wspaniały ogród, wspaniałe rośliny i robisz wspaniałe zdjęcia. ;)
Spytam za to konkretnie: wielkokwiatowa z słonecznie żółtymi kulkami dubeltowych kwiatów to Csardas? Różowy to pewnie Homebush?
Podziwiam też japoneczki, całe okryte kwieciem - ja ich nie mam, jakoś wydaje mi się, że w moich śniegach (ha ha, gdzież są niegdysiejsze śniegi) się połamią i zmarnują...
Widzę, że też dokupiłeś maluchów rodkowych. Trudno się oprzeć, prawda? A kremowy - co za jeden?
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 21:07 #478261

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gabrielu, przytuptałam do Ciebie z rewizytą i jestem zachwycona! Tyle pięknych różaneczników i azalii :flower2: Widzę, że podzielasz moje zamiłowanie do tych roślin :flower1:
Wspaniały, dojrzały, bujny ogród :bravo:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 21:43 #478284

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Aniu, żółta azalia to Golden Sunset, różowa to oczywiście Homebush.
Rodków dokupiłem, nie tylko miniaturowych.
Czy pytając o kremowego miałaś na myśli Nishana? Jeśli nie, to możesz skopiować zdjęcie z tym o którego pytasz?
Azalie japońskie rosną różnie, jedne są obsypane kwiatami każdego roku, a inne tylko czasami.

Dalu, rododendrony i azalie są u mnie na drugim miejscu, zaraz po daliach ;)
Chociaż właściwie lubię wszystkie rośliny, stąd ten gąszcz :happy:















































































































Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2016 21:46 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, DANA, dagmarazap, olga1234, zanetatacz, Hana

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 21:49 #478290

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
OOO...dziś len na dobranoc :) cudny!mogę na niego patrzeć i patrzeć i nigdy mi się nie znudzi..obym dziś miała błękitne sny..bo dzień był wyczerpujący :sleep: Tobie też życzę nocy w kolorze,który lubisz :wink2:
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 21:51 #478293

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Ja tu o lnie,a tu już bodziszki wtrąciły swoje trzy grosze :happy4: ach!!!
Beata...a Grula ,to mój kot:)

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 21:55 #478295

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gabriel wrote:
Widzę, że nie tylko ja sadzę za gęsto :lol:
Oprócz wielkich rododendronów i azalii pojawiają się mniejsze, czyli pasja trwa, kolekcja się rozwija :)
Takie pytanie na szybko, czy Ty masz jeszcze miejsce? Bo byłoby bardzo szkoda, gdyby się kończyło albo go w ogóle nie było!
Ja tu piszę, a nowa partia zdjęć się pojawiła... Ten zielony surowy zakątek bukszpanowy jakby z zupełnie innego ogrodu... Podziwiam dyscyplinę kompozycji, ale nie chciałbyś tam jakiejś ognistej azalki? :lol:
Podoba mi się bardzo, że taki spacer po ogrodzie odsłania zupełnie nowe, inne klimaty...

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 22:19 #478309

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Marto, to nie gęste sadzenie, ale niesforność roślin, o którym pisałem wcześniej.
Klon miał iść górą, azalia dołem, ale klon nie chciał, zasuszył pęd główny i rozrósł się na boki. :P
Z miejscem jest już kłopot, ale jeszcze nie stan krytyczny.
Jest nim natomiast susza, która drugi raz z rzędu chce nawiedzić mój ogród.
Te zakątki o odmiennej formie, to wyraz mojego niezdecydowania :silly: .
Chwilowo nie mam w planie tam nic dosadzać, tym bardziej, że z jednej strony jest rabata daliowa, na której nie brak kolorów, a z drugiej jest właśnie ta nowa rododendronowa.
Jak podrosną i zrobię zdjęcie z innej strony, będzie to widać :)

Beato, dziękuję i wzajemnie :) Tak, niebieski to piękny kolor...
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2016 22:21 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, zanetatacz

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 22:50 #478331

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19238
  • Otrzymane dziękuję: 79407
Gabrielu, pisząc o maluchach miałam na myśli ich obecne rozmiary, nie karzełki. :lol:
Pytałam zaś o ten kremowy rododendron o leciutko zwisających kwiatach, koło jakby dzbana z wikliny. Nishan według mojej wiedzy jest prawie biały z bordową plamką, nie żółty.

Rośliny moją radością 06 Cze 2016 23:00 #478338

  • DANA
  • DANA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1382
  • Otrzymane dziękuję: 802
... dla mnie doskonały - takie zestawienia roślin :think: ... rozmarzyłam się :think:
i robisz im dodatkowo fantastyczne fotki :bravo:

Rośliny moją radością 07 Cze 2016 07:28 #478372

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
W czerwcu kwitnące dalie :woohoo: Gabrysiu ,kiedy Ty je wsadziłeś że już Ci kwitną ?
Moje w fazie raczkowania ,a wydawało mi się ,że dosyć wcześnie wsadziłam .W ogrodzie masz sielsko czarodziejsko ,pięknie :lev:

Rośliny moją radością 07 Cze 2016 15:59 #478517

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
:flower1: Widzę u Ciebie podpędzone dalie kwitnące i są wysokie , :ohmy: moje dalie są małe i mają pąki . Miałam nadzieje że może kupowane u P. Bogdana Królika , to pomyłka :sick: ale od P. Lipienia też są małe i mają paki , nie wszystkie ale jest ich dość sporo :cry3: Jaka może być przyczyna ? zaznaczam nie nawoziłam pozdrawiam :bye:

Rośliny moją radością 12 Cze 2016 19:38 #480196

  • Rudbeki
  • Rudbeki's Avatar
Witaj Gabrielu, oglądać zdjęcia z Twojego ogrodu to wielka przyjemność. Tyle zakątków i każdy interesujący. Bardzo podoba mi się ten bukszpan o nieokreślonym kształcie i kamienne ścieżki, które dodają ogrodowi tajemniczości.
Pozdrawiam, Ola.
















Zapraszam do

Naszej działeczki
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2016 19:46 przez Rudbeki.

Rośliny moją radością 12 Cze 2016 20:51 #480227

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12230
Właśnie zakończyłam niedzielny, relaksacyjny spacer po Twoim ogrodzie, Gabrielu - zachwyt! :hearts:

Szok i niedowierzanie :supr3: , że już kwitną dalie!!!
Nie widać ich 'nóżek' ;) i przyznam, iż po cichu podejrzewam, że siedzą jeszcze w donicach, a chłodne noce spędzały gdzieś w ciepełku... Dobrze kombinuję? :rotfl1:

P5150310-crop.jpg


Analizowałam to artystyczne zdjęcie... rozmazane tło wygląda mi na żółtą smagliczkę i siwą rogownicę (?)
Jeśli dobrze rozpoznałam, to owe rośliny wyglądały tak u mnie w połowie maja ! :think:
Można prosić o wyjaśnienie tej zagwozdki? :P

:bye:
Pozdrawiam - Ania

Rośliny moją radością 12 Cze 2016 21:25 #480250

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Właśnie przez przypadek skasował mi się cały post :mad2: :mad2:
Odpowiem więc na szybko.

Olu - Rudbeki, Danusiu
, dziękuję za odwiedziny i miłe komentarze :bye:

Aniu - Łatko, ten rododendron to Goldbukett, tylko zdjęcie trochę za jasne i nie oddaje koloru.

Olu, nie martw się o dalie, jeszcze mają czas urosnąć :)

Aniu - Amlos, Ewo, dalie były od marca w doniczkach, teraz już w gruncie. Z posadzonych w maju kwitną tylko miniaturowe.
Mam nawet zdjęcie dalii z kwitnącym rododendronem i tulipanami :P Na tamtym zdjęciu rzeczywiście kwitnie smagliczka :)

Tak to wygląda teraz:


Ta posadzona do gruntu zakwitła dzisiaj


jeszcze kilka widoków



































Na koniec nietypowy gość ;)



Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2016 21:43 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, takasobie, Amlos, DANA, Firletka, dagmarazap, olga1234, zanetatacz, Hana

Rośliny moją radością 12 Cze 2016 22:00 #480272

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19238
  • Otrzymane dziękuję: 79407
No, ale królewnę zaklętą zatrudniasz, Gabrielu. Zapewne do specjalnych poruczeń, jako to polowanie na ślimaki. Mnie by się taka przydała, bo oślizgłego paskudztwa moc, zwłaszcza, o dziwo, w mieście. Dalie ich przysmakiem. :hammer:
Mój Goldbukett w tym roku kwitł marnie, a raczej tylko z jednej, wschodniej :supr3: strony. Najważniejsze, że wypuszcza mocne, liczne pędy z kątów liściowych. Może doczekam następnej wiosny i prawdziwego złotego bukietu...
Te zielone kolumny to pod róże, czy pod powojniki? a może jeszcze co innego?

Rośliny moją radością 13 Cze 2016 20:35 #480533

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
U mnie też mieszkają takie paskudne ropuszki .Ja się z tego bardzo cieszę ,bo to pożyteczne zwierzątka .Kwitnąc dalie wprawiają mnie w osłupienie .Bardzo to wszystko jakoś szybko udzie .U mnie zaczynają niektóre floksy ,a przecież to dopiero czerwiec .Jak tak dalej pójdzie ,to do sierpnia wszystko nam przekwitnie :happy:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.681 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum