TEMAT: Rośliny moją radością

Rośliny moją radością 16 Lut 2016 21:40 #435983

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Małgosiu, witaj, oczywiście nie musisz przepraszać, nie masz za co ;) Dziękuję za odwiedziny i miły komentarz.

Geniu ja nawet lubię zimę, ale niestety nie zawsze jest dobra dla naszych roślin, szczególnie jeśli przychodzi niespodziewanie.
Mam nadzieję że już w tym roku nie będzie silnych mrozów :dry:

Ewo, mam las od północnego-wschodu który trochę chroni ogród, ale mrozy są zdradliwe.
Zawsze mnie na wiosnę dziwi, że rośliny o które najmniej się martwiłem, najbardziej ucierpiały.
W tym roku nie wygląda, żeby było dużo strat, przynajmniej w moim ogrodzie :)
Oby tylko w marcu nie przymroziło.

Gosiu, teraz już widzę, że nie będzie tak źle, ale pamiętam gorsze zimy.
W tym roku planuję przesadzenie wszystkich ostnic w inne miejsce, więc i tak je odmłodzę ;)

Beato, miło że mój ogród przywołuje takie skojarzenia, choć daleko mu do ideału :oops:

Ten weekend był piękny, słoneczny i (jak na luty) ciepły, pierwszy w tym roku spędzony na pracy w ogrodzie :happy4:
Połowa ogrodu jest już posprzątana, większość bylin i cześć traw już wycięta.

Widać już pierwsze straty, są nimi pigwowce, które przedwcześnie wypuściły pąki, przeżyją ale już nie zakwitną.
Pozostałe rośliny wyglądają dobrze, chociaż jeszcze trzeba czasu by to oceniać.
Pojawiły się już pierwsze oznaki wiosny :)











Widoki ogólne nadal jak w zimie:















Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2016 21:56 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, Margo2, Amarant, dagmarazap, Krzysia, grula, Łatka, Hana


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny moją radością 16 Lut 2016 21:59 #435992

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ładne oznaki wiosny :)
Nie wiem jak twoje pigwowce ale mój jak jednego roku przemarzł to wytworzył nowe kwiaty, mniej ale owoce były:)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Rośliny moją radością 16 Lut 2016 22:05 #435999

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Gabriel wrote:
Zawsze mnie na wiosnę dziwi, że rośliny o które najmniej się martwiłem, najbardziej ucierpiały.
Wnioskuję, że tej zimy nie martwiłeś się o pigwowce! :lol:
To ja na wszelki wypadek będę się matwić o wszystko :lol: , żeby tylko to dawało jakąś gwarancję ;)
Zazdroszczę wykonanej już pracy, ja wciąż czekam na bardziej sprzyjające warunki :)
Twój ogród nawet o tej najgorszej dla ogrodów porze wygląda całkiem ładnie, to jest sztuka! Ostnice to twarde ;) trawy, moje miskanty po całej działce wiatr rozwłóczył, oj się naschylam ;)

Rośliny moją radością 18 Lut 2016 11:37 #436360

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A ja się martwię nadal o jedną ostnicę .Aż się boję do niej zajrzeć .U mnie jeszcze wszystko śpi :(
Wczoraj widziałam w telewizji obudzone niedźwiedzie z dziećmi ,a i ptaki na niebie się pojawiają .
Niedługo się zacznie ogrodowy kalejdoskop na nowo .Ja nawet zapomniałam ,że mam przebiśniegi ,dopiero Twoja fotka mi przypomniała.Muszę koniecznie sprawdzić ,bo może też już zakwitły :dance:

Rośliny moją radością 21 Lut 2016 20:55 #437398

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dzisiaj rano kiedy wypuszczałam psa na dwór usłyszałam przepiękny śpiew kosa. Cudownie było go posłuchać.
Czyli jednak wiosna nadeszła.
Dzisiaj obejrzałam swoje ostnice i też zaczynają lepiej wyglądac. Chyba coś z nich będzie

Rośliny moją radością 12 Mar 2016 17:38 #444095

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Margo, zgadzam się śpiew ptaków to już wiosna.
Gabriel, czy ja dobrze widzę na jednym ze zdjęć bukszpanowe śliwki?? :woohoo: ? Po prostu cudne. :thanks: Mój zachwyt stąd, że w czasach młodości (już chyba tak powinnam pisać :happy3: ) miałam ksywkę Śliwka właśnie :) Zrobię sobie taką w ogrodzie, to będzie moja pierwsza roślinna rzeźba.

Rośliny moją radością 16 Mar 2016 22:39 #445916

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gabrielu, Twój ogród nawet o tak nieorzystnej porze roku wygląda nieskazitelnie :)
Trzymam kciuki za pigwowce, może jeszcze zakwitną..
Ostnice tniesz czy wyczesujesz? :think:
Pozdrawiam!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 17 Mar 2016 21:53 #446224

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Kasiu, dziękuję :)
Ostnice w większości wyczesuję, ale kilka egzemplarzy w zeszłym roku przyciąłem i były zielone o wiele wcześniej.
Myślę że oba sposoby są dobre :think:

Sylwio
, chodzi o te niebieskie kuleczki? To owoce jałowca kolumnowego :)
Bukszpany świetnie się nadają do cięcia i moim zdaniem pasują do każdego ogrodu, więc zachęcam do spróbowania :whistle:

Gosiu, już teraz widzę, że ostnice żyją, szczególnie te młode ładnie się zielenią :silly: .
Mam nadzieję że kolejnych mrozów nie będzie, bo te z zeszłego tygodnia zniszczyły cześć wyrywnych roślin.

Ewo, jak się ma Twój ogród? Czekam aż otworzysz swój wątek ;) Pogoda jest nieprzewidywalna, ale powoli jest coraz lepiej.
Może w końcu zobaczę swoje krokusy, bo jak dotąd nie było słońca.

Marto, zgadłaś :lol: pigwowce to ostatnie rośliny o których bym pomyślał, że zmarzną. Mam je już kilka lat w ogrodzie.
Przyroda jeszcze nie raz nas zaskoczy, czasem pozytywnie, czasem mniej...
Miskanty naprawdę bardzo śmiecą, zastanawiam się jak to wygląda u osób, które mają ogrody pod domem :think: Czy przez całą zimę sprzątają?
Ja robię to raz, a dobrze i przez resztą roku mam spokój :whistle:

Piotrze, dziękuję za pocieszenie, pewnie trochę zakwitną, ale zawsze szkoda kiedy coś zmarznie.

Prace w tym roku idą bardzo powoli. Przybyło za to trochę roślin, między innymi łubiny w różnych kolorach, floksy, lilie, dalie, mieczyki i na tym nie planuję poprzestać :crazy: Oby tylko wszystko się udało :)

Od ostatniego wpisu miałem sporą dostawę śniegu na działce, ale oszczędzę Wam tego widoku ;)
Tak było ostatniej niedzieli:


















Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Amlos, Amarant, dagmarazap, izy10, grula, Łatka

Rośliny moją radością 17 Mar 2016 22:11 #446236

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Co to jest to czerwone pod cebulicą?
Trochę roślin już przybyło, na pewno jeszcze przybędzie, ale te pierwsze wiosenne zakupy, często cała zimę wyszukiwane ;) cieszą najbardziej...
Jestem ciekawa zwłaszcza łubinów, bo lubię, a jakoś nie mam... :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 18 Mar 2016 08:30 #446311

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
U Ciebie pięknie ,jak zwykle :dance: Pomału ruszają prace ogrodowe ,ale ja osobiście nie mogę doczekać się maja i czerwca .Moje krokuski już wylazły ,ale jakoś w tym roku mam mało .Z wątkiem też ruszę niedługo ,ale mój ogród w większości zasypany liśćmi .Zanim ja go odgrzebię ,to zawsze trochę trwa .Ale najważniejsze ,że już zaczęłam .Pozdrowienia ci zostawiam Gabrysiu ,będę zaglądać :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 19 Mar 2016 14:09 #446787

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524


Gabriel co to za piękna czerwona roślinka ?

Rośliny moją radością 19 Mar 2016 14:36 #446792

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Serdecznie i wiosennie pozdrawiam Cię, Gabrielu, na przednówku prawdziwej, kalendarzowej, wyczekanej :)
Chłodno jeszcze, ale ptaki się drą, a rośliny rwą do życia... co widać na załączonych obrazkach....
Cudownie wykorzystałeś miękkie światło na zdjeciach z lutego - ogladam z ogromną przyjemnością. Brawo!

Rośliny moją radością 19 Mar 2016 19:52 #446848

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Zaglądam w poszukiwaniu inspiracji, masz ogród, który o tej nieciekawej co tu duzo pisać porze roku fascynuje, pnie, ścieżki, ciekawe kolory gałęzi, bardzo ładnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 23 Mar 2016 06:15 #448130

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Dlaczego ominęłam Twój ogród :hammer: zaznaczam żeby na spokojnie się wczytać

Rośliny moją radością 29 Mar 2016 18:25 #450107

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Ja również omijałam Twój szczęśliwy zakątek ale już do niego trafiłam. ;) I będę zaglądać albo podglądać :happy4:
Dla mnie z Twojego ogrodu płynie spokój i wytchnienie. Podoba mi się a szczególnie zakątki z trawami. :supr3:
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 30 Mar 2016 11:10 #450383

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Niektóre ostnice chyba coś wypuszczają. Na razie nie spisuję ich na straty
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 10 Kwi 2016 08:45 #454310

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Czekając na zdjęcia musimy uzbroić się w cierpliwość. W takim ogrodzie masa wiosennej pracy :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 13 Kwi 2016 13:21 #455847

  • takasobie
  • takasobie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 393
  • Otrzymane dziękuję: 778
Ogród masz wzorcowy! Widać pracowite ręce i wielkie serce, no i pomysły dobre! Pokazuj, pokazuj, co tam wiosną się u Ciebie dzieje!
Pozdrawiam!
Miłka
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.802 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum