TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 07:29 #370843

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Kochana :wink4: wiesz co ja bym już nic nie przerabiał :idea1: usiądź na huśtawce i odpocznij - musisz mieć również czas by cieszyć się pięknym ogrodem :teach: .....kiedy nie zajrzę na Jaśkową Ty non stop pracujesz.....a ten biedny chłopina :devil1: ciągle kierat i kierat :rotfl1: :devil1: :tongue2:
Azalka nie Pontyjska całkiem ładna....a może pachnie....rabata trawiasta przez rok zmieniła oblicze i bardzo mi się podoba :bravo: tylko powiem tyle że w miejscu rabaty jest sam piach.......reszta to zasługa Romci i Skrzata.... :dazed: ....o sorry ...chyba na odwrót.... :rotfl1: :devil1:
do rychłego zobaczenia..... :think: :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 09:31 #370888

  • Roma
  • Roma's Avatar
Konrad-złego diabli tak zaraz nie wezmą ;) a lenistwo bardziej boli niż dreptanie po ścieżkach :P
Haniu-u nas jeszcze sosny nie pylą ale chyba już niebawem.Azalia "niepontyjka" pięknie pachnie.
Martuś-wydaje mi się,że ta azalka trafiła od Ciebie w poprzedniej przesyłce,jesienią.
Dorcia-chyba właśnie pójdę w kierunku kwasolubów,też zaczyna mi się to podobać :)
Edytko-chyba masz rację,że jest to rok sprzyjający magnoliom bo w innych ogrodach również widziałam piękne kwitnące krzewy.
Tomku-kiedy po raz pierwszy byłam w Kórniku to ze zdumienia szeroko rozdziawiłam gębę.Tak magnolia to odmiana Suzan :)
Paweł-dla Ciebie zrobię wyjątek i podczas Twojego pobytu ręką w ogródku nie ruszę :P Wyobraź sobie ,że ta azalia pachnie obłędnie.Szowinista :evil: Do zobaczenia,niebawem :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2015 09:32 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 10:47 #370915

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Chyba jednak masz ją od kogoś innego ;) , ja miałam tylko jedną, jedyną japonkę, którą kupiłaś w tym roku. W zeszłym roku przez Dorcię trafił do Ciebie rh, ale na pewno żaden inny kwasolub ;)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 10:49 #370918

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Cudnie kwitną azalie i Rh mają wspaniałe warunki na Jaśkowej.Na moje również nie narzekam, bo gdzież bym śmiała jak w tym sezonie mnie zauroczyły swoim obfitym kwitnieniem :hearts: No cóż mam tylko 3 azalie i 3 Rh ,ale na moją powierzchnię to i tak mnogo ;) Marzyłby mi się wielki ogródek nasadziłabym wtedy azalii ,Rh i hortensji, oczywiście róże również, a także piwonie.Romciu skąd bierzesz tyle sił, bo ile razy nie wejdę Ty wciąż przerabiasz rabaty lub tworzysz nowe :woohoo: ,
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 12:13 #370945

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Roma, jesteś niesamowitym pracusiem ale jakie efekty są. :woohoo: Coraz piękniej u Ciebie. Rabata hostowa wyszła kapitalnie. Bardzo ładnie kwitną małe azalki. Miałam w tym roku dokupić ale jak zwykle zabrakło czasu. ;) Twoja kalina jeszcze młodziutka i dlatego ma mniej kwiatów ale za to są większe. Z mojej zrobiło się drzewo. Jest dość mocno cięta po kwitnieniu i dzięki temu ma więcej krótkich gałązek z kwiatami. Tylko szkoda,że nie ma już takich ogromnych kul.
Kibicuję Twoim poczynaniom w ogrodzie ,często zaglądam ,tylko z pisaniem różnie bywa. :oops:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 14:45 #370981

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Roma wrote:
Witaj Geniu :kiss3: ano jeszcze jakoś udaje mi się wprowadzać pewne zmiany ale coraz gorzej mi to idzie :( Może wpadniecie do nas z M ? pogadalibyśmy sobie trochę,już długo nie byliście :(

Chętnie Romko ale dopiero latem teraz nie bardzo nam pasuje .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 16:48 #371022

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Romo Ty pracusiu :hug: usiądź czasami na tej huśtawce i z perspektywy popatrz na swoje dzieła, zobaczysz że już masz pięknie :bravo: Azalki i rodki pięknie kwitną lub niedługo rozkwitną te grubaśne pąki :flower2: uwielbiam ten czas pełen różnorodnych kwiatów :drool: Mnie brakuje jeszcze do szczęścia japonek i muszę koniecznie w tym roku to nadrobić :lol:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 19:36 #371099

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Wchodzę na ten wąteczek i normalnie czuje to , wyobrażam sobie jak Rmeczka biega z łopatą to tu , to tam ... normalnie wysokie obroty od wczesnej wiosny.Czym Ty kobietko się zasilasz ? że tyle sił w Tobie , zdradź sekret plisss
Jaśkowa polana już i tak przepiękna :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 21:14 #371170

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gdybyś te oszukaną pontyjkę pokazała bliżej ,to można by ją było rozpoznać ,ale tak to ja ze swoją ślepawką nie dojrzę z takiej odległości .A poza tym pięknie :hearts:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 20 Maj 2015 21:41 #371198

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś-to może ktoś się przyzna do tej azalii a przekonana byłam ,że mam ją od Ciebie :think:
Jadziu-ja na razie też mam tylko 3 Rh no może azalii trochę więcej ale też niewiele.Jak tylko z lekka odbiję się od dna finansowego to pewnie znowu zaczną kurierzy zaglądać na Jaśkową :P Jak nic nie robię to panicznie boli mnie kręgosłup a rola gosposi domowej jakoś mi nie odpowiada a więc co mi zostaje? :teach: :ouch: :garden: :flower:
Ino-moja kalina wcale nie jest młoda,została skutecznie odmłodzona :) Jeszcze dwa lata temu był to ogromny krzew ale nie radziłam sobie z mszycą i dlatego kolejne dwa lata była strzyżona.
Geniu-no to jesteśmy umówione :)
Majka-uwierz mi jeszcze nie mogę usiąść z zadowoleniem na huśtawce bo po pierwsze jest nieodnowiona a po drugie widok z tej perspektywy nie jest zbyt atrakcyjny,właśnie w miejscu widocznym z huśtawki konieczne są pilne zmiany,jutro zrobię fotkę i zobaczysz sama o czym piszę :jeez:
Zuza-to nie żaden sekret to wstręt do prac domowych przy których tyrasz codziennie a efektów żadnych,no bo kto doceni coś czego nie widać? ;)
Jestem realistką i wiem,że nie wszystko jeszcze jest takie jakie być powinno ale myślę,że za dwa lata to już chyba usiądę sobie na tej huśtawce i z zadowoleniem popatrzę sobie w dal :)
Dzisiaj dzień dla ogrodowania stracony,pada od południa i jak na razie nie widać końca a miałam takie poważne zamiary, aby wreszcie wejść w niedostępne rewiry :jeez: i nawet już rozpoczęłam akcję odchwaszczania terenu ale deszcz skutecznie mi to uniemożliwił.
Po wycięciu drzew,więcej słońca zajrzało na naszą polanę i teraz muszę wykarczować trochę terenu pod lasem, coby mieć gdzie poprzenosić hosty.
edit:
Nowinko-nie widziałam wcześniej Twojego wpisu :oops:
Jutro dokładniej obfocę tę azalię i wstawię fotki a nuż się uda ją rozpoznać :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2015 21:55 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 03:24 #371311

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma odpowiem u Ciebie by nie pisać u Hani :dry: na pewno przyjadę na Jaśkową tylko ,,rakieta'' jest w warsztacie :sad2: szkoda takiej ładnej trasy na samochód a Hondą nie będę się turlał....raz jechałem i to nie jest to co Kubuś lubi najbardziej.... :whistle: :pinch:
Jak motura nie zrobią na czas to będę zmuszony wybrać inny środek transportu :think: , to na tyle :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 08:05 #371334

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Romeczko, bardzo serdeczna z Ciebie gospodyni - za każdym razem jak u Ciebie jestem, czuje się dobrą energię i atmosferę.
To chyba otoczenie tak pozytywnie wpływa na człowieka :)
Jaśkowa cudna, ale ja mam głód zdjęć jeszcze... czy możesz zrobić spacerek po włościach, tak żeby zajrzeć we wszystkie (no dobra, nie we wszystkie :P) kąty?
Proooszę :)
Pozdrawiam deszczowo!
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 11:00 #371440

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Romciu a z tym kręgosłupem to się zgadzam .On sie po prostu buntuje jak nie pracujemy :rotfl1: W zimie jestem obolała latem czuję się jak rybka :rotfl1:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 20:04 #371613

  • Roma
  • Roma's Avatar
Paweł-jestem ukontentowana,przyjmuję wytłumaczenie :teach:
Aguś-ślicznie dziękuję :kiss3: co do fotek to mam problemy z ich cykaniem ale postaram się w tygodniu przedstawić Ci Jaśkową z większej perspektywy :)
Jadziu-hihihihi,zimą mam tak sama,chodzę jak przetrącony kot :jeez:
Dzisiaj kolejny deszczowy dzień,jednak co nieco udało mi się zrobić w ogródku.Od wtorku odchwaszczam rabatki i staram się je zaraz ściółkować,może jakiś czas będę miała wolne od chwastów.
Maju-wspominałaś o odpoczynku na huśtawce,zobacz jaki mam nieciekawy z niej widok ;)

08-DSCF2016.jpg


Oprysku na kamieniach zrobić nie mogę gdyż psiaki mogłyby mi się potruć,tak więc jak tylko przestanie padać to na kolanka i dalej wyrywać chwasty.Poza tym jak tylko wypróżnię beczki to zaraz zostaną do połowy wkopane i trzeba będzie zrobić jakąś atrapę coby nie były widoczne ;) beczki będą przeniesione na lewą stronę a w miejscu beczek zamierzam posadzić jeżynę.

Nowinko dla Ciebie fotka "niepontyjki"
04-DSCF2012.jpg


mój deszczowy złotokap
03-DSCF2010.jpg


Misz masz :)

05-DSCF2013.jpg


06-DSCF2014.jpg


07-DSCF2015.jpg


09-DSCF2018.jpg


10-DSCF2019.jpg


12-DSCF2021.jpg


14-DSCF2023.jpg


15-DSCF2024.jpg


16-DSCF2025.jpg


Hosty chyba teraz są najładniejsze
13-DSCF2022.jpg


17-DSCF2028.jpg


18-DSCF2032.jpg
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 20:53 #371646

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Jaśkowa piękniej ze zdjęcia na zdjęcie widzę beczki pewnie nektarem dżdżownicowym :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 20:59 #371651

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Romciu pięknie się rozrósł ogród u Ciebie chuchasz i dmuchasz na roślinki a one cię słuchają i ładnie rosną.... piękne azalki i rododendrony..tak szybko u Ciebie wszystko rośnie...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 21:41 #371699

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Rh z zielonymi, zdrowymi liśćmi, wyglądają wzorcowo, poza tym, że pięknie :bravo: a takie azalie chciałabym mieć u siebie.
Bardzo podobają mi się widoczki z hostami i to tło :supr3:
Romo, cudnie masz na Jaśkowej :hearts: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 21:43 #371703

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Twoje azalie i Rh to festiwal dla oczu :flower2: złotokapu ci zazdroszczę bo bardzo mi się podoba. Niestety nie sadzę go u siebie na trawniku ze względu na to, że jest trujący. A na trawnik wchodzą małe dzieci. Napatrzę się u ciebie. Jak widzę złotokap to przypominają mi się podcienia nim obsadzone w Anglii. Moje marzenie mieć choćby altankę obsadzoną złotokapem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.694 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum