TEMAT: To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016

To TU to TAM - ogrodowo 2015 27 Sty 2015 19:47 #334160

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Zgadza się Haniu :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya


Zielone okna z estimeble.pl

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 10:11 #334330

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dziś może kilka widoczków z tarasu :)
Tu widoczne obie rabaty i na wprost zarośnięta sadzawka ;)

latem


przed burzą


jesienią




i zimą
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, markussch01, chester633, Ewogrod, hanya, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 11:01 #334345

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Wiesz Wiesiu, te Twoje widoki to kalejdoskop zmienności. Nawet psinka siedzi zapatrzona w dal. Taras idealnie usytuowany.
Wzgórze przed burzą wygląda jak Wezuwiusz z pióropuszem dymu...
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 11:13 #334349

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
MagdaLenko, może na większej przestrzeni te zmiany widzimy wyraźniej jednak nawet mała rabatka zmienia swój wygląd nie do poznania w trakcie kolejnych zmian pór roku :) Lubię obserwować takie ogrodowe przemiany i ciekawie prezentują się zdjęcia takich przemian zestawione razem :)
A psisko po prostu nasłuchuje odgłosów swoich kupli ze wsi położonej w dole :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 11:31 #334352

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Piękny widok :supr3: ja to bym tam siedziała bez końca i patrzyła, i patrzyła i patrzyła ....
Wiesiu widzę bliżej domu posadzone jakieś drzewka, czy one nie zasłonią tego widoku w przyszłości? no i czy ten środek pozostanie takim trawnikiem czy coś tam planujesz?
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 11:38 #334353

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
To ja tak jak Majutek, siedzę, patrzę i napatrzeć się nie mogę.
Wiesiu, to się nazywa mieć szczęście, móc w takich okolicznościach przyrody przebywać.
Nie mam wielkiego doświadczenia z bylinami i spoglądając na Twoje rabaty zastanawiam się, kiedy będę miała tak cudne, obszerne kępy kwiecia. Przepięknie to wygląda :hearts:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 11:47 #334356

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Majko, jak znam życie to rabaty będę sukcesywnie poszerzać aż zostanie ścieżka prowadząca z tarasu do sadzawki :silly: Będą to jednak już rośliny zdecydowanie niższe. Ścieżkę zapoczątkują drzewka o które pytasz a są to dwie rajskie jabłonki nieznanej odmiany. Liczę jednak że do kolosów nie należą a z czasem mam zamiar nieco je formować :)

To jeszcze owe drzewka






Taras ma przy zejściu 1,8m wysokości a drzewka rosną nieco niżej. Sądzę więc, że zasłonięcie widoków im raczej nie grozi a cięcie z pewnością im w tym przeszkodzi :) Cyba, że wcześniej rozwiąże sprawę karczownik, bo już jedno z drzewek z powodu sprawki tego jegomościa wymieniałam :evil:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, chester633, Ewogrod, edulkot, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 12:14 #334360

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Już któryś raz z rzędu podpatruję po cichutku twoje poczynania i wspominki z twojego ogrodu. Już nie mogę się doczekać wiosny, by ujrzeć przeobrażanie się twojego ogrodu w raj pod chmurkami. :flower2:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 12:19 #334362

  • t-x
  • t-x's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 620
Wiesiu,nie czytałem jeszcze Twojego wątku w całości ale ciekawy jestem czy to ma być ogród bylinowy tylko?...czy planujesz jednak trochę krzewów i niewielkich drzew?
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 12:21 #334363

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Do wiosny mamy jeszcze trochę czasu Krysiu możemy więc jeszcze nieco powspominać :)
Przy okazji prezentowania drzewek przy zejściu z tarasu pokażę samo zejście w wiosennej szacie :)

z góry


i z dołu


pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2015 12:21 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, chester633, Ewogrod, hanya, edulkot, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 12:55 #334368

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Wiesiu pięknie te kępy floksów wyglądają ale chyba troszkę zarosły przejście no chyba że było takie założenie - droga zakosami :tongue2:
Co do karczownika to masz z tym problem i ciężką będziesz miała z nim przeprawę :angry:
Najpierw walczyłam z kretami, jak krety się wyniosły to nastały karczowniki demolujący wszystko co tylko się dało, nawet kopały i ryły w nasypie z dość sporych kamyków granitowych :mad2: Przyznam się, że wolałam życie z kretami niż z karczownikami.
Wymieniałam jabłonkę, forsycję, berberysy, już o drobnicy nie wspominam. Stosowałam wszystkie znane metody odstraszenia bo truć nie mogłam ze względu na zwierzęta. Trochę ich wyłapał kot Edul, parę złapał pies Goldi. Na razie cicho ale na obrzeżach widuję wloty do ich korytarzy :angry:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 13:46 #334375

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
O Aguniu, nie wiem czemu umknął mi Twój post :oops: Ja tymczasem zachwycam się uporządkowaną formą Twojego ogrodu, bo ja jakoś nie potrafię ogarnąć panującego u mnie haosu, ale pewnie to z natury ogrodnika wynika :lol:

Witaj Tomku :flower1: , no właśnie tak myślę, że nie czytałeś kilku poprzednich stron w których to opisuję powstawanie mojego zagajnika ;) Część bylinowa przedstawiana ostatnio ma nieco krzewów po obrzeżach ale więcej tu już nie będzie ze względu na położenie przydomowej oczyszczalni. Nieco drzew jest jeszcze w okolicy sadzawki oraz stary sad i nowe drzewka owocowe, ale o tym nieco później :)

Majko, między floksami leżą płyty chodnikowe więc nie jest tak źle ;) A karczownikowi wpycham do dziur psie kudły i zalewam rozcieńczonymi psimi odchodami :sick: Na razie jabłonki mają się dobrze :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2015 13:50 przez piku.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 14:00 #334380

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Już drugi raz mnie Majka uprzedziła. Też chciałam zapytać o te drzewka, a teraz jak ty chodzisz po tych floksikach :P To jest takie niesprawiedliwe, że musimy jeszcze tak długo czekać żeby w końcu osiąść na stałe na tych swoich wymarzonych włościach i dziennie móc podziwiać takie widoki :( Komu przeszkadzały wczesne emerytury :mad2:
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 14:09 #334384

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
No właśnie Iwonko, komu to przeszkadzało, jak tyle młodych i chętnych szuka pracy ;) Ale damy radę :) Ty masz nieco bliżej to możesz częściej wpadać na kontrolę :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 17:21 #334433

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Jak widzę, nie tylko ja martwię się zadeptywanymi floksami :angry: takie cudne poduchy :flower2:
Rajskie jabłonie pięknie kwitną, jak to jabłonie :P a jesienią są obsypane drobnymi jabłuszkami, czy Twoje są czerwone ?
Mam je po drugiej stronie ulicy, na osiedlowych trawnikach, zrywam jabłuszka na dekoracje.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 18:27 #334454

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Krzysiu, nic się nie martw, te poduchy świetnie sobie radzą :)
A jabłuszka owszem są czerwone na obu drzewkach, choć kwitną inaczej :lol:



pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2015 18:34 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Ewogrod, edulkot, wxxx-a, Krzysia, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 18:55 #334461

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Te moje osiedlowe mają ciemniejsze kwiaty, ale jabłonie kwitną najładniej ze wszystkich rodzimych owocowych :happy4:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sty 2015 19:15 #334470

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
To prawda :) , nie ma to jak wiosną kwitnące jabłonie :lol:

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2015 19:22 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Ewogrod, hanya, edulkot, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.594 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum