TEMAT: Moje kwiatki i rabatki

Moje kwiatki i rabatki 04 Cze 2017 23:21 #546087

  • Rudbeki
  • Rudbeki's Avatar
Witaj Marylko, bardzo ciekawe jest Twoje rojnikowe pasemko. Całość - kamienie i roślinki - wygląda bardzo naturalnie i elegancko. Gratuluję pomysłu i wykonania. Ja też w sobotę bardzo napracowałam się na działce, ale już się nie mogę doczekać następnej soboty. Pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Moje kwiatki i rabatki 04 Cze 2017 23:48 #546089

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Ależ z Ciebie niespokojny duszek ogrodniczy :happy: Był piękny dziki zakątek, fiku-miku i jest kawał skalniaka :bravo:

Moje kwiatki i rabatki 04 Cze 2017 23:59 #546091

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Marylko ale cudny ten strumyk.
Oczywiscie,ze poznaję.
Jesteś mistrzynią w układaniu kamieni,chyba nigdy nie nauczę się tej naturalnosci.Nameczylas się kochana a powinnas oszczędzać.Efekt chyba wynagrodzil wszystkie trudy.Czekam z niecierpliwoscią na kolejne zdjęcia. :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 06 Cze 2017 21:51 #546597

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Moje skalniaczkowe pasemko rojnikowe skończone. :jeez: :jeez: :jeez: Ładnie popadało, więc roślinki powinny być zadowolone i nic im nie pozostało, tylko rosnąć, rosnąć, rosnąć. Następne zdjęcia będą za rok ;). Myślę, że będzie inaczej wyglądało. Zwłaszcza, że planuję jesienią lub na wiosnę przedłużyć pasmo o dalsze około 1,5 m. I to dopiero będzie jego zakończenie.
Chcąc przybliżyć jego wielkość zrobiłam wykaz roślin, które w najbliższym otoczeniu rojnikowego pasma rosną.


IMG_3873.jpg


IMG_3875.jpg


IMG_3877.jpg


IMG_3881.jpg


IMG_3884.jpg


IMG_3886-2.jpg


IMG_3887.jpg


IMG_3889.jpg


IMG_3891.jpg


IMG_3895.jpg


IMG_3896.jpg


IMG_3899-3.jpg



Rośliny na, przy i w najbliższym sąsiedztwie pasemka.

1. TRAWY:
Avena wiecznie zielona (Avena sempervirens)
Kostrzewa Elijah`s Blue
Miłka okazała Eragostis trichodes
Kostrzewa sina Auslese
Molinia caerulea variegata
Imperata cylindryczna Red Baron
Konwalijnik Nigrescens

2. JUKA KAROLIŃSKA Color Guard

3. LILIOWCE
Stella d`oro
Ruby Spider

4. Driakiew japońska Ritz Blue

5. Lewizja Elise

6. Wrotycz Haradjana

7. Bodziszek popielaty "Ballerina"

8. Skrzydlinka naprzeciwlistna

9. Przetacznik Siberteppich

10. ROZCHODNIKI
niebieski "Sachalin"
kaukaski Purpurteppich
biały
ościsty Angelina
i kilka innych

11. Akant miękki

12. Babtysja

13. SKALNICE
cienista variegata
gronkowa
Rainbow Xenox
Firecracker
Peach Melba

14. KRZEWY IGLASTE
Cyprysik tępołuskowy "Aurora"
Jałowiec Dream Joy
Thuja Golden Glow
Thuja Danica
Thuja Miky
Sosna bośniacka Smidtii
Sosna gęstokwiatowa Rainbow
Jodła koreańska Kohout`s Icebreaker
Świerk pospolity Nidiformis

15.KRZEWY LIŚCIASTE
Berberys Orange Rocket
Berberys Concorde

16. ROJNIKI. Na wiosnę spróbuję je zidentyfikować. Ale jest przynajmniej z 8 odmian.

I to by było na razie i na tyle.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, viola, gosiaczek1977, Jenny, Rudbeki, Adela, słowikowo, agabeata

Moje kwiatki i rabatki 06 Cze 2017 22:04 #546605

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 1192
:flower2:
Marylko, długo Mnie u Ciebie nie było ale zaglądałam.
A teraz patrzę a tu taki piękny zakątek skalniaczkowy wyczarowałaś.

pozdrawiam, Gosia :bye:
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 22:05 przez gosiaczek1977.

Moje kwiatki i rabatki 06 Cze 2017 22:16 #546606

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Marylko dopiero za rok kolejne zdjęcia? :(
Mam nadzieję,że jednak będziesz nam jeszcze pokazywać.
Cos czuję,że ten skalniaczek jeszcze w tym roku przedluzysz ;) chociaz to ciężka praca

Moje kwiatki i rabatki 06 Cze 2017 22:51 #546611

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Marylko :thanks: jestem pełna uznania dla Twojej pomysłowości i pracowitości . Toż to bardzo precyzyjna praca , wszystko dokładnie przemyślałaś .
Ściskam Twoje wirtualnie pracowite łapki i będę oczekiwać razem z Tobą na efekt , jak roślinki podrosną acz już jest ślicznie .
Bardzo też mi się spodobały, wylewające rojniki z gliniaka :eek3:
Super dziewczyna z Ciebie :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 08 Cze 2017 19:54 #547027

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Piękny skalniaczek :bravo: Dużo pracy w niego włożyłaś, ale efekt niesamowity :hearts:
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 18 Cze 2017 16:32 #549237

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Marylko , ja Ciebie nie ponaglam , ale czekam tu na Ciebie :hearts:
Patrz , już 18 a Ciebie nie ma :cry2: Za długo , stanowczo za długo :think:
Ściskam i pozdrawiam :)

Moje kwiatki i rabatki 20 Cze 2017 18:41 #549737

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Trochę róż i inne kwiatki z mojej rabatki



Dziękuję za odwiedziny niezwykle miłych gości i życzliwe słowa. Mój wysiłek został doceniony, co sprawia mi dużo radości. Skalniaczek też mi się podoba, było ciężko. Zrobiłam trochę zdjęć kwiatów, których ze skalniaczka i pasma nie widać, a są, kwitną i cieszą oczy i duszę. Dla każdego coś ładnego i wyjątkowego . Co kto lubi. Stali goście, to prawie jak rodzina, nieprawdaż?
Miłego oglądania.

Pierwszy kwiat liliowca Dragon King z nowej rabatki liliowcowej.


IMG_3981.jpg


Ostróżka - prezent od Kasi-Kasionka. Prawda, że piękna. Kasiu, pięknie dziękuję.


IMG_3968.jpg


IMG_3937.jpg


Żeby nie rosła samotnie dokupiłam Flamenco - też ładna.


IMG_3929-2.jpg


IMG_3926.jpg



Dzwoneczki też są piękne.

IMG_3904.jpg


IMG_3924.jpg


IMG_3922.jpg



Dla lubiących żurawki.

IMG_3931.jpg


IMG_3927-2.jpg



Trawa Vertigo przezimowała w piwnicy i zaczyna ładnie się przebarwiać.

IMG_3919.jpg



Powojnik Anna German ma piękne, duże kwiaty, ale uwiąd ma chyba w genach. Bardzo trudny w uprawie.

IMG_3903.jpg



Irysy, jeszcze pamiętam, jak pięknie kwitły.

IMG_3902.jpg


IMG_3901.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Adela, słowikowo, dordar, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 20 Cze 2017 18:55 #549745

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Pasmo oczyściłam z roślin cebulowych i teraz "panoszą się" na nim (na razie) funkie.
Muszę dosadzić aksamitki.


IMG_3964.jpg


IMG_3967.jpg


IMG_3973.jpg



A na deser trochę róż.

IMG_3955.jpg


Nikt nie oprze się pięknemu zapachowi róży wielkokwiatowej Beverly, która zaczęła uwodzenie

IMG_3928.jpg


IMG_3977.jpg



IMG_3971-2.jpg


IMG_3970.jpg



IMG_3941-2.jpg



IMG_1619.jpg



IMG_3934.jpg


IMG_3933-3.jpg



IMG_3930.jpg


IMG_3908.jpg


Na Dzień Babci dostałam od wnuka w prezencie maleńką, ale piękną czerwoną różyczkę. Po przekwitnięciu przycięłam i posadziłam w ogrodzie. Jak widać na zdjęciu pięknie rośnie, kwitnie, a ma zaledwie 15 cm.

IMG_3969.jpg


:bye: :hug: :bye: :hug: :bye: :hug: :bye: :hug: :bye: :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, viola, gosiaczek1977, izy10, Łatka, Adela, słowikowo, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 20 Cze 2017 21:00 #549781

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19032
  • Otrzymane dziękuję: 78199
Marylko, niezmiennie zachwycam się Twoją pomarańczową różą Aloha. Ostróżki też śliczne, choć mnie oczywiście bardziej podoba się niebieska. :lev: W tym roku ostróżki mają się dobrze, nawet u mnie - i to w obu miejscach. Oby jeszcze chwilę dana nam była spokojna pogoda, bez wichrów i ulew = bo się błękitne pięknotki powywalają.
Dawno masz te dzwonki Bernice? urocze są, skusiłam się na nie - i nie wiem, czy to nie będzie jednoroczny epizod. Choć wyrosły z marnej, kapersowej sadzonki...

Moje kwiatki i rabatki 20 Cze 2017 21:10 #549784

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Piękna alejka hostowa, elegancka, z przestrzenią :) A agawy są niesamowite, gdzie je trzymasz zimą?

Moje kwiatki i rabatki 21 Cze 2017 10:19 #549872

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Trzeba przyznać że masz rękę do kompozycji ogrodowych. Powinnaś na poważnie pomyśleć o urządzaniu ogrodów u ludzi. Fantastyczne widoki! :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiatki i rabatki 21 Cze 2017 23:46 #550037

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Aniu, Twój zachwyt Alohą jest całkowicie uzasadniony ponieważ jest to piękna, zdrowa róża z wyjątkowymi kwiatami, zwłaszcza w pąkach, do których dostępu broni niesamowita ilość kolców. Wiadomo, królowa.
Natomiast dzwonek Bernice to inna bajka. Zamieszkuje u mnie 3 lata, ale dopiero w tym roku pokazał swoją urodę. Ma kilka pędów obsypanych pięknymi niebieskimi z fioletową poświatą dzwonkami. Jak przekwitnie, to go przytnę i w sierpniu dam trochę nawozu jesiennego, a na wiosną typu azofoska. I to wszystko. Sadzonka, którą kupiłam przy okazji zakupów innych roślin przez internet nie budziła zachwytu, taka średnio rozrośnięta. Na zimę niczym nie okrywam. Gdyby zmarzł, to znaczy nie nadaje się do mojego ogrodu. Drugiego podejścia nie będzie. Chyba o tym wie. Co by nie mówić jest piękny. :flower2: :hug:


Alinko, miło mi, że uzyskało Twoje uznanie hostowe pasmo. Oprócz 4 kilkuletnich pozostałe są roczne i dwuletnie .....ale, jak rozrosną się, to będzie ładnie. Natomiast z agawami jest problem. Są przewożone na bardzo niskim platformowym wózku do piwnicy na poziom -1 przy zaangażowaniu męża, córki i zięcia. A przy takim audytorium 2 razy w roku muszę grzecznie wysłuchiwać, co moja połowa myśli o agawach, a przy okazji i o mnie. Jest okazja, to zaczyna się dzień przed, a kończy kilka dni po akcji. Oczywiście muszę zawsze kilka liści wyciąć, żeby go odrobinę udobruchać. Co by nie mówić, jest problem nie tylko z przewiezieniem, ale zajmują dużo miejsca, co oczywiście też jest okazją do ciągłych uwag, zwłaszcza po wizycie w piwnicy. ..... A ja tak czekam na kwiat którejś. Dwie mają po około 30 lat. Zadowolę się nawet małym kwiatostanem do 4-5 m. chociaż wiąże się to z zamarciem rośliny. Już wyobrażam sobie radość M i wielodniowe świętowanie. Miałam jeszcze jedną bardzo dużą, ale dałam córce, która nie schowała na zimę i agawa zmarzła.


Krysiu, Zrobiłam trochę ogródków i zawsze pomagam ludziom z pasją, którzy kochają kwiaty .... i mają dobrą pozytywną energię. A w moim wieku i z moimi bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi myślę tylko, żeby mieć siłę i możliwości dogadzać moim roślinom. Cały mój świat jest zamknięty w kwiatowych ogródkach. Tak wyszło.....
Ale jest mi niezmiernie miło, że podobają Ci się moje rozwiązania aranżacyjne. Zapraszam na spacerki. Już niedługo pokażę oświetlenie w moim ogrodzie.

Dzisiaj zakwitł drugi juniorek liliowcowy Liliowiec "Ikebana Star" Piękny, duży kwiat, a liliowiec niziutki około 30 cm.


IMG_3996.jpg


IMG_3994-2.jpg



Dzisiaj też pokazał swoje piękne kwiatki-słoneczka niski, pełny nachyłek "Sunrise Early"

IMG_4002-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela, słowikowo, dordar

Moje kwiatki i rabatki 22 Cze 2017 00:03 #550038

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Kiedyś też dostałam sporą agawę, jedną zimę udało mi się ją przetrzymać w piwnicy z oknem, na kolejną zimę wzięłam ją do pracy, jednak korytarz okazał się zbyt ciemny i zbyt ciepły. Efekt egzotycznego krajobrazu osiągnęłaś dzięki tym agawom rewelacyjnie. Ich donice też są piękne. Widać dbałość o szczegóły i konsekwencję :) A tego własnie mi brakuje :happy: Zanim doprowadzę rzecz do końca, kilkanaście razy zmienia mi się koncepcja :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 22 Cze 2017 09:33 #550075

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Marylko witaj :kiss3:
Pięknie , pięknie ....
Jestem zachwycona tą zmianą i strasznie mocno dopinguje Ci w pracach
bo pewnie jeszcze dopracowywujesz szczegóły :garden1:
Donice , te agawy i te hosty ; cudownieeee

Moja połowa toleruje moje zamiłowanie do ogrodu i ze stoickim spokojem pomaga mi w ściąganiu roślin w donicach do zimowania .
Marylko , czasami tych facetów nie rozumiem :(
Przecież pomagać komuś to miłe uczucie , powiedz to swojemu M
Ostróżkę dokupiłaś cudną , pierwszy raz taka oglądam :eek3:
Pozdrawiam :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 22 Cze 2017 14:43 #550121

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Pospacerowałam u Ciebie i zapewne będę częstym gościem. Teraz mam pytanie czysto techniczne. Ponieważ i ja w tym roku postanowiłam załozyć sobie kawałek skalniaka chciałam zapytac skąd brałas kamienie - te inne niż otoczaki. Niestety ja dysponuję tylko takimi zwykłymi, ale prawdopodobnie można gdzieś kupić inne. :flower1:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.771 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum