TEMAT: W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie.......

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 04 Lut 2016 20:13 #431883

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Ewo ,widoczki piękne.Tęskno za latem :( Powiedz mi proszę,czy aby stworzyć taki cudny busz sadziłaś roślinki gęsto,czy też cierpliwie czekałaś aż się rozrosną.Efekt jest WOW :woohoo:


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 04 Lut 2016 21:12 #431898

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jak możesz mówić, że Twoje zdjęcia nie mogą inspirować? :hammer:
Przecież jedna wielka inspiracja
Rewolucja?
Ja uwielbiam rewolucje, a Ty?

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 04 Lut 2016 21:13 #431900

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kiedy tak czytam z jakimi to borykacie się problemami komunikacyjnymi to dopiero doceniam to co mam.Na naszej leśnej drodze czasami przejedzie jeden samochód na 3 dni no chyba,że do nas ;)
Takie fotki jak te które wstawiłaś, dopiero o tej porze roku robią wrażenie i budzą tęsknotę.Postanowiłam,że w tym roku, od wiosny będę zbierać fotki a dopiero zacznę wstawiać od późnej jesieni. :search:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 04 Lut 2016 22:32 #431929

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ewa, o co chodzi z tym zaskrońcem, bo nie mogę załapać :club2:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Lut 2016 09:19 #431991

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Porcyjkę zdjęć połknęłam z niemałą przyjemnością :dance: Jeśli chodzi o lokalizację mojego ogrodu to mam święty spokój ,bo mieszkam w głębi z dala od ulicy .Nie dokuczają mi samochody ,zresztą koło mnie jest ograniczenie ruchu do czterdziestki .Uwielbiam to ,że ten cały zgiełk zaczyna się dalej.Pod tym względem ,to ja jestem dzik i najchętniej mieszkałabym w lesie . :hug:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Lut 2016 17:00 #432157

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Gosiu, fenkuł jest bardzo dekoracyjny, taki zwiewny, delikatny, Swietnie się komponuje zreszta nasadzeń. Za to pod ziemią jest zakotwiczony niesamowicie :rotfl1: . Rozsiewa się bardzo, mam nadzieję, że po zimie znów cos tam wyjdzie na wierzch.

Jaga, sadziłam niezbyt gęsto ale co roku czyms zageszczam, takie szybkie jednoroczne, wieloletnie też i krzewy rosną, robi sie busz trudno wykręcic sie przy plewieniu, dobrze, że jestem cienka..... :happy3:

Gosiu, ja też, co prawda w ubiegłym roku twierdziłam ,że koniec zmian, byłam zajeta sprawami rodzinnymi ale po zimie czuję, bedzie jak zawsze, czyli zmiany szykuja się.

Iwona, nie wiem......... :think: , może to, że miałam gościa zaskrońca....śliczny, zabłąkał się, na szczęście udało mu się wydostać z garażowej kratki do lasu.Jak zrobia z tyłu drogę nie będzie tak dobrze....... :mad2:

Nowinko, co ja bym oddała za ciszę.....cywilizacja, obłęd......to chyba jedyny mankament w ogrodowej radości, slimaki czy myszy sa częścią natury ale samochody?



Próbuję juz pozbierać się po zimie, tak ogrodowo, nie ogarniam wszystkiego...... :club2: . Mam tyle zadołowanych doniczek po całym ogrodzie, na szczęście jesienia przy dołowaniu zapisywałam jakie, ile, przy czym , czy przed czym wkopane....i pamiętałam gdzie wepchnęłam kartkę..... :dance: To juz jakiś pozytyw.
Myślę też gdzie jakieś warzywko, bo jak na takim forum nie mieć pomidorów czy dyni...... :devil1: , apetyt rośnie na różne warzywka oczywiscie w ilości mini.
No i to co najbardziej intryguje zmiany w zarysie rabat,.....,i cała reszta. Obłożyłam się literaturą ogrodniczą, czasopisma w zimie też mile widziane, z piwnicy tez stosy przytachane.......wiosno szybciej...... :rotfl1: Kogut czeka żeby "odpiać" początek wiosny......
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 17:16 przez sierika.

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 20:32 #432556

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Sama po sobie piszę..... :oops: , nie, nie napiszę nic, tylko jakieś fotki...


dzigiel001-2.jpg


dzigiel006-2.jpg


dzigiel011-2.jpg


dzigiel014-2.jpg


dzigiel016-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Margo2, edulkot, Kasionek

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 20:38 #432560

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Och tak ja już też przebieram nogami, by ruszyć w ogrodowanie :lol:
Druga fotka rewelacyjna :hearts: , nie potrafię od niej oderwać oczu :woohoo: , te barwy to po prostu moja bajka :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 20:42 #432562

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiesiu, miało nie byc takich barw ale tez uwielbiam ten kawałek i nie potrafię z niego zrezygnować.........kiedy tu wszystko zakwitnie a coraz gęściejsze rabaty to sama energia.......


liliowceijewki2013051-2.jpg


liliowceijewki2013014-2.jpg


liliowceijewki2013045-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 20:44 przez sierika.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Bozi, edulkot

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 20:45 #432566

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
To jest właśnie TO :woohoo: , spróbuję powielić u siebie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 20:47 #432569

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
juki010.jpg


juki011-2.jpg


juki012-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, piku, Bozi, edulkot, Kasionek

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 20:56 #432575

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Rabaty z takimi przenikającymi się roślinami po prostu ubóstwiam. U mnie do takiego efektu jeszcze sporo brakuje, ale mam nadzieję, że za jakiś czas się uda. Żółta rabata bardzo energetyczna w sam raz na dzisiejszą pochmurną pogodę.

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 21:12 #432588

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ewo ,też poszłaś w "żółtka" :)
Czuję ,że jakieś szaleństwo ogarnia nas ,wyczekujących wiosny ...

Już nawet w pracy łapię się na myślach " Och ,ja ja bym chciała pogrzebać w świeżej ,wiosennej ziemi .." :happy3: I kto mnie tam zrozumie ?
Tutaj ,to co innego . ;)

Póki co ,mam tramwaj tuż pod oknem i samochody ,więc chyba nic gorszego nie może mnie już spotkać,
kiedy przeniosę się w końcu na moją podmiejską wieś.
Tam też jest ulica przy domu ,ale nigdy nie będzie to tak, jak w centrum miasta.

Zmiany w drugą stronę ,tak jak u Was ,nie są fajne ...Człowiek przyzwyczajony do ciszy
nigdy nie zaakceptuje hałasu.
W moim rodzinnym domu tak właśnie jest(to teraz dom moich cioć w Wielkopolsce) - kiedyś dom na końcu miasteczka ,w nocy głucha cisza,
w dzień było słychać skowronki nad polami, bawiliśmy się na szosie :P
Teraz obwodnica , stacja benzynowa ,Biedronka , krzyki pijanych małolatów - koszmar :jeez:
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 21:15 przez magdala.

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 21:53 #432630

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Co tam samochody! Samochody to pikuś! Jakby Wam odrzutowce tuż nad głowami latały, to byście wiedziały, co to jest trudny do zniesienia hałas! :) Ja miałam taki jeden rok, kiedy to chyba chłopcy z Dęblina na moim niebie sobie konkrsy, kto niżej przeleci, urządzali... Na szczęście się to skończyło.
Ewa, jestem pod wrażeniem Twoich jeżówek, jakie kępy wielkie! Ja się takich nie mogę "dorobić", nornice skutecznie im przyrost masy, a nawet życie ;) uniemozliwiają i od początku muszę zaczynać... Nawet co roku sobie obiecuję, że koniec z tym dokarmianiem, ale potem się łamię... Ciekawe, jak będzie w tym roku... :)

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 22:01 #432636

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Ewo. :bye: Piękne zdjęcia.Jeżówki urocze, a powiedz mi jak wysoki u Ciebie rośnie krwawnik? Czy na skalniak nadaje się?
Pozdrawiam.

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2016 22:15 #432646

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Do takich gęstych rabat z przenikającymi się wzajemnie roślinkami chyba większość z nas dąży, dla mnie to jest kwintesencja ogrodu :bravo: a te żółcie dają taką radość że hej :dance:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 07 Lut 2016 10:08 #432736

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Witaj Ewo,

Ależ energetyczne zdjęcia. Po takiej dawce kwiatów nogi od razu same rwą się do ogrodu... :ouch: Niestety jeszcze troszkę musimy poczekać....Ale już niedługo. :garden1: :garden:

Drogi Ci współczuję ale na szczęście to tylko droga dojazdowa do innych domostw. Więc ruch nie będzie taki duży!

A nie napisałaś jakie to ogromne zmiany planujesz!!! Podziwiam Cię za tak wielkie chęci do działania :) :hearts:
Agnieszka

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 07 Lut 2016 19:18 #432930

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Żółty to nie "mój" kolor i niewiele roślin mi tak kwitnie, ale Twoja rabata jest niesamowita :) Niewiele to nie znaczy, że żadna, nawet mam kilka róż w żółtości, choć moje ulubione to bladawce ;)
Nozomi bardzo mi się podoba. Kiedyś miałam zamiar ją posadzić, ale zniechęciło mnie pojedyncze kwitnienie. Błąd. A teraz nie mam na nią pomysłu :unsure:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.759 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum