TEMAT: Ogród już nie weekendowy Ave (2015)

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 14 Mar 2015 16:39 #348913

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Siemka ogrodowa kusicielko! :kiss3: :bye:
Łan cebulicy jest fantastyczny, ale te drzewo w jego tle dodaje tysiąca uroków temu widokowi. Ostatnie widoki wiosenne aż powodują ładowanie się moich akumulatorków z przypływem sił ożywczych z nadchodzącą wiosną.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 14 Mar 2015 19:04 #348955

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale co Ty chcesz od swojego ogrodu?
Jest super.
Czy już w ogóle nie będziesz wchodziła na tamto forum?
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 15 Mar 2015 17:34 #349204

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Gosiu, na pewno zajrze od czasu do czasu, bo zostały tam przecież osoby które bardzo polubiłam i nie mam zamiaru zrezygnować z kontaktów z nimi, ale już nie otworzę nowego wątku, bo nie mam czasu na tak szeroką aktywność w mecie.
Przychodzi czas na ogród... :garden:

Krysiu - miło mi, że zajrzałas i podładowałas wiosennie akumulatorki :flower2:
Ewa
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 15 Mar 2015 18:00 #349214

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Chciałabym jeszcze więcej mieć możliwości na wiosenne ładowanie moich akumulatorków, więc nie ukrywam że liczę na fot ciąg dalszy! Chyba nie chcesz żebym się trzęsła jak ten dziadek z ikonki? :teach: :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 15 Mar 2015 20:42 #349300

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ewa, zajrzałam do Ciebie nie tylko jako rewizyta, ale też dlatego, bo Twój nic był mi znajomy. No i się nie pomyliłam. Ja przeszłam w nowe miejsce na samym początku , ale jakoś mnie trzyma już tak długo i nie mogę założyć wątku ogrodowego. Może się wreszcie przełamię, bo dajesz dobry przykład :whistle:
Borówki .... pozazdrościć. Czy teraz należy je podsypać siarką ? Swoje jesienią potraktowałam specjalnym nawozem do borówek. Czy to nie wystarczy ?
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 16 Mar 2015 09:56 #349468

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Olu-Aleksandro - jak miło, że mnie pamiętasz :kiss3:
Borówki możesz i teraz podsypać siarką (wymieszac z wierzchnią warstwą gleby), ale musisz wiedzieć, że siarka strasznie długo się rozkłada - dlatego im wcześniej (np. w styczniu) się ją podsypuje tym lepiej, poza tym ja nie daję nawozu pod borówki jesienią, tylko w kwietniu, a potem drugi raz w czerwcu i to wszystko. Za to przez cały sezon staram się, żeby nie zabrakło im wody - borówki mają płytki system korzeniowy i susza im szkodzi.
No i zakładaj ten wątek ogrodowy, zakładaj ... :bye:

Krysiu-Kerstin2309 - no w życiu, nie możesz się tak trząść... to dla spokojności...pastele...







Ewa
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2015 09:57 przez Ave.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Adela

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 16 Mar 2015 10:09 #349472

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne masz tulipany Ewciu .Szkoda ,że one takie nietrwałe w przetrwaniu na inne sezony .Przynajmniej u mnie .Ja swoich nie wykopuję ,są w ziemi cały czas .Najwyżej dokupuję nowe .Podziwiam ,że znasz nazwy .Ja niestety znam je tylko w chwili zakupu .I dotyczy to większości roślin .No może za wyjątkiem róż i różaneczników i azalii .Ale to już moje fijoły ,więc chyba dlatego pamiętam nazwy. Reszta jest milczeniem ,jak mówi poeta :rotfl1:Zauważyłam ,jak pięknie prezentują się rośliny na tle drewnianych ogrodzeń .U Ciebie są właśnie takie miejsca i bardzo mi się to podoba .Trzymaj się Ewciu, pozdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 16 Mar 2015 10:30 #349476

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Ewciu-Nowinko - ja tez tulipanów nie wykopuję, mam w sezonie tyle roboty, że nie lubię sobie dokładać nowej z wykopywaniem, a później sadzeniem. Jak widzę, że tulipki karleją, to dokupuję nowe i tyle :oops:
Ewciu, a kiedy otwierasz swoje ogrodowe podwoje ? :flower2:
Ewa
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 16 Mar 2015 10:41 #349478

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Sama nie wiem .Ale myślę ,że jeszcze trochę nacieszę się wolnością :) Chciałabym najpierw ogarnąć trochę ten swój bałagan ,bo wśród tych liści zeszłorocznych ,to nawet roślin nie widać .I jak tu jakieś zdjęcia zrobić ?Ja mam dokoła bardzo dużo drzew ,to sobie wyobraź ,jak bardzo jestem zasypana.W dodatku muszę je wszystkie wybrać ręcznie ,bo z grabiami na rabatki nie wlezę .Za gęsto wszystko rośnie . :sad2:
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 16 Mar 2015 13:20 #349511

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ave/Ewuś trafiłaś z tymi pastelami w 10!! :bravo: :bravo: Już się nie trzęsę a i akumulatorki nieźle mi się naładowały po takich widokach. Dzisiejsze słoneczko też mi doładowało troszkę porcyjki energetycznej. Chyba się rozejrzę za jakąś działeczką rekreacyjną w mojej okolicy. Ech, te kusiecielki Ewciane! :club2: :club2:


Ewuś/Nowinko, ty kochana moja, nie zapominaj że ja czekam na otwarcie twoich podwojów!! Już jajo znoszę tak mi tęskno do twoich zakątków!! :idea1: No otwórz wrewszcie swoje działeczkowe wrota. Nawet buziaka po prośbie Ci dam, co byś się z tym tak nie ociągała! :kiss3: :kiss3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2015 13:20 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 17 Mar 2015 12:20 #349805

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
O to, to własnie, ja się do Krysinych całusków też przyłączam :hug:

Ewciu-Nowinko - to współczuję tego wyciągania liści z rabat - ja wczoraj wygrabiałam liście wierzby Iwy, które opadły na płożące iglaste - koszmarna robota i oczywiście wyciągnęłam tylko część. Tak więc w tym sezonie będzie znowu rdza na iwie, bo patogeny zimujące na liściorach mają się na pewno b.dobrze.

Wczoraj po pracy w końcu "poszłam w ogród" - zrobiłam niewiele a wywiozłam 3 taczki śmieci i gałęzi. Ciekawe, czy starczy mi tego słonecznego tygodnia na uporanie się z całą działką.
Musze koniecznie zrobić też budkę lęgową dla ptaszorków, bo musiałam zlikwidować im taka ostoję, którą zrobiły sobie w spróchniałym konarze jabłonki. Niestety zrobiłam za wielki otwór i w ubiegłym sezonie sójki zniszczyły gniazdo (mam nadzieję, że młodych tam jeszcze nie było). Tym razem otworek będzie pod sikorki, albo inne małe ptaszki i budkę zawieszę na jabłonce.



Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Adela

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 17 Mar 2015 12:28 #349806

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Ale śliczne tulipany... aż wzroku nie mogę oderwać... he he he ale wiem już jaka odmiana zakupię na jesieni jak znajdę... piękności a jakiej wysokości ne są...?
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 17 Mar 2015 12:38 #349812

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Michale-Sinthell - one są z tych średnich , mają około 40 cm wys.
Ewa
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 17 Mar 2015 12:51 #349817

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Ewka, piekny powojnik!
Mój Jan Lindmark strasznie wyłysiał od dołu - okropnie mnie to denerwuje :mad2: Z reszta cos po zimie wygląda nie teges, czyżbym nawet botanicznego zamordowała? :rotfl1: Z reszta powjniki u mnie z roku na rok marnieją, mimo podsypywania dolomitem - kwasna gleba i glina to nie są warunki do ich uprawy :(
Miłego dnia Ci zyczę, za oknem pięknie więc prace z pewnościa przyspieszą.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 17 Mar 2015 13:01 #349820

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Witaj Dorotko :)
Ja posadziłam przed powojnikami tawuły japońskie - można je formować, więc zależnie od roku, jak powojnik łysieje od dołu bardziej, to tawułki są wyższe, a jak ładnie się zieleni, to tawułki strzygę niżej.

Tez miałam problem z powojnikami (bo u mnie i kwaśno i gliniasto)więc zaczęłam je sadzić w ziemi ogrodowo-kompostowej i usypywałam im takie "górki" a nie "na płasko" i jest chyba lepiej.
Ewa
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 17 Mar 2015 15:43 #349839

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Ewa, a nie próbowałaś pryskać mocznikiem pod wierzbą? Może by się dało jakoś te iglaki podwiązać żeby po nich nie lać i spróbować - roztwór 5%, rozłożą się szybko resztki chorych liści i przerwie cykl, tylko czy wierzba już nie ruszyła z pąkami - w razie czego polecam do zrobienia jesienią, będzie na pewno mniejszy problem z rdzą. Przy pierwszych objawach rdzy można też zwalczać chemicznie.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 17 Mar 2015 15:47 #349840

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Fajowy powojnik. Ja kiedyś już próbowałam swojej przygody z Clematisami. Pierwszym i jedynym jaki wogóle miałam, to Clematis ''Multi Blue'' - przecudny gostek!! :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Ogród już nie weekendowy Ave (2015) 17 Mar 2015 22:10 #350067

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Mam nadzieję, że nie znikniesz latem jak w zeszłym roku
Super sa te powojniki.
Musze poszukac na nie miejsca u siebie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.422 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum