TEMAT: Hanutkowo

Hanutkowo 19 Maj 2015 14:16 #370588

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ja też mam 2 skyrockety. Mają dużo martwych gałązek po zimie- tzn,. czubki gałązek. Zaczynam się na nie wnerwiać. Moje mają chyba już po 5 m.Pasują mi do ogrodu, ale... może cisy tez by pasowały i do tego są niższe.

Co do kulek to na razie je kupuję i robię fotki. Byłam w krzywaczce i w Gogolinie. Straszny bałagan ogólny i w nazewnictwie, ale dużo perełek. Nie miałam kasy ( z premedytacją). Na szczęście pani sprzedająca się zlitowała i dostałam 5 sztuk za 100 zł. Nieźle. ;) Szkoda, że większość ich iglaków już mam. Robią ciekawy matecznik. Będzie co ogłądać za jakiś czas. Liściaków mają od groma. Nawet ich nie obejrzałam z braku czasu.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Hanutkowo 19 Maj 2015 21:15 #370733

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Też się cieszę, że jednak zdecydowałeś się Pawle prowadzić ten wątek :) Mam nadzieję nacieszyć oczy ciekawymi okazami iglaków .
Danusię ( dangar) podziwiam niezmiennie za jej zaciętość kolekcjonerską , ja w tym roku zrezygnowałam z jakichkolwiek zakupów , już po prostu nie mam gdzie....
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Maj 2015 08:59 #370873

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Danielo - wydaje mi się, że Skyrocket będzie jednak pchał się w górę. Trzeba by go regularnie strzyc, aby taki łuk estetycznie wyglądał. No ale jeśli nie spróbujesz, to się nie przekonasz ;)

Danusiu - to samo dzieje się z moimi Skyrocketami. Chciałem powycinać trochę pędów i porobic sadzonki, ale pomimo tylu egzemplarzy był problem ze znalezieniem zdrowych gałązek. Podałaś mi dobry pomysł z cisami. Chyba zastąpię nimi te nieszczęsne Skyrockety
Niedawno udało mi się zajechać do Gogolina i ... szok. Takiego bajzlu w szkółce to jeszcze nie widziałem. Przyznam, że jestem mocno zawiedziony, a ogólny widok spowodował, że straciłem chęć na zakupy. Z etykietek wyglądało to nieraz ciekawie i już miałem dwie sadzonki w ręku, ale straciłem pewność co do zgodności odmian patrząc na to jak wygląda szkółka. Szkoda, bo w internecie wyglądało to bardzo obiecująco. Ceny za to faktycznie mają korzystne.

Doroto - więcej zdjęć kulek znajdziesz na naszym fejsiku :) Wczoraj porobiłem trochę zdjęć młodych przyrostów, ale aparat jest w innym miejscu, niż ja teraz ;)

Dune.jpg

Dune

Enterprise.jpg

Enterprise

FirstFrost.jpg

First Frost

GinkgoCraig.jpg

Ginkgo Craig

i widoczki
DSC_0012.jpg


DSC_0015.jpg


DSC_0020.jpg
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2015 09:00 przez rispetto.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, sd-a, Bozi, VERA, hanya

Hanutkowo 20 Maj 2015 21:48 #371206

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
O, zahostowałeś trochę :) Już dawno mówiłam, że powinieneś ;)
Skyrockety na stos! Bo chyba nawet do kominka się nie nadają ;)
Wydaje mi się, że strasznie trudno zapanować nad roślinami i poprawnym nazewnictwem w szkółkach, ale z pewnością można :)
I mam takie głębokie przeświadczenie, że u Ciebie będzie wszystko prawidłowo i poprawnie :)
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 21 Maj 2015 09:43 #371384

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Paweł, czy dostałeś moje pw w sprawie zakupu roslin?
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 21 Maj 2015 10:30 #371426

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Marto - wreszcie cienia jest na tyle dużo, że mogę się zahostować. Nieco słabym punktem jest fakt, że część cienia pochodzi z sasiadowego sumaka i jeśli kiedyś go wytnie, to może być bieda :lol: Póki co jednak takich planów nie ma, więc hostowisko może się tylko powiększać :)
Wyrok na Skyrockety już wydany, ale szukam dla nich jakiejś alternatywy. W dwóch z czterech przypadków musi to być bardzo wąska kolumna, ale w pozostałych mogę trochę poszaleć. Może jakiś klon na wysokim patyku? Pomyślimy przy następnym krzywaczkowym wypadzie ;)
Wspomniałaś o nazewnictwie... Największym problemem w tym wypadku jest trwałość etykiet i napisów na nich :lol:

Danusiu - :oops: Odpisałem


RainbowsEnd.jpg

Rainbow's End

RainforestSunrise.jpg

Rainforest Sunrise

ShadeFinal.jpg

Shade Final

ValleysGlacier.jpg

Valley's Glacier

I nasz Sfinks
DSC_0006.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 10:32 przez rispetto.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, terlica

Hanutkowo 21 Maj 2015 14:33 #371509

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Dziekuję. Dobrze, że iglaczki jeszcze są, bo już bałam się, że ktoś mi je sprzątnie.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 21 Maj 2015 19:54 #371606

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Iglaczki mają ładnie przyrosty wiosenne. Dziś u siebie wyłamywałam świeczki sosnom aby je zagęścić.
Sfinks godnie pozuje :) To brytyjski?
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 21 Maj 2015 20:12 #371623

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Skyrockety - najchętniej to bym je podpaliła tak jak stoją ....jak zaczęłam je po kawałku ciąć to zrobił się straszny śmietnik ...tnę tnę a końca nie widać ...
A ja alternatywę znalazłam i tak jak piszesz będą to klony i już je mam trzy sztuki Acer cappadocicum 'Aureum' kolumna to nie jest i troszkę duży rośnie ale może jak go będę cięła coś z tego będzie . Drugi to acer pseudoplatanus 'esk sunset' ten to już fajna kolumna . Trzeci to acer pseudoplatanus puget pink nie jest to kolumna ale ...coś chyba robi mi się za ciasno ;)
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 21 Maj 2015 22:06 #371717

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Bożenko - u nas sezon tak opóźniony, że nie wcześniej, niż za dwa tygodnie będę przycinał sosny. Dawno nie było u nas tak zimnej i opóźnionej wiosny. Część świerków jeszcze pąków nie otworzyła.
A kot - brytyjka :)

Ewa - Twoja klonowa inspiracja pomogła! Będzie tam rósł palmowy "Skeeter's Broom"! Rośnie teraz w innym miejscu, ale nie za bardzo mu ono służy, bo jest zbyt wietrzne. Na nowym miejscu będzie miał cieplarniane warunki!
Esk Sunset można ciąć na dosyć wąską kolumnę i taki właśnie widziałem w szkółcę Szmita w Pęchcinie. Posadziłem u siebie takiego nisko zaszczepionego, ale na razie nie ma co ciąć :lol:
Swoją drogą Puget Pink to jeden z moich ulubionych klonów :)

Maluszki
amelia.jpg

Wejmutka 'Amelia's Dwarf'

barunka.jpg

Świerczek pospolity 'Barunka'
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 22:07 przez rispetto.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Bozi, dorota

Hanutkowo 22 Maj 2015 14:35 #371937

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Miło jak tak człowiek podsunie komuś pomysła ;) a tak ostatnio ciągnie nas w stronę klonów :happy:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 11 Cze 2015 15:30 #378285

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Paweł, jestem nareszcie zadowolona z Twoich fotek. :P
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 17 Cze 2015 13:32 #380534

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Paweł, zaniedbujesz wątek! :(
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 17 Cze 2015 22:07 #380671

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Panorama Racławicka, eeee .... hanutkowa ;)

DSC_1127.jpg


DSC_1128.jpg


DSC_1129.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, gorzata, Bozi, affa

Hanutkowo 17 Cze 2015 22:35 #380692

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Fajnie popatrzeć na tę panoramę ;) , jak się podpatrywało powstawanie kolejnych esów-floresów ;)
Porosło, ale faktycznie na wiele cienia liczyć nie można od kulek ;) I jeszcze to słońce czy też Ziemia :lol: się rusza i nie można z dobrej o każdej porze dnia strony hostki posadzić :lol: Ja próbowałam wykorzystać cień z kulek do posadzenia małych epimediów i też to nie jest łatwe, zależy o której godzinie się sadzi! :rotfl1: :rotfl1:
Zdrowia dla sąsiadowego sumaka! :)
Ostatnio zmieniany: 17 Cze 2015 22:36 przez artam.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 18 Cze 2015 12:40 #380825

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Dawno tu nie zaglądałam a tu proszę jakie zmiany - hosty sie pojawiły :woohoo: śliczne
Moje 3 Skyrockety podążą także drogą bez powrotu. Nożyce naszykowane, nie mam tylko czasu. Zastąpią je klon, buk i parocja ksztaltowane w szpaler.
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 18 Cze 2015 12:42 przez affa.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 23 Cze 2015 20:57 #382612

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Marto - jeszcze rok i pewnie nadejdzie czas przeróbki esów-floresów, bo niektóre rośliny za bardzo się rozszalały ;) Będzie drewna na opał :lol:
Z epimediami poszło mi łatwiej. Wszystkie siedzą na rabacie pod drzewkami owocowymi :)

Aniu - host stale przybywa i o dziwo jest jeszcze dla nich miejsce :lol: Będzie go jeszcze trochę przybywać, bo będę na jesieni podcinał od dołu świerki, więc w ich cieniu będzie można coś dosadzić. Zbieram się do wycięcia tych Skyrocketów, ale czasu ciągle brakuje ;)
Zostawiam trochę smaczności


DSC_0598.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Hanutkowo 23 Cze 2015 21:30 #382632

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Raj-Gaj czereśniowy ...mniam :D
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.482 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum