TEMAT: Hanutkowo

Hanutkowo 20 Kwi 2015 12:15 #360029

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Witajcie serdecznie
Czas już chyba najwyższy na nowy wątek, bo wiosna w pełni i ilość zdjęć robionych w ogrodzie rośnie z dnia na dzień. Serdecznie zapraszam do wirtualnych odwiedzin, a jesli komuś będzie po drodze to także tych w 'realu' :)
Kilka wiosennych migawek na początek

DSC_0005.jpg


DSC_0034.jpg


DSC_0057.jpg


DSC_0061.jpg


DSC_0013.jpg


DSC_0017.jpg


DSC_0024.jpg


DSC_0993.jpg


DSC_0026.jpg


DSC_0027.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, pamelka, Amlos, Bozi, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Hanutkowo 20 Kwi 2015 12:27 #360031

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Cieszę się, że otworzyleś nowy wątek i na pewno będę tu czesto zaglądać. Brakowało mi już mini i midi iglaczków.
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 12:46 #360041

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Witaj Pawle po dłuższej przerwie :bye:
Miło zobaczyć Twój wiosenny ogród :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 12:59 #360047

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Paweł, czekam w takim razie na kolejne zapowiadane zdjęcia. :search:
Modrzew dopiero w fazie pękających pąków? U mnie już dawno w pełni zielone.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 12:59 #360048

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Paweł, dobrze jest znów odwiedzać Hanutkowo :bye: Pokazuj iglaczki, bardzo lubię igiełki, a wiosenne przyrosty są prześliczne.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 13:00 #360050

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dzień dobry Pawle .Jestem wielką fanką Twojego ogrodu od wieków .Teraz mam okazję przywitać się z Tobą w Twoim nowym wątku .Zawsze do Ciebie zerkałam ,a teraz planuje częściej Cię odwiedzać . :flower2:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 13:05 #360052

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1307
  • Otrzymane dziękuję: 309
Cześć Paweł, czas najwyższy na nowy wiosenny,kipiący kolorami i igłami watek.
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 13:11 #360056

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nareszcie! :bravo: :flower2:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 13:15 #360060

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Paweł, ciesze się, że znowu będzie można podziwiać twój zakątek wirtualnie, ale mam nadzieję, że uda się tez zrobić jakiś mały nalot i na żywo popodziwiać twoje zakątki.
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2015 13:15 przez andrzejek.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 17:04 #360111

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Aniu - mi też brakuje mini iglaczków :lol: Coraz trudniej znaleźć coś wyjątkowego ;) Bywasz jeszcze u p. Tomszaka?

Dalu - strasznie powoli rozkręca się u nas ta wiosna. W nocy ciągle przymrozki, a od soboty mamy znowu takie wichry, że głowę urywa. Jak patrzę na zdjęcia zrobione np u Ciebie to widzę, że wegetacja u nas dobry miesiąc z tyłu.

Romku - tak, jak napisałem powyżej różnice w wegetacji pomiędzy Pomorzem, a południem kraju są kolosalne. Może dlatego nikt przy zdrowych zmysłach nie zakłada u nas szkółek ogrodniczych :lol: Z modrzewi najszybciej wystartował chyba Krejci i jest najbardziej zielony.

Haniu - serdecznie witam imienniczkę patronki naszego ogrodu :) Iglaczki dopiero startują, więc na pewno będzie co pokazywać :)

Ewo - zapraszam serdecznie do odwiedzin :) No i zerkania :lol:

Marzeno - dziś ogród kipi kurzem, foliami i różnymi innymi rzeczami nawiewanymi z pola, a wiosną i kolorami to nie bardzo :lol: Łba mało nie urwie!

Danielo - zbierałem się, zbierałem, aż jedna forumowiczka mnie zdopingowała :lol:

Andrzeju - fajne wspomnienia przywołałeś :) Miło byłoby ponownie gościć forumowiczów. Nie szykuje się jakieś zjazd gdzieś w pobliżu? :lol:

W poprzednim wątku wspominałem o budowie piwniczki. Do tego czasu nabrała ona realnych kształtów :)

DSC_0069.jpg

W środku dojrzewają sery i wędliny robione przez małżonkę :) Najczęściej jest jednak pusta, bo schodzą na pniu :lol: A! W przedsionku znalazło się na podstawowy wspomagacz ogrodowy - :drink1: :rotfl1:

Obok rośnie kolejna konstrukcja, ale wichura uniemożliwia dalsze prace :/

DSC_0068.jpg

Dziś musiałem w awaryjnym trybie kotwiczyć konstrukcję do ziemi, bo bałem się, że odfrunie. No cóż - miałem to zrobić na końcu, ale zrobione zostało już teraz :lol:

A iglaczki? Są i iglaczki :woohoo:
DSC_0972.jpg


Choć nie tylko iglaczki :lol:
DSC_0969.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, VERA, hanya

Hanutkowo 20 Kwi 2015 17:53 #360115

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Spore zmiany zaszły od zeszłego roku :woohoo: , nie zasypiasz gruszek w popiele :lol: . Piękna szkółka powstaje i już wygląda bardzo profesjonalnie :bravo:

U mnie też dziś tylko tumany kurzu i fruwające wiadra i pokrywy od beczek :evil:
Pierwszy szkółking za Tobą ;) ?
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 18:45 #360130

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Ciesze się, ze 'dojrzałeś' ;)
Piwniczka to świetna inwestycja. Nawet jeśli sery i wędliny schodzą na bieżąco to na zimowe zapasy będzie świetnym miejscem.
Nie moge się doczekać kiedy rusza Twoje cudowne liściaki :hearts:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 18:56 #360137

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Ileż to zmian się szykuję :bravo: :bravo: :bravo: będzie co podziwiać........................Powodzenia :bye:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 19:40 #360150

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Wnętrze piwniczki na pewno skarby kryje, ale to, co na wierzchu, te skarby nieskrywane budzą większe zainteresowanie z mojej strony :) Fajnie to wymyśliłeś! Rozumiem, że "obsada" betonowych donic będzie się zmieniać z czasem? Zawsze jakieś małe kulki doniczkowe ;) się znajdą...
A bylinowa wystawka już mnie całkiem poruszyła! Epimedia, trójlisty! Byłeś w Berlinie?
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 20:28 #360171

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Marto Markitko - w popiele to najwyżej ziemniaki zasypuję :lol: A popiołu będzie sporo, bo żywopłot od drogi idzie na przemiał ;)
O ten :lol:
DSC_0022.jpg

Wiatr już na szczęście zelżał i kamień spadł mi z serca, bo tunel zaczął się przesuwać :blink: Z folią wstrzymam się jednak do chwili zabetonowania konstrukcji.

Doroto - liściaki powoli ruszają, jak np te pokazane na początku lub bez czarny :)
DSC_0045.jpg

Domowe wyroby cieszą się zainteresowaniem, a im ludzie bardziej wczytują się w etykietki na kupnej żywności, tym bardziej skąłniają się ku tej zdrowszej ;) Już jutro zaczynami produkcję serów kozich B)

Wero - czasami już bokiem wychodzą mi te zmiany :lol: Człowiek usiadłby, odpoczął jak cywilizowany homa sapiens, a tu ciągle coś :lol: Niekiedy zazdroszczę tym, którzy każde popołudnie spędzają z pilotem przed telewizorem ... Na szczęście szybko mi przechodzi :lol: A jak już siedzę przy biurku zerkając na telewizor (jak teraz :lol:), to ciągle coś piszę. Najczęście są to wpisy do mojej encyklopedii ;)

Marto Artamko - zdjęcie zbyt mało pokazuje, ale te donice prawie wszystkie są już zajęte :lol: Z przodu została bodajże jedna, z boku jedna i w głębi ze dwie-trzy, ale tam jest cień i musze poszukać czegoś, co da sobie radę w takich warunkach. Z przodu są co prawda jeszcze dwa wolne miejsca, ale zrobię w tym miejscu ławkę, aby można było choć na chwilę usiąść i popatrzeć na kaktusy rosnące po drugiej stronie ;)
Bylinowe łupy to trójlisty, epimedia, jagodowce, psizęby (czy psiezęby? :lol:), urdzik, miłek i obuwiki :)
Na targach w Berlinie byłem. Trudno by powiedzieć, co mi się tam NIE podobało :lol: W końcu nawet sprzedawane ziemniaki przekonały mnie do siebie :lol:
Były piękne pierwioski
DSC_0921.jpg


przylaszczki
DSC_0922.jpg


piwonie
DSC_0942.jpg

i czego tylko dusza zapragnie i to w takiej ilości odmian, że żadna impreza ogrodnicza na której byłem nie dorasta tej wystawie do pięt. Miałem jechać na wystawę ogrodniczą niedaleko Gdańska, ale po czymś takim to po co? :rotfl1: A kto nie chciał patrzeć w stragany mógł nacieszyć oczy takimi widokami
DSC_0927-2.jpg

Iglaków były śladowe ilości, ale nawet na moment mi to nie przeszkadzało :lol: Tak się na to wszystko napatrzyłem, że przywiozłem 3 ... wawrzynki :lol:
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2015 20:29 przez rispetto.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Amlos, terlica

Hanutkowo 20 Kwi 2015 21:02 #360191

  • Roma
  • Roma's Avatar
Cieszę się niezmiernie,że wreszcie otworzyłeś swoje podwoje :kiss3:
Pawle-czyżbyś dorobił się stadka kóz? to dopiero byłaby frajda.Dziesięć lat temu miałam małe stadko,niestety przeprowadzając się na Jaśkową zmuszona byłam oddać kózki do siostry na gospodarstwo,nie mamy tutaj warunków.Dziennie miałam przynajmniej 7 litrów mleka.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 20 Kwi 2015 22:05 #360223

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Tulejniki są piękne aby tylko ich nie wąchać :rotfl1:
Paweł, a co będzie w miejsce przemielonego żywopłotu?
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 21 Kwi 2015 08:34 #360288

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Roma - stadka kóz nie mam, bo nie za bardzo jest na to miejsce :( Urabiam sąsiada rolnika, aby podążał w tym kierunku, ale na razie bezskutecznie :lol: Strasznie drogie to kozie mleko :/

Bożeno - na szczęście tulejniki rosły w takim błocie, że nawet gdybym chciał, to i tak nie dałbym rady ich powąchać :lol: Zdaje się, że dwa rosną w naszym oczku, ale jak do tej pory nie doczekaliśmy się kwiatów. Ponoć zakwitają dopiero po paru latach od posadzenia.

Trochę igiełek :)


Sosna rumelijska 'Bulgare'


Cis pospolity 'Green Diamond'


Sosna długowieczna 'Franky Boy'


Świerk pospolity 'Doubice'
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2015 08:36 przez rispetto.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.287 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum