TEMAT: Hanutkowo

Hanutkowo 10 Maj 2015 20:13 #367065

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Paweł weź Ty się pochwal dzisiejszą robotą! Przejeżdżałam! Widziałam!
:)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Hanutkowo 11 Maj 2015 09:56 #367357

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Dobrze, że wreszcie powstał ten wątek. Już miałam się ewakuować z tego Forum, bo posucha na kulki iglakowe była straszna. :ohmy: Teraz mam motywację, żeby znowu pisać i pokazywać moje kulki. :)
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Hanutkowo 11 Maj 2015 10:15 #367370

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Marto - czasami zdarza się i tak. Widziałem kiedyś całą skrzynkę zaszczepionych chyba jodeł, które przez cały sezon nie otworzyły nawet jednego pączka! Co dziwne - żadna igła też nie spadła! W następnym sezonie jak gdyby nigdy nic wszystkie zaczęły pięknie rosnąć :) A swoją drogą gdzie się podział mój Drevenack? Musze zrobić ogrodowe śledztwo :lol:

Ewa - wykończy mnie ten tunel! Gdy montowaliśmy ściany boczne to wiało jak wściekłe (byłaś to widziałaś). Nastepnego dnia zaczęło miotać konstrukcją i w trybie awaryjnym go kotwiczyłem. Udało się jako tako i czekałem na spokojniejszą pogodę, aby naciągnąć folię. W sobotę taka się trafiła i mocowaliśmy się z nią parę godzin, ale zabrakło juz sił, żeby ją wkopać. I co? Nastepnego dnia w niedzielę znowu wichura i walka o życie (tunelu). Na szczęście znowu udało się zapanować nad żywiołem, ale jak przyjdą mocniejsze wiatry to nie wiem co będzie. Wczoraj wiało w porywach do 80 km/h, a bywają u nas przecież mocniejsze podmuchy. Następny tunel będzie z żelbetu :lol: Zdjęć nie zdążyłęm zrobić, bo padłem, a poza tym obok leżą stery gałęzi czekające na przemielenie i zasłaniają widok ;)

Danusiu - cieszę się bardzo, że wróciłaś :woohoo: Pokazuj swoje kulki! Jesteśmy w mniejszości, ale silnej i zdeterminowanej! :lol:

Kilka sosen żółtych

PinusponderosaBigBoomer.jpg

Big Boomer

PinusponderosaJorg.jpg

Jorg

PinusponderosaLosee.jpg

Losee

PinusponderosaMargarette.jpg

Margarette
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Bozi, affa, VERA, hanya

Hanutkowo 11 Maj 2015 10:45 #367390

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
To ja melduję, że powiększam tę mniejszość :devil1:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 11 Maj 2015 13:16 #367436

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Pawle, mam prośbę-pytanie. W Krzywaczce kupiłam Pinus uncinata Wołodyjowski a w Twojej encyklopedii znalazłam Wołodyjowskiego ale mugo, nie uncinata. Czy mogą to być te same sosenki? Zdjęcie mojego małego rycerza w wątku.
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 11 Maj 2015 15:12 #367456

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
To odmiana znaleziona w Czechach, a tamtejsi kolekcjonerzy i zbieracze czarcich mioteł zrobili taki, za przeproszeniem, bajzel w nazewnictwie, że już chyba nikt nad tym nie panuje. Jedna odmiana bywa opisana jako mugo/rotundata/pseudopumilio/uncinata. Próbowałem to jakoś podzielić wg opisów osób, które znalazły daną odmianę, ale poległem :( A co do Twojego pytania - tak, to to samo :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

Hanutkowo 12 Maj 2015 21:19 #367973

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
To miło, że Czesi nadali swojej sosence nazwę po naszym bohaterze literackim, wydaje mi się, Paweł, że w drodze rewanżu powinniśmy takiego dajmy na to Szwejka :lol: znależć ;) Ja to już straciłam nadzieję, że kiedyś coś znajdę, ale Ty weź to pod uwagę ;)
Edwin też nie panuje nad bałaganem? ;) To Ci dopiero! :rotfl1: Czeski film? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 13 Maj 2015 21:26 #368329

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
terlica wrote:
Paweł weź Ty się pochwal dzisiejszą robotą! Przejeżdżałam! Widziałam!
:)

DSC_0860.jpg

Wreszcie jako tako ustawiony i dwie wichury wytrzymał ;)

Marto - Jest jeszcze P. mugo 'Baśka' do kompletu z Wołodyjowskim :lol: Coś mi po głowie chodzi jeszcze 'Zagłoba', ale nie dysponuję fotką. POnoć jakiś czeski miłośnik sienkiewiczowskiej trylogii tak je ponazywał :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa, VERA, terlica

Hanutkowo 14 Maj 2015 09:06 #368482

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Paweł zdążyłeś przed zimną Zośką ...na szczęście ogrodnicy byli łaskawi ...chociaż u mnie dzisiaj chłodno nie wiadomo czy Bonifacy na koniec nie wywinie jakiegoś numeru ;)
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 14 Maj 2015 09:42 #368504

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Z piątku na sobotę zapowiadają u nas około 0, więc przy gruncie mogą być przymrozki :/ Coś czuję, że czeka mnie wczesnoporanna pobudka i zraszanie ogrodu.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 16 Maj 2015 23:10 #369578

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Pawle. Ciekawe czy był ten przymrozek - u nas na szczęście nie. U mnie magnolie i prymulki już przekwitły.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 17 Maj 2015 19:52 #369944

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Przymrozków nie było, ale wiatr to mi zaraz połowe roślin wyrwie z ogrodu. Dobrze, że foliak mocno wkopany, bo gdyby nie wczesniej wylane litry potu, to dziś nie miałbym już co zbierać.

DSC_0010.jpg

Świerk biały Skra

DSC_0022-2.jpg

Klony wreszcie chyba się zadomowiły :)

DSC_0021.jpg

Glicynia po 6 lub 7 latach zdecydowała się kwitnąć. Po raz kolejny skuteczna okazała się groźba unicestwienia :lol: A taka piękna rabata była w planach :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, Bozi, VERA, hanya

Hanutkowo 17 Maj 2015 20:31 #369980

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Mogłaby bujniej kwitnąć, bo aglaonema na parapecie się trochę przypala ;)
Tunel piękny, a co on tam kryje? ;)
Klony powinno się sadzić w grupach, tak właśnie swoje nowe posadziłam, tylko odstępy mnie trochę martwią, półtora metra może... U Ciebie chyba też nie więcej?
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 17 Maj 2015 20:45 #369989

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Paweł ...modły zostały wysłuchane ....u Ciebie i u mnie ...ale ...ale wygwizdów wielki ...tak jak wczoraj i dzisiaj wiej to dawno nie było ...choć po wtorkowej burzy skyrocket jedne prawie padł ...dobrze że nie parkowałam autkiem ....postanowione wszystkie 6 do wycinki ...śmieciarom mówimy nie :D
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 19 Maj 2015 10:48 #370533

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Marto - doceń starania glicynii! To jej pierwszy raz! Obrazi się i co wtedy? :lol:
W tunelu póki co trochę liściaków, trochę iglaków, a najwięcej bałaganu :lol: Ciągle jeszcze myślę jak go zabezpieczyć przed wichurami i przez to nie mogę zagospodarować boków. Zastanawiam się też, czy w środku wylożyć matą szkółkarską, czy nie ... Akurat tam może się sprawdzić ...
A kloniki rosną około 2 m od siebie i już się stykają :)

Ewa - wieje już trochę słabiej, ale najgorsze póki co minęło. Był chyba jednak jakiś przymrozek, bo widzę trochę pąków przemrożonych :( Skyrockety??? U mnie też do wycinki! Mam ich az 5! I zostanie tylko jeden, który chroni sośnice od mroźnych wiatrów. Reszta na opał :)

Tym razem parę fotek z powstającego hostowiska
AnnKulpa.jpg

Ann Kulpa

Atlantis.jpg

Atlantis

CanadianBlue.jpg

Canadian Blue

CherryBerry.jpg

Cherry Berry

ChristmasCandy.jpg

Christmas Candy

DinkyDonna.jpg

Dinky Donna

DreamWeaver.jpg

Dream Weaver
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Hanutkowo 19 Maj 2015 11:09 #370542

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Skyrocety u mnie też kwalifikują się do wycinki, ale wciąż się wahom Kurcze, bardzo mi pasują te pionowe akcenty a zanim coś dorośnie do takiego rozmiaru wieki miną.
Zastanawiam się może jest jakiś sposób na ich lekkie odmłodzenie? Przyciąć górę i boki, może to poprawiłoby ich wygląd? :think:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 19 Maj 2015 11:35 #370555

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
U nas Skyrockety właśnie niczym nie przypominają tych modelowych. Zrobiły się takie jakieś grubaśne (po właścicielu :rotfl1: ) i żadne cięcie im nie pomaga. Co roku goliłem je bardzo mocno i niewiele to pomagało. Do tego wichry ostatniej zimy niemal nie przewróciły jednego. I do tego to cojesienne związywanie ich przed nadejściem śniegu :crazy: Póki miały dwa metry to jeszcze jakoś to szło, ale teraz, gdy mają po 4 metry, za każdym razem muszę posiłkować się drabiną. Nie chce mi się już :oops:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 19 Maj 2015 12:14 #370560

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Pawle, :)
Jeśli już natrafiłam na rozmowę o skyrocketach, to podpytam - może znacie odpowiedź. Mam dwa takie przy furtce w ogródku w Oliwie. Tadziu wymyślił czy by ich nie połączyć w łuk nad furtką. Pewnie trzeba będzie dać jakiś pręt wiodący i do niego nagiąć skyrockety.
Moje pytanie jest takie, czy one nie za szybko rosną, by taki kształt utrzymać dłużej? :think:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.329 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum