TEMAT: U Doroty pośród lasu

U Doroty pośród lasu 10 Wrz 2015 18:52 #401101

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jak ładnie :hearts: Co to za roślinki z czerwonymi liśćmi ? Ciekawie to wygląda .A juki pomysłowo wsadziłaś .Jak się rozrosną będą świetnie wyglądać ,nawet gdy nie zakwitną .Moje wcale nie kwitną od lat ,ale tak mi się podobają ich liście ,że się już nieźle u mnie zasiedziały . :flower1:


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty pośród lasu 10 Wrz 2015 19:00 #401104

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Rabata z rozchodnikami przecudna, Dorotko!
Masz też bardzo wypielęgnowane iglaki... czy zimą częściowo ubierasz je w światełka?

U Doroty pośród lasu 10 Wrz 2015 19:15 #401110

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Nowinko :bye: nie wiem co to za roślinki, dostałam je od koleżanki, miały podobno zapachem straszyć kreta ale na tę paskudę nic a nic nie działa.
Juki też lubię, w tym akurat miejscu jest bardzo sucho i żadna roślina nie dawała rady a juki czują się doskonale. Latem kupiłam jukę z liśćmi w paski, muszę dosadzić ją do pozostałych.
Agunia dziękuję :) światełka oczywiście moje drzewka mają. Lubię gdy wieczorem skądś wracamy i z lasu wyłania się delikatnie oświecona leśniczówka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

U Doroty pośród lasu 10 Wrz 2015 20:45 #401134

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
A ja wiem co to za czerwone roślinki :happy4: to lebioda czerwona, dziś wyrwałam swoje krzaczory i wytrząsnęłam nasionka. U mnie rośnie na piasku pod sosnami, bez podlewania, sieje się jak chwast, w końcu to lebioda, ale łatwo usunąć nadmiar. Na żyznej glebie widziałam prawie dwumetrowe rośliny.

Dorota, ale masz różnorodność form, kolorów i gatunków, pięknie zagospodarowałaś podwórko leśniczówki :bravo: a pomysł z jukami rewelacyjny :bravo: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

U Doroty pośród lasu 11 Wrz 2015 08:10 #401196

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
A ja mam sposób na kreta :teach:
Po pierwsze zauważyłam, że nie mam go w 3 miejscach, które są otoczone obrzeżem trawnikowym, plastikowym, na głębokość chyba 20 cm,bo kupowałam najszersze.
Po drugie nie ryje tam gdzie lałam rozcieńczoną gnojówkę, trochę się próbował tam zapuszczać na obrzeża ale dalej nie lazł. Chyba za bardzo mu śmierdziała ale niestety mi też :unsure: Skopałam też kawałek ziemi i 1/3 podlałam tą rozcieńczoną gnojówką bo na resztę mi zabrakło. Kret od razu na drugi dzień zdobywał nowe rejony ale tam gdzie było podlane gnojówką nie rył tylko to bez gnojówki.

A trzeci sposób to uzbroić się w wielką cierpliwosc i urządzić polowanie ;)

U Doroty pośród lasu 11 Wrz 2015 11:54 #401227

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Krzysiu :bye: bardzo Ci dziękuję za pochwały i rozpoznanie rośliny. Rok temu miałam tylko jedną sadzonkę, a w tym roku wychodziły wszędzie, widocznie albo ja albo wiatr rozwiał nasionka. Rabata z jukami powstała jakby z przymusu w tym miejscu, bo na mojej rewelacyjnie „żyznej” glebie w tym miejscu tylko one zdołają się utrzymać.
Jolifleur :bye: tylko trzeci sposób spośród wymienionych się sprawdza. Mam wkopane obrzeża 20 centymetrowe – ho…ra przełazi, rok temu pod irysy na głębokość ok.30 cm zakopałam plastikową siatkę i byłam z siebie zadowolona i jakież było moje zdziwienie, gdy za jakiś czas zobaczyłam że i tak kopie - nad siatką. Gnojówka też nie zdała egzaminu oprócz tego musiałam wysłuchiwać złośliwości ze strony członków mojej rodziny względem zapachu. Mąż jest myśliwym więc czasem go straszę że pójdzie na polowanie jak upoluje zwierza na podwórku – też słabo się sprawdza. Mam jeszcze jeden sposób ale tu nie będę pisać.

U Doroty pośród lasu 11 Wrz 2015 12:57 #401240

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Witaj :)
Dorotko , a jakie odstępy ? co chodzi o zimowity zrobiłaś ? Ja sadzę co 15-20 cm. Z czasem z jednej cebuli powstaje pokaźny bukiecik i ta odległość moim zdaniem jest w sam raz .
Teraz tez mam rabatkę z nowo posadzonymi i jest ubogo ,
ale wiem , że z czasem będzie tam tłum kwiecia :) Ach ...jak to cudnie wygląda :)
Udanego urlopu i udanych nasadzeń bo pewnie będziesz działać a Ja zmykam na kwiatki zarobić ,
do pracy na II zmianę :) :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

U Doroty pośród lasu 11 Wrz 2015 21:24 #401333

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Elu dziękuję :bye: Bardzo się cieszę na ten urlop :)
Jeśli chodzi o ziemowity to jednak dobrze posadziłam bo co 20 cm. Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Zuza

U Doroty pośród lasu 13 Wrz 2015 12:40 #401569

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A u mnie kret stwierdził ,że trzeba koniecznie zryć nowo posadzone rośliny :hammer:Moje dwa nowe floksy co dzień w górze .Co przydepczę ,to znów rozgrzebie .Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zapolować na dziada .Tylko że on jest chyba z rodziną ,bo w inny miejscu już kopce . :jeez:

U Doroty pośród lasu 13 Wrz 2015 14:11 #401589

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Nowinko więc wiesz co ja czuję gdy wstanę rano a tu nowe kopczyki. Jak ja kocham te zwierzęta :angry: :angry: :angry:

U Doroty pośród lasu 13 Wrz 2015 15:45 #401605

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
U mnie też się uaktywnił :jeez: tunele pod krzakami długie.Koleżanka powrzucała do kopców gume do żucia.Twierdzi,że nie ma kopców.Przyjmuję to na wiarę :)

U Doroty pośród lasu 13 Wrz 2015 16:39 #401610

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Guma do żucia :unsure: Pierwszy raz słyszę i trochę sceptycznie podchodzę do tego sposobu :) A może ...
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2015 16:39 przez Dorota15.

U Doroty pośród lasu 13 Wrz 2015 17:51 #401618

  • beatrix+
  • beatrix+'s Avatar
Dzięki Drociu za pocieszenie...ale tak ciężko rosły te malwy,miałam jedyną i połamał ją burza,więc nasiona nie dojrzały...a te maluchy wyrosły z nasion ubiegłorocznych i częśc miała iść do innego ogródka jako prezent...buuuu....

No,już ciut się dogadałam z jedną dziewczyną z fb ...obiecała nasionka...

Ech te chłopy! a pokazywałam,mówiłam,tłumaczyłam!

Boszsz...

Buziole!

ps.ogródek wypieszczony masz,że hej!
Gary z odzysku można nabywać na regionalnych czy miejscowych skupach złomu ... :wink2:

U Doroty pośród lasu 13 Wrz 2015 19:56 #401644

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dzięki Beatko :bye:
A propo chłopów, wszystkie wiemy jakie te chłopy są :jeez: Możemy mówić, tłumaczyć a oni najprawdopodobniej udają że słuchają i robią swoje. Co oni biedni bez nas by zrobili :jeez:
Ja teraz mam urlop więc swojego trochę przypilnuję - musi mi pomagać w ogrodzie :)

U Doroty pośród lasu 14 Wrz 2015 10:35 #401805

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Miałam dzisiaj zdzierać darń do kolejnej rabaty ale jak wyszłam na dwór to mi się odechciało, ziąb i wiatr - nie tak wyobrażałam sobie mój urlop.
DSC_0928532x800.jpg

Zdjęcia z okna - winogrona weszły już pod dach, będę musiała przyciąć.

DSC_0158532x800.jpg


DSC_0163800x532.jpg


DSC_0164532x800.jpg

A że już prawie jesień zaczynają powstawać hafty jesienne, tyle sobie ich zaplanowałam, że będę miała co robić (firanki, bieżniki, serwetki, wyposażenie łazienki) :jeez:
DSC_0161532x800.jpg


DSC_0162532x800.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, anabuko1, Amarant, VERA, hanya, Krzysia, Adasiowa

U Doroty pośród lasu 15 Wrz 2015 08:43 #401971

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
A ja wczoraj zrywałam darń brrrrrrrrrr
I czekam na spokojne wieczory bo chce mi się już coś dłubać na święta

U Doroty pośród lasu 15 Wrz 2015 18:13 #402047

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ja tez dzisiaj trochę pozrywałam a potem w ramach relaksu pojechałam do ogrodniczego. Kupiłam rozchodnik Matrona i żywotnikowiec japoński variegata. Rośliny są na nową rabatę będę miała większą motywację aby dalej kopać.
Co będziesz dłubać na święta? Uwielbiam takie ręczne robótki :bye:

U Doroty pośród lasu 15 Wrz 2015 18:59 #402065

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A co to jest darń ? :woohoo: Zjawisko w moim ogrodzie niespotykane :rotfl1: Nie zazdroszczę Ci takiej rooty ,bo to ciężka i żmudna praca .Pogodą się nie martw ,bo ma być ciepło ,to się jeszcze trochę nacieszysz ogrodem :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.703 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum