TEMAT: U Doroty pośród lasu

U Doroty pośród lasu 21 Cze 2015 15:50 #381784

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Fajnie,że w końcu u Ciebie popadało. Ja już mam trochę dosyć deszczu. :) możesz pokazać z bliska oczko ? To gotowa forma ? To jest też moje marzenie ,tylko miejsca brak.
Niebieska rabata super


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty pośród lasu 21 Cze 2015 19:35 #381912

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dalu dziękuję, widzę że róże to ostatnio nasze "utrapienie" :flower2: U mnie padało z 15 minut ale dobre i to przynajmniej nie muszę podlewać.
Ina dziękuję :) Forma to gotowiec kupiony na allegro. Bardziej podobają mi się oczka wodne wyłożone folią, wyglądają "naturalniej" ale z formą jest mnie kłopotów. Wklejam zdjęcia choć to wszystko nie jest jeszcze dokończone

DSC_03612532x800.jpg


DSC_03602800x532.jpg


Olgo przygotowałam dla Ciebie przesyłkę i żeby irys nie był samotny dołożyłam dwie hosty bo widziałam, że tworzysz rabatę hostową. Znajdziesz jeszcze ode mnie niespodziankę bo wiem, że bardzo lubisz kwiaty i pięknie o nich piszesz :hug:
Zdjęcia host - mam nadzieję, że ich jeszcze nie masz a jak masz to dosadzisz następne :)
DSC_0358800x532.jpg


DSC_03592800x532.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2015 19:36 przez Dorota15.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA, edulkot, Krzysia, Adasiowa, olga1234, broja

U Doroty pośród lasu 21 Cze 2015 20:07 #381933

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Dorotko, fajnie, ze zdecydowałaś się na oczko wodne. Obsadzisz brzeg, szybko zarośnie i formy nie będzie widać. Ja mam wyłożone folią i co jakiś czas kłopot z nieszczelnością ...
Śliczne masz różyczki :bravo:
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

U Doroty pośród lasu 22 Cze 2015 21:11 #382310

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Wiolu dziękuję, już zaczynam obsadzać - ale moja fobia różana nie daje mi spokoju i zamiast dokończyć oczko zakupiłam Chippendale

DSC_0363532x800.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Wiola, Amarant, VERA, edulkot, Krzysia, Adasiowa, broja

U Doroty pośród lasu 23 Cze 2015 09:09 #382403

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Obawiam się ze z tych róż, to już tak łatwo się nie wyleczysz :devil1:
Jak się już wpadnie i zacznie pierwsze zakupy tak już koniec .... mam to samo. Dopiero po kilku latach nadeszła lekka tendencja spadkowa :P
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli

U Doroty pośród lasu 23 Cze 2015 09:35 #382413

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dorota, widzę, że forum nakręca i Ciebie, masz raj w tej leśniczówce :hearts: .
W kwestii róż to ja bardzo rozsądna jestem, nie zaglądam do części w ogrodniczych, gdzie one występują :rotfl1: .

Oczko też poza moim zasięgiem, choć coś takiego co zrobiła Markita dałoby się gdzieś wcisnąć :think:, w tym roku jednak inne sprawy mnie zajmą, więc plany ogrodowe muszę dostosować do możliwości, tylko iryski SDB i hosty, ale to dopiero na koniec lata :( .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

U Doroty pośród lasu 23 Cze 2015 10:15 #382426

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Witaj, Dorotko :bye: Bzów u Ciebie dużo, więc i nalewkę jest z czego robić :) a zimą jak znalazł na odpędzenie choróbska ;)

Piękne masz irysy. Też oglądałam ten odcinek Mai w ogrodzie o irysach i byłam pełna podziwu dla cierpliwości tego pana :jeez: ale też i efekty obłędne. Już kiedyś pisałam, że podoba mi się ta twoja zakręcona irysowa rabata ale jeśli zakwitną tam jeszcze irysy z leśniczówki, to będzie irysowy zawrót głowy ;)

Oczko wyszło bardzo fajnie, jak zarośnie roślinami nie będzie widać brzegów i w gęstwinie zniknie plastik :) I z niecierpliwością czekam na nowe funkiowisko. Zaznaczam wątek, żeby mi nie uciekł, bo raz już go "zgubiłam" :(

U Doroty pośród lasu 23 Cze 2015 11:21 #382441

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Oczko już dobrze wygląda a jak jeszcze zamaskujesz brzegi to będzie super. :) Brzegi przykryj kamieniami a między nie rośliny płożące np. tojeść i szybko będzie efekt. do tego trawy i trochę wyższe rośliny.
Trochę zazdroszczę Ci tego oczka. :lol: U mnie jest za mało miejsca. Myślałam o wkopaniu beczki tak jak u Kasi-Robaczka . Tylko że u mnie od planu do wykonania długa droga. :)

U Doroty pośród lasu 23 Cze 2015 13:35 #382485

  • Roma
  • Roma's Avatar
Doroto-jedno musisz przyznać,że przynajmniej pielenie na naszych rabatach to sama przyjemność :P Oczko wodne również chodziło mi po głowie ale mamy "trzeci wysyp" wnuków i nie będziemy ryzykować ;) Teraz myślę o jakimś ciurkadełku :think: Patrząc na Twoje rabaty aż trudno uwierzyć,że na takiej ziemi mogą być tak dorodne.

U Doroty pośród lasu 23 Cze 2015 21:13 #382619

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Wiolu u mnie się zaczyna choroba różana więc na tendencję spadkową trzeba poczekać :devil1:
Krzysiu dziękuję za ten "raj" :hearts: Ja też chciałabym być rozsądna, ale ogrodniczy mam po drodze z pracy :) A iryski SDB też będę miała nowe, jak się rozrosną będziemy mogły się wymienić.Oczko jak się pokręcisz po ogrodzie to na pewno gdzieś wciśniesz.
Ina dzięki za rady muszę dokończyć to oczko, już patrzyłam na tojeść bo nie znałam tej rośliny, zajrzę do ogrodniczego może mają :)
Ewka :bye: Za funkiowisko muszę się zabrać, tylko sadzonki w naszym ogrodniczym byle jakie. Poszukam na forum albo zamówię na funkia.pl. Ja też jestem zachwycona irysami, niedługo przyjdą nowe od leśniczego Roberta. Już nie mogę się doczekać. Przypomniało mi się jak ostatnio był u męża kolega z pracy i pokazywałam mu rabatę irysową opowiadając, że te kwiaty hoduje leśniczy - on na to z dezaprobatą: wiem, nawet musiałem oglądać jego zdjęcie, bo żona nim zachwycona.
Romko pielenie wśród głuszy i śpiewu ptaków to rzeczywiście przyjemność. Gratuluję wnuków :) Moje rabaty nie są bardziej dorodne niż Twoje, zazdroszczę niektórym dobrej ziemi co posadzą to rośnie a ja muszę targać taczkami albo skądś przywozić. Ale jak się nie ma to chce trzeba lubić co się ma :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

U Doroty pośród lasu 24 Cze 2015 08:07 #382714

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dorotko, ja sporo funkii kupiłam u p. Podstolca na alegro. Wszystko się przyjęło a pomyłka była tylko 1 i to w sumie na bardzo ładną inną funkię trafiłam i ceny atrakcyjne. Tylko on sprzedaje wiosną i jesienią. Teraz to nawet chyba nie za dobry okres na kopanie, bo funkie zaczynają kwitnąć.

U Doroty pośród lasu 24 Cze 2015 20:31 #382877

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dzięki Ewka - poszukam jesienią tego Pana :)
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2015 20:31 przez Dorota15.

U Doroty pośród lasu 25 Cze 2015 08:18 #382979

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękne kępki host :hearts:
No i bardzo ładny krzaczorek Chippendale.Naprawdę ładny:)
Będziesz z tej róży bardzo zadowolona :)
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2015 08:18 przez anabuko1.

U Doroty pośród lasu 25 Cze 2015 09:16 #382995

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu z róży Chppendale bardzo się cieszę, często była chwalona na forum. Host muszę jeszcze nabyć, dzisiaj dostanę duże doniczki od koleżanki więc zaczynam wkopywanie pod drzewami. Widziałam u Ciebie piękne białe kwiatki z żółtym środkiem, co to jest bo też bym takie chciała :)
Pozdrawiam

U Doroty pośród lasu 25 Cze 2015 17:19 #383062

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
:flower1: DZIEŃ DOBRY DOROTKO bardzo, bardzo, dziękuje ,za iryska i hosty..Ja wyśle dopiero w poniedziałek , więc bardzo proszę ,może Sobie coś u Mnie wybierzesz . Jesienią wyślę Ci piwoie mam ich multum i jak podoba się pustynnik to też A teraz kłaniam się nisko :thanks: Danusiu prezent z kwiatuszkami z imieniem wyszyty jest piękny . CZUJĘ się nie swojo z racji prezentu , jest piękny DOROTKO PIĘKNIE, DZIĘKUJE, POZDRAWIAM JESTEM TWOJĄ DŁUŻNICZKĄ OLGA :jeez: :bye:

U Doroty pośród lasu 25 Cze 2015 19:13 #383090

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Olgo cieszę się, że jesteś zadowolona i nie masz prawa czuć się nie swojo :bye: Ja bardzo lubię kwiaty od kogoś, zawsze kiedy koło nich przechodzę myślę od kogo je mam. Z każdego kwiatka, który dla mnie wybierzesz będę zadowolona, piwonie i pustynnik chętnie przyjmę. Pozdrawiam serdecznie :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): olga1234

U Doroty pośród lasu 02 Lip 2015 15:45 #385012

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
DOROTKO :bye: chippendale to piękna róża , ja też mam , nic więcej nie mogę powiedzieć bo też mam z wiosennego sadzenia .U koleżanki jest piękna , jakie ma piękne listki .Jest prawdą że na forum można połknąć bakcyla , za sprawą forum zawitały u mnie róże , liliowce, dalie , hosty. Miałam te kwiatki, ale nie w takich ilościach ,tylko w jednym kolorze. Pozdrawiam OLGA :hearts:

U Doroty pośród lasu 02 Lip 2015 20:40 #385067

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Witaj, Dorotko! Masz bardzo piękny ogród i wcale mu więcej róż do piękności nie trzeba ;) Ale jesteś u progu manii różanej i nic zakupów nie powstrzyma, żaden głos rozsądku nie zostanie wysłuchany :) Pamiętam ten okres u siebie, byłam głucha na przestrogi doświadczonych ogrodników, więc sobie daruję gadanie po próżnicy ;) :lol:
Ale jak tak codziennie robisz obchód i wymyślasz miejsca dla róż, to pewnie świetnie się wkomponują w to, co już jest i będziesz zadowolona :) No przez jakiś czas ;) , dopóki róże nie zalezą Ci za skórę ;) Miałam nic nie mówić :happy4: :hammer:
Ale początek zakupów bardzo udany, Chippendale jest cudna!
A jak zamierzasz te róże komponować? Grupami kolorystycznie podobnymi czy raczej kontrastowo?
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.764 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum