TEMAT: U Doroty pośród lasu

U Doroty pośród lasu 24 Lip 2016 08:17 #492430

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Rewelacyjny tort :eek3: Pewnie przy stole było dużo ochów i achów :)
Zdolna z Ciebie kobitka ;)


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty pośród lasu 24 Lip 2016 09:22 #492439

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Masz zdolności plastyczne :) tort wygląda rewelacyjnie :thanks: Dorotko dostałam trzy paprocie w prezencie :flower2: rozglądałam się też za paprociami w sklepie ogrodniczym nie było nawet jednej sadzonki...zostają tylko sklepy internetowe :think:

U Doroty pośród lasu 24 Lip 2016 09:56 #492446

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dziewczyny Aniu, Monia, Emalio, Ewko i Aniu serdecznie Wam dziękuję za miłe słowa :kiss3:

Mój chrześniak był bardzo zadowolony. Wczoraj skończył 7 lat. Ostatnio uwielbia łowić ryby.
Dostał ode mnie też nową wędkę i zanęty. Myślę, że jak teraz złapie pasję to w dorosłym wieku będzie doskonałym wędkarzem. Chyba że to chwilowy zapał … oby nie.
Każdy powinien mieć jakieś hobby w życiu, które pozwoli oderwać się na chwilę od codzienności i daje satysfakcję.
Ja jak wyhaftuję coś nowego czy zakwitnie długo wyczekiwany kwiat to napatrzeć się nie mogę a serce rośnie że wow.

Monia chyba tortu wysłać się nie da, tzn. da się ale dotarł by w opłakanym stanie. Trzeba by było jeść łyżką prosto z kartonu. Widziałaś torty dla dentystów :woohoo:

Emalko już pokazuję :)

Ewko największą radością są zawsze dla mnie miny dzieci :hearts:

Aniu masz nowe paprocie, a co dostałaś?
U nas w ogrodniczym też nie ma. Były w tamtym roku ale nieszczególnie się nimi interesowałam. Jak przygotuję im miejsce to bardziej się rozejrzę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

U Doroty pośród lasu 24 Lip 2016 15:53 #492538

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Och, dziewczyny u mnie niestety z paprociami poniosłam porażkę. Całkowita klapa :huh: Z chęcią pooglądam Wasze sukcesy :)

U Doroty pośród lasu 24 Lip 2016 17:50 #492563

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Foto paproci wrzucę do wątku, po południu było lepsze światło...liście wyszły wyraźniejsze...sadzonki są nie podpisane, ale i tak się cieszę że je dostałam :dance: Ciekawe czy dało by się je rozmnożyć z nasion. Dorotko rozglądam się też za języcznikami, kupiłam jeden...przetrwał jedną zimę...w tamtym roku upały go wykończyły...nawet obfite podlewanie nie pomogło.

U Doroty pośród lasu 25 Lip 2016 15:18 #492794

  • Kalina
  • Kalina's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 209
Dorotko, przychodzę z przeprosinami :flower1: Dopiero dzisiaj doszło do mnie, że, kiedy wstawiłaś zdjęcia gloriozy, to ja powinnam napisać, że wszystkie roślinki, które masz ode mnie, nie są wysłane przeze mnie w prezencie dla Ciebie. Nie było nic gratis :teach: Te roślinki wysłałam w ramach "Bazarku dla zwierząt". Pewnie nie wszyscy wiedzą, ponieważ moja oferta bardzo szybko zniknęła z forum. Mocno się zagapiłam :hammer: jeszcze mocniej PRZEPRASZAM i dziękuję, że je pokazujesz i jesteś z nich zadowolona. :thanks: Zaglądam do Twojego ogrodu, kuchni, pracowni hafciarskiej... i podziwiam. Zdolna dziewczyna z Ciebie.
Pozdrowienia zostawiam.

U Doroty pośród lasu 26 Lip 2016 18:33 #493014

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ewko mam nadzieję, że będzie co oglądać :lol:

Aniu paprocie obejrzałam, są cudne :woohoo:
Gdzieś czytałam o rozmnażaniu paproci z nasion i na pewno się da aczkolwiek niektóre są trudne :think:

Halinko nie masz mnie za co przepraszać, fakt jest faktem, że roślinki od Ciebie dostałam :kiss3:
Teraz kwitnie gaura, nie wiedziałam, że jest taka ładna i jak ulał pasuje do mojego ogródka :hearts:
Cieszę się, że zaglądasz, skrobniesz słówko i jeszcze pochwalisz. Bardzo Ci dziękuję :kiss3:

Myślę, że do bazarków wrócimy jak sezon ogrodowy się skończy :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

U Doroty pośród lasu 26 Lip 2016 19:58 #493032

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Bazarki! Bazarki! Powoli zaczynam myśleć o ofertach do wystawienia ....
Elfiku, przy okazji bardzo dziękuję za życzenia :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

U Doroty pośród lasu 27 Lip 2016 14:37 #493172

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Dorotko...jestem w małym szoku... :woohoo: :eek3:
Nie wiem co powiedzieć... :flower1:

U Doroty pośród lasu 27 Lip 2016 19:49 #493229

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Anulka myślę, że bazarki ruszą jak już ściągniemy jesienią z ogrodu do domu :)
Życzenia ... oby się spełniły :kiss3:

Grażynko jak się cieszę, że Cię widzę :bye:
Ja u Ciebie ostatnio stale przesiaduję, tam to dopiero doznałam szoku :woohoo:
Prawie cały urlop spędziłam na oglądaniu skrętnikowych zdjęć :)
Dzisiaj z wielkim namaszczeniem otworzyłam paczuszkę od Ciebie, wygoniłam małżonka do lasu by móc spokojnie obejrzeć i posadzić każdy listek :kiss3:

U Doroty pośród lasu 29 Lip 2016 14:56 #493641

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Dorotko, tort jest cudowny :bravo: :bravo: :bravo: Jesteś prawdziwą artystką :woohoo: :woohoo: wszechstronne
zdolności :bye:

U Doroty pośród lasu 29 Lip 2016 21:15 #493694

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Halinko serdecznie dziękuję :kiss3:
tym bardziej bo wiem jaka zdolna z Ciebie babka ... i ogród z budowlami i szydełkowanie i przepiękne krzyżykowe obrazki :hearts:
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2016 21:16 przez Dorota15.

U Doroty pośród lasu 29 Lip 2016 22:59 #493734

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Dorotko, ale w kuchni mam dwie lewe ręce. Dla mnie sztuką jest upichcić coś, co by się dało zjeść,
a wyczarować taki tort, to wprost niewyobrażalne :thanks: :thanks: :thanks:

U Doroty pośród lasu 30 Lip 2016 14:38 #493794

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Dorota15 wrote:

Grażynko jak się cieszę, że Cię widzę :bye:
Ja u Ciebie ostatnio stale przesiaduję, tam to dopiero doznałam szoku :woohoo:
Prawie cały urlop spędziłam na oglądaniu skrętnikowych zdjęć :)
Dzisiaj z wielkim namaszczeniem otworzyłam paczuszkę od Ciebie, wygoniłam małżonka do lasu by móc spokojnie obejrzeć i posadzić każdy listek :kiss3:
Fajnie, że masz taką możliwość, żeby wygonić małżonka bez szkód dla związku :hearts:
Mam nadzieję, że w niedługim czasie będziesz miała powód do kolejnej eskapady swojej drugiej połowy :devil1:

U Doroty pośród lasu 30 Lip 2016 20:06 #493830

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Widzisz Halinko dobrze, że każdy umie coś innego. Torty wcale nie są trudne. Ja się nauczyłam je robić po przykrym incydencie w cukierni gdzie odbierałam zamówiony tort na urodziny córki. Córka miała wtedy 5 czy 6 lat i bardzo na niego czekała. Zamiast tego co zamówiłam dostałam zwykłego biszkopta przełożonego bitą śmietaną i udekorowanego kilkom winogronami i połówkami śliwek. Chcąc nie chcąc, musiałam odebrać i jeszcze normalnie zapłacić :angry: To było moje pożegnanie z tą cukiernią.

Grażynko mój małżonek jest o tyle przewrotny, że jak każe mu iść do lasu to się ociąga a jak nie pozwolę to zwieje :lol:
W tym i tym przypadku nie wpływa to ze szkodą na nasz związek, bo każdy robi to co lubi. Ja oglądam swoje kwiatki a M swoje drzewka :)
Ja też mam taką nadzieję że niedługo będzie miał całe wooooooooolne popołudnie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): kroplik

U Doroty pośród lasu 31 Lip 2016 09:16 #493946

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Tortu dla dentystów na żywo nie widziałam, ale domyślam się :rotfl1:
W ogóle świetne są te torty "z przesłaniem", ale wszystko wygląda na tak trudne do wykonania, że trzeba mieć duże zdolności manualne! :thanks:

Ja też lubie, jak Mąż sobie sam organizuje czas..a ja mam wolne i mogę zwiać do ogrodu. Strasznie sie denerwowałam rok temu,jak ja w połowie pracy na rabacie byłam, a Mąż przychodził z propozycją nie do odrzucenia- żeby iść na spacer :hammer: No jak na spacer, jak roboty tyyyyle, że końca nie widać.

Pozdrawiam Cię serdecznie :hug:

U Doroty pośród lasu 01 Sie 2016 00:11 #494140

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Dorotko, jakieś parę lat temu posadziłam na działce pierwszą wietlicę japońską, o dziwo, rośnie pięknie, bez problemów :) Więc zaczęłam dosadzać kolejne :) bo te paprocie są piękne :) Oprócz tego bezproblemowe są paprotniki, posadzone do ziemi same rosną :) A w ostatnich latach komfortu u mnie nie miały, miałam tyle spraw na głowie, że działka i ośliny były na bardzo odległym miejscu :)

U Doroty pośród lasu 01 Sie 2016 21:21 #494275

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Monia torty pewnie łatwiejsze niż leczenie kanałowe :lol:
Ja też się wkurzam gdy spokojnie sobie kopię w krzakach a Małżonek przychodzi z radosną propozycją spaceru ... i nie są to wcale romantyczne propozycje, zazwyczaj nad staw zobaczyć co robią ryby albo na łąkę czy dziki były ;) Kombinuję wtedy jak tu grzecznie się go pozbyć i mieć niczym niezmącony czas na ogródek :whistle:
Pozdrowienia serdeczne i uściski również dla nowego członka rodziny :hug:

Alino wietlice też bardzo mi się podobają. Dzisiaj zajechałam do ogrodniczego ale żadnych paproci nie mieli.
Liczyłam też na jakieś wyprzedaże ale niestety :unsure:

................
W naszej firmie mamy teraz konkurs na najładniejszy ogród. Zamierzam do niego przystąpić ;)
Muszę jeszcze ogarnąć cały ten mój zielnik. Liczy się też infrastruktura ogrodowa.
Na swoje nieszczęście napatoczyli mi się rano ludzie z firmy leśnej, a że kiedyś obiecali mi mostek to dzisiaj już nijak nie mogli się wywinąć.
Budowla powoli powstaje, ja zapewniam napoje a oni zapewniają że jutro skończą.

DSC_00011024x681-3.jpg


DSC_00021024x681-2.jpg


DSC_00031024x681-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2016 21:23 przez Dorota15. Powód: dodanie zdjęć
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.528 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum